ویزای 103 استرالیا

ما در این بخش ویزای ۱۰۳ استرالیا را برای شما توضیح می دهیم. والدین بسیاری هستند که می خواهند از طریق فرزندان خود وارد استرالیا شده و علاوه بر زندگی در کنار آنها، اقامت استرالیا را نیز دریافت کنند. و این کار از طریق ویزای والدین استرالیا امکان پذیر می باشد. این ویزا به والدینی که فرزندشان شهروند استرالیا، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند واجد شرایطی است که در استرالیا اقامت دارد، اجازه می‌دهد در استرالیا زندگی کنند.

ویزای ۱۰۳ استرالیا اقامت دائم را به والدین اعطا می کند و همچنین نسبت به دیگر ویزاهای هم گروه خود ارزان تر می باشد ولی مدت زمان انتظار بسیار طولانی دارد و می تواند تا 20 سال هم زمان بر باشد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا سوالات خود را در مورد ویزای ۱۰۳ استرالیا را دریافت کنید. توصیه می کنیم از صفحه ویزای والدین استرالیا دیدن فرمایید.

شرایط ویزای ۱۰۳ استرالیا

در این بخش به بررسی شرایط ویزای ۱۰۳ استرالیا می پردازیم.

  • اولین و اصلی ترین شرط برای این ویزای داشتن یک اسپانسر می باشد که در اینجا اسپانسر همان فرزند والدین می باشد. توجه کنید که اسپانسر بایستی دو سال قبل از ثبت درخواست برای این ویزا به صورت قانونی در استرالیا زندگی کرده باشد.
  • نیمی از فرزندان این والدین باید مقیم استرالیا باشند یا تعداد فرزندان مقیم استرالیا، بیشتر از تعداد فرزندان مقیم کشورهای دیگر باشد. به عبارتی باید در تست بالانس فامیلی نتیجه مثبتی را کسب کنند که در ادامه در جدولی این تست را برای شما ارائه می کنیم.
  • والدین باید آمادگی انتظار صف طولانی ویزا را داشته باشند زیرا این ویزا حتی تا 20 سال به طول می انجامد.
  • والدین درزمان درخواست ویزا باید خارج از استرالیا باشند. مگر در شرایطی که شما دارای ویزای موقتی باشید که این اجازه را به شما بدهد که بتوانید برای ویزای دیگری اقدام کنید.

مزایای ویزای ۱۰۳ استرالیا

اگر قصد اخذ ویزای ۱۰۳ استرالیا را دارید شاید بهتر باشد کمی در مورد مزایای این ویزا بدانید.

  • اصلی ترین مزیت این ویزا این است که دارای اقامت دائم استرالیا می باشد.
  • با این ویزا می توانید در استرالیا تحصیل کنید.
  • با این ویزا می توانید در استرالیا کار کنید.
  • با این ویزای می توانید از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان استرالیا مدیکر استفاده کنید.
  • درصورت داشتن شرایط لازم جهت شهروندی استرالیا اقدام کنند.
  • اسپانسر اقوام واجدشرایط خود شوید.
[mk_blockquote font_family=”none”]

نکته : فرد متقاضی ویزای ۱۰۳ استرالیا می‌تواند، افراد زیر را نیز به عنوان همراه خود معرفی کند:

همسر

فرزندان خود یا فرزندان همسر

دیگر خویشاوندان وابسته

بستگان واجد شرایط خود را جهت اقامت دائم استرالیا را اسپانسر کنند.

[/mk_blockquote]

مدت زمان اخذ ویزای ۱۰۳ استرالیا

مدت زمان دقیقی برای این ویزا نمی توان متصور شد این همان جمله ای است که در سایت اداره مهاجرت استرالیا درج شده است. اما براساس تجربه و دیگر پرونده های مشاهده شده در این ساب کلاس می توان گفت که مدت زمان طولانی برای این ویزا باید در نظر داشته باشید، حتی شاید تا 20 سال این زمان طول بکشد بس باید برای این ویزا صبور باشید.

ویزای 103 استرالیا

هزینه ویزای 103 استرالیا

 شما برای این ویزا باید هزینه های دولتی را پرداخت کنید که مستقیما به حساب اداره مهاجرت استرالیا واریز می‌شود. در آخرین آپدیت وبسایت اداره مهاجرت استرالیا هزینه برای متقاضی اصلی 6415 دلار استرالیا اعلام شده است.

[mk_icon_box icon=”mk-icon-folder-open” title=”تشکیل پرونده مهاجرتی” icon_size=”large” icon_color=”#144184″ icon_circle_color=”” icon_circle_border_color=”#cccccc” title_color=”#5e5e5e” txt_color=”#848484″]

بعد از جمع‌آوری مدارک مورد نیاز، نوبت به تشکیل پرونده‌ی متقاضی در اداره‌ی مهاجرت می‌رسد. در این مرحله بعد از پرداخت هزینه‌ی اولیه و تشکیل پرونده، پروسه‌ی بررسی مدارک متقاضی توسط اداره‌ی مهاجرت آغاز می‌شود.

[/mk_icon_box]

[mk_icon_box icon=”mk-moon-files” title=”جمع‌آوری مدارک” icon_size=”large” icon_color=”#144184″ icon_circle_color=”” icon_circle_border_color=”#cccccc” title_color=”#5e5e5e” txt_color=”#848484″]

مرحله‌ی اول برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین، جمع‌آوری مدارک متقاضی است. مدارک متقاضی با توجه به رابطه‌ی اسپانسر با شخص متقاضی، سن اسپانسر کننده،‌ ساب کلاس ویزا و عوامل دیگر می‌تواند متغیر باشد. در این مرحله، مدارک مورد نیاز متقاضی با توجه به توصیه‌های وکیل مهاجرتی، جمع‌آوری و آماده‌ی تشکیل پرونده خواهد شد.

[/mk_icon_box]

[mk_icon_box icon=”mk-icon-check” title=”پرداخت هزینه و صدور ویزا” icon_size=”large” icon_color=”#144184″ icon_circle_color=”” icon_circle_border_color=”#cccccc” title_color=”#5e5e5e” txt_color=”#848484″]

بعد از بررسی مدارک توسط اداره‌ی مهاجرت و تایید آن‌ها، متقاضی می‌بایست قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی نهایی را به حساب دولت استرالیا پرداخت کند. بعد از پرداخت هزینه، ویزای متقاضی صادر گردیده و ایشان می‌تواند به استرالیا مهاجرت کند.

[/mk_icon_box]

جدول نمونه‌‌ی بالانس فامیلی BALANCE OF FAMILY TEST

[mk_table el_class=”title-align-center”]

شرایط دارند یا خیر؟تعداد فرزندانی که مقیم کشوری غیر از استرالیا هستندتعداد فرزندان مقیم استرالیاتعداد کل فرزندان
کشور الفکشور بکشور جکشور د
 بله – – – – 1 1
 بله – – – 1 1 2
 خیر – – – 2 1 3
 خیر – – 1 1 1 3
 بله – – – 2 2 4
 خیر – 11 1 1 4
 خیر – – 1 2 1 4
خیر11 1 1 1 5
 بله –1 1 1 2 5
 بله – – – 2 3 5
 خیر – – 2 2 2 6

[/mk_table]

[yasr_visitor_votes size=”small”]

عضویت در کانال تلگرام

برای دریافت جدید‌ترین خبر‌های مهاجرتی،
ما را در کانال تلگرام دنبال کنید.

دپارتمان ترجمه

ترجمه سریع مدراک
با فرمت قابل قبول سازمان های رسمی استرالیا

رزرو مشاوره آنلاین