اعلام سقف مشاغل مهاجرت تخصصی استرالیادر سال مالی ۲۰۱۷-۲۰۱۸

بعد از وقفه طولانی ، اداره مهاجرت استرالیا سقف مشاغل مورد نظر خود برای سال مالی جاری را اعلام کرد . در ذیل تحلیل جناب آقای آرین برای تعدادی از رشته های تخصصی را ملاحظه فرمایید :

با مقایسه لیست امسال نسبت به سال مالی گذشته ،‌می توانیم به تحلیل مناسبی در مورد رویکرد اداره مهاجرت استرالیا در زمینه جذب مهاجران تخصصی به این کشور برسیم.

مهندسین عمران : در سال مالی جاری با افزایش سهمیه ای ۵۰ درصدی به سقف ۳۲۹۶ دعوتنامه رسیده اند که با توجه به سال مالی گذشته به نظر می رسد که حداقل ۶۰ امتیاز برای این رشته های شغلی تغییری نخواهد کرد.

حسابداران : با افزایش ۹۰ درصدی در سهمیه مواجه بوده اند که به نظر می رسد امکان کاهش سقف امتیازی این رشته ها متصور باشد.

مهندسین صنایع ، مکانیک و تولید : با افزایش ۴۲ درصدی سهمیه این رشته ها به ۲۱۷۸ دعوتنامه به نظر می رسد که امکان اخذ دعوتنامه برای متخصصین این رشته با امتیازاتی پایین تر از سال مالی گذشته برقرار خواهد شد.

متخصصین کامپیوتر : خبر خوب برای برنامه نویسان و مهندسین نرم افزار و افزایش سهمیه این رشته به میزانی نزدیک به ۲۰ درصد است که این نوید را می دهد که امسال شرایط بهتری را از نظر حداقل امتیاز مورد نیاز داشته باشند و یا حداقل از نظر امتیازی شرایط بدتری را تجربه نکنند. هرچند متخصصین شبکه که با کاهش ۵ درصدی سهمیه مواجه بوده اند ممکن است نیاز به امتیازات بالاتری در این زمینه داشته باشند.

متاسفانه هنوز اطلاعاتی در مورد رشته امنیت شبکه که به تازگی به لیست اضافه شده است اعلام نشده .

وضعیت بقیه رشته ها عمدتا بدون تغییر و یا با تغییرات جزیی بوده است.

برای کسب آخرین اطلاعات در این زمینه توصیه می کنم به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

لیست مشاغل استرالیا

 

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*