چرا دولت استرالیا موفق تر از کشورهای اروپایی ، آمریکا و کانادا در مهار کرونا عمل کرد؟
خانه / دسته‌بندی نشده / چرا دولت استرالیا موفق تر از کشورهای اروپایی ، آمریکا و کانادا در مهار کرونا عمل کرد؟

چرا دولت استرالیا موفق تر از کشورهای اروپایی ، آمریکا و کانادا در مهار کرونا عمل کرد؟

قصد این را نداریم که با صحبت های تکراری در مورد اتفاقاتی که این مدت در دنیا به دلیل شیوع بیماری کشنده ناشی از ویروس کوید ۱۹ افتاده است صحبت اضافه تری داشته باشیم. تنها می خواهیم به چند نکته از اقدامات دولت استرالیا در کنترل شیوع این بیماری اشاره داشته باشیم که شفاف سازی ارائه شود که به چه دلیل با وجود اینکه استرالیا به دلیل قرارگیری در نیمکره جنوبی هر روز به سمت فصل سرما نزدیک تر می شود اما به طرز خارق العاده ای تعداد مبتلایان جدید این بیماری در این کشور مدتی است که از انگشتان دو دست فراتر نرفته و امید به برگشت به زندگی عادی روز به روز در این کشور بالاتر میرود.

 

تعدادی از اقدامات دولت استرالیا در ۴۰ روز گذشته 

 

  • استرالیا جزو اولین کشورهایی بود که ورود اتباع چینی و حتی اتباع استرالیایی از مبدا چین را محدود کرد ،‌سپس ایران ،‌کره و ایتالیا شامل این محدودیت ها شدند و در نهایت از ۲۸ مارچ تروال بن کلی را برای مرزهای کشور تعیین کردند.
  • حتی اتباع استرالیا و دارندگان اقامت دائم این کشور هم بعد از هر خروج از کشور و در هنگام ورود به استرالیا به هزینه دولت در هتل های ۵ ستاره به مدت ۱۴ روز قرنطینه می شوند و البته امکانات کامل در اختیار آنها قرار می گرد.
  • در مرحله اول در ۱۲ مارچ دولت تصویب کرد که به همه حدود ۷ میلیون نفری که از کمکهای دولتی به هر طریقی استفاده می کنند به صورت بلاعوض ۷۵۰ دلار پرداخت شود. همچنین شرایط استفاده از مستمری های دولتی را تسهیل کرد.
  • سپس در ۲۲ مارچ مجددا به افراد واجد شرایط گروه قبلی ، ۷۵۰ دلار بلاعوض دیگر پرداخت نمود.
  • در ۲۴ مارچ دولت تصویب کرد که هر دو هفته ۵۵۰ دلار به افراد واجد شرایط قبلی و جدید که کار خود را از دست می دهند پرداخت بلاعوض داشته باشد.
  • یکی از مهمترین اقدامات دولت استرالیا ،‌پرداخت بلاعوض ۱۵۰۰ دلاری در دو هفته به مدت شش ماه به کارفرمایانی است که کارمندان خود را در این شرایط اخراج نکنند که نقش بسیار مهمی در وضعیت بازار کار استرالیا داشته است.
  • یک اپلیکیشن موبایل به هزینه دولت  طراحی شده است که به صورت اتوماتیک اطلاعات تمامی افرادی که ۱.۵ متر به شما نزدیک می شوند را در سیستم خود ذخیره می کند و به محض اینکه مشخص شود یکی از این افراد مشکوک به کرونا هستند، به شما اطلاع رسانی می کند و مقدمات انجام تست های لازم را برای شما مهیا می کند.

 

مقاله ای که پیشنهاد می کنم آن را مطالعه کنید. مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین