مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا

در این مقاله شما در مورد مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا اطلاعات کاملی را دریافت خواهید کرد. ویروس کرونا هرچند که کمی دیرتر وارد استرالیا شد اما از همون روز های ابتدایی می توانستیم این موضوع را پیش بینیم کنیم که به زودی استرالیا هم مانند سایر کشور های با این ویروس دست و پنجه نرم خواهد کرد. از همان روز های ابتدایی دولت استرالیا شرایط اضطراری را اعلام کرد و از این رو صدور دعوت نامه های اقامتی را به تعویق انداخت. شیوع گسترده و کم نظیر ویروس کرونا باعث شده تا در مدت کوتاهی تمام دنیا را در بر بگیرد و از چین تا ایران و ایتالیا و بسیاری از کشورهای دنیا را آلوده کند و بحرانی جهانی بیافریند. استرالیا هم از این قاعده مستثنی نبوده و بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت استرالیا شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور هرچند نسبت به کشورهای دیگر بسیار کمتر بوده ولی در حال افزایش می باشد. از همین رو جهت جلوگیری از گسترش شیوع کرونا دولت استرالیا هم مانند بسیاری دیگر از کشورهای دنیا، سخت گیری هایی برای ورود اتباع کشورهای دیگر وضع کرده است.

این موضوع باعث شده است تا اکثر متقاضیان مهاجرت بخصوص متقاضیان مهاجرت به استرالیا با نگرانی رو به رو شوند. و سوال مهمی که دارند این است آیا می توان وارد استرالیا شد؟ مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا به چه صورتی است؟ آیا در شرایط کرونا امکان اقدام برای مهاجرت وجود دارد یا نه؟ و سوالاتی از این دست که که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. ما سعی کرده ایم در این مقاله در مورد مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا از ابتدا تا به امروز صحبت کنیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

شرایط کلی مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا برای انواع ویزاها

همان طور که می دانید در حال حاضر روند صدور دعوت نامه های استرالیا شرایط بهتری را پیدا کرده و در اواخر تیر ماه 99 ناگهان اداره مهاجرت استرالیا همه را شگفت زده کرد و در زمانی که کسی انتظار صدور دعوت نامه از سمت اداره مهاجرت استرالیا را پیش بینی نمی کرد به یکباره با صدور تعداد بالایی از دعوت نامه همه را شوکه کرد و این امید را در دل تمامی متقاضیان زنده کرد که باید در روز های آیند منتظر شنیدن خبر های خوش بود. اما به کمی قبل تر می روی و در ماه های گذشته به بررسی مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا می پردازیم.

در ابتدا افرادی را مورد بررسی قرار می دهیم که دارای اقامت دائم و یا شهروند استرالیا هستید و قصد دارید از ایران وارد استرالیا شوید. در همان بدو ورود در فرودگاه از شما تست پزشکی گرفته می شود و سوالاتی نیز پرسیده می شود در صورتی که سلامت شما اثبات شود به شما اجازه ورود به استرالیا داده می شود و از شما می خواهند تا برای مدتی در خانه قرنطینه شوید ولی در صورتی که تست شما مثبت شود مستقیم به قرنطینه دولتی منتقل می شوید تا روند درمانی شما انجام شود. دسته دیگر افرادی هستند دارای ویزاهای موقت از هر نوعی هستند، مانند ویزای 491 و یا 489 ویزا 476 و یا ویزاهای دانشجویی و توریستیی ، این متقاضیان باید بدانند در همان ابتدا اجازه ورود به استرالیا را به صورت مستقیم ندارند و شرایط متفاوتی دارند امکان دارد از همان فرودگاه ایران اجازه خروج به شما ندهند و یا در فرودگاه ها قطر و امارات به شما اجازه خروج را ندهند در نتیجه کار پر ریسکی محسوب می شوند. از این رو از شما خواسته می شود تا به یک کشور ثالث رفته و در آنجا به مدت 14 روز قرنطینه شوید و سپس اجازه ورود به استرالیا پیدا کنید.

 

در این بخش متوجه شدیم که محدودیت اصلی شما افرادی می شود که دارای اقامت موقت هستند و ویزای دائمی و یا شهروندی استرالیا را ندارند این افراد باید به مدت 14 روز در یک کشور دیگر جز ایران قرنطینه شوند تا اجازه ورود به استرالیا را پیدا کنند. در نتیجه سفر به صورت مستقیم به استرالیا از ایران برای افرادی که اقامت دائم ندارند و یا شهروند نیستند غیرممکن شد.

 

شرایط مهاجرت به استرالیا در دوران پسا کرونا

 

تاثیر ویروس کرونا بر روی بررسی پروندهای مهاجرت به استرالیا

مسلما شرایط کاری در استرالیا هم مانند تمامی کشور ها با کاهش سرعت رو به رو شده است و کارها به صورت دورکاری و با نیروی کم تر انجام میشود از این رو اداره مهاجرت استرالیا نیز به همین صورت است و روند بررسی پروندها سرعت کمتری را گرفته است اما براساس اطلاعات بدست آمده و فیدبک های ارسالی از طرف اداره مهاجرت و همچنین صدور دعوت نامه های راند اخیر که تعداد بالایی هم داشت نشان دهنده این موضوع است که ، هرچند سرعت رسیدگی و بررسی پرونده ها کاهش یافته است اما متوقف  نشده است. در صورتی که ویزای شما اعطا شود و ممنوعیت سفر برداشته شود، آن زمان می توانید به استرالیا سفر کنید. نباید در حالی که منتظر پایان دوره ویژه ممنوعیت سفر هستید، برنامه خود را متوقف کنید.

 

تاثیر ویروس کرونا بر روی بررسی پروندهای ویزاهای کاری و مهارتی

این ممنونعیت و محدودیت ها بر روی ویزاهای کاری بخصوص موقت نیز داشته است اما باید این موضوع را بگوییم که استرالیا یک کشور مهاجر پذیر که نیاز به نیروی کار متخصص دارد. ویزای مهارت به نیازهای جمعیتی بلند مدت استرالیا می پردازد و تحت تأثیر ماهیت کوتاه مدت ممنوعیت سفر قرار نمی گیرد. هرچند که با کندی و تاخیر انجام می شود ولی در نهایت باید منتظر باشیم تا شهرایط بهبود یابد.

 

تاثیر ویروس کرونا بر روی بررسی پروندهای ویزاهای سرمایه گذاری و کارآفرینی

اگر شما هم متقاضی ویزای کارآفرینی استرالیا هستید (ویزای 188 استرالیا) باید بگوییم شما شرایط مناسب تری نسبت به تمامی متقاضیان ویزاهای استرالیا دارید چرا که در حال حاضر صدور دعوتنامه های ویزاهای کارآفرینی زمان بر است و می تواند تا 2 سال بطول بی نجامد و از این رو شما نبایاد در روند درخواست خود تاخیر بی اندازید از طرفی در شرایط کنونی دولت استرالیا و تمامی دولت ها به دلیل افزایش نرخ بی کاری نیاز به ورود سرمایه گذاران دارند و این موضوع کمک می کند تا علاوه بر تزریق منابع مالی به کشور باعث ایجاد اشتغال در کشور شوند در نتیجه دولت استرالیا برنامه های ویژه ای برای ویزاهای کارآفرینی استرالیا در شرایط کرونا دارد.

 

تاثیر ویروس کرونا بر روی بررسی پروندهای ویزاهای تحصیلی

ویزای تحصیلی استرالیا اقامت محسوب نمی شود و بعد از پایان تحصیل شما به کشور خود باز می گردید و به نوعی یک اقامت موقت را در استرالیا دارید. از همان ابتدا ورود کرونا به استرالیا افرادی که با ویزاهای تحصیلی به استرالیا سفر کرده بودن با شرایط سختی رو به رو شدند و به دستور دولت استرالیا چاره ای جز بازگشت به کشور خود نداشتند و دوره های تحصیلی را به صورت آنلاین پشت سر گذاشتند. اما از همان ابتدا ما این نوید را می دادیم تا شرایط دانشجویان در استرالیا بهبود یابد و این موضوع دلیلی نداشت جز مسائل مادی چرا که براساس اطلاعات منتشر شده دولت استرالیا در سال گذشته بش از 100 میلیارد دلار از طریق دانشجویان بین المللی کسب درآمد کرده است و به دلیل ویروس کرونا و ضرر های اقتصادی که استرالیا دیده است و جبران کسری بودجه نیاز به ایجاد بستری برای ورود دانشجویان بین المللی کند.

 

مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا

 

پیشنهاد ما برای مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا

شاید برای موضوع مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا دو حالت کلی وجود داشته باشد که بسیاری می خواهند بدانند از این رو ما این دو حالت را برای شما بازگو می کنید. حالت اول برای افرادی می باشد که بخواهند برای ادامه روند پرونده مهاجرتی خود دست نگه دارند و منتظر باشند تا شرایط عادی شود باید به این افراد بگوییم این کار نیز ریسکی دارد و آن هم این است که فرض بر این بگیریم که 8 ماه دیگر همه چیز عادی شود و شما شروع به انجام پروسه خود کنید، که علاوه بر زمان از دست داده باید چند ماهیی را هم به دریافت نمره زبان و اخذ اسسمنت خود بگذارید. این موضوع را در نظر بگیرید که در این حالت شما قرار است در زمانی اقدام کنید که بسیار همانند شما قصد اقدام دارند و همچنین بسیاری نیز از قبل اقدام کرده اند و صف طولانی تشکیل خواهد شد.

حالت دوم  مختص افرادی است که در این فرصت به دنبال اخذ اسسمنت خود هستند و همچنین کسب نمره زبان خود که هر دو این موارد تا سه سال اعتبار دارند بجز ساسمان کامپیوتر که اسسمنت آن دو سال اعتبار دارد. ریسک این موضوع هم این است که اگر شرایط استرالیا تا سه سال به حالت عادی بازنگرد هزینه شما از دست میرود که بعید می دانیم تا 3 سال یک کشور مهاجرپذیر مانند استرالیا درهای خود را به روی مهاجران ببندد. افردا بسیاری حالت دوم را انتخاب کردن و در روز های اخیر با صدور دعوتنامه های ویزای 189 و همچنین 491 به این نتیجه رسیدند که حالت دوم تصمیم منطقی تری است.

 

دولت استرالیا در این چند ماه اخیر نشان داده است که در زمینه کنترل شرایط بحرانی بسیار عالی عمل کرده است و براساس آمارها بهتر از اروپا و آمریکا توانسته است این ویروس را کنترل کند. با شرایط امیدوار کننده ماه اخیر می توان به آینده امید داشت.

 

مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا

 

کلام پایانی در زمینه اخذ ویزای استرالیا در شریط کرونا

اقدام به جمع آوری و ترجمه اسناد و مدارک شما بر اساس حجم و میزان می تواند از یک تا چهار ماه زمان ببرد و بعد از آن ارسال آن به ساز مان ارزیاب و دریافت نتیجه می تواند تا 6 ماه زمان بر باشد که این پروسه برای سازمان ارزیاب TRA می تواند بیش از این ها زمان بر باشد. و از طرف بسیاری نیاز به افزایش امتیاز در سیستم اسکیل سلکت را دارند و می خواهند با مطالعه و آزمون زبان این امیتاز را افزایش دهند این موارد می تواند زمان بر باشد در نتیجه پیشنهاد می کنیم اگر تصمصم جدی در این زمینه دارید از همین حالا اقدام کنید .

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*