ویزاهای خانوادگی استرالیا

دسته‌ی ویزای خانوادگی استرالیا یکی از اصلی‌ترین مسیرهای وردی مهاجران به این کشور می‌باشد که خود چندین شاخه دارد و هر شاخه دو یا چند مسیر که هر متقاضی بر اساس شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کرده و به مقصد خود می‌رسد. ویزاهای خانوادگی استرالیا شاخه‌های مختلفی همچون نامزدی، ازدواج، فرزند و والدین دارد و به متقاضیانی اعطا خواهد شد که یکی از اعضای خانواده‌شان، جزو شهروندان کشور استرالیا، یا دارای ویزای اقامت دائم استرالیا و یا جزو شهروندان نیوزلندی واجد شرایط زندگی در استرالیا باشند.

توجه کنید که این دسته‌ی ویزای خانوادگی استرالیا یکی بخش مهم را دارد و آن هم موضوع داشتن اسپانسر مالی است از این رو رابطه فرد متقاضی و با خانواده بررسی می‌شود و هر چه این رابطه نزدیکتر باشد شانس بیشتری را برای موفقیت پرونده دارد از این رو در تشکیل و تکمیل پرونده‌ها باید بسیار دقت کرد و ما در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا می‌توانیم به شما در این مسیر کمک کنیم. شما می توانید با مراجعه به صفحه ویزای استرالیا اطلاعات کامل و دقیقی در زمینه انوع ویزاها کشب کنید.

انواع ویزاهای خانوادگی استرالیا

شاید زمانی که سخن از ویزای خانوادگی استرالیا به میان میاید، برخی از افراد آن را با مجوز اقامتی‌ای که فرد می‌تواند برای همراهان خود به طور هم‌زمان درخواست دهد اشتباه بگیرند. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که موارد بیان شده هر یک در دسته بندی‌ای جداگانه قرار می‌گیرند و پیش نیازهای آنها هم با یکدیگر متفاوت هستند.

زمانی که شما در خاک کشور مورد بحث قرار دارید می‌توانید به اعضای خانواده‌تان کمک کنید تا آنها هم اقامت استرالیا را به دست آورند و برای داشتن زندگی‌ای راحت‌تر به آن وارد شوند. این مسیر که در اصطلاح با نام ویزای خانوادگی استرالیا شناخته می‌شود، دارای سه نوع والدین، فرزند و ازدواج می‌شود. برای آن که بتوان از هر مورد استفاده کرد، باید شرایطی خاص را داشت. در ادامه بخش‌هایی را به هر یک از موارد بیان شده اختصاص داده‌ایم که توصیه می‌کنیم آنها را مطالعه کنید.

ویزای والدین استرالیا

ویزای والدین استرالیا یکی از روش‌هایی است که بسیاری از افراد برای مهاجرت به استرالیا بیان شده از طریق آن وارد عمل می‌شوند. اگر شما هم قصد دارید این روند را پشت سر بگذارید، باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که چندین مسیر پیش رویتان قرار خواهند داشت. ویزای والدین مشارکتی و غیر مشارکتی دسته‌های اصلی‌ای هستند که با استفاده از آنها متقاضیان می‌توانند به اقامت دائم دست یابند.

در کنار مواردی که بیان کردیم، باید نیم نگاهی هم به نوع اسپانسری داشته باشید. برای استفاده از این گزینه روندی ساده‌تر پیش رویتان قرار خواهد داشت؛ اما در نهایت با موفقیت در گام‌های پیش رو متقاضی اقامت موقت به دست میاورد. اشخاصی که بیش از نیمی از فرزندانشان در خاک کشور مورد بحث حضور داشته و توانایی مالی کافی به منظور بر عهده گرفتن اسپانسری‌شان را دارند، شرایط کلی برای این مسیر را خواهند داشت. در ادامه و برای آن که توضیحات بیشتری را پیرامون دسته‌های مورد بحث در اختیارتان قرار دهیم، بخش‌هایی را به هر یک اختصاص خواهیم داد.

ویزای والدین استرالیا

ویزای والدین مشارکتی استرالیا

ویزای والدین مشارکتی، روشی است که با استفاده از آن افراد می‌توانند به فرزندان خود در کشور مورد بحث ملحق شوند. وابستگانی که متقاضیان در استرالیا دارند باید اقامت دائم یا شهروندی را از قبل دریافت کرده باشند. مبلغی که برای بررسی پرونده پس از درخواست باید ارائه دهید، در حال حاضر 4000 دلار تعیین شده است. ساب کلاس‌های 173، 143، 884 و 864 مواردی هستند که در گروه مورد بحث جای می‌گیرند. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، این عضو از ویزای خانوادگی استرالیا خود دارای زیر مجموعه‌های بسیاری است.

برای آن که بتوانید بیشتر با آن آشنا شوید و اطلاعاتی کامل پیرامونش به دست آورید، باید به صفحه اختصاصی‌اش در همین سایت مراجعه نمایید. به دلیل آن که مسیر پیش روی افراد در این دسته بندی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، توصیه می‌کنیم برای مواجه نشدن با مشکل و انتخاب گزینه‌ای مناسب از افرادی خبره و با تجربه مانند مشاوران سازمان مهاجرتی سلکت ویزا مشورت و راهنمایی بگیرید.

ویزای والدین غیر مشارکتی استرالیا

این مجوز اقامتی نسبت به نوع قبلی از ویزای خانوادگی استرالیا هزینه‌ها و زیر مجموعه‌های کمتری دارد ولی مدت زمان پاسخگویی به پرونده در آن به طور چشمگیری بیشتر است. ساب کلاس‌های 103 و 804 مواردی هستند که با استفاده از آنها ابتدا اقامت دائم به دست خواهید آورد و پس از گذشت مدتی می‌توانید مسیر گرفتن شهروندی را هم آغاز نمایید.

اگر منتظر هستید تا توضیحاتی کلی پیرامون این زیر مجموعه ویزای خانوادگی استرالیا را مطالعه کنید، باید بگوییم که این گونه نخواهد بود؛ زیرا ما معمولاً پیشنهاد نمی‌کنیم که کسی روند مورد بحث را طی نماید. پس فقط اشاره‌ای کلی به آنها داشتیم.

ویزای اسپانسری والدین استرالیا

اگر بخواهیم در زیر مجموعه والدین ویزای خانوادگی استرالیا گزینه‌ای را پیشنهاد کنیم که مدت زمان پردازش درخواست در آن کم باشد و بتوان با مجوز حاصله برای حداقل 3 سال هم در خاک کشور مورد بحث حضور داشت، باید به Australian parent sponsored visa اشاره داشته باشیم.

این مسیر که به طور رسمی به عنوان ساب کلاس 870 شناخته می‌شود و از سال 2019 راه اندازی شده، تنها مختص افرادی می‌باشد که می‌خواهند از فرزندانشان بازدید نمایند. این اشخاص می‌توانند با استفاده از مجوز اقامتی مورد بحث برای دوره‌های 3 تا 5 ساله اقامت بگیرند و آن را تا حداکثر 10 سال تمدید نمایند.

مزایای ویزای والدین استرالیا

مزایای مسیرهای مهاجرتی یکی از مهم‌ترین مواردی هستند که بسیاری از افراد قبل از تصمیم گیری نهایی به سراغ آشنایی با آنها می‌روند. اگر شما هم می‌خواهید با این موضوع پیرامون ویزای والدین استرالیا آشنایی داشته باشید، باید بگوییم که افراد موفق در مسیر مورد بحث شانس آن را خواهند داشت تا اقامت موقت، دائم و حتی شهروندی به دست آورند. استفاده از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی، رفت و آمد آزادانه به کشور و بهره‌مندی از امکانات رفاهی متنوع برخی از مواردی هستند که در دسته مزایای این زیر مجموعه ویزای خانوادگی استرالیا قرار می‌گیرند.

ویزای ازدواج استرالیا

ازدواج یکی از مسیرهای محبوب برای مهاجرت به کشور مورد بحث می‌باشد که زیر مجموعه ویزای خانوادگی استرالیا به حساب میاید. افرادی که به سراغ استفاده از این روند می‌روند، به طور کلی در دو دسته تقسیم بندی می‌شوند؛ گروه اول کسانی هستند که از قبل با فرد دارنده اقامت دائم یا شهروندی ازدواج کرده‌اند و می‌خواهند به او ملحق شوند و دسته دوم اشخاصی به حساب می‌روند که می‌خواهند به تازگی دست به اقدام مورد بحث بزنند.

تفاوتی که میان آنها وجود دارد باعث می‌شود که مسیرهای پیش رویشان یکسان نباشند. اگر در گروه اول هستید، می‌توانید شانس خود را برای استفاده از ساب کلاس‌های 820 و 801  که به ترتیب اقامت دائم و موقت را به همراه خواهند داشت امتحان کنید. افرادی که زیر مجموعه دسته دوم هستند هم می‌توانند به سراغ ساب کلاس 400 بروند.

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای فرزند استرالیا

زمانی که افراد به استرالیا مهاجرت می‌کنند، می‌توانند به طور هم‌زمان یا پس از دریافت مجوز اقامتی‌شان برای فرزندانشان هم ویزایی مشابه آن که خودشان دارند بگیرند. اگر این روند را طی نکنند و بخواهند از همراهی این نوع از وابستگانشان در مقصد مد نظر بهره ببرند، می‌توانند از ساب کلاس‌های 101، 802، 837، 117، 102 و 445 استفاده کنند. بسته به مجوزی که شخص در دریافتش موفق می‌شود، مزایای مختلفی هم در اختیارش قرار می‌گیرند.

داشتن اجازه کار و ادامه تحصیل، استفاده از سیستم مدیکر و سایر امکانات رفاهی برخی از موارد بیان شده می‌باشند. والدین متقاضی باید شهروندی یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند تا اولین شرط مهم پیرامون این زیر مجموعه ویزای خانوادگی استرالیا فراهم باشد.

نکته بعدی‌ای که از اهمیت زیادی برخوردار است سن شخص می‌باشد. اگر وی زیر 18 سال است، با مشکلی مواجه نخواهد بود؛ اما در غیر این صورت تنها زمانی که به پدر و مادرشان وابسته باشند و این ارتباط توسط اداره مهاجرت تایید شود می‌توانند برای ویزای فرزند اقدام نمایند.

برنامه مهاجرتی دولت استرالیا برای ویزاهای خانوادگی استرالیا

ویزاهای خانوادگی استرالیا نقش بسیار مهمی را در سیستم مهاجرتی این کشور دارند و هر ساله بخش عظمی از ویزاهای این کشور را به خود اختصاص می دهند که نشان دهنده اهمیت این ویزاها برای دولت استرالیا هستند. دولت استرالیا برای سال مالی 2021 و 2022 برنامه ای برای جذب 160 هزار مهاجر را دارند که نیمی از آنها را به ویزاهای خانوادگی اختصاص داده اند.

سخن آخر

ویزای خانوادگی استرالیا یکی از موضوعاتی به حساب می‌رود که شفافیت کاملی مانند سایر مسیرهای اقامتی ندارد؛ به همین سبب هم باید تحقیقات گسترده‌ای پیرامون آن انجام دهید تا به آگاهی کامل و قابل قبولی برسید. ما در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کلی با زیر مجموعه‌های این مسیر آشنا نماییم و داده‌هایی را پیرامون هر یک از آنها در اختیارتان قرار دهیم.

اگر به دنبال آن هستید تا از تجربیات افرادی مجرب در این حیطه بهره ببرید، می‌توانید از مشاوره رایگان کادر مجرب این مجموعه پیرامون زیر مجموعه‌های ویزای خانوادگی استرالیا بهره ببرید؛ علاوه بر این مطالب مختلفی هم در مورد مجوزهای اقامتی مورد بحث در همین سایت وجود دارند که داده‌هایی به روز و قابل اطمینان را در اختیارتان قرار می‌دهند.