آمار تحلیلی ویزاهای تخصصی صادر شده در سال گذشته بر اساس مشاغل

سال مالی استرالیا از ابتدای جولای هرسال شروع شده و تا انتهای جون سال میلادی بعد ادامه پیدا می کند. امسال شرایط ویژه ای بر کل دنیا و به طبع آن بر روی سیستم مهاجرتی استرالیا حکم فرما بود که بسیار محتمل است که عواقب آن تا چند ماه آینده نیز ادامه پیدا کند. از این رو تحلیلی بر روی رشته هایی که بیشترین میزان ویزا را دریافت کرده اند را بر اساس آمار رسمی که ساعاتی پیش در مورد تفکیک ویزاهایی که برای رشته های شغلی مختلف صادر شده است را جهت اطلاع شما عزیزان در این مقاله ارائه می کنیم.

 

لطفا به این نکته دقت بفرمایید که لزوما زیاد تر بودن ویزاهای یک شغل به معنای تمایل بیشتر دولت استرالیا در جهت اعطای ویزا به متخصصین آن نیست. بلکه فاکتور تعداد بالاتر متقاضیان نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

 

پانزده  شغل برتر در زمینه اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

 1. مهندس نرم افزار
 2. حسابدار
 3. برنامه نویس کامپیوتر
 4. مهندس شبکه
 5. مهندس مکانیک
 6. پرستار
 7. متخصص امنیت شبکه
 8. متخصص تحلیل بیزنس(ITC)
 9. متخصصین حوزه پزشکی
 10. مهندس عمران
 11. تحلیلگر برنامه نویسی
 12. مهندسین برق
 13. پزشک عمومی
 14. تکنولوژیست مهندسی
 15. آنالیست سیستم

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

پانزده شغل برتر در زمینه اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

 1. حسابدار
 2. پرستار عمومی
 3. مهندس نرم افزار
 4. تکنولوژیست مهندسی
 5. برنامه نویس کامپیوتر
 6. مهندس عمران
 7. متخصص تحلیل بیزنس(ITC)
 8. پرستار ویژه مراقبت از کهنسالان
 9. پرستار مراقبتهای ویژه
 10. مهندس مکانیک
 11. سرآشپز
 12. مددکار اجتماعی
 13. پرستار ویژه بخش
 14. آنالیست سیستم
 15. فیزیوتراپیست

 

پانزده شغل برتر در زمینه اخذ ویزای ۴۹۱ استرالیا

 1. حسابدار
 2. پرستار عمومی
 3. سرآشپز
 4. مهندس عمران
 5. مهندس پزشکی
 6. مهندس نرم افزار
 7. مهندس مکانیک
 8. مهندس برق
 9. پرستار ویژه مراقبت از کهنسالان
 10. برنامه نویس کامپیوتر
 11. متخصص امنیت شبکه
 12. پرستار مراقبتهای ویژه
 13. مددکار اجتماعی
 14. مترجم
 15. مهندس شبک

 

ظرفیت های جدید ویزاهای استرالیا در سال مالی 2020-21

و در نهایت ظرفیت ها جدید برای انواع ویزاهای استرالیا مشخص شد تا متقاضیان بتوانند با خیال راحت جهت انجام پروسه مهاجرت خود برنامه ریزی کنند. اقتصاد استرالیا در ماه های اخیر ضربه های زیادی را به دلیل عدم ورود مهاجران خورده است و حالا با اعلام ظرفیت ها این نوید را به مهاجران داده است که قصد ازسر گیری صدور انواع ویزاهای استرالیا را دارد از این طریق بتواند بخشی از نیازهای خود را در زمینه های اقتصادی جبران کند.

دولت استرالیا این قصد را دارد تا با هدف بهبود شرایط اقتصادی این کشور، از طریق یک برنامه مهاجرتی مدیریت شده عمل نماید. براساس آمارهای منتشر شده متوجه می شویم که ظرفیت ویزای استرالیا تغییر نکرده است و قرار است 160 هزار ویزا برای استرالیا در سال مالی 2020-21 صادر شود اما تغییراتی در سهمیه بندی انواع ویزاهای استرالیا را شاهد بوده ایم که دلیل آن هم این است که دولت استرالیا همیشه امنیت را در راستای مقابله با ویروس کرونا را در اولویت قرار داده است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

ظرفیت های جدید انواع ویزاهای استرالیا

در این بخش قصد داریم تا ظرفیت های هر دست از ویزاه را برای شما بازگو کنیم فقط توجه کنید که سقف ویزاهای صادر شده نه افزایش و نه کاهش خواهد داشت اما نوع چیدمان ویزاها و ظرفیت ها تغییر کرده اند بر این اساس ظرفیت ویزاهای مهاجرتی استرالیا در شرایط جدید پس از بودجه بندی دولت استرالیا برای سال ۲۰۲۰-۲۱ از این قرار خواهد بود:

 

ظرفیت ویزاهای کاری و اسکیل ورکر استرالیا برای سال مالی جدید

 از اصلی ترین مسیر های مهاجرت به استرالیا همین مسیر می باشد جایی که بسیاری از متقاضیان در انتظار مشخص شدن ظرفیت های آن بودن این ویزاها که شامل ویزاهای مختلفی از جمله ویزاهای ۱۸۹-۱۹۰-۴۹۱-۴۸۲ – داما و… می باشند در این سال مالی نسبت به سال مالی گذشته حدود ۵۰ درصد ظرفیتشان کاسته شده است و این خبر خوبی برای متقاضیان ویزای کار استرالیا که امتیاز پایینی دارند نیست هرچند که اگر همین تعداد مشخص شده ویزاها را اداره مهاجرت استرالیا صادر کند نسبت به سال گذشته افت کمی را خواهیم داشت. در حال حاضر می توان گفت بیشتر دوستان به دنبال آمار و ارقام ظرفیت های ویزاهای 189،190 و 491 می باشند که در ادامه به بررسی هریک از آنها می پردازیم.

 

ظرفیت ویزاهای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا برای سال مالی جدید

مسلما یکی از راه هایی که هر کشور می تواند به وسیله آن چرخ اقتصاد خود را به حرکت در بیاورد بهره گیری از سرمایه های خارجی کمی باشد دولت استرالیا از این موضوع به خوبی استفاده کرده است، جایی که با افزایش دو برابری در سهمیه ویزاهای سرمایه گذاری بتواند افراد موفق و کارآفرین را به استرالیا دعوت کند تا علاوه بر استفاده از تجربیات این افراد به کاهش نرخ بیکاری نیز کمک کند از این رو ظرفیت این ویزاها به ۱۳۵۰۰ نفر افزایش یافته است تا با هدف راه اندازی و کمک به بیزنس های کوچک و متوسط در جهت کمک به برون رفت از شرایط جاری گام بزرگی را برداشته باشند. البته باید این پیش بینی را کرد که با افزایش دو برابر این ویزاها مدت زمان پروسه رسیدگی به این ویزاها نیز کاهش یابد.

 

ظرفیت ویزای فمیلی استرالیا برای سال مالی جدید

ویزاهای فمیلی استرالیا ۷۷۳۰۰ (۷۲۳۰۰ برای ویزاهای مجموعه پارتنری) نکته جالب توجه این است که ۷۷۳۰۰ نفر به ویزاهای همسر اختصاص خواهد یافت. و باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر شریک و حامی شما در مناطق رجینال استرالیا ساکن باشد اولویت با شما خواهد بود. آقای آلن تاج وزیر مهاجرت استرالیا اعلام کرده است که افرادی که برای این ویزا اقدام میکنند باید از یک حداقل سطح زبانی برخوردار باشد و این موضوع به این دلیل می باشد که 13% از افرادی که در بازار کار استرالیا مشغول به کار هستند فاقد زبان انگلیسی می باشند و در یک دهه گذشته تعداد افرادی که در استرالیا حضور پیدا کرده اند و نمی توانند بخوبی صحبت کنند بسیار افزایش یافته است.

 

ظرفیت ویزای تلنت استرالیا برای سال مالی جدید

یکی از خبرهای بسیار خوشحال کننده در مورد سهمیه بندی های ویزاهای استرالیا مربوط می شود به ویزاهای گلوبال تلنت استرالیا که در تقسیم بندی سال مالی جدید به تعداد ۱۵۰۰۰ ویزا افزایش یافته است یعنی سه برابر ظرفیت سال گذشته که نشان می دهد کشور استرالیا تمرکز اصلی خود را روی ویزاهای تلنت خواهد گذاشت تا از این طریق به جذب بهترین و‌ متخصص ترین افراد از سراسر دنیا بپردازد.

 

ظرفیت ویزای بشردوستانه استرالیا برای سال مالی جدید

برای این گروه از ویزاهای استرالیا تعداد ۱۳۷۵۰ ویزای در نظر گرفته شده است.این تعداد به نسبت خوبی بین درخواست‌های داخل و خارج از استرالیا با توجه به پیامدهای حاصله از بحران کرونا تقسیم خواهد شد.

 

ظرفیت ویزاهای کاری و اسکیل ورکر استرالیا برای سال مالی 2020-21

همان طور که در ابتدا عنوان کردیم این ویزاها از اصلی ترین راه های ورود به استرالیا می باشد و بسیاری چشم انتظار مشخص شدن ظرفیت برنامه مهاجرتی امسال برای ویزاهای کار استرالیا بودند که ما در این قسمت به معرفی آن می پردازیم 

 • ظرفیت ویزای ۱۸۹ به ۶۵۰۰ نفر
 • ظرفیت ویزای ۱۹۰ به ۱۱۲۰۰ نفر
 • ظرفیت ویزای ۴۹۱ به ۱۱۲۰۰ نفر
 • ظرفیت ویزای اسپانسر کارفرما ۲۲۰۰۰ نفر

 

مقایسه آماری ظرفیت های امسال نسبت به سال قبل 

کمی قبل تر اشاره کردیم که امسال ظرفیت 160 هزارتایی ویزاها دولت استرالیا مشخص کرده است و جالب است که سال گذشته نیز ظرفیت ها همین تعداد بوده است که از 160هزار ویزای مشخص شده سال قبل تعداد 140336 هزار ویزا صادر شده است.

 • در سال مالی جدید برای سابکلاس های 190 و 491 ایالتی مجموعا 22400 سهمیه ویزا مشخص شده است به این این صورت که دقیقا برای هر سابکلاس 11200 سهمیه مشخص شده است. ولی در سال گذشته برای این سابکلاس ها در حدود 49968 سهمیه مشخص شده بود که در نهایت 44866 ویزا صادر شد.
 •  برای سابکلاس 189 استرالیا در سال مالی جدید 6500 تعداد سهمیه مشخص شده است که در سال گذشته 16652 سهمیه برای این سابکلاس مشخص شده بود که فقط 12986 از این تعداد ویزا صادر شد.
 • ویزا های اسپانسر کارفرما در استرالیا برای سال مالی جدید می تواند 22000 سهمیه را در نظر داشته باشد در صورتی که این مسیر از ویزاهای استرالیا در سال گذشته تعداد 30000 سهمیه مشخص شده بود که در نهایت تعداد 29261 ویزا را صادر کره اند.
 • ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا در سال مالی جدید سهمیه 13500 هزارتایی ویزا را به خود اختصاص داده است که خبر بسیار خوشحال کننده برای متقاضیان ویزای 188 می باشد چرا که در سال گذشته این متقاضیان با آمار 6862 سهمیه رو به رو بودند که افزایش دو برابری را شاهد بوده اند هرچند که در سال گذشته فقط 4420 تعداد ویزا صادر شد.
 • ویزای تلنت استرالیا امسال افزایش سه برابری داشته است به این صورت که تعداد 15000 سمیه برای آن مشخص شده است ودر مقابل در سال گذشته این مسیر 5000 سهمیه داشته است که فقط 4109 ویزا در آن صادر شده است.
 • ویزای استعدادهای درخشان و نخبگان نسبت به سال قبل تغییری نداشته است و همان 200 سهمیه را به خود اختصاص داده است.
 • ویزای پارتنری بخشی است که بسیاری از سهمیه هارا به خود اختصاص داده است به این صورت که برای سال مالی جدید سهمیه 72300 ویزا را برای آن مشخص کرده اند ولی در سال گذشته این دسته از ویزاها 39799 سهمیه را داشته اند که در نهایت 37118 ویزا برای آنها صادر شده است.
 • ویزاهای والدین استرالیا همانند دیگر ویزاهای استرالیا تغییراتی را به خود دیده است سهمیه امسال 4500 ویزا است که در سال گذشته 7371 سهمیه را به خود اختصاص داده بود که فقط 4399 ویزا برای آن صادر شد.
 • دیگر ویزاهای خانوادگی استرالیا در سال مالی جدید 500 سهمیه را دارد که سال مالی گذشته 562 سهمیه داشته اند که با 444 ویزای آن موافقت شده است.
 • ویزای فرزند استرالیا نیز تغییراتی زیادی را نداشته است چرا که سهمیه امسال 3000 ویزا بوده است که در سال گذشته 3350 عدد بوده است که با 2481 ویزای آن موافقت شد.
 • و در نهایت برای سایر ویزاهای استرالیا 100 سهمیه مشخص شده است که سال گذشته 236 ویزا بوده است و 81 ویزا داده شده است.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*