ویزای توریستی استرالیا فامیلی

یکی از دغدغه هایی که مهاجران ایرانی در استرالیا با آن دست به گریبان هستند، ملاقات با عزیزان خود در این سرزمین زیباست. در این چند پاراگراف سعی می کنیم در مورد پروسه اخذ ویزای توریستی استرالیا برای والدین درجه اول، توضیحاتی ارائه کنیم. ویزای توریستی استرالیا و یا ویزای ۶۰۰ استرالیا دارای چهار شاخه اصلی است که با عناوین Sponsored Family ،Tourist stream شناخته می شوند که در این مقاله بر Approved Destination Status stream ،Business Visitor stream ،stream روی دو شاخه ای که مرتبط با دریافت ویزا برای خانواده و دوستان درجه اول است، تمرکز خواهیم داشت.

ویزای 600 استرالیا فامیلی مناسب متقاضیانی است که به منظور بازدید از خانواده خود به استرالیا عزیمت می‌کنند و توسط اقوام خود در استرالیا به صورت رسمی حمایت می‌شوند. اگر خواهر و برادر یا اقوام یا دوستان شما در استرالیا هستند و شما قصد دیدار آنها را دارید بهترین مسیر ویزای 600 استرالیا فامیلی با دعوتنامه است.

با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه ویزای توریستی استرالیا برای والدین دست پیدا خواهید کرد. ویزای توریستی استرالیا یکی از پر تقاضا ترین ویزاهای استرالیا می باشد که پیشنهاد می کنیم به صفحه تخصصی ان مراجعه فرمایید.

مزایایی ویزای 600 استرالیا فامیلی 

افرادی که به دنبال اخذ ویزای توریستی استرالیا برای والدین هستند باید بدانند که می توانند از مزایای آن استفاده کنند که شامل موارد زیر می‌شود:

 • با خانواده و دوستان خود ملاقات كنند.
 • به عنوان يك توريست يا براي يك سفر گردشگري يا هر هدف ديگري، به جز اهداف كاري يا معالجات پزشكي در استرالیا باشيد.

مي­ توانيد در كل براي حدود 3 ماه با اين ويزا به تحصيل و آموزش بپردازيد. امّا اگر هدف اصلي شما از سفر به استراليا تحصيل است، احتمالاً، يك ويزاي دانشجويي براي شما مناسب­‌تر است. شما با ویزای 600 استرالیا فامیلی نمی‌توانید در استرالیا به کار مشغول شوید.

شرایط اصلی اخذ ویزای توریستی خانوادگی

برای اقدام از طریق ویزای توریستی استرالیا برای والدین آفیسرهای اداره مهاجرت استرالیا چند شرط اصلی را مد نظر دارند. آفیسر ابتدا باید پاسخ به دو سوال اساسی را داشته باشد: آیا دلایل کافی برای بازگشت متقاضی به کشور مبدا بعد از اتمام دوره ویزا وجود خواهد داشت؟ آیا متقاضی از عهده هزینه های خود جهت سفر و اقامت در استرالیا بر خواهد آمد یا خیر؟ آیا خانواده من این شرایط را خواهند داشت؟

جهت بررسی تمایل متقاضی به بازگشت به کشور مبدا بعد از مدت انقضای ویزا، آفیسرهای اداره مهاجرت برحسب شرایط فرد و نیز گزارش های رسیده در مورد شرایط کشور تصمیم می‌گیرند.

نکاتی که معمولا در نظر گرفته می شود از قرار زیر است:

 • آیا متقاضی ویزای 600 استرالیا فامیلی شغل ثابت و دارای درآمد مناسب دارد و آیا در برگشت از سفر این شغل را حفظ خواهد کرد؟
 • املاک و اموال قابل ذکر در کشور مبدا
 • شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور مبدا (متاسفانه این شرایط در مورد کشور ایران به صورت ریسک بالا طبقه بندی می شود) مخصوصا در مورد شرایط اقتصادی.
 • آیا فرد متقاضی ویزای 600 استرالیا فامیلی اقوام درجه اولی در کشور مبدا خواهد داشت در طول سفر به استرالیا که باعث بشود تمایل به بازگشت داشته باشد. در این بررسی تعداد اقوام درجه اول در استرالیا با تعداد این افراد در کشور مبدا مورد مقایسه قرار می گیرد.
 • سابقه سفر به کشورهایی که از نظر شرایط ارائه ویزا سخت گیری دارند به طور مثال سفر به اتحادیه اروپا، آمریکا،کانادا و … و رعایت شرایط ویزا در این سفرها.
 • آیا مدت زمان ویزای توریستی خانوادگی استرالیا مورد تقاضا با قصد ارائه شده همخوانی دارد. به طور مثال، درخواست زمان شش ماهه ویزا برای ملاقات خواهر در استرالیا چندان منطقی نیست.
 • خبر بد برای هموطنان پناهنده اینست که سابقه مهاجرتی نزدیکان فرد متقاضی نیز بررسی می شود و در صورت وجود دلایلی دال بر احتمال درخواست پناهندگی و … توسط متقاضی با توجه به سابقه خانواده، سخت گیری بیشتری بر روی پرونده اعمال خواهد شد.

شرایط برای بررسی مسائل مرتبط با نحوه تامین هزینه های سفر، بسیار مشخص تر بررسی می شود. امکان اینکه بلیط رفت و برگشت خریداری شود و به عنوان یکی از مدارک ارائه شود وجود خواهد داشت(در صورت رد شدن ویزا، معمولا با پرداخت جریمه، امکان بازگشت این بلیط وجود دارد).

همچنین ارائه موجودی حساب بانکی در ایران و راه دیگر نیز تاکید دعوت کننده بر تقبل هزینه های متقاضی در استرالیا به همراه ارائه پرینت حساب بانکی یا فیش حقوقی خود و یا همسر در جهت اثبات توانایی مالی دعوت کننده، خواهد بود.

 

چه مدارکی برای ویزای 600 استرالیا فامیلی باید ارائه شود؟

هر مدرکی که در اثبات احراز شرایط راهگشا خواهد بود، می‌تواند ارسال شود. به اختصار سعی می‌کنیم لیستی را برای شما ارائه کنیم. البته مدارکی خارج از لیست ارائه شده نیز ممکن است از طرف شما مورد استفاده قرار گیرد.

 • پاسپورت متقاضی در یافت کننده ویزای 600 استرالیا فامیلی 
 • مدارک دال بر رابطه خویشاوندی می توانید از ترجمه شناسنامه و یا عقد نامه استفاده کنید. در مواردی که تغییر نام وجود دارد و یا اطلاعات شناسنامه ها همخوانی ندارد. لازم است مدارک تکمیلی نیز ارائه شود.
 • دعوتنامه (طبق توضیحات داده شده)
 • مدارک دال بر اشتغال در یکسال گذشته مانند فیش حقوقی، نامه سابقه کار و یا بیمه در موارد خود اشتغالی، نیز به ارائه پروانه ها و اجاره نامه و … وجود دارد. همچنین در مورد بازنشستگان عزیز، مدارک دریافت حقوق بازنشستگی و در صورت امکان ترجمه دفترچه بیمه.
 • مدارک دال بر سفرهای خارجی مانند اسکن ویزا و اسکن صفحات پاسپورت دارای مهر ورود و خروج به کشورها
 • ترجمه اسناد مالکیت
 • گردش سه ماهه از حساب بانکی
 • گواهی تایید مرخصی برای بازه درخواست شده جهت سفر از کارفرما
 • پاسپورت و اسکن لیبل ویزا یا نامه گرنت ویزای دعوت کننده
 • در صورت وجود، فیش حقوقی و یا bank statementدعوت کننده یا پارتنر
 • اگر بلیط تهیه شده (توصیه می شود)، itinerary بلیط

مدارک فارسی باید توسط مترجم رسمی و با تایید دادگستری و وزارت خارجه و یا مترجم دارای مهر ناتی ( ترجمه ناتی )، ترجمه و تایید گردند. در صورت اقدام آنلاین لازم است که مدارک در محل مناسب آپلود شوند. پیشنهاد می شود که فایل ها در حجم حداکثر 066کیلوبایت برای هر صفحه اسکن شوند. برای ترجمه ها همه صفحات اسکن شده و در نهایت به صورت یک فایل pdf واحد برای هر سند، تجمیع گردند.

مدت زمان اخذ ویزای توریستی استرالیا فامیلی 

در حال حاضر به دلیل شرایط بوجود آمده در مورد کرونا زمان ها دقیقی برای ویزای 600 استرالیا فامیلی نمی‌شود در نظر گرفت و ما براساس ادعای خود اداره مهاجرت استرالیا در وبسایت رسمی آن اعلام می کنیم.

 • %75 درخواست­ ها طی 3 ماه پردازش می‌شود.
 • %90 درخواست­ ها طی 6 ماه پردازش می‌شود.

اما براساس موارد پیش آماده این احتمال وجود دارد به دلیل موارد زیر زمان طولانی شود:

 • شما مدارک مورد نیاز درخواستی را به درستی تکمیل و ارائه نکرده باشید.
 • شما تمام اسنادی که نیاز دارید را ارسال نکرده باشید و یا اداره مهاجرت استرالیا اطلاعات بیشتری از شما نیاز داشته باشد.
 • اداره مهاجرت استرالیا زمان بیشتری برای برسی اطلاعات شما نیاز داشته باشد.

 

مدت اعتبار ویزای توریستی استرالیا برای والدین

ویزای توریستی استرالیا برای والدین جزء ویزاهای موقت محسوب می شود. معمولا درخواستی که برای ویزای خواهر و برادر ارائه می شود باید با مفهوم Touristو Visit همخوانی داشته باشد. پیشنهاد نمی شود که این بازه بیش از 54 روز در نظر گرفته شود. برای پدر و مادر افرادی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارند تمهیدات خاصی دیده شده است. در حالت عادی و برای بار اول، امکان درخواست ویزای یکساله وجود دارد.

در صورتیکه قبلا سفری به استرالیا داشته باشند، می‌توانید درخواست ویزای سه ساله ارائه کنید و در صورتیکه پدر و مادر شما پرونده ویزای Parent در اداره مهاجرت داشته باشند، معمولا با ویزای 4 ساله موافقت می شود. البته در این نوع ویزاهای مدت دار شرایط خاصی باید لحاظ شود. که مهمترین آن این است که دارنده ویزا در هر بازه 18 ماهه تنها 18 ماه آن را در استرالیا حضور داشته باشد. این بدان معناست که در صورت حضور یکساله در استرالیا باید متقاضی حداقل شش ماه را در خارج از این کشور سپری کند.

هزینه ویزای 600 استرالیا فامیلی 

شما برای درخواست ویزای توریستی استرالیا برای والدین باید 145 دلار استرالیا به اداره مهاجرت استرالیا بپردازین هر چند که شما هزینه های دیگری نیز دارید مانند چک های بهداشتی، گواهینامه های پلیس و بیومتریک پرداخت کنید. اگر دفتری را برای این کار در نظر گرفته اید باید هزینه های آن را هم در نظر بگیرید.

میزان شانس دریافت ویزای توریستی استرالیا برای والدین ؟

جواب روشنی برای اینکه یک فرد چقد شانس دارد تا ویزای توریستی استرالیا برای والدین را دریافت کند وجود ندارد. آیتم هایی که در بالا ذکر شدند هر کدام وزن مثبت و منفی مشخصی داشته و البته در نهایت با در نظر گرفتن برآیند این وزن، اگر به حد مناسبی از برآورد رسیدید، می توانید اقدام کنید. فاکتورهایی مانند آفیسری که پرونده را بررسی می‌کند و نیز شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مبدا در زمان اقدام نیز از عهده شما خارج هستند ولی تاثیر خواهند داشت.

بعضی از فاکتورهای مثبت و منفی به طور مشخص وزن بالاتری دارند. به طور مثال در صورتیکه متقاضی قبلا سفری به استرالیا و یا چند کشور اروپایی یا آمریکا داشته باشد و بدون نقض شرایط ویزا، به کشور مبدا برگشته باشد، آفیسر برای این فاکتور وزن بالایی را در نظر خواهد گرفت.

در مقابل اگر فرد متقاضی تعداد زیادی از اقوام و آشنایان خود را در استرالیا داشته باشد یا در هنگام سفر با خود همراه کند، به دلیل کم بودن وابستگی به کشور مبدا، آفیسر با شک و تردید به پرونده نگاه خواهد کرد. هیچ عدد و رقم مشخصی در مورد میزان مناسب مبلغ موجود در حساب بانکی یا تعداد اسناد و املاک وجود ندارد. به نظر نگارنده، اگر یکی از مهمترین فاکتورهای مثبت پرونده شما این مورد است، حتما حداکثر موجود ارائه شود.

یکی از مدارکی که می تواند به شما در بالا بردن شانس این پرونده( ویزای توریستی استرالیا برای والدین ) کمک کند، ارائه Submission مناسب است. منظور در حقیقت نامه ایست که به صورت تیتروار و با استناد به مدارک ارائه شده، به آفیسر کمک می کند که شرایط قانونی دریافت ویزا را برای متقاضی لحاظ کند.

چگونه دعوتنامه مناسب ارسال کنیم؟

یک نمونه استاندارد دعوتنامه را می توانید از اینجا دانلود کنید. پیشنهاد می شود که دعوتنامه در حضور JP و با تایید ایشان امضا شود. اسکن این دعوتنامه به عنوان یکی از مدارک ارائه می گردد. Sponsored وTourist stream چه تفاوتی بین عناوین وجود دارد؟ Family stream اگر با ویزای اقامت دائم یا شهروندی در استرالیا حضور دارید و حداقل دوسال از اقامت شما گذشته است ، می توانید برای اقوام درجه اول خود درخواست ویزایی با اسپانسری خود را بکنید.

جهت این امر لازم است فرم مجزایی با شماره 1149 توسط اسپانسر تکمیل و امضا و در پرونده آپلود شود. به طور طبیعی به دلیل دریافت Bond توسط اداره مهاجرت و نیز بررسی آن در داخل استرالیا، سخت گیری بر روی این نوع پرونده ها کمتر است. معمولا برای دعوت از خواهر و برادر پیشنهاد می شود که از این نوع ویزا اقدام شود. در صورت تایید شرایط دیگر ارائه ویزا توسط آفیسر، از اسپانسر درخواست ارائه Bond می شود که این مقدار می‌تواند از صفر تا پانزده هزار دلار استرالیا باشد.

این Bond به صورت اتوماتیک و بعد از خروج دارنده ویزا از استرالیا و برگشت به کشور مبدا، به اسپانسر باز گردانده می‌شود. در صورتیکه، دارنده ویزا از شرایط ویزای خود عدول کند، در شرایط عادی این مبلغ توسط اداره مهاجرت ضبط شده و فرد اسپانسر کننده تا پنج سال امکان درخواست این نوع ویزا برای هیچ کدام از اقوام خود را نخواهد داشت.

 

آیا تست پزشکی و بیمه خصوصی برای ویزای 600 استرالیا فامیلی لازم است ؟

در صورتیکه فرد متقاضی ویزای 600 استرالیا فامیلی، تایید کند که در محیط های بیمارستانی حضور خواهد داشت (به طور مثال؛ دعوتنامه به منظور حضور متقاضی برای تولد فرزند باشد) یا سن متقاضی از 54 سال بالاتر باشد یا درخواست ویزای یکساله و بالاتر ارائه شود. معمولا درخواست عکس از قفسه سینه انجام می‌شود. در این صورت، معمولا آفیسر پرونده با شما تماس خواهد داشت و با ارائه HAPID درخواست انجام تست پزشکی خواهد داشت. مراکز پزشکی که در ایران می توانید جهت این امر به آنها مراجعه کنید.

توجه کنید که تماس و وقت قبلی معمولا الزامی است. در صورتیکه درخواست ویزاهای بلند مدت برای خانواده را داشته باشید، از شما درخواست می شود که تمهیدات لازم جهت تهیه بیمه خصوصی برای پدر و مادر در داخل استرالیا انجام شود. این نوع خاصی از بیمه خصوصی است که باید در مراجعه به دفاتر بیمه در داخل استرالیا (یا آنلاین) خریداری شود و معمولا پرداخت ماه اول آن اجباری است و می توان به طریقی آن را تنظیم کرد که بعد از ورود متقاضی به استرالیا روز شمار آن شروع شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*