ما در این بخش قصد بر این داریم تا آزمون PTE را برای شما متقاضیان عزیز به طور کامل شرح دهیم تا با دید بسیار بازتری خود را برای آزمون پی تی ای آماده کنید. آزمون پی تی ای و یا ( آزمون Pearson Test of English (PTE یکی از اصلی ترین گزینه ها در میان آزمون های زبان انگلیسی معتبر، برای افرادی می باشد که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند. موسسه آمریکایی Pearson منتشر کننده سری کتاب های Longman را در کارنامه خود دارد، بنیانگذار آزمون پی تی ای PTE  می باشد که سبکی متفاوت نسبت به رقیب خود یعنی آزمون آیلتس دارد که تماما کامپیوتری می باشد. در حال حاضر آزمون PTE در سه بخش Academic, General, Young Learners توسط سازمان Pearson برگزار می گردد که تنها آزمون آکادمیک پی تی ای مورد پذیرش اداره مهاجرت استرالیا و همچنین دانشگاه های کشور استرالیا می باشد. به طور خلاصه چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ در 20 بخش مختلف در مدت زمان تقریبی 3 ساعت برگزار می شود. از نکات این آزمون آنلاین بودن آن می باشد و شما باید در یکی از مراکز مورد تایید سازمان پیرسون در خارج از ایران شرکت کنید.

ما قصد بر این داریم تا در این وب سایت از بروزترین و کامل ترین اطلاعات مورد نیاز برای آزمون پی تی ای رو نمایی کنیم تا شما بتوانید در کمترین زمان به هدف دلخواه و مطلوب خود برسید.

در حال حاضر آزمون پی تی ای PTE به دلیل تحریم ها در ایران برگزار نمی شود به همین منظور داوطلبان آزمون پی تی ای برای شرکت در این آزمون به کشورهای همسایه مراجعه می کنند که در این بین ترکیه و آذربایجان بیشترین درخواست را برای آزمون در میان ایرانیان دارد.

ساختار آزمون پی تی ای PTE

بخش اول : Speaking & Writing (مدت زمان 77 – 93 دقیقه)

 • Personal introduction
 • Read aloud
 • Repeat sentence
 • Describe image
 • Re-tell lecture
 • Answer short question
 • Summarize written text
 • (Essay (20 mins

بخش دوم : Reading (مدت زمان 32 – 40 دقیقه)

 • Reading & writing: Fill in the blanks
 • Multiple choice, choose multiple answers
 • Re-order paragraphs
 • Reading: Fill in the blanks
 • Multiple choice, choose single answer

بخش سوم : Listening (مدت زمان : 45 – 57 دقیقه)

 • Summarize spoken text
 • Multiple choice, choose multiple answer
 • Fill in the blanks
 • Highlight correct summary
 • Multiple choice, choose single answer
 • Select missing word
 • Highlight incorrect words
 • Write from dictation

ارتباط با اساتید PTE

کانال Select PTE Channel

آزمون پی تی ای

بخش اسپیکینگ و رایتینگ در آزمون PTE

در آزمون پی تی ای اولین قسمت اختصاص دارد به دو بخش SPEAKING و WRITING که در آن میزان توانایی شما در بخش صحبت کردن و نوشتن مشخص می شود. در بخش اسپیکینگ که مربوط به صحبت کردن شما می شود مواردی همچون پیوسته خواندن جملات، طرز صحیح خواندن، تلفظ درست کلمات، مفهوم صحبت کردن و همچنین توانایی درک مطلب شما مورد ارزیابی قرار می گیرد و در بخش رایتینگ توانایی و سرعت عمل شما در نوشتن و همچنین املای و قواعد صحیح گرامری شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

برای اسپیکینگ و رایتینگ کل زمان 77 الی 93 دقیقه
مدت زماننام آیتم
1 دقیقهPersonal Introduction
30-35 دقیقه

 

Read Aloud
Repeat Sentence
Describe Image
Re-tell Lecture
Answer Short Question
10 دقیقه برای هر سوالSummarize Written Text
20 دقیقه برای هر سوالWrite Essay

شما در این آیتم باید خود را در مدت زمان 30 ثانیه معرفی کنید و توجه کنید که این قسمت نمره ای ندارد.

متنی که برای شما نمایش داده می شود را با صدا بلند بخوانید.

برای شما یک فایل صورتی پخش می شود، بدقت گوش کنید و آن را دقیقا تکرار کنید.

در این مرحله برای شما یک تصویر نمایش داده می شود و شما باید در کمتر از 40 ثانیه آن را توصیف کنید.

برای شما یک فایل صوتی و یا تصویری اجرا می شود و شما باید آن را در 40 ثانیه بازگو کنید.

از شما به صورت صوتی سوال پرسیده می شود، توجه کنید که پاسخ شما باید کوتاه و در حد چند یک یا دو کلمه باشد.

یک متن برای شما نمایش داده می شود، در مدت زمان 10 دقیقه مطالعه کنید و به صورت خلاصه آن را در 5 یا 75 کلمه بازگو کنید.

از شما یک سوال پرسیده می شود و شما باید در 200 تا 300 کلمه آن سوال به صورت یک مقاله پاسخ دهید زمان شما 20 دقیقه می باشد.

نکته : به این موضوع بسیار مهم توجه کنید که در قسمت اسپیکینگ درصورتی که شما 3 ثانیه سکوت کنید، میکروفون شما قطع و نمره آن قسمت را از دست می دهید.

آزمون پی تی ای

بخش ریدینگ در آزمون PTE

امیدوارم مرحله اول را با موفقیت پشت سرگذاشته باشید حالا که در مرحله اول بخش رایتینگ را تمام کرده اید به مرحله دوم آزمون پی تی ای رسیده اید، این مرحله Reading می باشد و شما برای انجام این بخش از آزمون پی تی ای  در حدود 30 الی 40 دقیقه زمان دارید در نتیجه در مدیریت این زمان دقت کافی و لازم را داشته باشید. سرعت عمل و دقت نقش اساسی در این آِیتم دارد و نباید شما در این بخش برای هر سوال وقت بیش از اندازه صرف کنید. توجه کنید که بعد از پاسخ به هر سوال سریع گزینه Next را بزنید تا به مرحله بعد برود چرا که سیستم به صورت خودکار و اتوماتیک به مرحله بعد نمی رود و عدم دقت شما باعث از دست رفتن زمان می شود. شما در مرحله ریدینگ در آزمون پی تی ای آکادمیک با 5 بخش رو به رو می شوید.

برای رایتینگ کل زمان 32 الی 41 دقیقه
نام آیتممدت زمان
Multiple-choice. choose single answer32 تا 41 دقیقه
Multiple-choice. choose multiple answers
Re-order paragraphs
Reading: Fill in the blanks
Reading & writing: Fill in the blanks

در این بخش برای شما یک متن آکادمیک نمایش داده می شود به همراه چند پاسخ موارد را بدقت مطالعه کنید و سپس گزینه ی صحیح را انتخاب کنید. توجه کنید که فقط یک گزینه صحیح وجود دارد.

این قسمت همانند بخش قبل می باشد و برای شما متنی نمایش داده می شود به همراه چند جواب که باید گزینه های صحیح را انتخاب کنید توجه کنید که در این مرحله چند گزینه صحیح وجود دارد.

متنی برای شما در چند خط و پاراگراف نمایش داده می شود که بهم ریخته است آن را بخوانید و با دقت متن ها را بدرستی در کنار هم قرار دهید.

حال در این قسمت متنی برای شما ظاهر می شود که در آن جاهای خالی وجود دارد و در قسمت پایین صفحه تعدادی لت وجود دارد شما باید از میان لغات، گزینه مناسب را انتخاب و با ماوس به صورت drag and drop در جاهای خالی قرار دهید.

متنی برای شما نمایش داده می شود با جای خالی شما به محض کلیک بر روی هر جای خالی در کنار آن چهار گزینه را مشاهده می کنید، گزینه صحیح را انتخاب کنید.

آزمون پی تی ای

بخش لیسنینگ در آزمون PTE

بعد از اتمام مرحله دوم یعنی آیتم راییتینگ آزمون پی تی ای وارد مرحله آخر و بخش آخر آزمون PTe، لیسنینگ می شوید. شما برای بخش لیسنینگ آزمون پی تی ای PTE مدت زمانی در حدود 45 تا 57 دقیقه زمان دارید که این زمان براساس تعداد سوالاتی که از شما می شود متغیر است. در تمامی بخش های آزمون پی تی ای PTE مدیریت زمان بحث بسیار مهمی می باشد و در این بخش هم به همین صورت است هر چند که در آیتم Summarize Spoken Text شما برای هر سوال 10 دقیقه زمان دارید ولی در بخش های دیگر مدیریت زمان کاملا برعهده شما می باشد. توجه کنید که فایل های صوتی در این بخش فقط یک بار برای شما به صورت اتوماتیک پخش می شود و شما نمی توانید در حین پخش گزینه Next را بزنید و مجبور هستید تا انتها آن را گوش کنید و بعد از ارائه پاسخ گزینه Next را بزنید تا به سوال بعد بروید.

برای لیسنینگ کل زمان 45 الی 57 دقیقه
زمانآیتم
10دقیقهSummarize Spoken Text
28 تا 23 دقیقه برای مجوع سوالاتListening: Multiple-choice. choose multiple answers
Fill in the blanks
Highlight correct summary
Listening: Multiple-choice. choose single answer
Select missing word
Highlight incorrect words
Write from dictation

برای شما یک فایل صوتی پخش می شود، با دقت گوش کنید و نکات کلیدی و اصلی آن را در قالب یک متن خلاصه با تعداد 50 تا 70 کلمه بنویسد.

برای شما یک فایل صوتی پخش می شود و شما یک سوال به همراه چند گزینه دارید در اختیار دارید پس از شنیدن فایل صوتی گزینه مناسب را انتخاب کنید. توجه کنید شما بیش از یک پاسخ صحیح دارید.

برای شما متنی نمایش داده می شود که در آن چند جای خالی وجود دارد همزمان فایل صوتی آن متن برای شما پخش می شود، با دقت گوش کنید و جاهای خالی را با استفاد از فایل صوتی و با املای درست پر کنید.

 

چند متن به صورت خلاصه برای شما نمایش داده می شود و شما یک فایل صوتی را گوش می دهید سپس بهترین گزینه را از میان متن های خلاصه برای آن فایل صوتی انتخاب کنید.

یک فایل صوتی پخش می شود و شما یک سوال و چند گزینه مشاهده می کنید گزینه صحیح را انتخاب کنید. توجه کنید که فقط یک گزینه صحیح دارید.

 

 

یک فایل صوتی بریا شما پخش می شود که انتهای آن حذف و بجای آن به اندازه ی چند کلمه صدای بوق می شنوید. با توجه به فایل صوتی و گزینه های پیش روی خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در این مرحله برای شما یک فایل صوتی پخش می شود و شما رو به رو خود یک متن را می بینید. در متن تعدادی از کلمات اشتباه گذاشته شده است و شما باید براساس فایل صوتی آن کلامات اشتباه را پیدا و هایلایت کنید.

 

یک فایل صوتی کوتاه برای شما پخش می شود این فایل به اندازه چند جمله کوتاه می باشد بعد از اتمام فایل صوتی آن را با املای صحیح تایپ کنید.

 

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Call Now Button