آمار رسمی مهاجرت تخصصی ایرانیان به استرالیا

مهاجرت تخصصی سالهاست که یکی از برنامه های اصلی مهاجرتی کشور استرالیاست. در ۵۰ سال گذشته طرح ها و روش‌های متنوعی جهت انتخاب بهترین متقاضیان جهت مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص توسط دولت این کشور معرفی شده اند. در این پست آمار رسمی مهاجرت تخصصی ایرانیان به استرالیا را تقدیم حضور می کنیم. پس ادامه مطالب رو مطالعه بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات دقیق و کامل در ارتباط با ویزای کار استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.

جدیدترین برنامه مهاجرت تخصصی دولت استرالیا موسوم به SkillSelect ،‌از سال ۲۰۱۲ میلادی معرفی شده است . تعداد پرونده های بررسی شده در این نوع ویزاها ،‌هر سال بین ۵۰ تا ۶۰ هزار پرونده بوده است که در سه گروه ویزای 189 استرالیا ، ویزای 190 استرالیا و ویزای 489 استرالیا اقدام به درخواست اخذ ویزای تخصصی استرالیا را نموده اند.

 

در طی این سالها همیشه حدس و گمانهایی پیرامون تعداد افراد ایرانی که جهت این نوع ویزاها اقدام می کنند وجود داشته است. به دلیل عدم وجود آمار دقیق در این زمینه هیچگاه امکان ارائه تصویر صحیحی از تعداد هم وطنانی که موفق به اقدام از طریق این نوع ویزاها شده و همچنین درصد موفقیت آنها در اختیار نبوده است.

خوشبختانه دولت استرالیا با توجه به قانون Freedom Of Informtion از ادارات و وزارت های تابعه می خواهد که در صورت ارائه درخواست از طرف شهروندان این کشور،  اطلاعاتی که در اختیار خود دارند و جنبه محرمانه و مرتبط با امنیت این کشور را  ندارند را در اختیار عموم قرار دهد .

در چند ماه گذشته با توجه به درخواستی که از طرف آقای دامون آرین وکیل رسمی مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا ،‌از این سازمان شده بود و نامه نگاریهای انجام شده ،‌خوشبختانه ایشان موفق شدند که آمار رسمی تعداد افرادی که با پاسپورت ایرانی اقدام به درخواست ویزاهای تخصصی استرالیا را نموده اند و همچنین تعداد افرادی که این نوع ویزاها برای ایشان صادر شده و یا متاسفانه درخواست ویزای آنها رد شده است را از اداره مهاجرت استرالیا دریافت نمایند.

در در قسمت پایین شما می توانید این آمار را مشاهده فرمایید:

یک آمار از تعداد کلی پرونده هایی که هر ساله توسط ایرانیان لاج ( ارسال به اداره مهاجرت ) شده است:

 

 

همانطور که مشاهده می کنید به طور کلی سهم هموطنان ما از این نوع ویزای استرالیا ،‌هرساله در حدود دو درصد است که با توجه به میزان نیروی کار متخصص و سطح دانش بالای عزیزان متخصص ایرانی ،‌آمار پایینی در مقایسه به دیگر کشورهاست.

خوشبختانه این آمار هر ساله در حال رشد بوده است و نسبت به سال ۲۰۱۲ ،‌در سال ۲۰۱۶ افزایشی حدودا ۳۰ درصدی در زمینه تعداد متقاضیانی که موفق به ارسال پرونده ویزای تخصصی خود به اداره مهاجرت شده اند وجود داشته است.

اگر بخواهیم کمی دقیقتر و جزیی تر به این آمار نگاه کنیم ،‌تعداد افرادی که در این سالها از طریق هر کدام از ساب کلاسها اقدام کرده اند را می توانیم مورد بررسی قرار دهیم:

 

 

نکته مهم در این چارت ،‌افزایش تعداد متقاضیان ویزاهای ۱۸۹ و کاهش متقاضیان ویزای ۱۹۰( اقامت دایم با اسپانسر ایالتی) در فاصله سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ بوده است . در سال ۲۰۱۶ ،‌تعداد متقاضیان ایرانی که از طریق ویزای ۱۹۰ اقدام کرده اند افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

در جدول زیر می توانید تعداد ویزاهای گرنت شده و همچنین رد شده برای متقاضیان ایرانی را در هر سال ملاحظه بفرمایید:

 

 

همانطور که ملاحظه می کنید ،‌خوشبختانه تعداد افرادی که بعد از اقدام برای این ویزاها ،‌موفق به اخذ آنها نشده اند بسیار پایین است. البته باید توجه داشته باشیم که این عدد معادل صفر نیست و مشخصا همه افرادی که موفق به ارسال پرونده خود به اداره مهاجرت می شوند ،‌نتیجه مثبتی نمی‌گیرند. پیشنهاد می‌کنیم که همیشه از مشورت افراد با تجربه و دارای دانش این کار در جهت ارسال پرونده مهاجرتی خود استفاده نمایید.

در صورتیکه تمایل به استفاده از سرویس مشاوره ادوایزری و موردی مستقیم با جناب آقای آرین را دارید،‌ می توانید صفحه زیر را مطالعه بفرمایید:

 

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

نظرات 1

نظر دهید

1 دیدگاه دربارهٔ «آمار رسمی مهاجرت تخصصی ایرانیان به استرالیا»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*