مهندس پزشکی در استرالیا

بسیاری از فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی در ایران سوالی در ارتباط با مهاجرت به استرالیا از ما می‌کنند و آن هم این است که آیا رشته ما در لیست مشاغل استرالیا موجود است یا نه؟ باید این خبر خوشحال کننده را به شما دوستان عزیز بدهیم اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی پزشکی را دارید، شما می‌توانید این پروسه را جلو ببرید چرا که کد شغلی مهندسی پزشکی در لیست مشاغل بلند مدت استرالیا MLTSSL موجود است.

همان طور که می دانید وجود کد شغلی مهندسی پزشکی در لیست مشاغل استرالیا بلند مدت MLTSSL به این معنی است که شما امکان انتخاب هر یک از سابکلاس‌ها را دارید. مهندس پزشکی در استرالیا یکی از کد شغلی‌های مناسب می باشد که شما می‌توانید در این مقالعه اطلاعات کاملی در مورد این کد شغلی به شما بدهیم. در صورت کی به دنبال بررسی لیست مشاغل استرالیاهستید به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.

 

نکته : شما مهندسی پزشکی را با عنوان های مهندس زیست پزشکی و یا Biomedical Engineer می شنوید که دارای کد شغلی ANZSCO 233913 می باشد. 

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

شرط NER برای مهندس پزشکی در استرالیا

در ابتدا اشاره ای بر این موضوع کردیم که کد شغلی مهندس پزشکی در استرالیا جزء لیست مشاغل بلند مدت و استراتژیک می باشد و این به این معنی می باشد که شما برای تمامی سابکلاس های ویزای کار استرالیا می توانید اقدام کنید مانند ویزای 190 و 189 استرالیا که هر دو دارای اقامت دائم استرالیا هستند. شما برای دریافت اسپانسر ایالتی در ویزای 190 در کد شغلی مهندسی پزشکی معمولا باید به دنبال دو ایالت نیو ساوت ولز و ایالت کویینزلند باشد تا اسپانسری را از آنه دریافت کنید.

ایالت اول یعنی نیو ساوت ولز برالی شما شرط خاصی را نمی گذارد و شما فقط باید تلاش کنید تا امتیاز بالا را کسب کنید اما ایالت کویینزلند برای دادن دعوت نامه شرطی مبنی بر عضویت در برد تخصصی ایالت کویینزلند را گذاشته است.

پش شرط عضویت در برد تخصصی کویینزلند داشتن NER می باشد. شما برای دریافت NER نیاز دارید تا از سازمان مهندسی استرالیا اسسمنت مثبت را دریافت کنید.

 

مهندس پزشکی در استرالیا

 

شرایط کد شغلی مهندسی پزشکی برای هر سابکلاس

این کد شغلی در لیست مشاغل بلند مدت می باشد و شرایط بسیار مناسبی را در میان سابکلاس های مختلف ویزای کار استرالیا دارد. در تصویر ارائه شده در مورد مدت زمان پروسه انتظار برای تبدیل این کد شغلی برای ویزا نوشته ایم که معمولا به پارامتر های مختلفی بستگی دارد اما به طور معمول زمانی در حدود 9 تا 12 ماه زمان بر است.

 

مهندسی پزشکی در استرالیا

مراحل مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی پزشکی

شما باید در ابتدا اسسمنت مثبت را از سازمان مهندسی استرالیا دریافت کنید برای این کار باید حداقل یک آیلتس 6 و یا معادل آن در دیگر آزمون های زبان مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا مانند PTE 50 به همراه مدارک تحصیلی و سوابق کاری ارسال کنید و همچنین یک CDR برای باید آماده کرده باشید که به همراه تمامی مدارک خود به سازمان مهندسی استرالیا ارسال کنید. باید کمی در این مرحله صبور باشید و بعد از آمدن جواب اسسمنت مثبت شما وارد مرحله دوم می شوید و آن هم تکمیل و ارسال فرم EOI است.

حالا باید منتظر باشید تا یک ایالت شما را انتخاب و برای شما دعوت نامه‌ای را ارسال کند. سوالی که بسیار ی از دوستان از ما دارند مدت زمان دریافت دعوتنامه برای کد شغلی مهندسی پزشکی است که باید بگوییم زمان دقیقی در دست نیست و شما باید یک زمان حداقلی 6 ماهه را در نظر بگیرید که این زمان می‌تواند در مواردی کمتر و یا بیشتر هم شود و عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مانند میزان امتیاز شما یا تعداد دعوت نامه‌های صادر شده

 

شرح وظایف مهندس پزشکی در استرالیا

  • مهندسی زیست پزشکی زمینه های جدیدی از تحقیقات پزشکی و توسعه محصول را نشان می‌دهد.
  • مهندسان پزشکی مسیر را برای کمک کردن به بیماران هموار می‌کنند.
  • مهندسان پزشکی در زمینه های مختلفی فعالیت می‌کنند و گرایش‌های فرعی زیادی دارند.
  • برخی از آنها برای بهبود و توسعه ماشین آلات جدید مانند تجهیزات جراحی رباتیک کار می‌کنند و برخی تلاش می کنند اندام های جایگزینی بهتر و مطمئن تری ایجاد کنند (یا قطعاتی که به عملکرد بهتر اندامهای موجود مانند تعویض مفصل) کمک می‌کند. تختخواب‌های بیمار جدید و راحت تر، تجهیزات مانیتورینگ و الکترونیک نیز محصولاتی هستند که اغلب به عنوان مفاهیم مهندس پزشکی شروع می‌شوند و سطح ورودی از آنها را شامل می‌شوند.
  • مهندسان زیست پزشکی اغلب به عنوان بخشی از یک تیم فعالیت می‌کنند، گاهی در نقش پشتیبانی و کمتر در نقش نظارت. این مهندسین باید بتوانند نه تنها با هم تیمی بلکه با پرسنل پزشکی که از محصولات خود استفاده می کنند نیز بتوانند ارتباط مستقیمی برقرار کنند.
  • مهندس زیست پزشکی مانند تقریباً در هر کار مهندسی، باید از اصول مهندسی و همچنین مفاهیم ریاضیات و علوم کاملی برخوردار باشد که پیش نیاز این درک است.
  • یک مهندس پزشکی به طور عمده با طراحی و برنامه ریزی سر و کار دارند و در زمینه تحقیق و توسعه، ابزار دقیق پزشکی همچون تصویر برداری، پروتز، تجهیزات آزمایشگاهی و … فعالیت می‌کنند.
  • برای تبدیل شدن به یک مهندس زیست پزشکی، لیسانس به طور معمول حداقل نیاز محسوب می شود. این کد شغلی دارای سطح مهارت Skill level 1 است.

 

میزان حقوق و دستمزد مهندسان پزشکی در استرالیا

یکی از دلایل جذابیت انتخاب کشور استرالیا میزان حقوق و دستمزدها در این کشور می باشد که افراد ساکن در استرالیا همیشه از بالاترین حقوق برخوردار است. متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی پزشکی باید بدانند که این کد شغلی دارای حقوق بالایی در استرالیا است و می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

در حال حاضر ما بر اساس آمارهای منتشر شده از سازمان های مربوطه و همچنین نظرسنجی های انجام شده در میان افرادی که در این زمینه در استرالیا مشغول به کار هستند به این جمع بندی رسیده ایم که در سال 2020 افرادی که در زمینه مهندسی پزشکی در استرالیا مشغول به کار بوده‌اند. چیزی در حدود 122 هزار دلار استرالیا در سال دریافتی داشته‌اند که می تواند بیشتر و حتی کمتر هم باشد و این اختلاف حقوق می تواند به مواردی همچون سابقه کاری شما ، شهر شما ، میزان توانایی شما و جنسیت و موارد دیگر بستگی داشته باشد.

 

حقوق مندس پزشکی در استرالیا

 

میزان تحصیلات مهندس پزشکی در استرالیا

این کد شغلی دارای سطح مهارت Skill level 1 است. شما برای دریافت اسسمنت مثبت از سازمان مهندسی استرالیا در این کد شغلی نیاز به یک مدرک لیسانس سکشن یک یا ارشد سکشن دو یا یک را داشته باشید. در تصویر منتشر شده شما میزان تحصیلات مهندسان پزشکی در استرالیا را مشاهده می کنید.

مهاجرت مهندس پزشکی در استرالیا

 

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*