خانه / مهاجرت به استرالیا / لیست مشاغل استرالیا / مهندس مکانیک در استرالیا
مهندس مکانیک در استرالیا

یک مهندس مکانیک در استرالیا می‌تواند با انجام وظایف مرتبط با زمینه‌ی مهندسی و توسعه، طراحی و آزمودن ابزارهای مکانیکی، در برنامه‌ریزی و تولید محصولات جدید مشارکت نماید. الزامات شغلی برای یک مهندس مکانیک در استرالیا ، شامل لیسانس مهندسی مکانیک، فوق‌لیسانس علوم مهندسی یا مدارک مرتبط با این موارد است. ممکن است قبولی در آزمونEIT ، عضویت در یک انجمن حرفه‌ای معتبر و اخذ گواهینامه‌های مربوط به صنعت نیز برای بر عهده گرفتنِ این شغل الزامی باشند و یا به عنوان یک گزینه ایجاد‌ کننده برتری شغلی برای متقاضیان این حرفه در نظر گرفته شوند. لازم است که یک مهندس مکانیک در استرالیا، در استفاده از نرم‌افزارهایی از قبیل مایکروسافت ورد ، اتوکد یا سایر نرم‌افزارها و فن‌آوری‌های مربوط به این رشته مهارت داشته باشند. جهت کمسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست مشاغل استرالیا به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

.

روش های مهاجرت به استرالیا برای مهندسین مکانیک

همانگونه که می دانید، سازمانی که وظیفه ارزیابی و رسیدگی به مدارک مهندسین مکانیک در استرالیا را دارد همان سازمان مهندسی استرالیا( EA ) می باشد. اگر شما، حداقل لیسانس مهندسی مکانیک در زمینه سیالات، جامدات، ساخت و تولید و یا هر گرایشی که در این زمینه دارید و نیز مدرک خود را از یکی از دانشگاه های لیست اصلی section1 دریافت کرده باشید، می توانید به عنوان professional mechanical engineer اقدام کرده و درخواست خود را برای دریافت تاییدیه ارسال کنید.  دقت داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر ، کاملتر و دقیق تر با مشاوران ما در سلکت ویزا در تماس باشید زیرا شما برای مهاجرت به استرالیا نیاز به داشتن اطلاعات بروز و دقیق دارید.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

امتیاز مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی مکانیک

پس از دریافت تاییدیه از سازمان مهندسی استرالیا EA یعنی کسب اسسمنت مثبت از این سازمان، باید بررسی نمایید که با توجه به نمره زبان، سن، مدرک تحصیلی و میزان سابقه کار، بر اساس جدول زمانبندی، چند امتیاز کسب کرده‌اید؛ با شرایط فعلی، برای کسب ویزای ۱۸۹ استرالیا ، اگر بخواهید بلافاصله پس از اینکه ( EOI ) را ثبت نمودید، دعوت نامه ی خود را دریافت کنید، باید حداقل ۷۵ امتیاز داشته باشید؛ ولی اگر با صف انتظاری در حدود پنج یا شش ماهه، مشکلی ندارید، با ۷۰ امتیاز هم می توانید دعوتنامه خود را دریافت نمایید. اما، در صورتیکه امتیاز شما کمتر از ۷۰ است یعنی ۶۵ یا ۶۰ امتیاز، گزینه‌های دیگری را مد نظر خود قرار دهید؛ مثلا اینکه در بازه های زمانی چند ماه در سال، با دارا بودن شرایط خاصی برای  ایالت کوئینزلند استرالیا این شانس را خواهید داشت که چند ماه از سال، با داشتن امتیاز ۶۰ یا ۶۵، دعوتنامه برای ویزای ۱۹۰ استرالیا از ایالت کوئینزلند را دریافت کنید. اگر شرایط شما با موارد عنوان شده مطابقت نداشت، گزینه پیشنهادی دیگر برای مهندسین مکانیک، ویزای 491 استرالیا است. به همین دلیل، افرادی که در نظر دارند مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی مکانیک را در برنامه خود قرار دهند، باید سعی کنند امتیازات خود را از طریق نمره زبان بهتر، سابقه ی کار بیشتر و … ارتقا داده تا بتوانند نسبت به دریافت دعوتنامه و اقامت دائم استرالیا و یا ویزای 491 استرالیا اقدام نمایند.

مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی مکانیک

شرح وظایف مهندس مکانیک در استرالیا

 • یک مهندس مکانیک در استرالیا باید در حل مسائل فنی و برقراری ارتباط با دیگران مهارت داشته باشند و همچنین باید در مدیریت پروژه، انجام کار گروهی (تیمی) و پیروی از رویه‌های استاندارد مهندسی مهارت لازم را داشته باشند.
 • لازم است که مهندسین مکانیک، برای ایجاد طرح‌ محصولات جدید متناسب با نیازهای مشتریان و کدها و مقررات مربوطه‌ی دولتی، با سایر اعضای تیم همکاری نمایند. آنها، این طرح‌ها را با استفاده از شیوه‌های استاندارد مهندسی و سایر ابزارهای فنی مربوطه تهیه می‌کنند. از این رو یک مهندس مکانیک در استرالیا باید به تحقیق درباره این طرح‌ها بپردازد و توصیه‌هایی را در این زمینه بر اساس ظاهر، ایمنی، بودجه، عملکرد و برآورد زمان و هزینه‌ی مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌ها ارائه دهد.
 • ممکن است لازم باشد که مهندسین مکانیک، نمونه‌های اولیه‌ای را از محصولات مد نظر و همچنین محصولات آزمایشی تهیه کنند و گزارش‌هایی را در این زمینه به مدیران خود ارائه دهند. مهندسان مکانیک در استرالیا باید در ارتباط با پروژه‌ی مشخص شده، با سایر دپارتمان‌ها و بخش‌ها نیز ارتباط برقرار کنند.
 • سایر مسئولیت‌های یک مهندس مکانیک در استرالیا شامل کمک به تعیین الزامات مورد نیاز برای تولید تجهیزات و کار کردن با یک تیم برای مدیریت بخش‌های مختلف یک پروژه می‌باشد. معمولاً مهندسین مکانیک به مدیران پروژه گزارش می‌دهند و با یک اداره کار می‌کنند، ولی ممکن است گاهی اوقات لازم باشد که این افراد به سایر سایت‌های تولیدی سفر کنند و یا به دفاتر مشتریان مراجعه نمایند. همچنین ممکن است در این کار، بلند کردن مکرر اشیا و یا خم و راست شدن برای انجام کارها الزامی باشد و ساعات کاری نیز متغیر است.

 

بررسی میزان حقوق مهندس مکانیک در استرالیا برحسب مهارت و محبوبیت

Engineering Design : حقوق 72,673 دلار استرالیا Microsoft Excel : حقوق 72,054 دلار استرالیا Project Management : حقوق  76,614 دلار استرالیا Microsoft Office : حقوق  74,019 دلار استرالیا Autodesk AutoCAD : حقوق  69,031 دلار استرالیا

Engineering Design
Microsoft Excel
Project Management
Microsoft Office
Autodesk AutoCAD

 

 • متوسط حقوق یک مهندس مکانیک تازه‌کار با سابقه‌ی کمتر از یک سال ( مشتمل بر دستمزد، پاداش و اضافه کاری) در حدود  58,606 دلار استرالیا است.
 • میزان حقوق یک مهندس مکانیک در استرالیا با سابقه‌ی بین 1 تا 4 سال، در حدود 67,313  دلار استرالیا  است.
 • میزان حقوق یک مهندس مکانیک در استرالیا دارای سابقه‌ی بین 5 تا 9 سال، چیزی در حدود 84,348  دلار استرالیا است.
 • میزان حقوق یک مهندس مکانیک با سابقه‌ی بالا و بین 10 تا 19 سال، در حدود  98,675  دلار استرالیا است.
 • حقوق مهندسین دارای سابقه 20 سال و بالاتر، در حدود  105,000 دلار استرالیا است.

 

 

حقوق مهندس مکانیک در استرالیا

تفاوت در پرداختی مهندس مکانیک در استرالیا براساس محل سکونت

 

میزان حقوق دریافتیِ مهندسین مکانیک شاغل در پرت، استرالیا غربی در حدود 9.2% بیشتر از میزان دستمزد متوسط است. همچنین میزان حقوق دریافتی در منطقه‌ی بریزبن، کوئینزلند، بیشتر از مقدار حقوق متوسط است ( در حدود 3.7% بیشتر). کمترین میزان حقوق، در مناطقی از قبیل گلد‌کست، کوئینزلند  (8.5% کمتر)، آدلاید، استرالیا جنوبی (6.7٪ کمتر) و نیوکاسل، نیو‌ساوت ولز (2.2٪ کمتر) پرداخت می‌شود.

 • پرت، استرالیا غربی ▲9%
 • بریزبن، کوینزلند ▲4%
 • ملبورن، ویکتوریا ▼2%
 • سیدنی، نیو‌ساوت‌ولز ▼2%
 • نیوکاسل، نیو ساوت ولز ▼2%
 • آدلاید، استرالیا جنوبی ▼7%
 • گلد کست، کوئینزلند ▼8%

 

مقایسه سابقه کار مهندس مکانیک در استرالیا

برای اساس یک نظر سنجی از بین 2653 نفر از مهندسان مکانیک در استرالیا به یک آمار کلی از تجربه و سابقه کار مهندسان مکانیک در استرالیا دست پیدا کرده اند که آن را در اختیار شما می گذاریم. در این آمار مهندسان مکانیک را در پنج دسته کلی تقسیم کرده اند.

 • مهندس مکانیک با سابقه‌ی کمتر از یک سال ( تازه‌کار )
 • مهندس مکانیک در استرالیا با سابقه‌ی بین 1 تا 4 سال ( سابقه کم )
 • مهندس مکانیک در استرالیا دارای سابقه‌ی بین 5 تا 9 سال ( سابقه متوسط )
 • مهندس مکانیک با سابقه‌ی بالا و بین 10 تا 19 سال ( با تجربه )
 • مهندسین دارای سابقه 20 سال و بالاتر ( با سابقه زیاد )

 

[vc_accordions]

مصاحبه سرکار خانم بار فروشی، دارنده ویزای استرالیا توسط سلکت ویزا

بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.
ویزای مهندس مکانیک در استرالیا
اسسمنت مهندس مکانیک در استرالیا

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

رزرو مشاوره آنلاین