بازه طلایی اخذ دعوتنامه ویزاهای تخصصی استرالیا

در چند سال گذشته همیشه صحبت از بازه طلایی (Golden Period) را در سمینارها و جلسات لایو مختلف داشته ام. بارها و بارها مورد پرسش قرارگرفته ام که منظور از چنین اصطلاحی چیست و به چه دلیل اصرار به در نظر گرفتن این بازه در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای تخصصی استرالیا را داشته ام.

جهت کسب اطلاعات دقیق و کامل در ارتباط با ویزاهای کاری استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.( ویزای کار استرالیا )

همانطور که اکثریت خوانندگان این مقاله در جریان هستند،‌ سیستم اسکیل سلکت یا مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای تخصصی استرالیا بر اساس مفهومی به نام دعوتنامه شکل گرفته است. بدین معنی که متقاضیان تنها در صورتی می توانند اقدام به تشکیل پرونده مهاجرتی نمایند که از طرف دولت استرالیا، ایالت و یا منطقه خاصی دعوتنامه اقدام دریافت کرده باشند.

اعتقاد دارم که بازه طلایی که متقاضیان می توانند با درصد بالای احتمال، نسبت به دریافت دعوتنامه خوشبین باشند،‌ چهار ماهه اول سال مالی یعنی جولای تا نوامبر است.

خوشبختانه سلکت ویزا با اتکا به سرمایه اصلی خود یعنی مشتریان وفادار،‌ در سالهای اخیر توانسته است سهم بسیار قابل توجهی از متقاضیان موفق ویزاهای تخصصی را از بین هموطنان عزیز به خود اختصاص دهد. با تکیه بر این بانک اطلاعات بزرگ در جایگاهی هستم که بتوانم آمار قابل استنادی از سال گذشته را به استحضار شما عزیزان برسانم و در نهایت تحلیل خود را از این آمار ارائه خواهم کرد.

 

"*" indicates required fields

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی فرم زیر را تکمیل کنید.

 

یک سال میلادی گذشته را به سه بازه تقسیم کرده ام

دسامبر ۲۰۱۷ تا فوریه ۲۰۱۸  بازه اول

مارچ ۲۰۱۸  تا جون ۲۰۱۸ بازه دوم

جولای ۲۰۱۸ تا نوامبر ۲۰۱۸ که این آخری را بازه طلایی در نظر گرفته ام

در مورد دعوتنامه های ویزای ۱۸۹ استرالیا اخذ شده

۷۹ درصد دعوتنامه ها در بازه طلایی

۱۱ درصد دعوتنامه ها در بازه اول و ۱۰ درصد در بازه دوم بوده است

در مورد دعوتنامه های ویزای ۱۹۰ استرالیا اخذ شده

۶۸ درصد در بازه طلایی

۲۳ درصد در بازه اول و ۹ درصد در بازه سوم بوده اند .

همچنین این آمار در ویزای ۴۸۹ استرالیا به صورت زیر بوده است

۵۴ درصد در بازه طلایی

۲۵ درصد در بازه اول و ۲۱ درصد در بازه دوم بوده است.

همانطور که ملاحظه می فرمایید آمار موفقیتهای کلاینتهای سلکت ویزا در بازه طلایی به صورت قابل ملاحظه ای بالاتر از بازه های دیگر بوده است.

دلیل مشخصی برای این امر وجود دارد. اداره مهاجرت در ابتدای سال مالی عموما خساستی در زمینه ارائه دعوتنامه های ساب کلاس ۱۸۹ ندارد و احتمالا به این دلیل که فرصت تا انتهای سال مالی و تکمیل سهمیه ویزاها به اندازه کافی خواهد بود که همه دعوتنامه های ارائه شده در چهار ماهه اول سال مالی ، تا انتهای سال مالی به نتیجه برسند، سهم حداکثری برای دعوتنامه ها را در این بازه در نظر می گیرد.

همچنین همه ایالتها و مناطق، ابتدای سال مالی را برای بازنگری رشته ها و تخصیص سهمیه ها در نظر می گیرند و در این بازه از سال بیشترین نسبت ارائه دعوتنامه به متقاضیان واجد شرایط را دارند.

برای استفاده از این بازه طلایی چه تمهیداتی لازم است.

پیشنهاد من در چند جمله ساده خلاصه می شود.

اگر برنامه ریزی برای مهاجرت از طریق نیروی ماهر و متخصص به استرالیا را دارید، سعی کنید در اوایل بازه طلایی تمامی پیش نیازها را به انجام رسانده باشید. اسسمنت مثبت را دریافت کرده باشید، حداکثر نمره زبان ممکن در آزمونهای مورد تایید را داشته باشید و اگر برنامه ای جهت افزایش امتیاز از طرقی مانند امتیاز پارتنر یا امتحان CCL ناتی دارید، آنها را نیز به انجام رسانده باشید.

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*