برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنم ؟

برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنم ؟ شاید اولین و اصلی ترین سوال برای هر فردی باشد که در ابتدای مسیر است و تصمیم به مهاجرت دارد. در ابتدا باید بگوییم که این مقاله مختص متقاضیان ویزای اسکیل ورکر (مهارت کار) می باشد چرا که هر شاخه از ویزاهای استرالیا شرایط و مراحل خاص خود را دارد و ما به دو دلیل اصلی این مسیر را برای ویزاهای اسکیل ورکر یا همان مهارت کار عنوان می کنیم. دلیل اول این است که بیشتر متقاضیان مهاجرت از این طریق وارد استرالیا می شوند و دیگر دلیل این است که ما در سلکت ویزا به صورت تخصصی به این شاخه از ویزاهای استرالیا می پردازیم. از این رو بر خود واجب دیدیم تا جهت افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز و همچنین پاسخ به این سوال اصلی که برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنم ؟ یک مقاله را بنویسیم تا شما دوستان عزیز اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

تصمیم برای مهاجرت به استرالیا

قدم اول شما برای مهاجرت به استرالیا تصمیم و قصد مهاجرت می باشد. اگر سوالی در سر دارید در این رابطه که برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنم؟ باید بگوییم که اولین قدم برای شما این است که باید به یک تصمیم نهایی برسید. دوست عزیز همه ما می دانیم که در میان کشورهای مدرن مهاجرت به استرالیا کمی راحت است و این کشور از لحاظ سطح زندگی در سطح بالایی قرار دارد و متقاضیان بسیاری هرساله به این کشور مهاجرت می کنند و اگر قرار بر ارائه دلایل برای مهاجرت به استرالیا را داشته باشید واقعا در یک مقاله نمی شود تمام دلایل را عنوان کرد در نتیجه اگر استرالیا را برای مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده اید بدانید گزینه بسیار مناسب را انتخاب کرده اید اما توجه کنید مهاجرت تصمیم بسیار مهمی در زندگی شما می باشد و به قول آقای آرین وکیل رسمی مهاجرت استرالیا ( پرونده مهاجرتی شما بعد از ازدواج مهمترین تصمیم زندگی شما ست ) باید بدانید که این تصمیم نباید براساس احساسات گرفته شود.  در نتیجه باید شما در قدم اول تصمیم خود را گرفته باشید و به جمع بندی های لازم رسیده باشید.

مشاوره برای مهاجرت به استرالیا

دومین قدم مشاوره برای مهاجرت به استرالیا می باشد که به نوعی قدم اول شما می تواند به صورت مستقیم به این موضوع بستگی داشته باشد. دوست عزیز استفاده از مشاوره برای مهاجرت به استرالیا می تواند به شما در تصمیم گیری کمک بسیاری نماید. توجه کنید که در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان با مراجعه به افراد کم تجربه و کم سابقه اقدام به دریافت مشاوره کرده اند که در نهایت با شکست در پرونده مهاجرتی خود رو به رو شده اند. مشاوره برای مهاجرت به استرالیا می تواند حکم آجر اول شما در این مسیر باشد شک نکنید انتخاب یک مشاور کم تجربه می تواند به راحتی شما را از مسیر مهاجرت دور کند. مشاوره برای مهاجرت به استرالیا می تواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد برای مثال برای مهاجرت به استرالیا چقدر پول لازم است ؟ این سوال برخی دوستان می باشد که دانستن جواب آن می تواند به آن ها کمک بسیاری را بکند. ما در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا که به صورت تخصصی در زمینه اخذ انواع ویزاهای استرالیا فعالیت داریم با بهره گیری از آقای آرین وکیل رسمی مهاجرت استرالیا و همچنین تیم قدرتمند مشاوران ایشان می توانیم به شما در ادامه مسیر کمک کنیم و بهترین مسیر را برای شما مشخص کنیم.

برای مهاجرت به استرالیا چقدر پول لازم است

این سوال بسیار کلی می باشد چرا که هر فرد شرایط خاص خود را دارد و هر پرونده با پرونده دیگر فرق دارد شما باید ابتدا بگویید که برای چه ویزایی قصد اقدام دارید اینکه شما ویزای تحصیلی بخواهید و یا کار بسیار متفاوت است یک متقاضی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دارد نباید انتظار داشت هزینه ای کمتر از ویزای کار داشته باشد. اما به طور کلی اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه ویزای استرالیا هستید باید به صفحه تخصصی آن مراجعه فرمایید. اما به طور کلی هزینه ها به دو بخش کلی تقسیم می شوند هزینه های دولتی استرالیا و هزینه های ایران که هزینه های دولتی بدون شک به صورت دلار دریافت می شود ولی هزینه های ایران که شامل هزینه های وکالت و ترجمه مدارک معمولا به صورت ریالی از شما دریافت می شود.

انتخاب کد شغلی برای

قدم سوم شما انتخاب کد شغلی می باشد. دوستانی که از طریق ویزای کار می خواهند اقدام کنند براساس سابقه کار و مدرک تحصیلی باید کد شغلی خود را انتخاب کنند. دوستان توجه کنید که انتخاب کد شغلی یکی از اصلی ترین بخش های یک پرونده مهاجرتی می باشد شاید شما سوال کنید که یک فردی که مهندس مکانیک و یا عمران است مسیر مشخصی دارد و باید همان کد شغلی را انتخاب کند و مسیر خود را ادامه دهد که اصلا به این صورت نیست. معمولا یک متقاضی براساس مدرک و نوع سابقه کاری و عنوان شغلی خود می توانید چند کد شغلی را انتخاب کنید و در اینجا یک وکیل و یا مشاور می تواند براساس شرایط و آیتم های مختلف به شما در انتخاب بهترین کد شغلی کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید چرا که ما بارها شنیده ایم که فردی عنوان می کند چرا دوست من با مدرک کشاورزی توانسته است به استرالیا مهاجرت کند ولی من نمی توانم با همان مدرک ویزا بگیرم ؟ این همان موضوع اصلی است که این فرد در انتخاب کد شغلی اشتباه کرده است و یا از نوامبر 2019 افرادی که متاهل هستند همسر آن ها باید به آنها 10 امتیاز کمک کنند که 5 امتیاز آن دریافت اسسمنت مثبت است باید دقت کنند که کد شغلی آنها باید در لیست مشاغل موجود باید در غیر این صورت این 5 امتیاز را نمی توانند کمک کنند.

چک لیست مدارک برای سازمان ارزیاب مدارک استرالیا

شما برای معادل سازی مدارک خود باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را به سازمان ارزیاب مدارک در استرالیا ارسال کنید. سازمان های مختلفی در استرالیا وجود دارد که هر یک رشته های خاصی را بررسی می کنند و برای این کار مدارک مشخصی را از شما تقاضا می کنند. شما بعد از دریافت یک مشاوره کامل مهاجرتی و عقد قرار داد با سازمان سلکت ویزا بلافاصله برای شما یک آفیسر تخصصی مشخص می شود که این آفیسر از شما مدارک را درخواست می کند و تمام مراحل را بصورت جزء و قدم به قدم پیش می برد و شما دیگر درگیر این مسائل نمی شوید.

ترجمه مدارک برای مهاجرت به استرالیا

قدم چهارم برای افرادی که می خواهند بدانند برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنم ؟ این است که باید مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنندو شما هم می توانید این کار را از طریق مترجم رسمی دادگستری انجام دهید و هم با ترجمه ناتی که ما گزینه دوم را به شما پیشنهاد می کنیم چرا که هزینه کمتری دارد و مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا می باشد.

نکته شما می توانید ترجمه مدارک خود را به دپارتمان ترجمه ناتی سلکت ویزا بسپارید به دو دلیل ، قیمت مناسب تر و همچنین اینکه این تیم تخصصی ترجمه مدارک دارای تجربه بالایی در این زمینه می باشد چرا که دارای اصطلاحات تخصصی مدارک شما بسیار مهم می باشد و اگر در آنها نقصی باشد می تواند برای شما مشکلات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

ارسال مدارک به سازمان ارزیاب

بعد از آماده کردن مدراک و ترجعه دقیق آن حالا نوبت آن می شود که آفیسر در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا تمام آن را بصورت بسیار دقیق بررسی کند و آن را به سازمان ارزیاب مورد نظر ارسال کند و هزینه آن را به صورت دلاری واریز کند و با آن سازمان تا دریافت اسسمنت مثبت در ارتباط باشد. هزینه سازمان ارزیاب بسته به نوع سازمان متفاوت می باشد که می تواند از 500 دلار باشد تا 1000 دلار البته در مواردی برخی سازمان ها هزینه بیشتری را دریافت می کنند در مجوع این هزینه ها به صورت دلاری می باشد و شما باید آن را پرداخت کنید تا مدارکتان ارزیابی شود.

مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا

تا به این مرحله در اکثر موارد نیاز به داشتن مدرک زبان نداشتین به این معنی که اکثر سازمان های ارزیابی مدارک از شما مدرک زبان را طلب نمی کنند. شما تا به این مرحله چند ماهی زمان دارید و بهترین فرصت برای افزایش سطح زبان و در نتیجه بالا رفتن امتیاز شما می باشد.

مراحل مهاجرت به استرالیا

تکمیل فرم EOI و یا اسپانسر ایالتی برای استرالیا

هفتمین مرحله تکمیل فرم EOI می باشد. اما فرم EOI استرالیا چیست ؟ EOI مخفف کلمه Expresseion of Interest است. این به این معنی است که هنگامی که شما مدارک خود را جمع آوری می کنید و به سازمان های ارزیابی ارسال می کنید و جواب مثبت را دریافت می کنید باید بدانید که نوبت به تکمیل فرم EOI در سیستم اسکیل سلکت استرالیا رسیده است و تکمیل این فرم به صورت آنلاین فقط در این وب سایت امکان پذیر است. پس از برسی مدارک افراد واجد شرایط انتخاب شد و برای آن ها از طریق ایمیل معرفی شده در سیستم دعوتنامه ای ارسال می شود که پس از ارسال شما 60 روز زمان دارید تا تمام اسناد و مدارک درخواستی را ارسال کنید ولی اگر شما پس از ثبت اطلاعات در EOI به مدت 2 سال دعوتنامه ای دریافت نکردید باید از سیستم EOI خارج شده و دوباره در آن ثبت نام کنید. به طور خلاصه اگه اسسمنت مثبت دارید و مدرک زبان خود را گرفته اید این فرم را ارسال تا امتیازات شما محاسبه و باید در صف انتظار قرار بگیرید. فرم eoi قابل اصلاح می باشد و این موضوع باعث شده است بسیاری آن را دست کم بگیرند چرا که بسیاری از دوست به دلیل اشتباهات سهوی و یا کم بودن تجربه و اطلاعات در زمان پر کردن این فرم در آینده به مشکل میخورند. متقاضی عزیز اداره تمامی گفته های شما را بررسی می کند و در نتیجه وجود تناقض در گفته های شما باعث ایجاد مشکلات فراوانی می شود.

لاج مدارک برای ویزای استرالیا

مرحله هشتم برای شما متقاضیان عزیز لاج پرونده مهاجرتی می باشد. با ارسال فرم EOI و بررسی آن برای شما دعوتنامه ای ارسال می شود حالا نوبت به آن است تا شما مدارک به همراه تست پزشکی و گواهی عدم سوئپیشینه را آپلود کنید و به همراه هزینه دولتی استرالیا که در سال 2020 این هزینه برای نفر اصلی 4045 دلار استرالیا بوده است. با آپلود و پرداخت هزینه آفیسر مربوطه پرونده شما را بررسی می کند و درصورتی که با فرم ارسالی شما در مرحله قبل تناقضی نداشته باشد شما وارد مرحله جدیدی می شوید که همه متقاضیان منتظر آن هستند. متاسفانه دیده شده است که بسیاری از دوستان این مرحله را جدی نمی گیرند و می گویند اگر هم مشکلی باشد آفیسر اداره مهاجرت برای ما فیدبکی ارسال می کند ما در سلکت ویزا با بهره گیری از آفیسر های بسیار دقیق و باتجربه احتمال ایجاد فیدبک برای شما را بسیار کاهش می دهیم تا موفقیت شما را در اخذ ویزا افزایش دهیم. این مرحله چون به ویزای شما ختم می شود اداره مهاجرت بسیاری موشکافانه آن را بررسی می کند تا بتواند اشتباهی از شما پیدا کند تا شما را ریجکت کند این یک حقیقت تلخ می باشد شما تا به این مرحله زمان و هزینه بالایی را صرف کرده اید پیشنهاد ما به شما این است که با دفاتر معتبر که به صورت تخصصی در زمینه استرالیا فعالیت دارند همکاری کنید تا ریسک پرونده خود را به شدت کاهش دهید.

دریافت ویزای استرالیا

این مرحله شیرین ترین مرحله برای شما می باشد اگر مشکلی وجود نداشته باشد و تمامی مراحل قبل را با موفقعیت طی کرده باشید باید باید آماده دریافت ویزای خود باشید. سازمان مهاجرتی سلکت ویزا تمام تلاش خود را در راستای موفقیت تمامی شما دوستان عزیز انجام میدهد تا شما را در این مرحله مشاهده کند.

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*