مهاجرت از طریق شنوایی سنجی

رشته شنوایی سنجی و شرایط مهاجرت از طریق شنوایی موضوع مقاله ای می باشد که قرار است شما آن را مطالعه کنید. اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق رشته شنوایی سنجی را دارید حتما این مقاله را تا انتها بخوانید و آن را به دوستان خود در رشته های شنوایی سنجی و یا AUDIOLOGIST ارسال کنید. شاید برخی از دوستان که در رشته شنوایی سنجی مدرک گرفته‌اند نمی‌دانند که چه شرایط ایده آلی برای مهاجرت به استرلیا دارند. در سا‌ل‌های اخیر به دلیل افزایش امتیاز در رشته مختلف مانند پزشکی و مهندسی و مدیریت ها برخی از رشته های ناشناخته و کمتر دیده شده وجود دارند که به دلیل صف کوتاه و درخواست های کم و تقاضای بالای دولت استرالیا امتیازات بسیار پایینی نیاز دارند و افرادی که در این رشته ها هستند می‌توانند به راحتی وارد استرالیا شده و اقامت دائم را دریافت کنند.

 

شنوایی سنجی در استرالیا و مهاجرت به استرالیا از طریق شنوایی سنجی

رشته شنوایی سنجی AUDIOLOGIST با کد شغلی 252711 در سال ها و روز های اخیر در لیست مشاغل بلندمدت استرالیا MLTSSL بیشتر به چشم می خورد و مسیری برای دریافت ویزای کار استرالیا شده است. اگه شما هم به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا هستید تا از این طریق وارد یک کشور مدرن و پیشرفته با حقوق و مزایای بالا شوید همین حالا اقدام کنید. شنوایی سنجی در استرالیا اکنون جزو مشاغل مناسب از نظر بازار کار می‌باشد. در ادامه این مقاله قرار است برای شما از راه‌های دریافت ویزای کار استرالیا از طریق شنوایی سنجی می‌پردازیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

شرح وظایف شنوایی سنجی در استرالیا

یکی از اصلی ترین سوالاتی که برای شما در زمینه این کد شغلی پیش می آید این است که شرح وظایف یک متخصص شنوایی سنجی در استرالیا چیست که به تفسیر برخی از آنها را برا شما عنوان کرده ایم.

 • شما باید طیف وسیعی از تست های شنوایی سنجی را برای تعیین شرایط شنوایی فرد دلیل مشکلات شنوایی را تشخیص دهید.
 • شما باید توانایی تفسیر نتایج آزمون شنوایی سنجی را داشته باشید.
 • ارزیابی الگوی پاسخ کل و تست های صوتی برای تشخیص افت
 • برنامه ریزی، هدایت و مشارکت در مشاوره ، سخنرانی و سایر برنامه های توان بخشی
 • تجویز سمعک مناسب و آموزش استفاده از بیماران
 • انجام آزمایشات و مشاهده بیماران برای تعیین ماهیت و میزان اختلالات
 • برنامه ریزی و اجرای برنامه های تمرینات درمانی برای اصلاح اختلالات مانند لکنت زبان و بیان غیرطبیعی
 • اجرای درمان فردی و گروهی برای توانبخشی بیماران دارای مشکلات ارتباطی ناشی از نقص شنوایی، فلج مغزی، جراحی و آسیب
 • مشاوره در مورد درمان كودكانی كه در یادگیری تكلم مشكل دارند
 • مشاوره و راهنمایی افراد معلول زبان ، خانواده های آنها ، معلمان و کارفرمایان

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق شنوایی سنجی

شما برای مهاجرت به استرالیا از هر رشته و کد شغلی نیاز دارید که یکسری مدارک دارید از این رو کد شغلی شنوایی سنجی نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد. سطح مهارت برای این کد شغلی اسکیل لول 1 (Skill Level1) می باشد این به این معنا می باشد که شما باید حداقل یک مدرک لیسانس از یک دانشگاه سکشن1 را داشته باشید به همراه ریز نمرات و از طرفی داشتن سابقه کار مرتبط در این زمینه بسیار مهم می باشد. برای شنوایی سنجی شما با سازمان ارزیاب وات اسس استرالیا سروکار دارید و نیاز است تا این سازمان مدارک شما را ارزیابی کند که اگر مدرک لیسانس سکشن یک و یا ارشد سکشن دو را به همراه سابقه کار مرتبط را داشته باشید ب را حتی می توان ارزیابی مثبت را دریافت کرد. برای شروع کار نیاز به داشتن نمره زبان نیست.

 

مهاجرت شنوایی سنجی به استرالیا

 

امتیاز لازم برای ویزای کار استرالیا از طریق شنوایی سنجی

شانس شما برای دریافت ویزای کار استرالیا بستگی به میزان امتیازات کسب شده توسط شما می باشد. حداقل امتیاز برای ویزای کار استرالیا 65 می باشد که شما باید این امتیاز را کسب کنید که معمولا به راحتی این امتیاز کسب می شود اما شما باید کمی تلاش کنید تا مقداری امتیاز خود را افزایش دهید تا به صورت مستقیم اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. امتیاز 65 برای ویزای موقت مناسب می باشد و برای دریافت ویزای دائم می توانید با امتیاز 75 نیز امیدوار باشید.

 

امتیاز سن برای این ویزا

سن یک از اصلی ترین آیتم های کسب امتیاز می باشد

جدول امتیاز بندی استرالیا برای سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال تمام25
۲۵ تا ۳۲ سال تمام30
۳۳ تا ۳۹ سال تمام25
۴۰ تا ۴۴ سال تمام15

 

برای این کد شغلی بهترین حالت این است که کمتر از 40 سال سن را داشته باشید تا بتوانید حداقل 25 تا 30 امتیاز از این آیتم را بدست آورید.

 

امتیاز مدرک تحصیلی برای این ویزا

آیتم دیگر کسب امتیاز بیشتر برای شما مدرک تحصیلی شما می باشد که باید بدانید که شما یک مدرک سکشن یک می خواهید و برای همین شما بدون مشکل 15 امتیاز این آیتم را دریافت می کنید.

 

نوع مدرک تحصیلیامتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا20
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا15
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا10
مدارک پایان دوره ارزیابی‌شده مرتبط با تخصص10

 

امتیاز زبان برای مهاجرت متقاضیان شنوایی سنجی

این آیتم می تواند شرایط پرونده شما را بصورت کامل تغییر دهد بخری به دلیل شرایطی که در زمینه زبان انگلیسی دارند می توانند به اقامت دائم به صورت مستقیم دست یابند و برخی هم از رسیدن به ویزا بازمانند. شما برای شروع کار نیاز به نمره زبان ندارید چرا که سازمان وت اسس نمره زبان نمی خواهد ولی شما باید بدانید که برای دریافت ویزای کار نیاز به داشتن حداقل آیلتس 6 و یا معادل آن در دیگر آزمون های مورد تایید استرالیا مانند PTE دارید.

 

سطح زبانامتیاز
آیلتس 6 و یا PTE 500
آیلتس 7 و یا PTE 6510
آیلتس 8 و یا PTE 7920

 

اگر اقامت دائم استرالیا را به صورت مستقیم می خواهید نیاز دارید تا حداقل 10 امتیاز را دریافت تا ریسک پرونده خود را کاهش دهید.

 

امتیاز سابقه کار برای مهاجرت شنوایی سنجی

شما باید حداقل سه سال سابقه کار را داشته باشید ولی پیشنهاد ما این است که داشتن 6 سال سابقه کار می تواند مناسب باشد چرا که سازمان ارزیاب مدارک شما یعنی وت اسس برای ارزیابی و معادل سازی مدارک شما معمولا یک سال از سابقه کاری شما کم می کند.

 

میزان سابقه کار در ایرانامتیاز
کمتر از سه سال0
سه تا چهار سال5
پنج تا هفت سال10
هشت سال به بالا15

 

شما برای کسب امتیاز موارد دیگری را می توانید در نظر بگیرید که پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک ویزای کار استرالیا مراجعه فرمایید تا با جدول امتیاز بندی این ویزا آشنا شوید.

 

ویزاهای در نظر گرفته شده برای شنوایی سنجی

در ابتدا عنوان کردیم که کد شغلی شنوایی سنجی برای استرالیا در لیست مشاغل بلند مدت می باشد و این یعنی شما سه ویزای اصلی را می توانید دریافت کنید یعنی ویزای 189،190و491 که امتیاز کسب شده توسط شما می تواند در ویزای شما تاثیر بگذارد.

 

ویزاهای مورد نظر برای شنوایی سنجی

 

میزان حقوق و دستمزد شغل شنوایی سنجی در استرالیا

میزان حقوق شغل شنوایی سنجی در استرالیا می تواند یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب این کشور برای مهاجرت باشد. شنوایی سنجی در استرالیا از حقوق و دستمزد مناسبی برخوردار می باشد براساس آمارهای منتشر شده در وب سایت های معتبر که براساس نظرسنجی افراد شاغل در مشاغل مختلف می باشد می توان به حقوق سالانه 73هزار دلار استرالیا رسید هر چند که این رقم برای یک فرد تازه کار می‌باشد با سطح مهارت پایین و باید بدانید که میزان حقوق شما می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد و بیشتر از این میزان نیز بشود یکی از این موارد تجربه کار شما می‌باشد که در تصویر مشخص شده است که میزان سابقه کار تا چه حدی در حقوق شما تاثیر گذار است یا شهر محل سکونت شما که معمولا ملبورن و سیدنی بیشترین پرداختی را به شما دارند از طرفی توجه کنید که این شهرها هزینه بیشتری برای زندگی نیز می خواهد. میان مهارت ها و توانایی های شما نیز می تواند در حقوق شما تاثیر مستقیم بگذارد.

 

حقوق شنوایی سنجی در استرالیا

 

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

نظرات 4

نظر دهید

4 دیدگاه دربارهٔ «مهاجرت از طریق شنوایی سنجی»

 1. ثمر حقیری

  سلام در خصوص این نوع ویزا آیا سابقه کار در کلینیک خصوصی به مدت 15 سال کفایت میکنه؟ بدون تحصیلات مرتبط و با فوق لیسانس اقتصاد فامیل درجه 1 در ملبورن و سیدنی هم دارم و pte بالای 65 سن 38

  1. وحید دبیری

   سلام همه موارد شما درسته فقط باید مدرک مرتبط داشته باشید در غیر این صورت نمی توانید برای کد شغلی شنوایی سنجی اقدام کنید

 2. سلام، وقت بخیر
  من مدرک تحصیلی لیسانس شنوایی سنجی دارم و به تازگی سربازیم تموم شده و دو سال سابقه کار دارم. برای مهاجرت چقدر سرمایه نیاز هست؟
  من سرمایه زیادی ندارم
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. وحید دبیری

   شما برای مهاجرت نیازی به سرمایه ندارید رشته خوبی دارید فقط سابقه کار میخواین
   فرم ارزیابی مارو تکمیل کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*