ویزای ازدواج استرالیا

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، چالش‌های مختلفی هم همراه با آن در ذهن افراد به وجود میایند. فرقی نمی‌کند مجرد باشید یا متاهل، در هر حالت این فکر که آیا همسر فعلی یا آینده‌تان را می‌توانید در صورت گرفتن ویزا با خود همراه کنید یا خیر به سراغتان خواهد آمد. ما در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا برای آن که به افراد کمک کنیم تا با این مشکل مواجهه کنند، اطلاعات کامل و جامعی پیرامون ویزای ازدواج استرالیا را در ادامه این مقاله بیان کرده‌ایم.

توصیه می‌کنیم شما هم قبل از هر گونه اقدامی از طریق مطالعه این مطلب با ماهیت کلی ویزای ازدواج استرالیا، انواع آن، شرایط و مدارک مورد نیاز برایش و مراحل پیش رو آشنایی پیدا کنید. ما تمامی سعیمان را کرده‌ایم تا با استفاده از داده‌هایی به روز و قابل اطمینان بخش‌های بعدی را تکمیل نماییم؛ اگر همچنان در انتها نیاز دیدید که اطلاعاتی تکمیلی را پیرامون آن به دست آورید، توصیه می‌کنیم با مشاوران مجموعه از طریق مسیرهای ارتباطی موجود تماس برقرار کنید.

یکی از انواع ویزای استرالیا ویزای ازدواج این کشور می‌باشد. ویزای ازدواج استرالیا برای افرادی است که همسرشان شهروند مقیم استرالیا و یا دارای اقامت دائم استرالیا است و قصد مهاجرت به استرالیا را از این طریق دارند. شرایط اداره‌ی مهاجرت برای دریافت ویزای ازدواج استرالیا ایجاب می‌کند که متقاضی باید به صورت قانونی با فرد مقیم استرالیا ازدواج کرده باشد و مدارک قانونی ازدواج ارائه کنند یا بتوانند به اداره‌ی مهاجرت ثابت کنند که در 12 ماه پیش از تشکیل پرونده، زندگی مشترک داشته‌اند.

معمولاً در این حالت، متقاضی باید مدارک متعددی دال بر زندگی مشترک دو نفر ارائه کند تا بتواند شرایط دریافت ویزای ازدواج استرالیا را داشته باشد. افرادی که بعد از دریافت ویزای ازدواج وارد استرالیا می‌شوند می‌توانند از اکثر امکانات یک شهروند استرالیا بهره‌مند شوند و بدون هیچ شرایطی به صورت تمام وقت کار کنند. ویزای ازدواج استرالیا قابلیت تبدیل به ویزای اقامت دائم استرالیا را خواهد داشت اگر متقاضی بتوانند بعد از 2 سال از دریافت ویزای ازدواج، مدارکی به بازرس اداره‌ی مهاجرت نشان دهد که زندگی مشترک داشته‌اند و شرایط دریافت اقامت دائم را دارد.

ویزای نامزدی استرالیا مخصوص افرادی است که نامزد آن‌ها شهروند مقیم استرالیا و دارای اقامت دائم استرالیا است. ویزای نامزدی استرالیا به مدت 9 ماه اعتبار خواهد داشت و می‌بایست در طول این 9 ماه، ازدواج رسمی صورت گیرد در غیر این صورت ویزای فرد باطل گردیده و می‌بایست به کشور خود بازگردد.

انواع ویزای ازدواج استرالیا

در قسمت قبل توضیحاتی کلی پیرامون ویزای ازدواج استرالیا را در اختیارتان قرار دادیم. شاید پس از مطالعه آن بیندیشید که این مسیر یک ساب کلاس دارد و باید تنها از آن استفاده نمایید. در مورد این موضوع باید بگوییم تصور بیان شده از ریشه غلط است. ویزاهای موجود با محوریت بیان شده را می‌توان بر اساس دو فاکتور کلی تقسیم بندی کرد.

در حالت اول باید بر اساس نوع مجوز اقامتی و در حالت دوم طبق محل حضور هنگام اقدام ساب کلاس‌های مورد بحث گروه بندی می‌شوند. آیا هنگام ارائه درخواست در استرالیا هستید؟

پس باید به سراغ ویزاهای 801 و 820 بروید؛ در غیر این صورت هم ملزم خواهید بود برای موفقیت، پیش نیازهای استفاده از ساب کلاس‌های 309 و 100 را فراهم نمایید. پس از بررسی گروه بندی بر اساس محل اقامت، زمان آن می‌رسد تا به سراغ نوع مجوز برویم. اگر به دنبال آن هستید تا از مجوزی اقامتی استفاده نمایید که اقامت دائم را برایتان به همراه داشته باشد، می‌توانید به سراغ ساب کلاس‌های 820 و 100 بروید؛ در غیر این صورت ویزاهای 309 و 801 گزینه‌های مناسبی برایتان خواهند بود.

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای 309 استرالیا و یا ویزای ازدواج استرالیا ساب کلاس 309 که در آن متقاضیان می‌توانند به مدت دو سال در استرالیا بمانند و به این صورت اقامت موقت استرالیا را در اختیار داشته باشند. ویزای 309 استرالیا مختص افرادی است که همسر آن‌ها شهروند استرالیا با اقامت دائم این کشور یا در شرایط خاص شهروند نیوزیلند ساکن استرالیا می‌باشد.

دارندگان ویزای 309 استرالیا پس از ۲ سال زندگی مشترک و در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند جهت دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۰۰ استرالیا استفاده نماید. دقت کنید که ویزای 309 استرالیا به مدت ماه اعتبار دارد و شما در این مدت باید وارد خاک استرالیا شوید و با فرد موردنظر ازدواج کنید.

شرایط لازم برای ویزای 309 استرالیا

 • فرد متقاضی ویزای ازدواج 309 استرالیا باید از طرف همسر مقیم استرالیا حمایت شده باشد.
 • متقاضی ویزای 309 استرالیا و فرد حمایت کننده باید به طور قانونی با یکدیگر ازدواج کرده باشند.
 • اسپانسر متعهد می‌شود که تا ۲ سال از زمان اخذ اقامت دائم، همسر خود را جهت نیازهای اولیه زندگی حمایت مالی نماید.
 • سن متقاضیان باید بیش از 18 سال باشد.
 • فرد متقاضی باید شرایط سلامت و عدم سوء پیشینه را دارا باشد.

مزایای ویزای 309 استرالیا

 • اقامت موقت استرالیا به مدت 2 سال
 • مسیری برای کسب اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 100 استرالیا
 • به صورت تمام وقت در استرالیا کار کنید.
 • تحصیل در استرالیا
 • از خدمات درمانی عمومی مدیکر استرالیا استفاده کنید.

ویزای 100 استرالیا و یا ویزای ازدواج استرالیا کلاس 100 ویزای بعدی برای بررسی می‌باشد . ویزای 100 استرالیا مرحله دوم ویزای 309 استرالیا می‌باشد و به نوعی مکمل ویزای 309 استرالیا می‌باشد. ویزای 100 استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا می‌باشد که بعد از گذشت 2 سال از صدور ویزای 309 استرالیا با توجه به مدارکی که متقاضی دال بر زندگی مشترک در طول این 24 ماه ارائه می‌کند، صادر می‌گردد.

مزایای ویزای 100 استرالیا

 • کسب اقامت دائم استرالیا
 • به صورت تمام وقت و بدون هیچ قید و شرطی در استرالیا کار کنید.
 • تحصیل رایگان در استرالیا
 • بعد از کسب شرایط لازم برای اخذ شهروندی استرالیا اقدام کنید.
 • اسپانسر اقوام درجه‌ی یک خود شود
 • از حق بیمه‌ی خدمات درمانی و مدیکر استرالیا استفاده کند.
 • سفر به استرالیا به مدت 5 سال

 

ویزای 100 استرالیا

تمام شرایط ویزای 820 استرالیا مانند ویزای 309 است با این تفاوت که متقاضی می‌بایست از طریق ویزاهای دیگر وارد خاک استرالیا شده باشد تا بتواند از طریق این ویزا اقدام نماید. بعد از دریافت این ویزا و گذشته دو سال می‌تواند برای دریافت ویزای اقامت دائم 801 اقدام کند.

این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد که:
– وارد خاک استرالیا شود و تا زمانی که نتیجه‌ی ویزای اقامت دائم اعلام نشده‌است در این کشور زندگی کند
– به صورت تمام وقت در این کشور کار کند
– در این کشور بدون دریافت بودجه‌های دولتی تحصیل کند
– از بیمه‌ی خدمات درمانی و مدیکر استرالیا استفاده کند

ویزای 801 استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا محسوب می شود و مرحله دوم ویزای 820 استرالیا به شمار می رود که متقاضیان ویزای ازدواج استرالیا می توانند بعد از گذشت دو سال از صدور ویزای 820 استرالیا و با ارائه مدارکی دال بر زندگی مشترک در طول این 24 ماه برای ویزای 801 استرالیا اقدام کنند. بس می توان به این صورت جمع بندی کرد که متقاضیانی که در داخل استرالیا هستند و همسر و یا پارتنر آنها شهروند استرالیا و یا نیوزیلند بوده و یا دارای اقامت دائم استرالیا می باشند و دارای ویزای 820 استرالیا هستند می توانند بعد از دو سال برای ویزای 801 اقدام کنند.

 

شرایط ویزای 801 استرالیا

 • اصلی ترین شرط ویزا 801 استرالیا این است که که متقاضیان آن باید ویزای 820 استرالیا را داشته باشند.
 • شرط دوم این است که با ارائه مدارکی نشان دهند که در 24 ماه گذشته (2 سال) زندگی مشترکی داشته اند.
 • فردی که متقاضی تمایل دارد با او ازدواج کند باید شهروند استرالیا یا مقیم استرالیا با اقامت دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند (واجد شرایط زندگی در استرالیا) باشد.

 

مزایای ویزای 801 استرالیا

 • به صورت دائم در استرالیا زندگی کنید و کسب اقامت دائم استرالیا
 • به صورت تمام وقت بدون هیچ قید و شرط کار کند.
 •  بعد از اخذ شرایط لازم، برای شهروندی استرالیا اقدام کند.
 • اسپانسر اقوام درجه‌ی یک خود شود.
 • از حق بیمه‌ی خدمات درمانی و مدیکر استرالیا استفاده کند.
 • تا پنج سال از تاریخ صدور ویزا از و به استرالیا سفر کنید.

بررسی پرونده‌های ثبت شده در خارج از استرالیا عموماً توسط شعب اداره‌ی مهاجرت در خارج از این کشور انجام می‌گیرد. ارایه مدارک و مکاتبات به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد. اداره‌ی مهاجرت در پاره‌ای از موارد درخواست دریافت نسخه‌ی فیزیکی مدارک و همچنین انجام مصاحبه‌ی حضوری یا تلفنی نیز می‌نماید.

ارسال پرونده می تواند به صورت آنلاین و از طریق immiAccount به انجام برسد. هزینه اقدام برای این ویزا در حال حاضر ۶۸۶۵ دلار استرالیا است.

عمده مدارک مورد نیاز جهت این نوع ویزا ،‌علاوه بر مدارک شناسایی هر دو طرف، ارایه دلایلی دال بر واقعی بود رابطه و ازدواج است.
به غیر از سند ازدواج ( درصورت وجود ) مدارک تکمیلی در جهت اثبات رابطه از جهات زیر مورد نیاز است:

 • تاریخچه‌ی رابطه – معمولا به صورت statement از طرف هر دو فرد به همراه مستندات
 • موارد مالی رابطه – نحوه‌ی تقسیم هزینه‌های زندگی
 • نحوه‌ی تقسیم مسولیت‌های زندگی
 • شناخته شدن در بین اقوام و دوستان و جامعه به عنوان زوج
 • میزان وابستگی روحی،‌ معنوی و فیزیکی دو طرف به یکدیگر

مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج استرالیا

یکی از مهم‌ترین مراحلی که هنگام اقدام برای گرفتن ویزای ازدواج استرالیا باید پشت سر بگذارید، آماده سازی مدارک می‌باشد. اگر در این گام کوتاهی به خرج دهید، ممکن است پرونده شما بازگشت داده شود و یا حتی با ریجکتی مواجه شوید. همه توضیحاتی که بیان کردیم نشان‌دهنده آن هستند که باید قبل از آن که پروسه گرفتن مجوز مورد بحث را استارت بزنید، اطلاعات کاملی پیرامون اسناد مورد نیاز به دست آورید.

توصیه می‌کنیم برای این کار به صفحه اختصاصی ساب کلاس مد نظر در سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید؛ اما در این بخش بر اساس آخرین اطلاعات موجود به برخی آیتم‌ها نیز اشاره خواهیم داشت.

مدارک هویتی مانند پاسپورت، ترجمه شناسنامه و کارت ملی که دارای اعتبار باشند، گواهی عدم سوءپیشینه و اسناد مربوط به تمکن مالی (برای تامین هزینه‌های زندگی و جلوگیری از مواجهه با مشکل مالی هنگام حضور در کشور) برخی از آیتم‌های کلی به حساب می‌روند. اداره مهاجرت انتظار دارد تا طرفین از طریق آماده سازی اسنادی واقعی بودن رابطه خود را به اثبات برسانند. در کنار آنها، ارسال مدارک مربوط به ارتباط اجتماعی و مواردی از این قبیل هم می‌تواند به افزایش شانس موفقیتتان کمک کند.

مدارک و هزینه ویزای ازدواج استرالیا

مراحل گرفتن ویزای ازدواج استرالیا

آیا پس از مطالعه داده‌هایی که تا کنون بیان کردیم به این فکر افتاده‌اید که مسیر گرفتن ویزای ازدواج استرالیا را از کجا آغاز کنید و با پشت سر گذاشتن چه گام‌هایی می‌توانید شانس موفقیتتان را افزایش دهید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم تا انتهای این بخش را با دقت مطالعه نمایید. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی بیان کردیم، ساب کلاس‌های مختلفی پیش روی علاقه‌مندان رسیدن به این نوع اقامت هستند.

ابتدا باید با آنها آشنایی پیدا کنید و سپس به سراغ مناسب‌ترین گزینه برای خود بروید. شاید بهتر باشد که حین این تصمیم گیری از افرادی مجرب هم مشاوره بگیرید. پس از انتخاب شرایط و پیش نیازهایی که باید به منظور رسیدن به موفقیت تامین نمایید مشخص خواهند شد و زمان آن می‌رسد تا به سراغ فراهم کردن زمینه مورد نیاز بروید. از آنجایی که اداره مهاجرت برای بررسی شرایط متقاضیان از آنها مدارکی را درخواست می‌کند، افراد باید تمامی آیتم‌های مد نظر سازمان بیان شده را به طور دقیق و کامل آماده سازی کنند تا از بروز مشکل جلوگیری نمایند.

مزایای ویزای ازدواج استرالیا

مزایای مجوزهای اقامتی یکی از جذاب‌ترین و بعضاً مهم‌ترین موضوعاتی به حساب میایند که برخی افراد به سراغ آشنایی با آنها می‌روند. هر چقدر آیتم‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند متنوع‌تر باشند، متقاضیان بیشتری به استفاده از مسیر مورد بحث جذب می‌شوند. در مورد ویزای ازدواج استرالیا باید بگوییم در صورتی که بتوانید نظر مثبت اداره مهاجرت را جلب کنید، شانس آن را خواهید داشت تا به طور مستقیم یا پس از گذشت مدتی اقامت دائم را به دست آورید.

نداشتن محدودیت در ورود و خروج به کشور برای 5 سال ابتدایی، اولین آیتمی بود که باید به آن اشاره می‌داشتیم. همان‌طور که می‌دانید، سیستم خدمات درمانی و بهداشتی کشور مورد بحث بسیار پیشرفته بوده و با استفاده از آن هزینه سرویس‌های بیان شده به طور چشمگیری کاهش می‌یابد و حتی رایگان می‌شود.

اگر بتوانید مسیر گرفتن ویزای ازدواج استرالیا را با موفقیت طی نمایید، شانس آن را خواهید داشت از medicare هم به طور رایگان استفاده نمایید. اشتغال و تحصیل آزادانه سایر موارد اصلی‌ای هستند که هنگام معرفی مزایای ویزای ازدواج استرالیا باید به آنها اشاره می‌کردیم.

هزینه ویزای ازدواج استرالیا

هزینه ویزای ازدواج استرالیا موضوعی می‌باشد که عده بسیاری قبل از گرفتن تصمیم نهایی به دنبال آشنایی با آن هستند. با توجه به این مسئله، لازم دیدیم توضیحاتی را پیرامون آن در اختیارتان قرار دهیم. هنگام معرفی شرایط مورد نیاز بیان کردیم که داشتن تمکن مالی یکی از ضروریات به حساب می‌رود. برای تامین این شرط نیازی نیست که متقاضی یا همسر او مبلغی را پرداخت نماید، تنها نشان دادن توانایی پرداخت هزینه‌های مورد نیاز کفایت خواهد کرد.

جمع آوری مدارک، ترجمه آنها و گرفتن تاییدیه‌های دولتی در صورت نیاز هم مخارجی را برایتان به همراه دارد که آن هم بسته به وضعیت متفاوت می‌باشد. اصلی‌ترین موضوعی که پیرامون هزینه‌های ویزای ازدواج استرالیا می‌توان بیان کرد، مبالغی است که دولت از متقاضیان به منظور بررسی پرونده آنها دریافت می‌کند.

اگر می‌خواهید ساب کلاس 820  و 309 استرالیا را به دست آورید، باید 8850 دلار هزینه نمایید. در صورتی که از قبل ساب کلاس 300 را داشته باشید، رقم بیان شده به 1475 دلار کاهش می‌یابد. زمانی که درخواست ترکیبی خود را برای ویزای شریک موقت و دائم به ثبت می‌رسانید، هزینه بررسی درخواست ساب کلاس‌های 100 و 801 هم از شما دریافت می‌شوند.

مدت زمان صدور ویزای ازدواج استرالیا

همان‌طور که می‌دانید مدت زمانی که به طول می‌انجامد تا اداره مهاجرت درخواست‌های ارائه شده برای مجوزهای اقامتی را مورد بررسی قرار دهد و تصمیمی نهایی پیرامونشان بگیرد، برای مسیرهای مختلف متفاوت خواهد بود. در بخش‌های قبلی بیان کردیم که بسته به وضعیتی که افراد دارند می‌توانند برای استفاده از ویزای ازدواج استرالیا به سراغ ساب کلاس‌های 820، 309، 802 و 100 بروند. به همین سبب هم تایم پاسخگویی به تقاضای هر یک از آنها را در این قسمت بررسی خواهیم کرد.

به ترتیبی که در فوق بیان کردیم اداره مهاجرت بین 3 تا 9، 5 تا 96، 13 تا 15 و 15 تا 23 ماه پاسخ نهایی را به درخواست‌های ارائه شده می‌دهد. تایم دقیقی در ارتباط با موضوع بحث نمی‌توان بیان کرد؛ زیرا این روند به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل هم بازه‌هایی را برای موارد در دسترس گفتیم.

مدت زمان صدور ویزای ازدواج استرالیا

همان‌طور که می‌دانید مدت زمانی که به طول می‌انجامد تا اداره مهاجرت درخواست‌های ارائه شده برای مجوزهای اقامتی را مورد بررسی قرار دهد و تصمیمی نهایی پیرامونشان بگیرد، برای مسیرهای مختلف متفاوت خواهد بود. در بخش‌های قبلی بیان کردیم که بسته به وضعیتی که افراد دارند می‌توانند برای استفاده از ویزای ازدواج استرالیا به سراغ ساب کلاس‌های 820، 309، 802 و 100 بروند. به همین سبب هم تایم پاسخگویی به تقاضای هر یک از آنها را در این قسمت بررسی خواهیم کرد.

به ترتیبی که در فوق بیان کردیم اداره مهاجرت بین 3 تا 9، 5 تا 96، 13 تا 15 و 15 تا 23 ماه پاسخ نهایی را به درخواست‌های ارائه شده می‌دهد. تایم دقیقی در ارتباط با موضوع بحث نمی‌توان بیان کرد؛ زیرا این روند به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل هم بازه‌هایی را برای موارد در دسترس گفتیم.

ریجکتی ویزای ازدواج استرالیا

ریجکتی ویزای ازدواج استرالیا و یا هر مجوز اقامتی دیگر، چالشی می‌باشد که ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است. اگر شما هم نگران مسئله بیان شده هستید، این قسمت را مطالعه کنید تا بخشی از درگیری‌های فکری‌تان برطرف شوند. اولین و پیش پا افتاده‌ترین موضوعی که می‌تواند باعث بروز اتفاق مورد بحث شود، چیزی نیست جز عدم رعایت صداقت در اطلاعاتی که بیان می‌کنید و همخوانی نداشتنشان با مدارک ارسالی؛ به همین سبب هم توصیه می‌کنیم با ارائه اطلاعاتی درست در مورد خود و رابطه‌تان کارتان را راحت نمایید.

اداره مهاجرت پس از تایید اولیه مجوز اقامتی، به مدت تقریباً 2 سال هم بر زندگی شما با پارتنرتان نظارت خواهد داشت تا از واقعی بودن رابطه اطمینان حاصل کند؛ به همین سبب در صورت ادعای دروغین و ازدواج صوری، به احتمال زیاد دستتان رو خواهد شد و با مشکل مواجه می‌شوید. مواردی که بیان کردیم رایج‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین مسائلی هستند که می‌توانند باعث ریجکتی ویزای ازدواج استرالیا شوند؛ پس اگر به دنبال موفقیت در این مسیر می‌باشید، توصیه می‌کنیم که رعایتشان کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

در این مقاله اطلاعات کاملی در ارتباط با ویزای ازدواج والدین در اختیار شما قرار داده ایم که امیدوارم مفید واقع شده باشد و چهار سابکلاس ویزای ازدواج را برای شما مشخص و بررسی کرده ایم. این روش برای متقاضیانی که شرایط آن را دارند بسیار مفید می باشد و ما در مقاله ای با عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج تمام جزئیات این ویزا و انواع آن را بررسی کرده ایم که پیشنهاد می کنم به متقاضیان این ویزا آن را مطالعه کنند.

 

 

سوالات متداول

 

آیا در صورت اقدام از طریق ساب کلاس‌های دائم مستقیماً اقامت دائم می‌گیریم؟

خیر. اداره مهاجرت برای آن که اطمینان حاصل کند رابطه‌تان واقعی است، تقریباً به مدت 2 سال کاملاً شما و شریکتان را تحت نظارت دارد. در صورتی که پس از اتمام بازه بیان شده مورد تایید قرار بگیرید، اقامت دائم از طریق ویزای ازدواج استرالیا را به دست خواهید آورد.

در چه صورت نمی‌توان از ویزای ازدواج استرالیا استفاده کرد؟

بعضی از ازدواج‌ها در صورت واقعی بودن هم از نظر اداره مهاجرت واجد شرایط مجوز اقامتی مورد بحث نیستند. اگر یکی از طرفین زیر سن قانونی باشد و یا با وصلت صورت گرفته وضعیت چند همسری به وجود بیاید، درخواست ویزای ازدواج استرالیا آنها ریجکت خواهد شد.

آیا می‌توان ویزای ازدواج استرالیا را به سایر مجوزهای اقامتی تبدیل کرد؟

افرادی که با استفاده از ویزای ازدواج استرالیا به کشور مد نظر مهاجرت می‌نمایند، آزاد خواهند بود تا برای دریافت مجوزهای اقامتی دیگر درخواست‌هایی جداگانه را به ثبت برسانند؛ اما این امکان برایشان وجود نخواهد داشت تا برای تبدیل ویزا به موردی دیگر درخواست دهند.