تغییرات احتمالی در لیست مشاغل STSOL

اداره مهاجرت استرالیا هر سال نظر وزارت کار، مهارت، کسب و کارهای کوچک و خانوادگی را در مورد لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا جهت تعیین در لیست های مشاغل متفاوت را جویا می شود و عموما این نظر ملاک اصلی اداره مهاجرت در تعیین لیست های سالیانه است. لیست مشاغلی که کاندیدای اضافه شدن به لیست ها و یا حذف از ان هستند در انتهای هر سال توسط این وزارتخانه معرفی می شود که امسال نیز شرایط به همین منوال بوده است. البته اعلان نهایی لیست توسط اداره مهاجرت به واسطه شرایط پاندمی کرونا به تاخیر افتاده است.جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست مشاغل کوتاه مدت استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.

این وزارت خانه مسئول‌ بررسی دوره‌ای و ارائه تغییرات لیست‌های مربوط به لیست مشاغل ویزاهای تخصصی استرالیا است و این لیست ها بر اساس آمار کلی کمبودهای شغلی در سراسر استرالیا را اعلام کند. به همین منظور، این وزارتخانه با ذی‌نفعان بخش های مختلف شامل صنعت، کارکنان و کارمندان، اتحادیه‌ها و سایر اشخاص حقیقی مشاوره‌ می کند و پرسش نامه هایی را معمولا از سپتامبر هر سال بین آنها انتشار می دهد، تا درک کافی از مشاغل مورد نیاز را بدست آورده و نیازهای بازار کار در کشور را برآورده سازد.
اخیراً، این وزارت‌خانه بررسی لیست مشاغل مربوط به ویزاهای مهاجرتی اسکیل را در تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز کرده و شروع به انجام مشاوره با صاحبان مشاغل و ذی‌نفعان بیزنسی نموده است. بر اساس آنچه که بدست آورده شد، این وزارت‌خانه بولتن مربوطه را در تاریخ۱۳ دسامبر ۲۰۱۹ منتشر کرده است که تغییرات پیشنهادی ۳۸ رشته شغلی مختلف را تعیین نمود.

 

طبق جدول زمانی ارائه شده توسط این وزارت‌خانه، انتظار می رفت که آپدیت لیست مشاغل ویزای مهاجرتی در مارچ ۲۰۲۰ اعلام شود. با این حال، “بعلت اثرات بیماری کووید-۱۹ و شیوع آن، اعلام این لیست به تعویق افتاد.”

 

مشاغلی که برای اضافه شدن به STSOL (لیست مشاغل کوتاه مدت و میان مدت استرالیا) پیشنهاد شده‌اند به شرح ذیل است:
• خزانه‌دار شرکت (ANZSCO 221212)
• پرستاران افراد سالخورده و معلول (ANZSCO 423111) 
• کارگر پشتیبانی پرستاری (ANZSCO 423312)
• کمک پرستار برای مراقبت‌های شخصی (ANZSCO 423313)

 

به علاوه، توجه به این نکته مهم است که ۱۱ شغل برای حذف از فهرست STSOL (لیست مشاغل کوتاه مدت و میان مدت استرالیا) پیشنهاد شده‌اند که شامل : مشاور شغلی، خدمات صافکاری خودرو، سرپرست و تعلیم دهنده حیوانات، باغبان، آرایشگر مو، ماشین‌کار چوب، ماساژ تراپیست‌ها، فعال اجتماعی، مربی غواصی، و مربی ژیمناستیک هستند.
زمانی که این تغییرات پذیرفته شدند، این مشاغل برای ویزای اسکیل مهاجرتی استرالیا در دسترس نخواهند بود.

 

"*" indicates required fields

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی فرم زیر را تکمیل کنید.

 

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*