هزینه ویزای استرالیا

بدون شک هزینه ویزای استرالیا یکی از اصلی ترین سوالی است که برای تمامی متقاضیان مهاجرت به استرالیا پیش می آید از این رو تصمیم گرفتیم تا در مقاله ای به صورت مجزا به بررسی این موضوع بپردازیم. توجه کنید که اعداد ارائه شده به دلار در این مقاله به دلار استرالیا می باشد. و به تاریخ این مقاله نیز باید توجه کنید چرا که تمامی قیمت ها می تواند تغییر کند. اگر شما قصد سفر و یا مهاجرت به استرالیا را را داشته باشید باید هزینه ویزای استرالیا را پرداخت کنید این به این معنی می باشد که شما باید برای ویزای توریستی، کاری والدین و یا هر ویزای دیگر استرالیا هزینه هایی را پرداخت کنید و میزان این هزینه ها کاملا بستگی به نوع ویزای شما دارد.

 

توجه کنید موضوع مهاجرت به هرکشوری دارای هزینه هایی می باشد و شما برای انجام پروسه مهاجرت نیاز به صرف هزینه هایی هستید و در مجموع پروسه مهاجرت هزینه بر است و باید خود را برای این هزینه ها آماده کنید. شما برای هزینه ویزای استرالیا با دو نوع هزینه را دارید. بخشی از هزینه‌های شما مربوط به داخل ایران می‌شود مانند هزینه وکیل مهاجرت یا هزینه های دفاتر مهاجرتی و نوع دیگر هزینه ها مربوط می شود به هزینه های دولتی استرالیا که سعی می‌کنیم به صورت جزئی به آنها بپردازیم.

 

هزینه دولتی ویزای استرالیا

اولین هزینه ای که بررسی می کنیم هزینه های دولتی و یا همان هزینه ویزای استرالیا می باشد دقت کنید این موضوع به این معنی نمی باشد که شما در همان ابتدای کار باید این هزینه را را پرداخت کنید برای مثال در ویزاهای کاری و اسکیل ورکر استرالیا شما باید مبلغ درخواستی را در زمان صدور دعوت نامه واریز کنید.

در مجموع این هزینه از این بابت از شما دریافت می شود که آفیسر اداره مهاجرت استرالیا پرونده های شما را بررسی کند از این رو میزان این هزینه ها براساس نوع ویزای شما متفاوت می باشد. توجه کنید در صورت رد پرونده و ریجکت شدن درخواست ویزا، این هزینه به شما عودت داده نمی‌شود.

هر چند که احتمال رخ دادن این اتفاق بسیار پایین است از این رو این هزینه ویزای استرالیا (هزینه دولتی) معروف است به شیرین ترین هزینه مهاجرت چرا که افراد در این مرحله شانس بالایی برای گرفتن ویزا دارند.

 

نوع ویزاهزینه ویزای متقاضی اصلیهزینه ویزای همراه بالای ۱۸ سالهزینه ویزای همراه پایین ۱۸ سال
ویزای کار استرالیا4,045 دلار استرالیا2,020 دلار استرالیا1,015 دلار استرالیا
ویزای توریستی استرالیا145 دلار استرالیا145 دلار استرالیا145 دلار استرالیا
ویزای دانشجویی استرالیا620 دلار استرالیا460 دلار استرالیا150 دلار استرالیا
ویزای سرمایه گذاری استرالیا5,375 دلار استرالیا2,685 دلار استرالیا1,345 دلار استرالیا
ویزای موقت فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر ویزای 476405 دلار استرالیا200 دلار استرالیا100 دلار استرالیا
ویزای ازدواج استرالیا7,715 دلار استرالیا3,860 دلار استرالیا1,935 دلار استرالیا

 

 

نکته توجه فرمایید که برای اکثر ویزاهای استرالیا، هزینه ویزای همسر و فرزندان، کمتر از هزینه ویزای متقاضی اصلی است و ممکن است نصف یا حتی یک چهارم هزینه ای باشد که متقاضی اصلی می پردازد.

 

هزینه وکیل برای ویزای استرالیا

هرچند که گفتن این موضوع خالی از لطف نمی باشد که داشتن وکیل برای انجام پروسه مهاجرت به استرالیا اجباری نمی باشد ولی بسیاری از دوستان تصمیم دارند تا با انتخاب یک وکیل باسابقه و مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا ریسک پرونده مهاجرتی خود را کاهش دهند از این رو افرادی که در حال مطالعه این مقاله هستند به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه نیز هستند از این رو ، هزینه وکیل برای ویزای استرالیا سوالی است که متقضیان در فضای مجای و یا وب سایت ها به دنبال آن می باشند و نمی توانند یک رقم ثابت را بدست آورند و هر وکیلی یک قیمت متفاوت نسبت به وکیل دیگری ارائه می کند.

در اینجا ما در سلکت ویزا می توانیم به جرات بگوییم که بر اساس کیفیت و درصد موفقیت کمترین هزینه را از موکلین خود به صورت ریالی دریافت می کنیم در صورتی که در بسیاری از دفاتر مهاجرتی مشاهده می کنیم مبالغ بالایی را به صورت دلاری دریافت می کنند. ما برگردیم به سر موضوع اصلی و آن هم هزینه وکیل برای ویزای استرالیا است.

باید بگوییم این موضوع رابطه مستقیم با نوع ویزای شما دارد یعنی هزینه ویزای کاری با ویزای ازدواج و یا سرمایه گذاری کاملا متفاوت می باشد. برای مثال در بسیاری از دفاتر حق الوکاله یک وکیل برای ویزای کار استرالیا برای یک فرد مجرد بالا 2 ویا 3 هزار دلار است در صورتی که در سلکت ویزا این رقم بصورتی ریالی است که با تبدیل آن به دلار متوجه می شویم که زیر هزار دلار است.

ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای عقد قرارداد ابتدا با چند دفتر مهاجرتی که به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت به استرالیا فعالیت دارند و همچنین زیر نظر مستقیم وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا در حال فعالیت هستند در تماس باشید و بعد از تحقیق در این زمینه اقدام به عقد قرارداد کنید. (توجه کنید که با دفاتری در ارتباط باشید که به صورتی تخصصی در زمینه استرالیا فعالیت می‌کنند چرا که پرونده مهاجرتی شما بعد از ازدواج مهمترین تصمیم زندگی شماست . آن را محل سعی و خطای وکلای تازه کار نکنید.)

 

هزینه ویزای استرالیا

 

هزینه ارزیابی مدارک استرالیا برای ویزای کاری استرالیا

این بخش از هزینه فقط برای متقاضیان ویزای کار و یا همان اسکیل ورکر استرالیا می باشد. این بخش از هزینه های ویزای استرالیا ارتباطی به دفاتر مهاجرتی ندارد و شما باید مبلغی را به سازمان ارزیاب مدارک استرالیا به صورت دلاری واریز کنید تا مدارک شما را ارزیابی و مورد بررسی قرار دهد.

به طور کلی اگر بخواهید از طریق ویزای کاری وارد استرالیا شوید، باید هزینه ای نیز برای ارزشیابی مدارک کاری و تحصیلی پرداخت کنید از این رو دولت استرالیا سازمان های بسیاری را در نظر گرفته است که شما براساس مدارک تحصیلی می‌توانید از طریقی یکی از این سازمان ها برای ارزیابی مدارک خود اقدام کنید میزان هزینه این سازمان ها با هم متفاوت است.

در این بخش هزینه های چند سازمان ارزیاب مهم را برای شما ارائه کرده ایم که بیشترین تقاضا را در میان دیگر سازمان های ارزیاب دارند.

  • هزینه سازمان مهندسین استرالیا 1124 دلار استرالیا
  • هزینه انجمن کامپیوتر استرالیا ۵۰۰ دلار استرالیا
  • هزینه موسسه مدیریت استرالیا ۵۵۰ دلار استرالیا
  • هزینه سازمان TRA مشاغل فنی و حرفه ای ۱۰۰۰ دلار استرالیا
  • هزینه سازمان VetAssess مشاغل گوناگون دیگر۸۸۰ دلار استرالیا

 

هزینه های حسابرسی و ارزشیابی اموال برای ویزای سرمایه گذاری 

این بخش از هزینه ها مختص به ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا می باشد.افرادی که تمایل دارند از طریق ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند باید مدارک حسابرسی توسط حسابدار رسمی و همینطور مدارک دال بر ارزشیابی اموال توسط کارشناس رسمی دادگستری را تهیه کنند. میزان این هزینه براساس میزان دارایی ادعا شده از طرف شما متفاوت می باشد.

 

هزینه ترجمه مدارک برای ویزای استرالیا 

شما اگر قصد مهاجرت به هر کشوری با هر نوع ویزایی را که داشته باشید راهی جز ترجمه مدارک خود را ندارید یعنی همه متقاضیان مهاجرت به استرالیا باید مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنند که این مدارک از شناسنامه شما شروع می‌شود تا مدارک کاری و تحصیلی و دیگر مدارک. دولت استرالیا برای ترجمه مدارک شما دو مسیر را ارائه کرده است، یا ترجمه رسمی دادگستری ایران باشد و یا ترجمه توسط مترجم ناتی که ما به شما گزینه دوم را پیشنهاد می کنیم چرا که هزینه ای کمتر نسبت به ترجمه  دادگستری دارد. میزان هزینه ویزای استرالیا در بخش ترجمه مدارک مشخص نمی باشد و بستگی به میزان و تعداد مدارک شما دارد. برای این منظور به صفحه ترجمه ناتی مراجعه کرده تا ریز هزینه ها را مشاهده کنید.

 

هزینه تست پزشکی برای ویزای استرالیا

این مورد هزینه بالایی ندارد و باید به مراکز مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا در ایران مراجعه کنید. معمولا براساس تست ها و آزمایشات هزینه ای در حدود 800 تا یک میلیون 200هزار را باید در نظر بگیرید.

 

هزینه زبان برای ویزای استرالیا

برخی از ویزاهای استرالیا نیاز به مدرک زبان دارد مانند ویزای کار که شما راهی جز ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید و یا در ویزای سرمایه گذاری اینگونه است ولی با این تفاوت که اگر ارائه نکنید باید چیزی در حدود 10 هزار دلار به استرالیا بدهید. اداره مهاجرت 5 نوع آزمون زبان را در اختیار شما قرار داده است و مورد تایید این اداره است اما اصلی ترین آنها آزمون PTE، آزمون آیلتس و آزمون تافل می باشد که شما برای شرکت در این آزمون ها باید هزینه آن را پرداخت کنید.

در حال حاضر شما باید برای آزمون آیلتس باید حدود 4 میلیون تومان هزینه کنید و برای آزمون PTE باید مبلغی بیشتر هزینه کنید چرا که در ایران برگزار نمی شود هرچند که اکثر متقاضیان آزمون PTE را انتخاب می کنند چرا که سطحی راحت دارد.

 

کلام پایانی در زمینه هزینه ویزای استرالیا

متقاضی عزیز اگر این مقاله را مطالعه کردی متوجه شدید که اخذ ویزای استرالیا هزینه هایی را برای شما دارد و شما نیاز به پرداخت هزینه هایی دارید در نتیجه شما خود را باید برای پرداخت هزینه هایی خود را آماده کنید چرا که قرار است به یک کشور مدرن و پیشرفته با شرایط کاری و تحصیلی بهتر مهاجرت کنید.

شاید هزینه‌هایی وجود داشته باشد که شما به آنها توجه نکرده باشید به عنوان مثال شما باید زمانی را برای مطالعه زبان صرف کنید شاید نیاز داشته باشید که برای همین مطالعه میزان فعالیت خود را در شغل و کسب و کار خود کم کنید این ها به صورت غیر مستقیم هزینه‌هایی را برای متحمل می‌کند.

شاید برای از دست ندادن زمان مجبور شوید که مدارک خود را به صورت فست ترک Fast Track به سازمان ارزیاب ارسال کنید تا بررسی شود که هزینه بیشتری بخواهد و یا بخواهیم در رشته دیگری دوباره ارزیابی شوید که این ها همه هزینه ای جدا دارد.در کل پیشنهاد می کنیم با یک دفتر قوی در زمینه اخذ ویزای استرالیا همکاری کنید تا هزینه ها و ریسک شما کمتر شود.

چه بسا موارد بسیاری را ما دیده ایم که به دلیل همکاری با دفاتر غیر تخصصی متحمل هزینه های بالایی شده اند و یا افرادی که به دلیل تجربه کم در زمینه مهاجرت اقدام به انجام پروسه توسط خود کرده اند و استفاده از تجربیات افراد کم تجربه در این مسیر باعث شده است که علاوه بر شکست در این مسیر از دست دادن هزینه های بسیاری برای آنها شده است.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*