سازمان نقشه برداری استرالیا SSSI 

سازمان نقشه برداری استرالیا (SSSI استرالیا) یکی دیگر ازسازمان های ارزیاب مدارک استرالیا می باشد که در یک سال اخیر افراد بسیار بدنبال اخذ اسسمنت مثبت از این سازمان می باشند. می توانیم به جرات بگوییم کد شغلی نقشه بردار (ANZSCO 232212) شرایط بسیار خوبی را در سیستم مهاجرت کاری استرالیا دارد و بسیاری با مدرک نقشه برداری به دنبال مهاجرت به استرالیا هستند که در این زمینه شما می توانید به مقاله ( مهندس نقشه برداری در استرالیا) مراجعه کنید. اگر شما یک مهندس نقشه برداری هستید و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید توصیه می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا در مورد سازمان نقشه برداری استرالیا اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق سازمان نقشه برداری استرالیا

سازمان نقشه برداری و علوم مکانی استرالیا و یا همان (SSSI) یک انجمن حرفه ای برای نقشه برداران و کارمندان علوم فضایی است، از جمله نقشه برداری، هیدروگرافی، سنجش از دور، مهندسی و نقشه برداری از معادن، فتوگرامتری و اطلاعات مکانی در استرالیا. اعضای این مؤسسه در جوامع عملی مانند اداره زمین، توسعه زمین، مدیریت منابع طبیعی، جنگلداری، کشاورزی، دفاع، محیط زیست دریایی، دولت محلی، بهداشت، آموزش، حمل و نقل، گردشگری و بسیاری دیگر درگیر هستند. این موسسه به سیاست، اداره، جمع آوری، اندازه گیری، تجزیه و تحلیل، تفسیر، تصویربرداری و انتشار اطلاعات مربوط به زمین و دریا با فضایی، همراه با برنامه ریزی، طراحی و مدیریت مرتبط می پردازد. پژوهشکده نقشه برداری و علوم فضایی در هشت منطقه مختلف در سراسر استرالیا واقع شده است و در شش ایالت و دو قلمرو خدمات ارائه می دهد. دفتر مرکزی این موسسه در خانه ملی نقشه برداران در کانبرا، استرالیا واقع شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سازمان های ارزیاب مدارک استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید. 

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را از طریق ویزای اسکیل ورکر را دارند باید مدارک و سوابق کار خود را توسط یک سازمان در استرالیا ارزیابی کنند و یا به نوعی مدارک خود را معادل سازی کنید. اگر شما می خواهید به عنوان مهندس نقشه برداری (surveyor) اقدام کنید با سازمان نقشه براداری استرالیا SSSI سروکار دارید. توجه کنید شما برای ارزیابی کد شغلی (ANZSCO 232212) که با عنوان نقشه برداری شناخته می شود باید تمامی اسنادی که در زمان اقدام برای ارزیابی مدارک ذکر کرده اید را داشته باشید و برای ارائه آنها آمادگی داشته باشید. در نهایت باید یک کپی از اسسمنت خود به همراه مدارک را داشته باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

نحوه ارزیابی سازمان نقشه برداری استرالیا

شما برای اخذ اسسمنت مثبت از سازمان نقشه برداری استرالیا نیاز به ارائه برخی مستندات هستید. مدارک لازم برای کسب اسسمنت از سازمان SSSI استرالیا شمال مدرک زبان، مدرک تحصیلی و سوابق کاری می باشد. شما باید برای رسیدن به جواب مثبت از این سازمان یکی از روش های اشاره شده در ادامه را باید پیش بگیرید. این سازمان برای صدور اسسمنت مثبت از متقاضیان انتظار دارد شما حداقل 4 سال به صورت تمام وقت تحصیل آکادمیک و دانشگاهی را طی کرده باشید. اگر در استرالیا تحصیل کرده اید، باید یک مدرک معتبر 4 ساله در استرالیا از یکی از دانشگاه های این کشور ارائه کنید ولی در صورتی که در خارج از استرالیا تحصیل کرده اید که اکثر افرادی که این مقاله را مطالعه می کنند دارای این شرایط هستند باید بدانند که حداقل یک مدرک لیسانس چهارساله معادل استرالیا نیاز دارند این بدان معنا می باشد که لیسانس شما باید سکشن یک باشد در صورتی که لیسانش شما سکشن یک نباشد باید مدرک ارشد سکشن یک و یا دو داشته باشید.

 

هزینه سازمان نقشه برداری استرالیا

در حال حاضر شما برای ارزیابی مدارک خود نیاز دارید تا هزینه های بررسی را به این سازمان پرداخت کنید چرا که سازمان نقشه برداری مانند دیگر سازمان های ارزیابی مدارک برای انجام پروسه ارزیابی از شما هزینه ای را دریافت می کند. در حال حاضر این سازمان هزینه ای معادل 750 دلار استرالیا از شما دریافت می کند که هرساله مبلغی افزایش پیدا می کند.

مدارک مورد نیاز برای سازمان نقشه برداری استرالیا

سوالی که برای تمامی متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق رشته مهندسین نقشه برداری ایجاد می شود این است که باید چه مدارکی را برای ارزیابی به سازمان SSSI ارسال کنیم به همین منظور اصلی ترین مدارک که شما باید آماده کنید شامل موارد زیر می شود.

 • یک فرم تقاضای تکمیل شده
 • مدارک تحصیلی معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی به سازمان نقشه برداری استرالیا سازمان
 • مدارکی که نشان دهد شما نقشه بردار هستید مانند گواهی ها و مجوز ها
 • خلاصه ای از تجربه کاری حرفه ای تان با شرح دقیقی در یک یا چند حوزه مربوط به نقشه برداری به عنوان نقشه برداری توپوگرافی، املاک مزروعی، معدن، نقشه از روی عکس یا مهندسی
 • یک خلاصه جدولی از تجربه کاری حرفه ای تان
 • خلاصه ای از مشارکت هایتان در حرفه و مدارک مستند فعالیت های پیشرفت حرفه ای در حال تداوم تان طی دو سال اخیر
 • حداقل دو ارجاع مکتوب از کارفرمایان ، اعضای آن شغل، یا اگر خود اشتغالید، از دو همکار حرفه ای- بعلاوه تمام جزئیات تماس داور
 • واریز هزینه درخواستی سازمان SSSI استرالیا

 

سازمان نقشه برداری استرالیا

 

مدت زمان بررسی مدارک توسط سازمان SSSI می تواند متفاوت باشد و از یک تا سه ماه به طول بی انجامد. معمولا مدارک هر متقاضی توسط دو نفر کارشناس متخصص که در زمینه نقشه برداری دارای تجربه بالا هستند بررسی می شود. اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد نامه ای دریافت خواهید کرد که توسط پست برای شما فرستاده شده است که بیان می کند برای مهاجرت به استرالیا با عنوان نقشه بردار مناسب هستید. اسسمنت شما به مدت 2 سال اعتبار دارد.

 

سطح زبان برای سازمان sssi استرالیا

شما می توانید نمره زبان خود را از 5 آزمون مورد تایید استرالیا که در ادامه معرفی می کنیم ارائه کنید. توجه کنید شما با این نمره حداقلی می توانید برای این سازمان اقدام کنید ولی امتیازی ندارد از این رو اگر با این نمرات اقدام می کنید برای دریافت اسسمنت مثبت بعد از آن تلاش کنید تا نمرات بالاتری را کسب کنید.

 • آزمون IELTS با کسب حداقل نمره 6 در هر چهار مهارت
 • آزمون OET با کسب حداقل نمره B
 • آزمونIBT TOEFL با کسب حداقل نمره 12 برای گوش دادن ، 13 برای خواندن ، 21 برای نوشتن و 18 برای صحبت کردن
 • آزمون PTE ACADEMIC با کسب حداقل نمره 50 در هر چهار مهارت
 • آزمون CAE با کسب حداقل نمره 169 در هر چهار مهارت

 

نکته : متقاضیانی که شرایط زیر را دارند می توانند از ارائه نمره زبان خوداری کنند.

متقاضیانی که انگلیسی زبان هستند.

متقاضیانی که فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های استرالیا هستند، فارغ از رشته تحصیلی

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*