ویزای دائم استرالیا

مهاجران برای ورود قانونی به استرالیا نیاز به اخذ ویزای دائم و یا موقت دارند در گذشته در مقاله ای به ویزای موقت استرالیا پرداختیم از این رو در این مقاله به بررسی ویزای دائم استرالیا می پردازیم. شما برای مهاجرت به استرالیا نیاز به یک ویزای معتبر دارید تا بتوانید وارد این کشور شوید اما در بین انبوهی از ویزا که دولت استرالیا ارائه کرده است کدام ویزای دائم استرالیا مناسب شما است؟ این موضوع را شما باید بدانید ویزای دائم استرالیا استرالیا انواع مختلفی دارد مانند ویزای کار استرالیا و یا ویزای کارآفرینی استرالیا و… که در ادامه به معرفی هر یک از آنها می پردازیم. برای مشاهده انواع ویزای استرالیا به لین مربوطه مراجعه فرمایید ویزای استرالیا

 

ویزای دائم استرالیا از طریق کار

به جرات می توان گفت اصلی ترین راه ورود به استرالیا ویزاهای کاری و یا همان اسکیل ورکر می باشد. استرالیا بخاطر شرایط مناسبی که در سال های اخیر ایجاد کرده است این امکان را فراهم کرده است تا بسیاری از افراد متخصص و با مهارت وارد این کشور شوند و از امکانات و رفاه بالای این کشور بهره مند و استفاده کنند. در حال حاضر استرالیا جزء یکی از سه کشور مهاجرپذیر دنیا می باشد و در آمارهای منتشر شده استرالیا بیش از 60 درصد مهاجرانی که هرساله وارد استرالیا می شوند و این نشان می دهد که چقدر این ویزا برای دولت استرالیا مهم است و این کشور سیاست های مهاجرت خود را به گونه ای طراحی کرده است که هر ساله تعداد بسیاری از افراد متخصص را از سراسر دنیا وارد این کشور شوند.

ویزای دائم استرالیا از طریق کار دو سابکلاس اصلی دارد. ویزای 189 استرالیا و همچنین ویزای 190 استرالیا دو ویزای دائم استرالیا می باشد که تمامی متقاضیان ویزای کار استرالیا در تلاش هستند که در ابتدا این ویزا را دریافت کنند. این ویزاها دارای مزایای بسیاری می باشد که اصلی ترین مزیت آن این است که شما از همان ابتدا PR استرالیا را دریافت می کنند. در سال های اخیر این ویزاها به دلیل تقاضای بالایی که داشته اند، باعث شده است تا امتیازات برای اخذ آنها بشدت افزایش یابد تا حدی که در راندهای اخیر صدور دعوت نامه توسط اداره مهاجرت استرالیا کف امتیاز ها برای انواع ویزای 190 و 189 به 90 امتیاز رسیده است که این موضوع نشان دهنده این است که اگر شما به دنبال این سابکلاس ها هستید باید به دنبال کسب حداکثر امتیاز در هر آیتم باشید.

نکته : ویزای 189 و 190 دارای مزیت یکسانی هستند فقط ویزای 190دارای اسپانسر ایالتی می باشد که در صفحه مختص به آن ها به طور مفصل توضیح داده ایم و همچنین باید توجه کنید که کف امتیاز برای تمامی کد شغلی ها 90 امتیاز نمی باشد به طور مثال یک مهندس نقشه برداری می تواند با 75 امتیاز برای ویزای 190 امیدوار باشد.

ویزای دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اگر کمی زمان بگذاری و در اینترنت سرچ کنید به راحتی متوجه می شوید یک از بهترین کشور های جهان در زمینه سرمایه گذاری استرالیا می باشد و در مقاله های متعددی در این زمینه توضیحاتی را ارائه داده ایم و دلایل متعددی را عنوان کرده ایم که چرا استرالیا یک از مقاصد جذاب برای سرمایه گذاران از کشورهای مختلف جهان می باشد که یکی از این دلایل رشد اقتصادی استرالیا می باشد که بیش از 25 سال پیاپی رکورد دار رشد اقتصادی در جهان می باشد. ویزای سرمایه گذاری استرالیا مسیر دیگری برای ورود به استرالیا می باشد که افراد بسیاری کمی در دنیا توانایی اقدام برای آن را دارند به عنوان مثال ویزای دائم استرالیا سابکلاس 132 می باشد که شما برای اخذ اقامت دائم باید مبلغی معادل یک و نیم میلیون دلار را در این کشور سرمایه گذاری کنید که این مبلغ بسیار بالا می باشد و یا ویزای 888 استرالیا که مکمل ویزای 188 می باشد که گزینه بهتری می باشد.

ما به متقاضیان ویزای موقت 188 را توصیه می کنیم چرا که شرایط بسیار مناسب تری دارد و شما می توانید با مبلغ 200 هزار دلار وارد این کشور شوید و با ایجاد یک کسب و کار بعد از 4 سال برای ویزای 888 اقدام کنید که این سابکلاس یک ویزای دائم می باشد. ویزای دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری مزایایی دارد مانند تحصیل رایگان ، خدمات درمانی رایگان، و در نهایت اخذ سیتیزنی استرالیا، تعدادی از مزایای این ویزاهای می باشد.

ویزای دائم استرالیا برای والدین

این نوع ویزا مناسب آن دسته از والدینی است که که بیش از نیم از فرزندانش در استرالیا ساکن باشند. در سال های اخیر دولت استرالیا با سیاست ها و طرح هایی سعی بر این داشته است که قوانینی ایجاد کند تا والدین در کنار فرزندان خود باشند. مسلما در اولین اقدام با ایجاد ویزای والدین مسیر ورود والدین به استرالیا را میسر کرده است. در ویزاهای مشخص شده برای والدین استرالیا چند ویزای دائمی ارائه شده است که هر یک شرایط خاص خود را دارد در حال حاضر 4 ویزای دائمی والدین برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد با سابکلاس های 864، 804، 143، 103 که این ویزاها در دو موضوع اصلی با یکدیگر تفاوت دارند، میزان هزینه های ویزا و مدت زمان دریافت ویزا از این رو در مورد ویزای خود تحقیق کنید چرا که ویزای مانند 103 هزینه کمتری دارد ولی می تواند تا 20 سال دریافت آن به طول بی انجامد.

ویزای دائم استرالیا از طریق ازدواج

ویزای ازدواج استرالیا یکی دیگر از روش هایی می باشد که شما با آن می توانید ویزای دائم استرالیا را دریافت کنید. ویزای ازدواج استرالیا برای افرادی است که همسرشان شهروند مقیم استرالیا و یا دارای اقامت دائم استرالیا است و قصد مهاجرت به استرالیا را از این طریق دارند و این ویزا دارای شرایط خاصی می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم به صفحه مختص به این ویزا مراجعه کنید. اداره مهاجرت دو ویزای اصلی با سابکلاس های 100 و 801 را ارائه کرده است و دارندگان آن می توانند از طریق این دو ویزا اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند.

ویزای دائم استرالیا

مزایای ویزای دائم

مسلما ویزای دائم استرالیا دارای مزایای بسیاری می باشد که ما در این بخش به معرفی اصلی ترین این مزایا می پردازیم.

 • شما می توانید بعد از 4 سال و راعایت شرایط لازم برای دریافت شهروندی و سیتیزنی استرالیا اقدام کنید
 • اجازه کار تمام وقت و بدون محدودیت در استرالیا 
 • امکان تحصیل در این کشور با این ویژگی که برای تحصیل در استرالیا تا حدود ۵۰ درصد تخفیف بگیرید. همچنین در مقطع دکترا در استرالیا می توانید در صورت گرفتن پذیرش از استاد و دانشگاه به صورت رایگان تحصیل کنید.
 •  به شما این امکان را می دهد که بعد از ۲ سال اگر کاری پیدا نکردید از مزایای اقامت خود استفاده کنید و از دولت حقوق بیکاری دریافت کنید.
 • امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان در استرالیا با عنوان مدیکیر
 • اگر فرزندی در استرالیا بدنیا آمد، آن فرزند به محض تولد سیتیزن استرالیا خواهد بود.
 • فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در مدرسه های دولتی با کیفیت بالا تا سال ۱۲ تحصیل کنند.
 • می توانید برای فرزندان خود کمک خرج دولتی بگیرید.
 • از وام ۴ درصدی خرید خانه در استرالیا استفاده کند و مبلغ آن را تا ۳۰ سال تقسیط کند.
 • به شما این امکان را می دهد که اسپانسر افراد خانواده مثل پدر و مادر و خواهر و برادر شوید و یا اگر با شخصی ازدواج می کنید ایشان را نیز به همراه خود به استرالیا بیاورید.
 • راحت تر ویزای توریستی کشور های اروپایی و کانادا را میتوانید اخذ کنید.
 • می توانید در کشور نیوزلند بدون هیچ محدودیتی زندگی و کار و تحصیل کنید.

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*