از میان پرونده های مهاجرت – رد شدن درخواست شهروندی استرالیا به دلیل نمره آیلتس نا معتبر

سیستم مهاجرت به استرالیا پایه‌های قانونی بسیار پیچیده و در هم تنیده ای دارد. مثال معروفی وجود دارد که قانون مهاجرت استرالیا بعد از قوانین مالیاتی این کشور، پیچیده‌ترین و حجیم‌ترین بخش حقوقی این کشور است. اداره مهاجرت استرالیا وظیفه اجرای بی کم و کاست قوانین مهاجرتی را بر عهده دارد و تمامی تصمیات این بخش دولت استرالیا با تفویض اختیار شخص وزیر مهاجرت توسط افیسرهای اداره مهاجرت استرالیا اجرایی می‌گردد.

تصمیماتی که آفیسرهای اداره مهاجرت بر روی پرونده‌های مهاجرتی می‌گیرند اعم از صدور یا لغو ویزا، عموماً قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه‌های مخصوصی می‌باشد که به صورت تخصصی در مورد پرونده‌های مهاجرتی به اعلام نظر می‌پردازند. در این دادگاه‌ها درحقیقت بر اساس شکایت فرد متقاضی از وزیر مهاجرت استرالیا، دلایل اداره مهاجرت در اعلام یک حکم بررسی شده و ادله متقاضی نیز با دقت بسیار بالایی بررسی می‌شود و در نهایت حجم دادگاه در تایید یا رد نظر اداره مهاجرت اعلام می‌شود.

نکته بسیار مهم در ارای این دادگاه‌ها به سیستم حقوقی کشور استرالیا بر می‌گردد که بر اساس شیوه Common Law اداره می‌شود. به این معنی که احکام دادگاه‌ها در شرایط مساوی بر روی پرونده‌های یکسان قابل استناد خواهد بود. لذا مطالعه احکام این دادگاه‌ها برای فعالان حوزه حقوقی از جمله وکلای مهاجرت به انها کمک می‌کند که از حقوق موکلین خود به بهترین نحو در مواجهه با اداره مهاجرت دفاع کنند.

بارها پیش آمده که در یک پرونده مهاجرتی و در پاسخ به سوالات افیسرهای اداره مهاجرت، به احکام دادگاه‌ها در گذشته اشاره نموده ام و افیسر را قانع به صدور رای در جهت منافع موکیلنم کرده‌ام.

هر روز سعی می‌کنم مدتی از زمان کاری مفید صبحگاهی خود را به مطالعه پرونده‌ها و تصمیمات دادگاه‌های مهاجرتی اختصاص دهم که در این بین عموماً نکات ریز و کاربردی بسیاری در جهت تامین منافع موکلین خود به دست آورده و یادداشت می‌کنم.

در نظر دارم در حد فرصتی که دارم گاها پرونده‌هایی که ممکن است برای مخاطبان این وبسایت جذاب باشند را به صورت خلاصه شده خدمت شما عرضه کنم که امیدوارم مفید واقع شود.

پرونده ای که امروز برای شما در نظر گرفته ام در مورد فردیست به نام Mani Gupta ، ایشان در سال ۲۰۰۷ با ویزای دانشجویی وارد استرالیا شده و در  ۲۰۱۱ از طریق ویزای تخصصی اقامت دایم استرالیا را اخذ کرده اند. در مسیر اخذ اقامت دایم استرالیا، یکی از مدارک ارایه شده توسط ایشان کارنامه امتحان ایلتس به تاریخ نوامبر ۲۰۱۰ در دهلی نو بوده است.

در سال ۲۰۱۲ به اطلاع اداره مهاجرت استرالیا می‌رسد که فرد دیگری به جای متقاضی این امتحان را انجام داده بوده است که این مسئله با بررسی‌ها تکمیلی توسط اداره مهاجرت و با همکاری بریتیش کانسیل برای اداره مهاجرت به اثبات می‌رسد. یکسال بعد، درخواست شهروندی استرالیا توسط فرد متقاضی ارایه می‌شود و اداره مهاجرت با استناد به ارایه چنین مدرکی در حین پروسه اخذ اقامت دایم تخصصی استرالیا توسط متقاضی، درخواست شهروندی ایشان را رد می‌کند.

توضیح اینکه یکی از شروط دریافت سهروندی استرالیا، اثبات کارکتر خوب توسط متقاضیست که مشخصاً از نظر اداره مهاجرت استرالیا فردی که در پروسه اخذ ویزای اقامت خود، مدرک غیر واقعی  ارائه نموده است از شخصیت مناسبی جهت دریافت شهروندی کشور استرالیا برخوردار نبوده است.

از این دست پرونده‌ها تعداد زیادی قابل ارایه هستند که این پرونده را به عنوان یک نمونه ارایه کردیم، امیدوارم این مطلب به دوستان کمک کند تا با عواقب احتمالی ارایه مدارکی مانند آیلتس غیر واقعی اشنا باشند.

جهت مطالعه پرونده از دادگاه تجدید نظر استرالیا می‌توانید به ادرس زیر مراجعه فرمایید.

http://www.austlii.edu.au/cgi-bin/sinodisp/au/cases/cth/AATA/2015/500.html?stem=0&synonyms=0&query=IELTS

"*" indicates required fields

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی فرم زیر را تکمیل کنید.

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*