ملبورن بهترین شهر برای زندگی در دنیا برای هفتمین سال پیاپی

همان طور که میدانید ملبورن پایتخت و مرکز ایالت ویکتوریا استرالیا می باشد. شهر ملبورن استرالیا دوباره رتبه اول به عنوان بهترین شهر در دنیا از نظر اقتصادی ، خدمات درمانی ، تحصیلی و  بافت شهری را از آن خود کرد. براساس آخرین رتبه بندی سازمان The Economist Intelligence Unit با بررسی ۱۴۰ شهر دنیا مجموعه شهر های دنیا را از نظر میزان قابلیت زندگی ارزیابی می کند که ۵ شهر اول به ترتیب زیر هستند.

  1. ملبورن
  2. وین
  3. ونکوور
  4. تورنتو
  5. ادلاید و کلگری

برترین شهر های دیگر استرالیا که توسط این دپارتمان امتیازات قابل توجهی گرفتند می توان آدلاید که در رتبه پنجمین و همچنین پرت در رتبه هفتمین و سیدنی با رتبه یازدهمین را مثال زد. شهر ملبورن استرالیا هفت بار پی در پی رنک  اولین شهر دنیا را ثبت کرده که نمره 97.5 از 100 این امتیاز بندی ثبت کرده است .

شهردار شهر ملبورن آقای رابرت دیل ذکر کرد: دپارتمان EIU  از قابل قبول ترین سیستم‌های ارزشیابی در دنیا به حساب می‌آید و همچنین ایشان اشاره کردند، اهالی ملبورن باید به این رکورد افتخار کنند و این تقدیر ارزش شهر ملبورن را در دنیا برای  داشتن کسب و کار ، سرمایه گذاری و مهاجرت بالا می برد. این رتبه می تواند به این شهر کمک کند که بالاترین رتبه را در جهت جذب متقاضیان مهاجرت به استرالیا و همچنین متقاضیان ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا کسب کند .

یکی از مهمترین دلایل که ملبورن را از سایر شهر های دنیا مجزا می سازد، داشتن رتبه پایین جرم و جنایت و تروریسم در مقایسه با دیگر شهر های دنیا است. Emma King از خدمات اجتماعی هیات ویکتوریا اشاره داشت، این ارزشیابی چهره شهر ملبورن را بالا برد و همچنین ذکر کردند، این سنجش‌ها واقعیت شرایط زندگی راحت و مطلوب در ملبورن را درخشان تر کرد. قابل توجه است که این شهر در سال گذشته یکصد هزار شغل جدید به وجود آورده و همچنین شرایط خدمات درمانی که از سطح بالایی در دنیا برخوردار است را ارائه می دهد.

 

زندگی در ملبورن استرالیا

شهر ملبورن یکی از بهترین شهرهای جهان و یک مکان مناسب برای مهاجرت می باشد. هرچند که شهر ملبورن یک شهر گران به حساب می آید ولی شرایط کار و دستمزد باعث شده است که شرایط را برای شهروندان ملبورن مطلوب سازد . برای مهاجرت به استرالیا و شهر ملبورن می توانید از وکیل مهاجرت به استرالیا در کنار خود بهرمند شوید .

 

معرفی شهر ملبورن

ملبورن استرالیا نیز مانند هر شهر دیگری در دنیا ، ویژگی های جالب و خاص دارد که ما تعدادی از آن را برای شما معرفی می کنیم:

ملبورن از سال 1901 تا 1927 پایتخت استرالیا بوده است.

ملبورن دومین شهر بزرگ استرالیا محسوب می شود.

سیستم حمل و نقل برپایه تراموا در ملبورن بسیار قوی می باشد و درجهان حرف اول را می زند.

ورزش در شهر ملبورن نقش مهمی را در زندگی افراد دارد ملبورن را پایتخت ورزشی جهان می نامند ، مسابقات تنیس آزاد، فرمول یک گرند پریکس استرالیا، ای‌اف‌ال گرند فینال (AFL Grand Final) و موتو جی. پی (MotoGP) تنها تعدادی از مسابقات بین المللی و معتبری است که هر سال در شهر ملبورن برگزار می شود.

 

آب و هوای ملبورن

آب و هوای ملبورن مانند سایر شهرهای ایالت ویکتوریا استرالیا ، معتدل است. تابستان در شهر ملبورن گرم، پاییزهایش معتدل و زمستان ملبورن خنک است. فصل بهار ملبورن آفتابی و دلچسب است. در اکثر روزها، آسمان ملبورن صاف است و آلودگی هوای زیادی ندارد. در واقع کیفیت هوا در استرالیا بالاست و درصدی از مهاجرین دلیل خود برای زندگی در استرالیا را همین هوای پاک می دانند. آب و هوای ملبورن ممکن است در طول روز تغییرات زیادی داشته باشد و همراه داشتن لباس گرم و یا یک چتر، از برنامه های عادی زندگی مردم ملبورن است.

 

"*" indicates required fields

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی فرم زیر را تکمیل کنید.

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*