ویزای ۴۸۲ استرالیا

امروزه عده بسیاری به دنبال آن هستند تا با مهاجرت کاری به استرالیا، مسیر خود را برای رسیدن به زندگی‌ای ایده آل هموار نمایند. آیا شما هم جزو این گروه به حساب می‌روید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با مسیرهای موجود برای رسیدن به هدف مورد بحث آشنایی پیدا کنید. ویزای 482 استرالیا، یکی از گزینه‌هایی می‌باشد که با استفاده از آن نه تنها مجاز به کار در مقصد بیان شده خواهید بود، بلکه مزایای بسیار دیگری هم برایتان به همراه خواهد داشت.

قبل از آن که پا در مسیر مورد بحث بگذارید و یا تصمیمی نهایی پیرامون انتخاب آن به منظور رسیدن به مقصد مد نظر بگیرید، توصیه می‌کنیم اطلاعات بیشتری در موردش به دست آورید. سازمان مهاجرتی سلکت ویزا با هدف یاری رساندن به علاقه‌مندان ویزای 482 استرالیا، دست به نگارش این مقاله زده است. اگر تا انتها با ما همراه باشید داده‌هایی به روز، جامع و قابل اطمینان در موردش به دست خواهید آورد.

معرفی ویزای 482 استرالیا

همان‌طور که می‌دانید، اداره مهاجرت و دولت با هدف تامین کمبود نیروی کار خود از طریق روش‌های مختلف به ارائه مجوزهای اقامتی می‌پردازد. یکی از برنامه‌هایی که در این راستا راه اندازی و از سال 2018 هم جایگزین ساب کلاس 457 شد ویزای 482 استرالیا است. این مسیر به کارفرمایان در تامین نیروی کار متخصص خود کمک شایانی می‌کند. آنهایی که در برخی موقعیت‌های موجود در لیست مشاغل مورد نیاز به افرادی حرفه‌ای احتیاج دارند، می‌توانند از بستر ایجاد شده استفاده نمایند.

برای این اقدام کارفرما نباید نیروی مورد نیازش را در کشور بیابد و نیازی اساسی به متخصصان خارجی داشته باشد. در این هنگام آنها می‌توانند جاب آفری را ارائه دهند. در صورتی که هر دو طرف شرایط تعیین شده را فراهم نمایند، این امکان به وجود خواهد آمد تا نیروی کار خارجی با استفاده از ویزای 482 استرالیا اقامت این کشور را به دست آورد. آیا به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون شرایط، مدارک مورد نیاز، انواع موجود و مواردی از این قبیل هستید؟ در این صورت بخش‌های بعدی را از دست ندهید.

انواع ویزای 482 استرالیا

در قسمت قبل سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور تقریباً کاملی با ویزای 482 استرالیا آشنا نماییم. در این بخش باید بگوییم که این مجوز برای افرادی مناسب است که می‌توانند نیازهای کارفرمایی بومی و واجد شرایط را تامین نمایند و وی را قانع کنند که به آنها جاب آفری بدهد. حال زمان آن رسیده تا از جنبه دیگر این مجوز موقت را مورد بررسی قرار دهیم. ویزای 482 استرالیا به سه نوع کوتاه مدت، میان مدت و قرار داد کاری تقسیم بندی می‌شود.

در صورتی که بتوانید زیر دسته اول را به دست آورید، بین 2 تا 4 سال مجاز خواهید بود در کشور مورد بحث اقامت داشته باشید و کار کنید. آیا به سراغ ویزای میان مدت رفته‌اید؟ در این صورت حداکثر مدت حضورتان به 4 سال می‌رسد. در حالت آخر افرادی که با استریم قرار داد کاری ویزای 482 استرالیا را می‌گیرند، به مدت زمان اعتبار قراردادشان مجاز به اشتغال خواهند بود. توضیحاتی که در این بخش مشاهده کردید، تنها کلیاتی از انواع ویزای مورد بحث بود. در صورتی که نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید، تنها کافی است با مشاوران سازمان مهاجرتی سلکت ویزا در ارتباط باشید.

ویزای 482 استرالیا شرایط و هزینه

شرایط ویزای 482 استرالیا

ما همواره با افرادی که می‌خواهند از ویزای 482 استرالیا برای مهاجرت به این کشور استفاده نمایند، توصیه کردیم قبل از هر گونه اقدامی اطلاعاتی در مورد شرایط تعیین شده برای آن به دست آورند و سپس به سراغ تطبیق آنها با وضعیت خود بروند. در این بخش قصد داریم تا تقریباً به طور کاملی موضوع بیان شده را تشریح نماییم. همان‌طور که می‌دانید، ماهیت اصلی این برنامه بر اساس داشتن جاب آفر از کارفرمایی واجد شرایط بنا شده است.

پیشنهاد کاری‌ای که دریافت می‌کنید باید دو ویژگی کلی داشته باشد؛ اولاً حقوقی بالاتر از مرز و آستانهٔ درآمد نوع مهاجرت نیروی ماهر موقت باشد. این آستانه توسط DIBP هر ساله تنظیم می‌شود و در حال حاضر 53900 دلار به اضافه مزایا است.

ثانیاً، دستمزد پیشنهادی باید طبق نرخ بازاری آن شغل باشد همین امر باعث می‌شود که متقاضی مطمئن شود که برابر کارکنان استرالیایی در آن شغل به او پرداخت می‌شود. در ادامه فهرستی را مشاهده خواهید کرد که سایر پیش نیازهای موجود برای ویزای 482 استرالیا در آن بیان شده‌اند؛ پس مطالعه‌اش را از دست ندهید.

  • شغل انتخابی توسط شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد.
  • شرط دیگری نیز وجود دارد که بسیاری از متقاضیان به آن دقت نمی‌کنند و آن هم بحث گردش مالی اسپانسر می‌باشد. گردش مالی اسپانسر و حامی شما برای اخذ ویزای ۴۸۲ استرالیا TSS باید مشخص باشد.
  • شما باید سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی را برای ویزای ۴۸۲ استرالیا ارائه کنید. برای این ویزای حداقل سطح زبان انگلیسی آیلتس 5 است و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های زبان مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا مانند PTE
  •  شما باید برای شغل انتخابی تخصص لازم را داشته باشید. متقاضیان ویزای ۴۸۲ استرالیا علاوه بر تخصص و مهارت‌های مورد نیاز متفاوت با توجه به شغل مورد نظر، بایستی حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود داشته باشند.
[vc_accordions action_style=”toggle-action” container_bg_color=”#00236b”]

حداقل سطح زبان برای ویزای 482 استرالیا

نمرهآزمون
نمره میانگین حداقل 5 برای هر یک از 4قسمت آزمونIELTS
حداقل4 برای گوش دادن , 4 برای خواندن , 14 برای نوشتن و 14 برای صحبت کردنTOEFL
نمره کلی حداقل36  برای هر یک از 4 قسمت آزمونPTE Academic
حداقل B برای هر یک از 4 اجزای تستOET
نمره کلی حداقل 154 برای هر یک از 4قسمت آزمونCAE
[/vc_accordions]
[mk_blockquote font_family=”none”]نکته : کارفرما باید به ازای هر سالی که می خواهد شخصی را اسپانسر کند 1200 دلار به حساب استرالیایی که برای بودجه آموزشی در نظر گرفته شده واریز کند.[/mk_blockquote]

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای 482 استرالیا

برای آن که شرایط افراد در مسیرهای مهاجرتی مختلف مورد ارزیابی قرار گیرید، سازمان ناظر از آنها می‌خواهد تا اسنادی را به همراه فرم‌های تعیین شده هنگام ثبت درخواستشان ارسال نمایند. اهمیت آماده سازی کامل و صحیح آنها به قدری است که اگر به درستی صورت نپذیرد، متقاضی با مشکلاتی نظیر برگشتن خوردن درخواست و یا ریجکتی ویزای 482 مواجه خواهد شد.

مدارک هویتی شخص اصلی و همراهان او مانند پاسپورت، ترجمه کارت ملی و شناسنامه اولین آیتمی است که در تمامی مسیرها مشترک به حساب می‌رود. ارائه اسنادی که نشان دهند فرد تجربه و توانایی مورد نیاز برای فعالیت در زمینه مد نظر را دارد یکی از ضروریات می‌باشد. معمولاً برای نشان دادن واجد شرایط بودن در این شاخصه، اسسمنت مثبت از سازمان ارزیاب مربوطه کفایت می‌کند.

مدرک زبان معتبر، گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی پشت سر گذاشتن مدیکال تست سایر اسناد اصلی در مسیر مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 482 هستند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون این مجوز اقامتی هستید، توصیه می‌کنیم به صفحه اختصاصی آن در سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید.

مراحل گرفتن ویزای 482 استرالیا

مراحل گرفتن ویزای 482 استرالیا شباهت‌های تقریباً زیادی به سایر مسیرهای مهاجرتی دارد. اولین اقدامی که در این روند باید انجام دهید چیزی نیست جز بررسی فهرست مشاغل مورد نیاز برای یافتن حرفه خود در آن؛ زیرا در صورت نیافتنش مجاز به استفاده از این ویزا نخواهید بود. در مرحله بعدی شرایط و پیش نیازهای تعیین شده را با وضعیت خود بررسی کنید و در صورت متناسب بودنش وارد عمل شوید.

برای آن که بتوانید درخواست خود را به ثبت برسانید، باید اسنادی را به منظور نشان دادن واجد شرایط بودنتان به اداره مهاجرت ارائه دهید که آماده سازی و ارسال کامل آنها اهمیت زیادی دارد. پیدا کردن کارفرمایی که جاب آفری معتبر به شما دهد و گرفتن نامه درخواست شغلی از او یکی دیگر از گام‌های مهم در مسیر گرفتن ویزای 482 استرالیا می‌باشد.

مراحل دریافت ویزای 482 استرالیا

مزایای ویزای 482 استرالیا

همان‌طور که می‌دانید یکی از محرک‌هایی که باعث می‌شود افراد سراغ استفاده از مجوزهای اقامتی بروند، مزایای آن هستند. بسته به نوعی که برای گرفتن آن درخواست می‌دهید، مدت زمان مجازتان برای حضور در خاک کشور مورد بحث متفاوت خواهد بود. با استفاده از این ویزا قادر خواهید بود تا پیش نیازهای دریافت اقامت دائم و پس از آن شهروندی را برای خود فراهم نمایید.

به همراه بردن اعضای خانواده و اشتغال و تحصیل آزادانه آنها یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی به حساب می‌رود که باید به آن اشاره داشته باشیم. بر خلاف بسیاری از ویزاهای دیگر که فرد باید در محدوده سنی خاصی داشته باشد تا مجاز به درخواست دادن شود، چنین محدودیتی برای ویزای 482 استرالیا وجود ندارد.

هزینه‌ی اخذ ویزای 482 استرالیا

طی کردن روند مهاجرت به کشورهای خارجی علاوه بر دشواری‌هایی که دارد، ملزم پرداخت مخارجی نیز هست. از آنجایی که در این مقاله به بررسی ویزای 482 استرالیا پرداخته‌ایم، لازم دیدیم قسمتی را هم به معرفی هزینه‌های آن اختصاص دهیم. دریافت اسسمنت، یافتن جاب آفر، آماده سازی مدارک، گرفتن مدرک زبان، ثبت اطلاعات بیومتریک، شرکت در مدیکال تست و اموری این چنینی کارهای جانبی‌ای به حساب می‌روند که مخارجی را برایتان به همراه خواهند داشت.

در کنار مواردی که به آنها اشاره داشتیم، دولت هم برای بررسی درخواست‌های ارائه شده مبالغی را از متقاضیان دریافت می‌کند. این رقم ممکن است به طور سالانه تغییر کند؛ اما در حال حاضر برای جریان‌های قرارداد کار، میان مدت و کوتاه مدت به ترتیب افراد باید 3035، 3035 و 1455 دلار پرداخت نمایند. اگر قصد دارید از همراهی اعضای خانواده‌تان هم بهره ببرید باید مبالغی را هم برای بررسی پرونده آنها در نظر داشته باشید.

مدت زمان صدور ویزای 482 استرالیا

تقریباً می‌توان گفت مشخص کردن مدت زمانی قطعی برای صدور ویزای 482 استرالیا مانند سایر مجوزهای اقامتی کاری نشدنی است. اگر بخواهیم پیرامون این موضوع صحبت کنیم، باید به بیان بازه‌هایی بسنده نماییم. همان‌طور که می‌دانید مجوز مورد بحث دارای 3 نوع قرارداد کار، میان مدت و کوتاه مدت است.

مدتی که طول می‌کشد تا درخواست ارائه شده برای استفاده از هر یک از موارد بیان شده پردازش شود به ترتیب بین 8 روز تا 5 ماه، 5 تا 83 روز و 5 تا 58 روز می‌باشد. بازه‌هایی که به آنها اشاره داشتیم، بسته به مسائل مختلفی متفاوت خواهند بود ولی متقاضی در صورت مشکل نداشتن پرونده‌اش در مدت‌های فوق پاسخ نهایی را دریافت می‌کند.

بله. اگر مدت زمان ویزای 482 شما روبه‌اتمام است و می‌خواهید همچنان برای کارفرمایی واجد شرایط در خاک این کشور کار کنید، باید درخواست دیگری با جاب آفر جدید ارائه دهید.

برای آن که بتوانید با استفاده از ویزای 482 استرالیا اقامت دائم این کشور را به دست آورید، باید ابتدا شرایط خود را به خوبی مشخص نمایید و سپس آن را با ساب کلاس‌هایی دائم تطبیق دهید تا در نهایت بتوانید سراغ بهترین و متناسب‌ترین گزینه بروید.

خیر. افراد باید در حرفه‌ای که با استفاده از آن مجوز اقامتی را به دست آورده‌اند مشغول به فعالیت شوند. در صورتی که قصد دارید در زمینه دیگری کار کنید، باید برای گرفتن ویزای جدیدی دست به کار شوید.

سخن آخر

زمانی که نام مهاجرت کاری به میان میاید، ذهن بسیاری از افراد به این سمت می‌رود که برای موفقیت در روند بیان شده باید جاب آفری معتبر از کارفرمایی واجد شرایط داشته باشند. سیستمی که در استرالیا پیاده سازی شده این گونه نیست و معمولاً افراد بر اساس توانایی‌هایشان و مشاغل مورد نیاز، در سیستمی امتیازی مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرند.

کشور مورد بحث مانند سایر مناطق جهان با ارائه دادن ویزای 482 استرالیا، این زمینه را فراهم کردهه تا کارفرمایان بتوانند به طور تقریباً مستقیم نیازهای خود را از طریق جذب نیروی کاری بین‌المللی متخصص فراهم نمایند. ما در این مقاله سعی داشتیم با بررسی جنبه‌های مختلف مجوز اقامتی بیان شده، شما را با مسیر مورد بحث به طور تقریباً کاملی آشنا نماییم. آیا همچنان سؤال‌هایی دارید که بی پاسخ مانده‌اند؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با مجموعه سلکت ویزا در ارتباط باشید.

رزرو مشاوره آنلاین