مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی حرفه ای

مهاجرتد به استرالیا از طریق مدرک فنی حرفه ای در سال های اخیر بسیار تقاضا پیدا کرده است. اصلی ترین دلیل آن هم پایین بودن سطح امتیازات این مسیر می باشد چرا که افرادی که از طریق مسیر فنی حرفه ای اقدام می کنند شرایط بسیار راحت تری برای اخذ ویزا دارند هرچند که اخذ اسسمنت مثبت (ارزیابی مثبت مدارک) برای رشته های فنی حرفه ای توسط سازمان TRA استرالیا انجام می شود و این سازمان پیچیدگی های خاص خود را دارد اما سلکت ویزا به وسیله تیم تخصصی خود برای این سازمان، کار را برای دریافت اسسمنت و در نتیجه ویزا بسیار راحت کرده است. ما در این مقاله به صورت تخصصی به بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی حرفه ای می پردازیم و به سوالات شما دوستانه عزیز می پردازیم. پیشنهاد می کنم افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار استرالیا هستند و مدرک فنی دارند این مقاله را تا انتها مطالعه کنند.

چرا مهاجرت به استرالیا برای مشاغل فنی راحت تر است؟

بسیاری از دوستان بخصوص در سال های اخیر به این نتیجه رسیده اند که برای اخذ ویزای کار استرالیا نیاز به کسب امتیازات بالا دارند یعنی دیگر نمی شود امید بالا داشت وقتی که نمره زبان آیلتس 6 کسب می کنند و یا مدرک لیسانس از دانشگاه سکسن 2 داشته باشند به طور کلی برای اخذ ویزای کار استرالیا امتیاز 70 هم بسیار پایین می باشد و در مجموع کار برای مهندسان بسیار سخت شده است اما شرایط همچنان برای مشاغل فنی راحت است بای مثال یک جوشکار، نجار، برق کار یا مکانیک خودرو و … می توانند به راحتی با 65 امیتاز اقامت استرالیا را دریافت کنند اما متاسفانه این افراد اطلاعات کاملی در این زمینه ندارند و اینگونه برداشت می کنند که برای اخذ ویزای استرالیا نیاز دارند تا مدرک داشگاهی داشته باشند.

سازمان TRA استرالیا برای مشاغل فنی

متقاضیان رشته های فنی به صورت مستقیم با این سازمان در ارتباط هستند و این افراد برای دریافت اسسمنت نیاز دارند تا مدارک خود را برای این سازمان ارسال کنند که در مقاله ای با عنوان سازمان TRA استرالیا به صورت مفصل در مورد این سازمان برای شما صحبت کرده ایم. سازمان تی آر ای ، یک سازمان دولتی می باشد و بسیار سختگیر و با ریجکتی بالا و این موضوع باعث شده است تا بسیاری از متقاضیان به سمت آن نروند ولی باید بدانید که سلکت ویزا با تیم تخصصی خود در زمینه این سازمان ریجکتی بسیاری پایین دارد و در این زمینه در میان دفاتر ایرانی پیشتاز می باشد. اما نکته مثبت این است که اگر شما اسسمنت مثبت از این سازمان دریافت کنید در ادامه مسیر بسیار راحت تری دارید در صورتی که دیگر سازمان ها به این صورت نمی باشند.

نکته : عمده مشاغلی که در این سازمان ارزیابی می شوند فنی می باشند مدیریت مهدکودک و یا تکنسین دندانپزشکی نیز وجود دارد ولی در مجموع بسیار از رشته های ارائه شد در لیست آن فنی می باشد.

مشاغل سازمان TRA استرالیا برای مهاجرت

همان طور که اعلام کردیم شغل های فنی بسیاری در این سازمان وجود دارد که حتی متقاضیان هم نمیدانند چه بسا شاید یک نانوا نداند که شرایط مناسبی برای مهاجرت دارد و یا یک مکانیک خودرو شاید این دیدگاه را داشته باشد که برای مهاجرت به استرالیا نیاز به مدرک دانشگاهی به همراه نمره زبان بالا داشته باشد باید بگوییم که شرایط این افراد بسیار راحت تر از آن چیزی است که تصور می کنند. افرادی که در مشاغل زیر هستند باید خوشحال باشند :
تکنسین هواپیما ، برق اتومبیل ، نقاش اتومبیل و صافکار اتومبیل ، لوله کش ، آجرچین ، تخلیه چاه ، مکانیک خودرو ، مجموعه مشاغل برق ، تکنسین های برق ، مشاغل ابزار دقیق ، اپراتوری دوربین مثل عکاسی ، مجموعه مشاغل رستوران ها مثل آشپزها ، خیاط ها ، چاه کن ها ، کار تخصصی مربوط به آسانسور، تعمیر کار قایق ، مشاغل مربوط به کشاورزی ، مجموعه مشاغل مکانیک ، مجموعه مشاغل مربوط به آرایشگری ، مجموعه مشاغل ICT مربوط به رشته های کامپیوتر ، مکانیک موتورهای سبک مثل ماشین چمن زنی ، نقاشی ساختمان ، مشاغل مربوط به صنایع چوب مثل کابینت ساز، مشاغل مربوط به الکترونیک،… و بسیاری دیگر

مهاجرت به استرالیا بدون مدرک تحصیلی 

این سوالی است که بسیاری از متقاضیان از ما می کنند و یا بسیاری از دفاتر عنوان می کنند مهاجرت به استرالیا بدون مدرک تحصیلی، باید به این سوال این گونه پاسخ دهیم که بله این امکان وجود دارد مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی حرفه ای برای سازمان TRA این امکان وجود دارد بسیاری از مشاغل فنی حتی بدون مدرک تحصیلی می توانند به استرالیا مهاجرت کنند و فقط نیاز به سابقه کار دارند تا اسسمنت مثبت از این ساز مان را دریافت کنند. در مجموع این سازمان برای ارزیابی چهار مسیر را دارد MSA ، Offshore، Licensed Occupations، MPA

از این بین دو مسیر برای مهاجرت است پروسه MSA ، Offshore برای مهاجرت و اخذ اسسمنت است. توجه کنید تمامی شغل ها MSA هستند مگر اینکه Offshore باشند. برخی از این مشاغل فقط Offshore می شود اقدام کرد. در این جا شما برخی از اصلی ترین مشاغل Offshore را مشاهده می کنید. مشاغل ذکر شده در لیست زیر این امکان را به شما میدهد که بدون مدرک تحصیلی هم اقدام کنید.

​OSAP Nominated Occupations
​Airconditioning and Refrigeration Mechanic [342111]
​Automotive Electrician [321111]
​Baker [351111]
​Bricklayer [331111]
Cabinetmaker [394111]
​Carpenter [331212]
​Carpenter and Joiner [331211]
​Chef [351311]
​Cook [351411]
​Diesel Motor Mechanic [321212]
​Electrician (General) [341111]
​Electrician (Special Class) [341112]
​Electronic Equipment
Tradesworker [342313]
​Fitter (General) [323211]
​Fitter and Turner [323212]
​Fitter – Welder [323213]
​Hairdresser [391111]
​Joiner [331213]
​Metal Fabricator [322311]
​​Metal Machinist (First Class)
[323214]
​Metal Fitters and Machinists (not elsewhere classified) [323299]
​Motor Mechanic (General) [321211]
​Panelbeater [324111]
​Pastrycook [351112]
​Plumber (General) [334111]
​Pressure Welder [322312]
​Sheetmetal Trades Worker [322211]
​Toolmaker [323412]
Vehicle Painter [324311]
​Welder (First Class) [322313]

نکته توجه کنید برخی از مشاغل Offshore را فقط باید از طریق Offshore انجام دهید ولی تعداد از مشاغل را میتوانید از دو روش MSA ، Offshore انجام دهید.

بازار کار برای مشاغل فنی در استرالیا

در ابتدا باید بگوییم که همه چیز به تلاش خود فرد بستگی دارد. اما باید بگوییم مشاغل فنی در استرالیا شرایط بسیار خوبی دارند. درآمد و دستمزد های ماهیانه مشاغل فنی بسیار بالا می باشد بخصوص آن دسته از متقاضیانی که برای خود کار می کنند برای مثال افرادی که در کار نصب دوربین های مداربسته هستند می توانند تا ماهی 30هزار دلار را به راحتی کسب کنند. اگر توانایی بالایی دارید می توانید شرایط خوبی را برای خود رقم بزنید ولی توجه کنید که ما به شما پیشنهاد می کنیم برای اینکه سریعتر به شرایط ایده آل برسید روی زبان انگلیسی خود کار کنید. توجه کنید که جامعه استرالیا همیشه نیاز به نیروی کار ماهر و فنی دارد و از این رو شما شرایط خوبی در این کشور دارید و از طرفی شما با کمی تحقیق می توانید متوجه بشوید که میزان تقاضای مهندسان بسیار بیشتر از مشاغل فنی است در نتیجه شما رغیب کمتری دارید به عنوان مثال در سال برای استرالیا چه تعداد نجار درخواست می دهند و چه تعداد مهندس مکانیک به راحتی می شود متوجه شد به دلیل درخواست کمتر نجارها که در کد شغلی نجار کف امتیاز بسیار پایین تر از مهندس مکانیک خواهد بود.

امتیاز خود را ثبت کنید
[میانگین: 5]
Recent Posts
Showing 8 comments
 • حمید رضا
  پاسخ

  Hello. I have a degree in mechanics from a professional technician that I got in 1977 and now I am the basic driver of a trailer, I am also a transit driver and I know the mechanics of the car well. I am 46 years old from Iran, please help us, thank you

  • وحید دبیری
   پاسخ

   شما برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا باید کمتر از 45 سال سن را داشته باشید

 • امیر
  پاسخ

  من سال 12 رشته حسابداری فنی حرفه ای هستم.
  ممنون میشم کامل توضیح بدید که باید چکار کنم؟
  چه چیز هایی لازمه؟

  • وحید دبیری
   پاسخ

   سلام امیر جان
   در حال حاضر شرایط بچه های حسابداری بسیار سخت شده برای مهاجرت و شما نیاز به کسب امتیاز بالای 90 هستید

 • araz
  پاسخ

  با سلام ممنون از سایت خوبتون
  من 35 سالمه و مهندس صنایع هستم و 2 سال سابقه کار در این زمینه دارم و دارای مدرک لوله کشی ساختمان از فنی و حرفه ای و 2 سال هم در این زمینه فعالیت داشتم کار های فنی هم زیاد انجام دادم ولی دارای مدرک در اون زمینه ها نیستم بیشتر هم علاقه به کارهای فنی دارم برای مثال نصب دوربین های مداربسته و تعمیر پکیج و برد های الکترونیکی هم تا حدودی انجام دادم بسته به نیاز کاریم . درحال حاضر هم درحال خواندن زبان برای مهاجرت هستم قبلش برای کانادا میخواستم اقدام کنم که با سایت شما آشنا شدم میخواستم بدونم برای مهاجرت به استرالیا شانسی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • وحید دبیری
   پاسخ

   با سلام
   شما برای استرالیا شرایط دارید چرا که مدارک فنی حرفه ای مورد تایید ارداره مهاجرت استرالیا هستش و افرادی اکه از این مسیر اقدام میکنند شانس بالایی دارند چرا که رقیب کمتری دارند برخی از رشته ها حتی نیازی به داشتن مدرک هم ندارند پیشنهاد می کنم با دفتر تماس بگیرید 47706

 • masoud
  پاسخ

  سلام..من ۲۵ سالمه..ایلتس ۷ دارم..برق خودرو بلدم اما مدرکشو ندارم..بنظرتون چه مدرک فنیی بگیرم بهتره؟..و اینکه شرایطم چطوره؟؟؟

  • وحید دبیری
   پاسخ

   خوشبختانه شما دو فاکتور اصلی برای کسب امتیاز بالا را دارید اولی نمره زبان دومی سن شما
   پیشنهاد می کنم فرم ارزیابی مارا تکمیل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند
   https://selectvisa.com/arzyabi/

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Call Now Button
کار پاره وقت در استرالیامهاجرت پزشکان به استرالیا