خانه / ویزای استرالیا / ویزای کار استرالیا / ویزای ۴۸۲ استرالیا

ویزای 482 استرالیا

Australian 482 Visa

ویزای 482 استرالیا

ویزای 482 استرالیا

Australian 482 Visa

اشتراک‌گذاری:

آخرین بروزرسانی ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

آخرین بروزرسانی ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

اداره مهاجرت و دولت استرالیا با هدف تامین و جبران کمبود نیروی کار از طریق روش‌های مختلف به ارائه مجوزهای اقامتی می‌پردازد. یکی از برنامه‌هایی که در این راستا راه‌اندازی و از سال ۲۰۱۸ هم جایگزین سابکلاس ۴۵۷ شد، ویزای ۴۸۲ استرالیا است. این ساب‌کلاس ویزای اسپانسر کارفرما به کارفرمایان در تامین نیروی کار متخصص خود کمک شایانی می‌کند.

آنهایی که در برخی موقعیت‌های موجود در لیست مشاغل مورد نیاز به افرادی حرفه‌ای احتیاج دارند، می‌توانند از بستر ایجاد شده استفاده نمایند.

برای این اقدام کارفرما نباید نیروی مورد نیازش را در کشور بیابد و باید نیازی اساسی به متخصصان خارجی داشته باشد.

در این هنگام آنها می‌توانند جاب آفر استرالیا را ارائه دهند. در صورتی که هر دو طرف شرایط تعیین شده را فراهم کنند، این امکان به وجود خواهد آمد تا نیروی کار خارجی با استفاده از ویزای ۴۸۲، اقدام به مهاجرت به استرالیا نماید.

این مجوز برای افرادی مناسب است که می‌توانند نیازهای کارفرمای بومی و واجد شرایط را تامین نمایند و وی را قانع کنند که به آنها جاب‌آفر بدهد.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

انواع ویزای 482 استرالیا

ویزای ۴۸۲ استرالیا به سه نوع کوتاه مدت، میان مدت و قرارداد کاری تقسیم‌بندی می‌شود.

1) کوتاه مدت

در صورتی که بتوانید ویزای 482 کوتاه مدت را به دست آورید، بین ۲ تا ۴ سال مجاز خواهید بود در کشور استرالیا اقامت داشته باشید و کار کنید.

2) میان مدت

در این صورت حداکثر مدت حضورتان به ۴ سال می‌رسد.

3) قرارداد کاری

در این حالت افرادی که با قرارداد کاری، ویزای ۴۸۲ استرالیا را می‌گیرند، به مدت زمان اعتبار قراردادشان مجاز به اشتغال خواهند بود.

توضیحاتی که در این بخش مشاهده کردید، تنها کلیاتی از انواع ویزای مورد بحث بود. در صورتی که نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید، تنها کافی است با مشاوران سازمان مهاجرتی سلکت ویزا در ارتباط باشید.

شرایط ویزای 482 استرالیا

همان‌طور که می‌دانید، ماهیت اصلی ویزای 482 استرالیا بر اساس داشتن جاب آفر از کارفرمایی واجد شرایط بنا شده است.

پیشنهاد کاری‌ای که دریافت می‌کنید باید دو ویژگی کلی داشته باشد:

  1. حقوق آن بالاتر از مرز و آستانه درآمد نوع مهاجرت نیروی ماهر موقت باشد. این آستانه توسط DIBP هر ساله تنظیم می‌شود. از ژوئیه ۲۰۲۴ به بعد، این مبلغ  ۷۳.۱۵۰ دلار است.
  2. دستمزد پیشنهادی باید طبق نرخ بازاری آن شغل باشد. همین امر باعث می‌شود متقاضی مطمئن شود که دستمزدی برابر با کارکنان استرالیایی در آن شغل به او پرداخت می‌شود.

در ادامه فهرستی را مشاهده خواهید کرد که سایر پیش‌نیازهای موجود برای ویزای ۴۸۲ استرالیا در آن بیان شده‌اند؛ پس مطالعه‌اش را از دست ندهید.

  • شغل انتخابی توسط شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد.
  • شرط دیگری نیز وجود دارد که بسیاری از متقاضیان به آن دقت نمی‌کنند و آن هم بحث گردش مالی اسپانسر است. گردش مالی اسپانسر و حامی شما برای اخذ ویزای ۴۸۲ استرالیا TSS باید مشخص باشد.
  • شما باید سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی را برای ویزای ۴۸۲ استرالیا ارائه کنید. برای این ویزای حداقل سطح زبان انگلیسی آیلتس ۵ است یا معادل آن در دیگر آزمون‌های زبان مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا مانند PTE.
  •  شما باید برای شغل انتخابی تخصص لازم را داشته باشید. متقاضیان ویزای ۴۸۲ استرالیا علاوه بر تخصص و مهارت‌های مورد نیاز متفاوت با توجه به شغل مورد نظر، بایستی حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشند.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

حداقل سطح زبان برای ویزای 482 استرالیا

آزموننمره
IELTSنمره میانگین حداقل ۵ برای هر یک از ۴ قسمت آزمون
TOEFLحداقل ۴ برای گوش دادن , ۴ برای خواندن , ۱۴  برای نوشتن و ۱۴ برای صحبت کردن
PTE Academicنمره کلی حداقل ۳۶  برای هر یک از ۴ قسمت آزمون
OETحداقل B برای هر یک از ۴ اجزای تست
CAEنمره کلی حداقل ۱۵۴ برای هر یک از ۴ قسمت آزمون

نکته : کارفرما باید به ازای هر سالی که می خواهد شخصی را اسپانسر کند ۱۲۰۰ دلار به حساب استرالیایی که برای بودجه آموزشی در نظر گرفته شده واریز کند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای 482 استرالیا

برای آن که شرایط افراد در مسیرهای مهاجرتی مختلف مورد ارزیابی قرار گیرید، سازمان ناظر از آنها می‌خواهد تا اسنادی را به همراه فرم‌های تعیین شده هنگام ثبت درخواستشان ارسال نمایند. اهمیت آماده‌سازی کامل و صحیح آنها به قدری است که اگر به درستی صورت نپذیرد، متقاضی با مشکلاتی نظیر  ریجکتی ویزای ۴۸۲ مواجه خواهد شد.

مدارک هویتی شخص اصلی و همراهان او مانند پاسپورت، ترجمه کارت ملی و شناسنامه اولین آیتمی است که در تمامی مسیرها مشترک است.

ارائه اسنادی که نشان دهند فرد تجربه و توانایی مورد نیاز، برای فعالیت در زمینه مدنظر را دارد، نیز یکی از ضروریات است. معمولا برای نشان دادن واجد شرایط بودن در این شاخصه، دریافت اسسمنت مثبت از سازمان ارزیاب مربوطه کفایت می‌کند.

مدرک زبان معتبر، گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی پشت سر گذاشتن مدیکال تست سایر اسناد اصلی در مسیر مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۴۸۲ هستند.

مراحل گرفتن ویزای 482 استرالیا

مراحل گرفتن ویزای ۴۸۲ استرالیا شباهت‌های تقریبا زیادی به سایر مسیرهای مهاجرتی دارد. اولین اقدامی که در این روند باید انجام دهید چیزی نیست جز بررسی فهرست مشاغل مورد نیاز برای یافتن حرفه خود در آن؛ زیرا در صورت نیافتنش مجاز به استفاده از این ویزا نخواهید بود. در مرحله بعدی شرایط و پیش‌نیازهای تعیین شده را با وضعیت خود بررسی کنید و در صورت متناسب بودنش وارد عمل شوید.

برای آن که بتوانید درخواست خود را به ثبت برسانید، باید اسنادی را به منظور نشان دادن واجد شرایط بودنتان به اداره مهاجرت ارائه دهید که آماده‌سازی و ارسال کامل آنها اهمیت زیادی دارد. پیدا کردن کارفرمایی که جاب آفری معتبر به شما دهد و گرفتن نامه درخواست شغلی از او یکی دیگر از گام‌های مهم در مسیر گرفتن ویزای ۴۸۲ استرالیا است.

مزایای ویزای 482 استرالیا

همان‌طور که می‌دانید یکی از محرک‌هایی که باعث می‌شود افراد سراغ استفاده از مجوزهای اقامتی بروند، مزایای آن هستند. بسته به نوعی که برای گرفتن آن درخواست می‌دهید، مدت زمان مجازتان برای حضور در خاک کشور مورد بحث متفاوت خواهد بود. با استفاده از این ویزا قادر خواهید بود تا پیش‌نیازهای دریافت اقامت دائم و پس از آن شهروندی را برای خود فراهم نمایید.

به همراه بردن اعضای خانواده و اشتغال و تحصیل آزادانه آنها یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی است که باید به آن اشاره داشته باشیم. بر خلاف بسیاری از ویزاهای دیگر که فرد باید محدوده سنی خاصی داشته باشد تا مجاز به درخواست دادن شود، چنین محدودیتی برای ویزای ۴۸۲ استرالیا وجود ندارد.

هزینه‌ اخذ ویزای 482 استرالیا

طی کردن روند مهاجرت به کشورهای خارجی علاوه بر دشواری‌هایش، هزینه هم دارد. از آنجایی که در این مطلب به بررسی ویزای ۴۸۲ استرالیا پرداخته‌ایم، لازم دیدیم قسمتی را هم به معرفی هزینه‌های آن اختصاص دهیم. دریافت اسسمنت، یافتن جاب‌آفر، آماده‌سازی مدارک، گرفتن مدرک زبان، ثبت اطلاعات بیومتریک، شرکت در مدیکال تست و اموری این چنینی کارهای جانبی‌ای به حساب می‌آیند که مخارجی را برایتان به همراه خواهند داشت.

در کنار مواردی که به آنها اشاره داشتیم، دولت هم برای بررسی درخواست‌های ارائه شده مبالغی را از متقاضیان دریافت می‌کند. این رقم ممکن است به طور سالانه تغییر کند اما در حال حاضر برای برنامه‌های قرارداد کار، میان مدت و کوتاه مدت به ترتیب افراد باید ۳۰۳۵، ۳۰۳۵ و ۱۴۵۵ دلار پرداخت نمایند. اگر قصد دارید از همراهی اعضای خانواده‌تان هم بهره ببرید باید مبالغی را هم برای بررسی پرونده آنها در نظر داشته باشید.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

اخذ ویزای 482 چقدر طول می‌کشد؟

تقریبا می‌توان گفت مشخص کردن مدت زمانی قطعی برای صدور ویزای ۴۸۲ استرالیا مانند سایر مجوزهای اقامتی کاری نشدنی است. اگر بخواهیم پیرامون این موضوع صحبت کنیم، باید به بیان بازه‌هایی بسنده نماییم. همان‌طور که می‌دانید مجوز مورد بحث دارای ۳ نوع قرارداد کار، میان مدت و کوتاه مدت است.

مدتی که طول می‌کشد تا درخواست ارائه شده برای استفاده از هر یک از موارد بیان شده پردازش شود به ترتیب بین ۸ روز تا ۵ ماه، ۵ تا ۸۳ روز و ۵ تا ۵۸ روز است. بازه‌هایی که به آنها اشاره داشتیم، بسته به مسائل مختلفی متفاوت خواهند بود ولی در صورتی که پرونده متقاضی مشکلی نداشته باشد، در مدت‌های فوق پاسخ نهایی را دریافت می‌کند.

سوالات متداول

بله. اگر مدت زمان ویزای ۴۸۲ شما روبه‌اتمام است و می‌خواهید همچنان برای کارفرمایی واجد شرایط در خاک این کشور کار کنید، باید درخواست دیگری با جاب آفر جدید ارائه دهید.

برای آن که بتوانید با استفاده از ویزای ۴۸۲ استرالیا اقامت دائم این کشور را به دست آورید، باید ابتدا شرایط خود را به خوبی مشخص نمایید و سپس آن را با ساب کلاس‌هایی دائم تطبیق دهید تا در نهایت بتوانید سراغ بهترین و متناسب‌ترین گزینه بروید.

خیر. افراد باید در حرفه‌ای که با استفاده از آن مجوز اقامتی را به دست آورده‌اند مشغول به فعالیت شوند. در صورتی که قصد دارید در زمینه دیگری کار کنید، باید برای گرفتن ویزای جدیدی دست به کار شوید.

همین حالا برای مشاوره رایگان اقدام کنید...

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین