ویزای 189 استرالیا

سال‌هاست که استرالیا به دلیل شرایط مناسبی که برای کار، زندگی، سرمایه گذاری و تحصیل دارد تقریباً به عنوان بهشتی برای مهاجران شناخته می‌شود. دولت این کشور به منظور رفع نیازهای خود در زمینه‌های مختلف، همواره سعی داشته تا نیازهای داخلی‌اش را از طریق جذب افراد جدید به وسیله ویزاهایی با شرایط از پیش تعیین شده رفع نماید. ویزای 189 استرالیا یکی از بهترین گزینه‌هایی به حساب می‌رود که معمولاً متقاضیان بسیاری به منظور استفاده از آن وارد عمل می‌شوند.

آیا شما هم قصد اشتغال در مقصد مورد بحث را دارید و به دنبال روشی ایده آل برای خود می‌گردید؟ در این صورت بهتر است تا انتهای این مطلب با سازمان مهاجرتی سلکت ویزا همراه باشید تا در زمینه ویزای کار استرالیا سابکلاس 189 اطلاعات جامع و دقیقی را بدست آورید.

ویزای 189 استرالیا چیست ؟

ویزای 189 استرالیا یکی از بهترین گزینه‌هایی به حساب می‌رود که عده بسیاری برای استفاده از آن هر ساله وارد عمل می‌شوند. دلیل این پر تقاضا بودن را می‌توان مزایایی معرفی کرد که برای دارندگان به همراه خواهد داشت. آیا شما هم قصد دارید از این مسیر برای رسیدن به اهداف بلند پروازانه خود استفاده کنید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم که ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز را مطالعه نمایید. اگر در یکی از حرفه‌های ذکر شده در آن دارای مهارت‌هایی قابل قبول هستید، شانس آن را خواهید داشت تا با فراهم کردن پیش نیازهای تعیین شده اقامت دائم را به دست آورید.

تا به اینجا که توضیحاتی کلی پیرامون روند مورد بحث ارائه کردیم، شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که اداره مهاجرت چگونه افراد واجد شرایط را ارزیابی و انتخاب می‌کند؟ در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که سیستم  امتیاز  بندی، اساس این گزینش را تشکیل می‌دهد که هر فرد باید حداقل 65 امتیاز را برای ورود به رنکینگ داشته باشد. بر اساس ظرفیت‌های اعلامی، معمولاً به افراد از ابتدای لیست ویزای 189 استرالیا اعطا می‌شود.

شرایط ویزای ۱۸۹ استرالیا

تا به اینجای مطلب شما عزیزان را با کلیاتی پیرامون ویزای 189 استرالیا آشنا کردیم. برای آن که هر فرد بتواند پس از مشاهده نام حرفه خود در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا (لیست MLTSSL) مسیر مناسبی را برای خود برگزیند، باید با پیش نیازهای استفاده از روند پیش رویش آشنایی داشته باشد تا به سراغ بهترین گزینه‌ای برود که شانس بالایی برای موفقیت در آن خواهد داشت.

همان‌طور که بیان کردیم، مجوز اقامتی مورد بحث از نوع دائم است و با به دست آوردن آن می‌توانید بدون محدودیت به اشتغال و حضور در منطقه مد نظر خود بپردازید. برای استفاده از ویزای 189 استرالیا نیازی به داشتن اسپانسر خانوادگی و یا ایالتی نخواهید داشت.

افرادی که می‌توانند پا در این مسیر بگذارند، حداکثر 45 سال سن خواهند داشت. در بخش قبلی بیان کردیم که هر فرد باید 65 امتیاز را بر اساس شاخصه‌های مهم در سیستم امتیاز بندی به دست آورد. این پوینت‌ها بر اساس اطلاعاتی محاسبه می‌شوند که در فرم EOI خود بیان خواهید کرد.

سوابق شغلی، مدرک تحصیلی و سطح تسلط به زبان انگلیسی سایر شاخصه‌هایی به حساب می‌روند که برای اداره مهاجرت در مسیر استفاده از ویزای 189 استرالیا اهمیت بالایی دارند. در انتهای معرفی پیش نیازهای مجوز مورد بحث باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که سوابق شغل و حرفه‌ای‌تان باید توسط سازمان ارزیابی کننده مربوطه مورد ارزشیابی قرار گرفته و نتیجه مثبتی از آن دریافت کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی همین حالا ثبت نام کن

سطح زبان انگلیسی برای اخذ ویزای 189 استرالیا

یکی از فاکتورهای مهمی که در مسیر استفاده از ویزای 189 استرالیا به آن توجه بسیاری می‌شود، چیزی نیست جز سطح زبان انگلیسی. اداره مهاجرت برای آن که اطمینان حاصل کند شخص پس از ورود خود به منظور برقراری ارتباط و انجام امور روزمره‌اش با مشکلی مواجه نمی‌شود، انتظار دارد که توانایی‌های قابل قبولی در استفاده از زبان انگلیسی داشته باشد.

در ادامه و برای آشنایی شما عزیزان با موضوعات مهم در این زمینه، سطوح مختلف و آزمون‌های جداولی را قرار داده‌ایم. با مطالعه آنها آگاهی تقریباً کاملی نسبت به چارچوب‌های موجود و انتظاراتی که در این فاکتور برای ویزای 189 استرالیا از شما هست به دست خواهید آورد.

در این بخش سطح زبان شما و امتیاز دریافتی شما در این جداول آورده شده است.

سطح Competent English

آزمونسطح  Competent English
IELTSحداقل نمره ۶ در هر چهار مهارت
OETنمره B در هر چهار بخش آزمون OET
TOEFLحداقل نمره ۱۲ مهارت شنیداری، ۱۳ مهارت خواندن، ۲۱ مهارت نوشتاری، ۱۸ مهارت گفتاری
PTEحداقل نمره ۵۰ در هر چهار مهارت
CAEحداقل نمره ۱۶۹ در هر چهار مهارت آزمون
امتیاز0

سطح Superior English

آزمونسطح  Superior English
IELTSحداقل نمره ۸ در هر چهار مهارت
OETنمره A در هر چهار  بخش آزمون OET
TOEFLحداقل نمره ۲۸ مهارت شنیداری، ۲۹ مهارت خواندن، ۳۰ مهارت نوشتاری، ۲۶ مهارت گفتاری
PTEحداقل نمره ۷۹ در هر چهار مهارت
CAEحداقل نمره ۲۰۰ در هر چهار مهارت آزمون
امتیاز20

سطح Proficient English

آزمونسطح  Proficient English
IELTSحداقل نمره ۷ در هر چهار مهارت
OETحداقل نمره B در هر چهار بخش آزمون OET
TOEFLحداقل نمره ۲۴ مهارت شنیداری، ۲۴ مهارت خواندن، ۲۷ مهارت نوشتاری، ۲۳ مهارت گفتاری
PTEحداقل نمره ۶۵ در هر چهار مهارت
CAEحداقل نمره ۱۸۵ در هر چهار مهارت آزمون
امتیاز10

مدارک مورد نیاز برای ویزای 189 استرالیا

همان‌طور که کمی قبل‌تر بیان کردیم، در ابتدا برای آن که امتیاز شما مشخص شود باید درخواست علاقه‌مندی را آماده سازی و ارسال نمایید. پس از آن که تاییدیه اولیه را دریافت کردید، زمان آن می‌رسد تا اسنادی را به منظور اثبات ادعاهایتان در EOI جمع آوری و پس از ترجمه و گرفتن تاییدیه‌های مورد نیاز ارسال کنید. مواردی مانند مدارک هویتی و مربوط به رابطه‌تان با وابستگان، عکس، رسید پرداخت هزینه‌ها، گواهی عدم سوءپیشینه و مدیکال تست معمولاً در تمامی مسیرها به عنوان آیتم‌های مشترک شناخته می‌شوند.

از آنجایی که سابقه کار و تحصیلات برخی از فاکتورهای مهم مطرح به حساب می‌روند، باید اسناد مربوط به آنها را نیز جمع آوری نمایید. اگر نیازی به مدارک اضافی برای انجام بررسی‌های بیشتر باشد، آفیسر پرونده معمولاً از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا

 ویزای کار استرالیا کلاس 189 دارای مزایای فراوانی می‌باشد که ما در این بخش به بررسی اصلی‌ترین آن می‌پردازیم :

 • اصلی‌ترین مزیت ویزای ۱۸۹ استرالیا اقامت دائم بودن آن است و متقاضیان آن در همان ابتدا با اقامت دائم وارد استرالیا شده و به اصطلاح ویزا دارای PR می‌باشد.
 • شما می‌توانید در هر کجا از استرالیا زندگی کنید.
 • بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان که خود یک مزیت مهم تلقی می‌شود.
 • بهره‌مندی از تحصیل رایگان
 • کار در استرالیا بدون قید و شرط
 • برای اخذ اقامت دائم استرالیا اسپانسر اقوام واجدالشرایط شوید.
 • به مدت 5 سال به کشور استرالیا رفت و آمد داشته باشید.
 • شما می‌توانید بعد از گذشت مدتی و کسب شرایط لازم برای اخذ شهروندی استرالیا اقدام کنید.

هزینه های ویزای کار استرالیا کلاس 189 ویزای مستقل استرالیا

متقاضیان در بحث ویزا با دو نوع هزینه روبه رو هستند، هزینه وکیل مهاجرت استرالیا و هزینه‌های دولتی استرالیاویزای 189 استرالیا

ما در این بخش به هزینه‌های دولتی ویزای 189 استرالیا می‌پردازیم.

 • هزینه مورد نظر برای متقاضی اصلی ویزا ۴۰۴۵ دلار استرالیا می‌باشد.
 • هزینه ویزا برای همسر متقاضی اصلی ۲۰۲۰ دلار استرالیا می‌باشد.
 • هزینه دولتی ویزا 189 استرالیا برای فرزند کمتر از 18 سال معادل ۱۰۱۵ دلار استرالیا
 • هزینه دولتی ویزا برای فرزندان 18 سال و یا بزرگتر ۲۰۲۰ دلار استرالیا می‌باشد.

مدت زمان دریافت ویزای 189 استرالیا

درمورد مدت زمان صدور ویزای استرالیا هیچ مورد دقیقی در دست نمی‌باشد. به این صورت که شرایط مختلفی می‌تواند دخیل باشد تا این مدت زمان تغییر کند، مانند

 • شما اسناد و مدارک خود را به درستی تکمیل و ارائه نکرده باشید.
 • تمام اسناد و مدارک مورد نیاز را ارسال نکرده باشید.
 • ممکن است اداره مهاجرت استرالیا مدارک بیشتری از شما بخواهد.
 • در مواردی دیده شده است دکه اداره مهاجرت استرالیا نیاز به بررسی بیشتری دارد.

اما ما به شما مدت زمانی را ارائه می کنیم که توسط اداره مهاجرت استرالیا ذکر شده است :

 • ۷۵ درصد درخواست‌ها طی ۸ ماه پردازش شده‌اند.
 • ۹۰ درصد درخواست‌ها طی ۱۰ ماه پردازش شده‌اند.

فرایند اخذ ویزای 189 استرالیا | ویزای مستقل استرالیا

معمولاً مراحلی برای استفاده از مجوزهای اقامتی مختلف در نظر گرفته شده که هر فرد می‌تواند با رعایت کردن آنها، شانس خود را در راستای رسیدن به موفقیت افزایش دهد. ما برای آن که شما عزیزان را در رسیدن به وضعیت مناسب‌تری در مسیر استفاده از ویزای 189 استرالیا یاری دهیم، در ادامه هر یک از گام‌های مهم و اساسی را تقریباً به طور کاملی تشریح کرده‌ایم. اگر پس از مطالعه بخش‌های بیان شده همچنان به دنبال آن بودید تا اطلاعات بیشتری هم به دست آورید، تنها کافی است از طریق مسیرهای ارتباطی موجود با مشاوران سازمان مهاجرتی سلکت ویزا در ارتباط باشید.

در مرحله‌ی اول از پروسه‌ی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا ، می‌بایست بعد از جمع‌آوری مدارک متقاضی، آن‌ها را برای ارزیابی به سازمان ارزیابی مربوط به رشته‌ی شغلی در نظر گرفته شده برای فرد ارسال کرد. مدت زمان ارزیابی مدارک به عواملی مانند سازمان ارزیابی، زمان ارسال مدارک، حجم و کیفیت مدارک بستگی دارد و معمولاً بین 2 هفته تا 4 ماه به طول می‌انجامد. هزینه‌ی ارزیابی نیز در هر سازمان متفاوت است. در زیر تعدادی از سازمان‌های ارزیابی آورده شده‌اند.

بعد از دریافت ارزیابی مثبت از سازمان ارزیابی مربوطه، نوبت به پر کردن فرم EOI در سامانه‌ی الکترونیکی و خودکار SkillSelect می‌رسد. بعد از ساختن نام کاربری و ورود به این سامانه، می‌بایست اطلاعات دقیق خود و تمامی همراهان را وارد کنید و بعد از تکمیل کردن فرم، این سامانه به صورت خودکار امتیازات شما را محاسبه می‌کند و اگر به حداقل امتیاز که در حال حاضر 65 امتیاز است، رسیده باشید، پرونده‌ی شما وارد صف به منظور دریافت دعوت‌نامه از طرف اداره مهاجرت استرالیا می‌شود. لازم به ذکر است این مرحله کاملاً رایگان بوده و هیچگونه هزینه‌ای توسط دولت استرالیا از شما گرفته نمی‌شود.

این مرحله به صورت همزمان با مرحله‌ی ثبت EOI برای متقاضیانی انجام می‌شود که نیاز به اخذ اسپانسر ایالتی دارند بدان معنا که که رشته‌ی شغلی آن‌ها فقط در لیست MLTSSL وجود دارد یا اینکه به حداقل امتیاز مورد نیاز جهت دریافت دعوتنامه ویزای ۱۸۹ استرالیا بدون دریافت امتیاز اسپانسری نرسیده‌اند. هر ایالت برای ارائه‌ی اسپانسری، شرایط خاص خود را دارد، برای بعضی ایالت‌ها در سامانه‌ی SkillSelect همزمان با ثبت EOI درخواست اسپانسری ارسال می‌شود ولی برای بعضی ایالت‌ها می‌بایست مستقیماً از طریق سایت همان ایالت اقدام به درخواست اسپانسری نمود. هزینه‌ی دریافت اسپانسری برای هر ایالت متفاوت است.

بعد از دریافت دعوتنامه از اداره‌ی مهاجرت استرالیا ، نوبت به تشکیل پرونده در این اداره می رسد. تمامی فرآیند تشکیل پرونده تا صدور ویزای کار استرالیا به صورت آنلاین انجام می‌شود. در این مرحله باید تمامی مدارک متقاضی و همراهانش با حزئیات کامل به همراه نامه‌ی ارزیابی در هنگام تشکیل پرونده ارسال شود. هزینه‌ی تشکیل پرونده برای متقاضی 4045 دلار استرالیا است و به ازای هر همراه بالای ۱۸ سال 2020 دلار استرالیا و هر همراه زیر ۱۸ سال می‌بایست 1015 دلار استرالیا به اداره‌ی مهاجرت استرالیا پرداخت نماید.

بعد از تشکیل پرونده در اداره‌ی مهاجرت، باید صبر کرد تا مسئول رسیدگی به پرونده مشخص شود تا متقاضی بتواند از طریق آن مسئول، پیگیر پرونده‌ی مهاجرتی خود شود. در این مرحله از متقاضی خواسته می‌شود که نقصی مدارک خود را در صورت وجود تکمیل کند. گواهی عدم سوء پیشینه و انجام تست‌های پزشکی در این مرحله از متقاضی خواسته می‌شود. اگر تمامی این مراحل بدون مشکل سپری شوند، بعد از گذشت 9 تا 14 ماه ویزای فرد صادر می‌گردد.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی همین حالا ثبت نام کن

جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا

تا به اینجا سعی داشتیم تا با ارائه توضیحاتی جامعه، شما را با ویزای 189 استرالیا و شرایط موجود پیرامونش آشنا کنیم. اگر شما هم به دنبال استفاده از آن هستید، بهتر است در مورد فاکتورهای مهم و میزان امتیازی که از آنها به دست خواهید آورد اطلاعات بیشتری به دست آورید. به همین سبب جدولی که در آخرین اعلان اداره مهاجرت پیرامون موضوع مورد بحث منتشر شده را در ادامه قرار داده‌ایم.

پس از مطالعه آن شما قادر خواهید بود تا تقریباً میزان امتیازی که در کل به دست خواهید آورد را محاسبه کرده و میزان شانس خود را تخمین بزنید. با اطلاع از وضعیتتان در هر فاکتور، این شانس در اختیارتان قرار می‌گیرد که برای بهبود وضعیت در زمینه‌هایی که جای پیشرفت دارید وارد عمل شوید.

[mk_table el_class=”title-align-center”]

فاکتورتوضیحاتامتیاز
 سن18-24 سال25
25-32 سال30
33-39 سال25
40-44 سال15
 نمره‌ی زبان نمره‌ی 6 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و ibT معادل0
 نمره‌ی 7 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و ibT معادل10
 نمره‌ی 8 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و ibT معادل20
 سابقه کار خارج از استرالیا سه سال سابقه کار مرتبط5
 پنج سال سابقه کار مرتبط10
هشت سال سابقه کار مرتبط15
 سابقه کار داخل استرالیا یک سال سابقه کار مرتبط5
 سه سال سابقه کار مرتبط10
 پنج سال سابقه کار مرتبط15
 هشت سال سابقه کار مرتبط20
 مدرک تحصیلیدکتری20
 فوق لیسانس و لیسانس15
فوق دیپلم و مدارک افتخاری معادل10
تحصیل در استرالیاهر مدرک تحصیلی که داخل استرالیا صادر شود5
 دیگر فاکتورهاامتیاز همسر5
مدرک مترجمی ناتی5
تحصیل در مناطق کم‌جمعیت استرالیا5
 اسپانسری اسپانسری ایالتی برای ویزای 1905
اسپانسری خویشاوندی و مناطق دور‌افتاده برای ویزای 48910

[/mk_table]

گرفتن ویزای 189  استرالیا برای همراهان

یکی از مزایای استفاده از ویزای 189 استرالیا را می‌توان امکان به همراه بردن اعضای خانواده دانست. برای آن که فرد بتواند از این ویژگی استفاده کند، باید حقیقی بودن رابطه خود را با آنها اثبات نماید و معمولاً می‌تواند والدین، همسر و فرزندان وابسته خود را به عنوان زیر مجموعه‌اش معرفی کند.

متقاضی شانس آن را خواهد داشت تا در هنگام ارائه تقاضای خود یا بعد از به دست آوردن ویزای 189 استرالیا درخواست گرفتن مجوز اقامتی را برای اعضای خانواده‌اش ارسال کند؛ البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که حمایت از آنها بر عهده‌تان بوده و باید هزینه‌های بررسی مدارک و پرونده‌شان را نیز پرداخت نمایید.

تعدادی از دریافت کنندگان ویزای 189 استرالیا در سلکت ویزا

آیا می‌توان با استفاده از ویزای 189 استرالیا برای شهروندی اقدام کرد؟

بله. اداره مهاجرت این امکان را برای افرادی که اقامت دائم دارند فراهم کرده تا با داشتن ویژگی‌هایی خاص و از پیش تعیین شده درخواست خود را به منظور تبدیل شدن به شهروند ارائه دهند.

ویزای 190 با ویزای 189 استرالیا چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارند؟

اگر بتوانید هر یک از موارد بیان شده را به دست آورید، این شانس در اختیارتان قرار می‌گیرد تا به طور دائم و آزادانه در کشور مورد بحث اقامت داشته باشید. اصلی‌ترین تفاوتی که در میان آنها وجود دارد چیزی نیست جز آن که برای استفاده از ساب کلاس 190، به حمایت فمیلی یا ایالتی نیاز دارید؛ ولی برای ویزای 189 استرالیا چنین شرطی مطرح نیست.

آیا می‌توان هنگام حضور در استرالیا برای ویزای 189 درخواست داد؟

بله. اگر بتوانید پیش نیازهای تعیین شده برای استفاده از ویزای 189 استرالیا را فراهم نمایید، شانس آن را خواهید داشت تا با حضور در این کشور برای تغییر مجوز اقامتی درخواست خود را به ثبت برسانید.

آیا محدودیتی برای ثبت eoiها وجود دارد؟

خیر. به طور رسمی برای ثبت EOI محدودیتی تعیین نشده است؛ اما هنگام انجام این کار باید توجه داشته باشید که صداقت کامل را هنگام ثبت اطلاعات به خرج دهید تا از تناقض و به وجود آمدن مشکلات جلوگیری کنید.

آیا بدون اسسمنت می‌توان EOI ثبت کرد؟

خیر. یکی از اصلی‌ترین پیش نیازهای ثبت درخواست علاقه‌مندی برای ویزای 189 استرالیا، داشتن اسسمنت مثبت از سازمان ارزیاب مربوطه است. هر شخص که قصد مهاجرت از این طریق را دارد، باید با اقدام بیان شده توانایی‌های حرفه‌ای‌اش را به اثبات برساند و شایستگی فعالیتش را در این زمینه به نمایش بگذارد.

آیا استفاده از خدمات وکیل مهاجرت به استرالیا برای دریافت ویزای 189 الزامی است؟

خیر. هیچ‌گونه الزامی برای استفاده متقاضیان ویزای 189 استرالیا از وکیل مهاجرت وجود ندارد؛ اما برای آن که در روند بیان شده دچار مشکل نشوید و با پیچیدگی‌های موجود به مشکل برنخورید، بهتر است از افرادی با تجربه که تحت این عنوان مشغول فعالیت هستند کمک بگیرید.

آیا بدون مدرک زبان می‌توان در گرفتن ویزای 189 استرالیا موفق بود؟

خیر. شاید با اطلاع از آن که سیستم گزینش بر اساس امتیازهای به دست آمده توسط متقاضی است، به این فکر افتاده باشید که بدون داشتن مدرک زبان و با تامین حداقل ممکن شانس آن را پیدا کنید تا از ویزای 189 استرالیا استفاده نمایید. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که به دلیل اهمیت بالای شاخصه مورد بحث، باید اسناد مربوط به میزان مهارتتان را ارائه دهید؛ در غیر این صورت درخواستتان برگشت خورده و یا ریجکت شود.

رزرو مشاوره آنلاین