مهاجرت مکانیک موتور به استرالیا

یکی دیگر از رشته جذاب برای مهاجرت به استرالیا رشته موتور مکانیک و یا همان مکانیک خودرو می باشد. اگه شما هم مدرک فنی حرفه ای معتبر در زمینه موتور مکانیک دارید می توانید با امتیاز بسیار پایین تری نسبت به رشته های مهندسان به فکر مهاجرت به استرالیا باشید. برای مهاجرت به استرالیا از طریق موتور مکانیک ANZSCO 321211 می توانید بسیار امیدوار باشید چرا که شرایط حال حاضر افرادی که مدرک فنی حرفه ای موتور مکانیک را دارند می توانند از طریق سازمان TRA استرالیا اقدام کرده و ارزیابی مثبت را دریافت کرده و برای مهاجرت قانونی به استرالیا امیدوار باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کد شغلی های مختلف توصیه می کنم لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید. 

متقاضی موتور مکانیک در استرالیا 

یک موتور مکانیک و یا همان مکانیک خودرو باید در موضوعات مختلفی که درگیر کارکرد اتومبیل است، به خوبی آموزش ببیند. به طور کلی برای کار در صنعت مکانیک خودکار به نوعی آموزش نیاز دارید. در اکثر اوقات، یک مکانیک در یک گاراژ به فعالیت می پردازد. در دنیای امروز بیشتر تعمیر کاران برای اثبات توانایی های خود نیاز به داشتن یک مدر تحصیلی مرتبط دارند تا نشان دهند برای این شغل دوره های مربوطه را پشت سر گذاشته اند. در حال حاضر موتور مکانیک و یا مکانیک خودرو در استرالیا شرایط کاری مناسبی را دارد و نیروی کار این کشور توانایی برطرف کردن نیاز استرالیا را ندارد به همین منظور نیاز به مهاجرانی دارد. شما می توانید در محیط های مختلفی کار کنید مانند کارخانه های بزرگ، گاراژها و یا مکانیکی شخصی خود. در پایان ، یک مکانیک خودرو باید دانش گسترده ای در مورد هر قطعه موجود در خودرو داشته باشد. برای استخدام در بیشتر مکانیکی ها معمولاً یک درجه فنی یا مدرک فنی حرفه ای لازم است.

شرح وظایف مکانیک خودرو در استرالیا

 • تشخیص ، تعمیر و عیب یابی خودرو
 • انجام سرویس های لازم برای نگهداری خودرو مانند تعویض روغن و روغن کاری و تنظیم موتور برای رسیدن به یک راندمان بالا در خودرو و اطمینان از رعایت مقرارات آلودگی هوا
 • از بین بردن ایرادات موتور ،بازو بسته کردن کامل موتور و مونتاژ موتور ، گیربکس ،مکانیسم فرمان و سایر اجزا
 • تست و تنظیم قطعات مکانیکی پس از تعمیر برای عملکرد مناسب
 • تشخیص و آزمایش قطعات با کمک رایانه
 • تشخیص نقص عملکرد با استفاده از تجهیزات تست الکترونیکی.
 • اطلاع از موجودی لوازم و قطعات
 • با بخش خدمات و بخش های فروش مشتری ارتباط برقرار کنید.

سطح مهارت لازم برای موتور مکانیک در استرالیا

بیشتر مشاغل موجود در این گروه واحد دارای سطح مهارت متناسب با مدارک و تجربیات مندرج در زیر می باشد. شما باید دارای یک مدرک معتبر در این زمینه باشد به عنوان مثال شما با یک مدرک فنی حرفه از سازمان فنی حرفه ای کشور می توانید در این این زمینه برای این کد شغلی اقدام کنید. 

در استرالیا: گواهینامه AQF III شامل حداقل دو سال آموزش در محل کار یا گواهی AQF IV (سطح مهارت 3 ANZSCO)

در نیوزیلند: واجد شرایط ثبت نام NZ در سطح 4 (مهارت سطح ANZSCO سطح 3)

حداقل سه سال تجربه مربوطه می تواند صلاحیت های رسمی ذکر شده در بالا را جایگزین کند. در بعضی موارد ممکن است علاوه بر صلاحیت رسمی ، تجربه مربوطه و یا آموزش شغلی لازم باشد.

شرایط کد شغلی مکانیک موتور و یا مکانیک خودرو در استرالیا

همانطور که اشاره کردیم این کد شغل از چند جهت مورد توجه قرار گرفته است اول این که نیروی کار استرالیا جوابگوی نیاز داخل کشور نمی باشد و نیاز به نیروی کار در این زمینه دارد و این موضوع باعث شده است افرادی از سراسر دنیا استرالیا را برای مهاجرت انتخاب کنند. موضع دیگر این است که اگر شما به دنبال مهاجرت به استرالیا از طریق مکانیک خودرو و یا موتور مکانیک هستید باید بگوییم سطح امتیاز پایینی نیاز دارید چرا که رقبای شما هم مانند شما امتیازات پایینی را ادعا می کند. موضوع بسیار مهم این است که این شغل در لیست مشاغل بلند مدت استرالیا MLTSSL قرار دارد و شرایط مناسبی دارد این بدان معنا است که شما می توانید برای ویزای دائمی 189 استرالیا نیز اقدام کنید. به طور کلی می توان گفت برای تمامی ویزاهای 189 ،190 ،491 و دیگر ویزاهای کاری استرالیا مورد پذیرش می باشد.
موتور مکانیک در استرالیا

میزان حقوق مکانیک خودرو در استرالیا

میزان حقوق مکانیک خودرو در استرالیا جمله ای می باشد که اگر آن را سرچ کنید اعداد و ارقام بسیاری را می بینید که نمی توان با قطعیت آن را تایید کرد چرا که میزان حقوق در استرالیا برای هر کد و عنوان شغلی می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد مانند شهر محل سکونت شما، میزان توانایی و مهارت های شما ، میزان سابقه کار شما و دیگر موارد، از این رو ما از طریق تحقیق در وب سایت های استرالیا و نظر سنجی های انجام شده در یک وب سایت آنلاین در بین 183 شهروند استرالیایی که مشغول به کار در زمینه مکانیک خودرو هستند می توان به این نتیجه رسید که به طور میانگین ساعتی 24 تا 31 دلار استرالیا دریافت می کنند. 
مهارت هایی که می تواند در حقوق شما تاثیر گذار باشد شامل موارد زیر می شود:
تعمیر موتور خودرو ، نگهداری ، عیب یابی ، تعمیر سیستم ، تشخیص و برنامه ریزی درمان

کد شغلی های مرتبط موارد زیر می باشد 

 • مکانیک موتور (ANZSCO کد 321211)
 • مکانیک موتور دیزل (کد ANZSCO 321212)
 • مکانیک موتور سیکلت (کد ANZSCO 321213)

 

امتیاز خود را ثبت کنید
[میانگین: 5]
Recent Posts
Showing 2 comments
 • ناشناس
  پاسخ

  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم مکانیک خودرو دارم 4 سال هم بصورت ازاد مغازه مکانیکی دارم شرایطم برامهاجرت به استرالیا چطور هست پایان خدمت ندارم

  • وحید دبیری
   پاسخ

   سلام شما برای مهاجرت به کارت پایان خدمت نیاز دارید
   رشته مکانیک خودرو – برق خودرو و از این دست مشاغل فنی برای مهاجرت به استرالیا شرایط مناسبی دارند

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Call Now Button
کابینت ساز در استرالیامهندس نفت در استرالیا