معرفی آزمون جدید و ارزان تر توسط NAATI

در سیستم مهاجرت تخصصی استرالیا به متقاضیانی که تسلط در یکی از زبان‌هایی که در کامیونیتی استرالیا استفاده می‌شود تسلط دارند،  ۵ امتیاز تشویقی ارائه می‌گردد که خوشبختانه زبان فارسی از زمره این گزینه‌ها قرار می‌گیرد. همه چیز در مورد آزمون آنلاین ناتی ( آزمون ناتی )

در سالهای دور، صرف تحصیل در مقطع لیسانس به بالا به زبان فارسی‌، ‌امتیاز لازم را برای متقاضیان به ارمغان می‌آورد. از بعد از معرفی سیستم اسکیل سلکت (skill select)‌،‌ موفقیت از آزمون‌های سطح نیمه حرفه ای یا حرفه ای امتحان مترجمی برگزار شده توسط سازمان ناتی، ‌پیش نیاز اخذ این امتیاز بوده است.

این امتحان متاسفانه فقط در سطح حرفه ای و با هزینه ای بالا در ایران برگزار می‌شد که از حدود دو ماه قبل ثبت نام آن به صورت موقتی به حالت تعلیق در آمده بود.

خوشبختانه در جدیدترین اطلاع رسانی، سازمان ناتی گزینه جدیدی را به عنوان NAATI CCL Test معرفی کرده است که متقاضیانی که به دنبال مدرک مترجمی حرفه ای از ناتی نیستند و تنها جهت اخذ این ۵ امتیاز تشویقی نیاز به اخذ مدرک از این سازمان دارند می‌توانند از این آزمون استفاده نمایند.

این آزمون هزینه کمتری از آزمون حرفه ای ناتی را خواهد داشت و در حال حاضر ۸۰۰ دلار اعلام شده است و از مارچ ۲۰۱۸ برگزار خواهد گردید. اطلاعات تکمیلی در این مورد، ‌توسط سازمان ناتی در نوامبر امسال به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.

آزمون ناتی NAATI چیست ؟

عبارت ناتی NAATI مخفف عبارت National Accreditation Authority for Translators and Interpretersمی‌باشد،که انجمن مترجمان استرالیا نیز نامیده می‌شود.  سازمان NAATI مسولیت تایید اعتبار مترجمان را دارد این کار براساس امتحاناتی که سازمان ناتی برگزار می‌کند کسب می‌شود. از این رو افراد زیادی هستند که در این آزمون شرکت می‌کنند تا پس از تایید شدن بتوانند از 5 امتیاز آن استفاده کنند.

از ابتدای سال 2018 سازمان ناتی یک آزمون جدید را ارائه کرده است با نام Credentialed Community Language که ، افرادی که در آن نمره (63/90) را کسب کنند می‌توانند از 5 امتیاز آن استفاده کنند. توجه کنید این آزمون ناتی فقط برای افزایش امتیاز مهاجرتی شما کاربرد دارد و شما با آن نمی‌توانید به عنوان مترجم مشغول به کار شوید.

 

"*" indicates required fields

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی فرم زیر را تکمیل کنید.

 

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*