گفتگو با آقای فراز تاج فیروز موسس گروه PTE Self Study

لطفاً ضمن معرفی خودتان، بفرمایید پروسه مهاجرتتان را چطور آغاز کردید؟

فراز تاج فیروز هستم مدرس پی تی ای PTE و همچنین مدیر سایت PTE Self Study ، ساکن شهر سیدنی استرالیا. پیش از مهاجرت از ایران در شهر رشت سکونت داشتم. پروسه مهاجرت را از دو سال و نیم پیش آغاز کردم. در ابتدا پس از یک ماه مطالعه، آزمون ‏IELTS دادم ولی چون نتوانستم نمره ایچ اسکیل ۷ را دریافت نمایم، این آزمون را رها کردم. پس از مدتی به پیشنهاد برخی از دوستان در آزمون پی تی ای (PTE ) شرکت کرده و نمره مطلوب خود را کسب کردم. در رابطه با آشنایی با آقای دامون آرین نیز، از سالها پیش از طریق وبلاگی که داشتند، ایشان را می شناختم. زمانی که آقای دامون آرین تصمیم گرفتند از استرالیا به ایران برگردند، با ایشان تماس گرفته و در جلسه ای با آقای دامون آرین گفتگو و مشورت کردم. یک ماه بعد اسسمنت خود را در رشته سیویل اینجیر درفتپرسن انجام داده و پس از دریافت نمره قبولی، برای مهاجرت به استرالیا اقدام کردم و در حال حاضر حدود پنج شش ماه است که به استرالیا مهاجرت کرده و ساکن سیدنی هستم.

لطفاً توضیح دهید، چطور شد که گروه PTE Self Study را راه اندازی کرده و ایده این کار به چه ترتیب در ذهن شما ایجاد شد؟

زمانی که من در آزمون IELTS نمره مورد نظرم را نگرفتم شروع به آماده سازی برای پی تی ای ( PTE ) کردم. در آن زمان تنها سه کتاب در زمینه پی تی ای ( PTE ) وجود داشت که استاندارد این آزمون بود، به همراه یکسری فیلم و ویدئو که نشان می داد شکل آزمون چگونه است؛ به تعبیری، اطلاعات در این زمینه بسیار کم بود.
در آن دوره زمانی، گرفتن نمره ۶۰ و ۵۰ از آزمون پی تی ای بسیار خوب بود و کسب نمره ۷۹ بسیار نادر بود. البته هندی‌ها و پاکستانی ها نمره بهتری کسب می کردند. در هر حال، با همان روش های غلطی که آموزش دیده بودیم آزمون دادم و قبول نشدم ولی هر لحظه در حال جستجو و تلاش برای یافتن روشی بهتر برای شرکت در آزمون پی تی ای ( PTE ) بودم. در گروههای مختلف از جمله گروه‌های هندی سعی می کردم اطلاعات زیادی در این رابطه کسب کنم. پس از چهار امتحان پشت سر هم به یک پایه و روش اصولی رسیدم که در مورد خودم جواب داده بود؛ این اصول را در اختیار دوستانم، به صورت رایگان قرار دادم.
در ابتدا گروه PTE یک گروه پنج نفره بود ولی به مرور این گروه بزرگ شد. پس از مدتی من تنها ادمین گروه شدم و بار اصلی گروه بر دوش من بود. سپس، یک وبلاگ و کانال ایجاد کردیم تا این که تعداد اعضای کانال به ۱۵۰۰۰ نفر رسید. در این رابطه کانال‌های مختلف ایجاد کردیم که یکی از آنها کانال تلگرامی PTEMATERIAL است که مربوط به متریال و روش های واقعی آزمون است.
سپس، وب سایت بزرگی راه اندازی کردیم که توسط ایرانیان و غیر ایرانیان، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؛ حتی به دلیل استقبال زیاد، حجم سایت زود تمام می شد و ما مجبور شدیم با هزینه ای اندکی که دریافت می کنیم، این سایت را در اختیار ایرانیان و غیر ایرانیان مراجعه کننده به سایت، قرار دهیم. درحال حاضر فعالیت ما به همین شکل در حال گسترش است.

 

در رابطه با PTE Self Study ،گسترش فعالیتتان و برنامه هایی که پیش رو دارید، توضیح دهید؟

از جمله برنامه های ما، کارگاه هایی است که در تهران، مشهد، رشت و در سیدنی و ملبورن استرالیا برگزار می کنیم که کل برنامه های آزمون را در این کارگاه ها آموزش می دهیم؛ همچنین کارگاههایی که بر اساس تمرینات فشرده و مخصوص کسانی است که با این آزمون آشنایی داشته و یا در سطح مناسبی هستند و برای شرکت در آزمون و دریافت نمره مناسب عجله دارند. این نوع کارگاهها بر اساس سئوالاتی است که توسط دوستان شرکت کننده در آزمونهای قبلی، به اشتراک گذاشته شده و بانک اطلاعاتی کاملی محسوب می شود. کسانی را داریم که نمره فول ۹۰ را در این آزمون ها کسب کرده‌اند. در کل نمرات بسیار خوب دیگری که با شرکت در این کارگاه ها توسط دوستان کسب شده است.
ما می خواهیم کاری کنیم که مسیر هموارتر شده و دوستان راحت تر بتوانند به نمره قبولی و دلخواه دست پیدا کنند.

 

بسیاری از دوستان به دنبال آزمون IELTS هستند و شاید هنوز اعتماد کافی به PTE ندارند و نمی دانند چه ویژگیهایی دارد. مزیتهای پی تی ای PTE نسبت به سایر آزمونها چیست؟

یک سرچ ساده نشان می دهد چرا PTE انقدر مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. اگر از کسانی که اقدام به مهاجرت کرده اند بپرسید، میبینید گرفتن نمره ایچ اسکیل ۷ در آزمون IELTS چقدر دشوار است. حرف من به این معنی نیست که آزمون PTE ساده است، ولی کسب نمرات بالا در این آزمون میسر است. در آزمون PTE منابع و متد مشخص و اساسی و سئوالات تکراری وجود دارد و ما آنها را مشخص کرده ایم. کلاینتها حاضرند چندین برابر آزمون آیلتس هزینه کنند و در خارج از کشور آزمون PTE بدهند. چون از آزمون IELTS کسی نتیجه نگرفته است.
از طرفی دیگر، از صفر تا صد کار آزمون، توسط کامپیوتر انجام می شود و جا برای جبران نیز وجود دارد.
در آزمون IELTS تا دریافت جواب ده تا دوازده روز زمان میبرد و فاصله هر آزمون تا آزمون بعدی حدود دو هفته تا یک ماه طول می کشد، ولی فاصله آزمونهای PTE پنج روز است.
اکثر دوستان در شرایطی هستند که به دلیل سن یا سایر دلایل، برای دریافت نمره قبولی عجله دارند.
گاهی در آزمون IELTS ، کلاینتها، حتی نسبت به دوره اول آزمونشان، با کاهش نمره مواجه می شوند ولی در آزمون PTE این تغییر اکثرا مثبت بوده است.

آینده آزمون PTE را چگونه میبینید؟ آیا تغییری در آن ایجاد خواهد شد؟

آزمون PTE، آزمون بسیار سختی است، ولی در درصد قبولی، نسبت به سایر آزمونها بالاتر است؛ البته، لزوما بالا بودن نمرات، دلیلی برای تغییر در این آزمون نخواهد بود. ممکن است در نهایت، اصلاحاتی در این آزمون انجام شود که آپدیت همیشگی در حال انجام است و عملکرد کلی تغییر نخواهد کرد.
بسیاری از کلاینتها این سئوال را از من می پرسند و در این زمینه دچار استرس هستند. قطعا، اگر موسسه پیرسون بخواهد تغییراتی در نمره دهی ایجاد کند، هیچ گاه نمی گوید که بزودی امتحان را عوض خواهیم کرد یا مثلا دولت استرالیا نخواهد گفت که بزودی این امتحان برچیده خواهد شد. با توجه به اینکه آمار متقاضیان بسیار بالا و درصد قبولی به نسبت متقاضیان، پایین است، نیازی به این تغییرات وجود ندارد.
این شایعه، شاید بواسطه دوستانی که در رابطه با سایر آزمونها فعالیت دارند، ایجاد شده است و اساس و مرجع رسمی ندارد.
آزمون PTE یک آزمون کامپیوتر محور است، صفر تا صد این آزمون توسط کامپیوتر تصحیح می شود؛ سئوالات افراد در زمان آزمون همزمان، باهم متفاوت است. روند کلی همیشه مثبت بوده است و اگر با هوشمندی و با توجه به متریال ارائه شده درس خوانده شود، می توان به نمره دلخواه دست یافت.
انتقال اطلاعات آزاد به متقاضیان و هموار کردن راه مهاجرت برای آنها، همواره هدف اصلی ما بوده است.
در پایان از شرکت سلکت ویزا و آقای دامون آرین که در ابتدا وکیل من و در حال حاضر دوست و همکار من هستند ، بسیار سپاسگزارم.

 

امتیاز ما
امتیاز خود را ثبت کنید
[میانگین: 0]
Recommended Posts

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search

Call Now Button
ویزاهای تجاری و سرمایه گذاریکیفیت زندگی در استرالیا