چرا اقامت استرالیا ؟ شاید سوال شما هم باشد که چرا اخذ اقامت استرالیا باید برای بسیار از افراد در سراسر جهان یک اتفاق جذاب باشد. چرا اخذ اقامت استرالیا برای اکثر مهاجران بخصوص مهاجران ایرانی جزو الویت ها می باشد و سوالات دیگری در مورد اقامت استرالیا که من به شما پیشنهاد می کنم ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

می توان گفت در اکثر موارد دلیل مهاجرت افراد در سراسر جهان برای بهبود زندگی می باشد. کشور استرالیا سالهاست که در لیست مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا قرار دارد از این رو مقصد محبوبی برای مهاجران ایرانی برای اخذ اقامت استرالیا و یا سرمایه گذاری در استرالیا به حساب می آید. امکانات رفاهی و تحصیلی و کیفیت بالای زندگی ، استانداردهای فوق العاده برای زندگی شهروندان، نرخ تورم پایین و نرخ پایین بیکاری و بالا بودن دستمزدها برای افراد متخصص و همچنین شرایط ایده آل برای جذب سرمایه گذاران خارجی و دلایل بسیار دیگری باعث شده است استرالیا تبدیل به یک کشور مدرن، آرام و پیشرفته برای زندگی شود تا همین موضوع باعث شود تا هر ساله عده ی زیادی برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند .

انواع اقامت استرالیا

دولت استرالیا به متقاضیان ورود به این کشور به دو صورت ، اقامت دائم و موقت استرالیا را اعطا می کند که متقاضیان بسته به شرایط خود یکی از این حالت های اقامت را دریافت می کنند. دقت کنید که بعضی از اقامت های موقت این ویژگی را دارند تا بعد از مدتی بتوانید در طول اقامت خود برای اقامت دائم نیز اقدام کنید. با ما همراه باشید تا هر دو نوع اقامت را مورد بررسی قرار دهیم.

اقامت دائم استرالیا

مسلما بهترین حالت مهاجرت، حالتی است که شما در آن اقامت دائم را اخذ کنید پیشنهاد می کنیم همیشه با تفکر اخذ اقامت دائم کار خود را شروع کنید ، گرچه بسته به شرایط اکثر متقاضیان ویزای موقت هم می تواند یک گزینه جذاب به شمار بیاید و یا حتی همان طور که در بالا اشاره کردیم بعضی از ویزاهای اقامت موقت این ویژگی را دارند که پس از مدتی اقامت در کشور استرالیا بتوانید برای ویزای دائم اقدام کنید. به عنوان مثال اگر شما ویزای موقت 489 را داشته باشید می توانید برای اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 887 اقدام کنید و یا در ویزای سرمایه گذاری استرالیا اگر شما ساب کلاس 188 را دارید می توانید از طریق ویزای 888 به اقامت دائم دست یابید.

ساب کلاس ویزای مورد نظر نوع ویزای استرالیا
ویزای 132 استرالیا ویزای سرمایه گذاری استرالیا
ویزای 888 استرالیا
ویزای 189 استرالیا ویزای کار استرالیا
ویزای 190 استرالیا
ویزای 100 استرالیا ویزای ازدواج استرالیا
ویزای 801 استرالیا
ویزای 864 استرالیا ویزای والدین استرالیا
ویزای 143 استرالیا
ویزای 103 استرالیا

اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری در استرالیا

ما در مقالات خود بارها اعلام کرده ایم که بهترین و سریعترین راههای اخذ اقامت دائم ویزای سرمایه گذاری استرالیا می باشد روشی که امروزه مهاجران و تاجران زیادی را به خود سوق داده است و از این طریق مهاجرت به استرالیا را در برنامه خود قرار داده اند. دولت استرالیا چندین ویزای سرمایه گذاری برای اخذ اقامت دائم را ارائه داده است مانند :

 • ویزای 132 استرالیا
 • ویزای 888 استرالیا
 • ویزای 890 استرالیا
 • ویزای 892 استرالیا

در میان ویزاهای سرمایه گذاری ذکر شده ساب کلاس 132 و همچنین ساب کلاس 888 شرایط راحت تر و همچنین محبوب تری میان سرمایه گذاران ایرانی دارند هرچند که بسته به شرایط متقاضی ما می توانیم در دیگر موارد هم شما را راهنمایی کنیم. ویزای 888 در ادامه ویزای 188 می باشد و از این طریق متقاضیان اقامت دائم استرالیا را کسب می کنند و یا ویزای 132 نیز برای صاحبان مشاغلی است که توانایی سرمایه گذاری بیشتری را دارند و می خواهند به صورت مستقیم اقامت دائم را کسب کننند. تیم سلکت ویزای با دارا بودن مشاوران متخصص خود در زمینه سرمایه گذاری در استرالیا و همچنین با بهره گیری از مهندس دامون آرین وکیل رسمی مهاجرت استرالیا و همچنین وکیل رسمی MARA می تواند در این زمینه شما را در مسیر اخذ ویزای سرمایه گذاری راهنمایی و در کسب اقامت دائم کمک کند.

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای کار

دیگر روش مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم استرالیا ، ویزای اسکیل ورکر می باشد. در آخرین آماری که اداره مهاجرت استرالیا منتشر کرده است 68% از مهاجران این کشور از طریق ویزای کار وارد این کشور شده اند که این میزان قابل توجهی است و نشان دهنده این موضوع است، شرایط ایده آل موجود در استرالیا مانند نرخ بیکاری پایین، دستمزد بالا، سطح بالای زندگی و دیگر موارد باعث شده است مهاجران بسیاری این روش را برای اخذ اقامت این کشور انتخاب کنند. اداره مهاجرت استرالیا ویزای های بسیار با شرایط متنوع را برای متقاضیان ویزای اسکیل ورکر ارائه داده است که شرایط اقامت دائم را دارند.

مهندس دامون آرین وکیل مهاجرت استرالیا و مورد تایید سازمان مارا به شما متقاضیان ویزای کار استرالیا دو ویزای 190، ویزای 189 را به شما پیشنهاد می کند تا مسیر راحتی را برای کسب اقامت دائم را از طریق ویزای کار پیش رو داشته باشید. اگر شرایط مناسبی را از نظر جمع آوری امتیاز دارید می توانید از طریق ویزای مستقل 189 اقدام کنید و به نوعی PR استرالیا را از بدو ورود به این کشور در اختیار داشته باشید.

در صورتی که شما نتوانید امتیاز لازم را برای اقامت دائم کسب کنید جای نگرانی نیست زیرا شما می توانید ویزای 190 را در نظر داشته باشید این ویزا به شما کمک می کند تا در صورت کسب یک اسپانسر ایالتی استرالیا و اخذ 5 امتیاز از این طریق شرایط امتیازی خود را به نوعی بهبود ببخشید.

 • ویزای 190 استرالیا
 • ویزای 189 استرالیا

اقامت دائم از طریق ویزای ازدواج

ویزای ازدواج و یا نامزدی روشی است که شما می توانید از طریق آن برای اقامت استرالیا اقدام کنید، به این صورت که اگر همسر شما یک تبعه و شهروند استرالیا یا شخصی که اقامت دائم را داشته باشد می توانید روی ویزای ازدواج استرالیا حساب کنید چرا که این حالت برای شما می شود بهترین حالت ورود به استرالیا و اخذ اقامت این کشور و استفاده از مزایای فراوان آن در استرالیا.

تیم سلکت ویزا به شما دو ویزای ازدواج استرالیا را ارائه می کند که از ویژگی اقامت دائم استرالیا بهرمند می باشند.

 • ویزای 100 استرالیا
 • ویزای 801 استرالیا

اقامت دائم از طریق فرزندان مقیم استرالیا | ویزای والدین

روشی دیگر برای اخذ اقامت دائم استرالیا مختص آن دسته از والدینی است که فرزندان آنها مقیم استرالیا و یا شهروند استرالیا باشند و بتوانند اسپانسر والدینی خود شوند تا از این طریق والدین خود را به استرالیا بیاورند. این روش برای مهاجرت به استرالیا می تواند مناسب برای والدینی باشد که شرایط ذکر شده آن را دارند. ما برای شما سه کلاس از ویزاهای والدین استرالیا را ارائه کرده ایم.

ساب کلاس 864 که در گروه ویزاهای Contributory قرار دارد و با پرداخت مبلغ بیشتر شما در صف انتظار طولانی ویزاهای والدین استرالیا قرار نمی گیرید چرا که ویزاهای والدین صف انتظار طولانی را دارند و گاها حتی تا 30 سال هم اخذ این ویزاها به طول می انجامد.

ساب کلاس 143 نیز یک ویزای Contributory و شرایط یک ویزای دائم را نیز دارد.

ساب کلاس 103 آخرین ویزای می باشد که از این گروه معرفی می کنیم و نقطه مثبت آن هزینه پایین آن می باشد و نقطه منفی نیز مدت زمان طولانی برای اخذ آن می باشد.

اقامت موقت استرالیا

ویزای استرالیا به دلیل جایگاه خود در جهان باعث شده است تا بسیار از مهاجران در جهان حتی به دنبال کسب اقامت موقت آن نیز باشند، زیرا شما به مزایای فراوانی می رسید که دولت استرالیا در اختیار شما می گذارد گرچه بسیاری از مهاجران ویزای موقت استرالیا را به عنوان پلی برای رسیدن به اقامت دائم این کشور می دانند و کسب اقامت موقت استرالیا را یک موفقیت می دانند.

ساب کلاس ویزای مورد نظر نوع ویزای استرالیا
ویزای 188 استرالیا ویزای سرمایه گذاری استرالیا
ویزای 476 استرالیا ویزای کار استرالیا
ویزای 491 استرالیا
ویزای 820 استرالیا ویزای ازدواج استرالیا
ویزای 309 استرالیا
ویزای 804 استرالیا ویزای والدین استرالیا
ویزای 884 استرالیا
ویزای 173 استرالیا

ویزای موقت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استرالیا یک گزینه مناسب برای مهاجران بخصوص مهاجران ایرانی به شمار می آید تا علاوه بر سرمایه گذاری در یک کشور امن با اقتصاد پویا ، ویزای و اقامت این کشور را نیز کسب کنند. ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 188 یک ویزای موقت محسوب می شود که در 5 شاخه آن را ارائه می کند.

 • ویزای نوآوری تجاری 188
 • ویزای سرمایه گذاری 188
 • ویزای سرمایه گذاری خاص 188
 • ویزای کارآفرینی 188
 • ویزای سرمایه گذاری پرمیوم 188

ساب کلاس 188 یک ویزای موقت 4 ساله محسوب می شود که دارندگان آن می توانند بعد از مدتی برای کسب شرایط دائم از طریق ویزای 888 اقدام کنند. اخذ ویزای 188 شرایط راحت تری را برای اخذ آن نسبت به دیگر ویزاها دارد که تاجران و سرمایه داران ایرانی آن را انتخاب می کنند. ویزای 188 براساس میزان امتیاز جمع آوری شده توسط متقاضیان آن می باشد که این امتیاز از طریق میزان سرمایه گذاری و دارایی به همراه سطح زبان و تحصیلات و دیگر فاکتورها بدست می آید.

اقامت موقت از طریق ویزای کار

در مورد اقامت دائم از طریق ویزای کار صحبت هایی را ارائه دادیم اما خوب گاهی اوقات شرایط به گونه ای پیش می رود که تعدادی از متقاضیان نمی توانند امتیاز لازم را برای اخذ ویزای 189 و 190 کسب کنند تا صاحب اقامت دائم شوند که ما به آنها می گوییم جای نگرانی نیست زیرا ما دو ویزای 476 و همچنین ساب کلاس 491 را به شما معرفی می کنیم که ویزای مهارتی استرالیا محسوب می شوند که این ویژگی را دارند بعد از مدتی شما بتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

ویزای 476 مختص فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در دانشگاه های تهران و امیرکبیر می باشد که تا سقف 18 ماه می توانند در استرالیا زندگی کنند و بعد از کسب شرایط لازم برای ویزاهای دائم اقدام کنند.

ویزای 491 یک ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی می باشد که متقاضیان به مدت 5 سال در مناطق کم جمعیت ساکن می شوند. ویزای 491 از 16 نوامبر 2019 جایگزین ویزای 489 شده است.

اقامت موقت از طریق ویزای ازدواج و نامزدی 

اگر همسر یا نامزد شما دارای اقامت دائم و یا شهروند استرالیا باشد و به صورت دائم در این کشور ساکن باشد شما نیز می توانید از طریق ویزای 820 و یا ویزای 309 به صورت موقت وارد این کشور شده و قبل از پایان مهلت ویزا برای یک ویزای دائمی از طریق ویزاهای ذکر شد (100 و یا 801 ) اقدام کنید .

ویزای موقت از طریق ویزای والدین استرالیا

والدینی هستند که بیش از نیم از فرزندانشان ساکن استرالیا بوده و اقامت دائم این کشور را دارند و می توانند از طریق ویزاهای والدین وارد این کشور شده و در کنار فرزندان خود زندگی کنند که در بالا در مورد ویزای دائمی والدین به صحبت پرداختیم و می خواهیم در این بخش به حالت موقت ویزای والدین بپردازیم . موسسه سلکت ویزا برای متقاضیان سه گروه : ویزای 804 ، ویزای 884، ویزای 173 را در نظر دارد که والدین باید در این ویزاها به سن بازنشستگی استرالیا رسیده باشند که معمولا چیز در حدود 65/5 تا 67 سال می باشد. این ویزاها، اقامت موقت را به مدت دو سال در اختیار والدین قرار می دهد تا در این مدت بتوانند برای دائمی کردن اقامت خود از طریق دیگر ویزاهای والدین اقدام کنند.

 • ویزای 804 استرالیا
 • ویزای 884 استرالیا
 • ویزای 173 استرالیا

در این صفحه ما برای شما به صورت اجمالی در مورد ویزای های موقت و دائم و شرایط هر یک آنها برای مهاجرت به استرالیا پرداختیم ، شما می توانید جهت بررسی شرایط خود نسبت به تکمیل فرم ارزیابی رایگان در این سایت اقدام کنید و یا با تماس با دفتر سلکت ویزا برای خود یک وقت مشاوره رایگان تنظیم کنید تا به این صورت اطلاعات دقیق و به روزی را کسب کنید.

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Call Now Button