داما چیست و آیا گزینه مناسبی برای مهاجرت خواهد بود؟

ظرف چند هفته گذشته و بعد از اخباری که در رسانه های استرالیایی در مورد توافق موسوم به داما DAMA و شرایط ویژه اقامتی که این توافق برای پاره ای از متقاضیان ایجاد خواهد کرد،‌ پخش شده بود سوالهای زیادی از ما در مورد شرایط استفاده از این توافق پرسیده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

سعی می‌کنیم در چند پاراگراف به این سوالات پاسخ دهیم.

بعد از حرف و حدیثهای عموما سیاسی که پیرامون لزوم انتقال روند مهاجرت به استرالیا از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک در بعضی محافل استرالیا در گرفته بود،‌ اداره مهاجرت به عنوان یک طرح عملیاتی تا کنون دو توافقنامه با مناطق کم جمعیت استرالیا به امضا رسانده که مشوق‌هایی را برای مهاجران در جهت علاقه‌مندی به انتخاب این مناطق ایجاد کند.

نکته‌ای که متقاضیان ایرانی باید به آن توجه فرمایند اینست که این طرح فقط در مورد ویزای ساب کلاس ۴۸۲ و ۱۸۶ یا ویزاهای موقت و دایم اسپانسر کارفرما اجرا می‌شود و صد البته فقط در مورد آن دسته از متقاضیان که پیشنهاد شغلی معتبر از بیزنسی که در یکی از مناطق تحت توافق قرار دارند ، مورد استفاده خواهد بود.

دو منطقه کم جمعیت استرالیا این توافق را با اداره مهاجرت دارا هستند . قلمرو شمالی ( برای بار دوم بعد از ۲۰۱۵) و همچنین محدوده جنوبی ایالت ویکتوریا (برای بار اول) خواهند بود.

شرایط ویژه ای که در نظر گرفته شده شامل اضافه شدن تعدادی از رشته ها که به صورت استاندارد قابل اقدام نیستند ،‌کم شدن سطح حداقل حقوق تا میزان ده درصد ، کمتر شدن نمره زبان مورد نیاز تا حد حداکثر یک نمره در مقیاس آیلتس برای تعدادی از مهارت‌ها و همچنین مسیر مشخص تر برای اقامت دایم است . البته این نکته هم در این توافق وجود دارد که اسپانسر باید ادله کافی در جهت عدم امکان تامین نیروی مورد نظر از بازار کار محلی را ارائه نماید .

در نهایت تاکید می‌کنیم که این توافق (داما DAMA 9) برای عموم متقاضیان ایرانی که به دنبال اخذ ویزاهای مستقل و بدون نیاز به اسپانسر کارفرما هستند ،‌کاربرد مشخصی ندارد.

 

"*" indicates required fields

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی فرم زیر را تکمیل کنید.

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*