مهاجرت پرستاران به استرالیا
خانه / دسته‌بندی نشده / مهاجرت پرستاران به استرالیا

مهاجرت پرستاران به استرالیا

مهاجرت پرستاران به استرالیا و یا در مجموع شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا موضوعی است که این روزها بسیار داغ شده است و با شیوع ویروس کرونا بسیاری بر این باور بوده اند که دولت استرالیا نیاز بسیاری به پرستاران پیدا کرده است و مسیر مهاجرت برای این دسته از مشاغل بسیار راحت شده است. خوشبختانه شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا چند سالی است که مناسب است و این موضوع دلیلی ندارد جز این که استرالیا یک کشور مدرن میباشد با سطح زندگی بالا و در ان خدمات درمانی و بهداشتی در بالاترین سطح قرار دارد از این رو نیاز به پرستاران در استرالیا همیشه حس می شود. اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق پرستاری را دارید پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست مشاغل استرالیا به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

 

شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا

پرستاران هم مانند دیگر مشاغل باید از طریق ویزای کار استرالیا اقدام کنند. یک پرستار برای مهاجرت نیاز بر این دارد توانایی های خود را مورد ارزیابی قرار دهد به عنوان مثال برای مهاجرت پرستاران به کشور استرالیا مواردی مانند اشتغال به کار، تخصص، سابقه کار و مهارت زبان بررسی می‎ شوند. در سال های اخیر مهاجرت پرستاران به استرالیا نسبت به کانادا راحت تر شده است. استرالیا دارای ایالت هایی است که هریک براساس نیاز های خود اقدام به انتشار لیستی می‌کند و براساس آن لیست و نیاز ایالت اقدام به جذب پرستاران می کنند. توجه کنید که مهاجرت پرستاران به استرالیا در اکثر تخصص‌ها مثل پرستاری اورژانس، مراقبت‌های ویژه، پرستاری بهداشت روان، پرستاری بهداشت، تکنولوژیست‌های جراحی، پرستاران رشد، پرستاران اطفال، پرستاران معلولیت و توان‌بخشی و پرستاران سالمند را شامل می‌شود.

البته همان‌طور که گفته شد پذیرش در این تخصص‌ها وابسته به اثبات توانایی و تخصص فرد متقاضی برای دولت استرالیا می باشد. در ابتدا به لیتس مشاغل مرتبط با پرستاری در استرالیا دقت کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

لیست مشاغل مرتبط با پرستاری در استرالیا

همان طور که میدانید کد شغلی پرستاری از چندین شاخه تشکیل شده است که هر یک از آنها تخصص خاص خود را دارند. این موضوع برای بسیاری از شاخه ها و گرایش ها به همین صورت است و ما این موضوع را در رشته های مهندسی نیز دیده ایم. به لیست زیر توجه کنید و و یک مشاور می تواند براساس تجربه و اطلاعاتی که دارد شمارا در انتخاب بهترین کد شغلی کمک کند تا مسیر بهتر و راحت تری را برای مهاجرت داشته باشید.

 

OccupationANZSCOListAssessing authority
Enrolled Nurse411411STSOLANMAC
Mothercraft Nurse411412ROLVETASSESS
Nurse Educator254211STSOLANMAC
Nurse Manager254311STSOLANMAC
Nurse Practitioner254411MLTSSLANMAC
Nurse Researcher254212STSOLANMAC
Registered Nurse)Aged Care)254412MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Child and Family Health)254413MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Community Health)254414MLTSSLANMAC
Registered Nurse )Critical Care and Emergency)254415MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Developmental Disability)254416MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Disability and Rehabilitation)254417MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Medical Practice)254421MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Medical)254418MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Mental Health)254422MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Paediatrics)254425MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Perioperative)254423MLTSSLANMAC
Registered Nurse)Surgical)254424MLTSSLANMAC
Registered Nurses nec254499MLTSSLANMAC
Veterinary Nurse361311STSOLVETASSESS
Nursing Clinical Director134212MLTSSLANMAC

 

آیا پرستاری در لیست مشاغل ماهر MLTSSL است؟

بله، بیشترین شغل متخصص پرستاری را می توانید در لیست مشاغل ماهر MLTSSL پیدا کنید. این لیست مهارت های استراتژیک متوسط ​​و بلند مدت  (MLTSSL). این بدان معناست که اگر مشاغلی در این لیست دارید، معمولاً می توانید برای ویزاهای موقت و دائمی خاصی اقدام کنید.

ویزاهای موقت شامل موارد زیر است:

 • زیر کلاس 407 – ویزای آموزشی (جریان آموزش شغلی)
 • زیر کلاس 489 – ویزای ماهر منطقه ای (موقت)
 • زیر کلاس 485 – ویزای تحصیلات تکمیلی موقت
 • زیر کلاس 457 – ویزای کار موقت (ماهر)

و ویزای دائمی شامل موارد زیر است:

 • زیر کلاس 189 – ویزای مستقل ماهر
 • زیر کلاس 190 – ویزای نامزد مهارت
 • زیر کلاس 186 – طرح نامزدی کارفرما (ENS) – ورود مستقیم

به عنوان مثال: اگر شما یک پرستار مراقبت از سالمند، یک پرستار مراقبت ویژه یا یک پرستار اورژانس هستید، مهارت شما در لیست مهارت های استراتژیک متوسط ​​و بلند مدت ظاهر می شودبه همین ترتیب، پرستاران بهداشت روان و پرستاران جراحی نیز تحت این لیست اعمال می شوند.

 

مهاجرت پرستاران به استرالیا

 

آیا پرستاری در لیست مشاغل ماهر STSOL است؟

بله ، چند مشاغل در لیست مشاغل ماهر کوتاه مدت (STSOL) نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، یک پرستار ثبت نام شده و یک مدیر پرستار در این لیست هستند. هنگامی که تحت این لیست درخواست می دهید ، معمولاً برای انواع ویزاهای زیر است. باز هم ویزاهای موقت و دائمی وجود دارد.

ویزاهای موقت پرستاری در لیست STSOL شامل موارد زیر است:

 • زیر کلاس 407 – ویزای آموزشی (جریان آموزش شغلی)
 • زیر کلاس 489 – ویزای ماهر منطقه ای (موقت)
 • زیر کلاس 457 – ویزای کار موقت (ماهر)

و ویزای دائمی شامل موارد زیر است:

 • زیر کلاس 190 – ویزای نامزد مهارت
 • زیر کلاس 186 – طرح نامزدی کارفرما (ENS) – ورود مستقیم

 

سازمان ارزیاب مدارک پرستاران استرالیا و یا سازمان ANMAC

تمامی افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را از طریق ویزای کار دارند باید مدارک خود را در ابتدا مورد ارزیابی قرار دهند این مدارک شامل مدارک تحصیلی و سوابق کاری می باشد و از این طریق به نوعی مدارک شما معادل سازی به استرالیا می شود. سازمانی که متقاضیان رشته پرستاری با آن سرو کار دارند سازمان ANMAC استرالیا می باشد. سازمان ارزیابی ANMAC استرالیا مسئولیت ارزیابی مهارت های پرستاران و ماماها را برعهده دارد. این سازمان ما تعیین می‌کند که آیا یک متقاضی شرایط پرستاری یا مامایی و تجربه لازم برای مهاجرت دائم به استرالیا را دارد یا خیر.

سازمان ANMAC یک مرجع ارزیابی مستقل است که توسط قانون مجاز به انجام این ارزیابی ها توسط وزارت امور داخلی  و اداره آموزش و پرورش است. سازمان ANMAC استرالیا براساس 5 معیار اصلی شما را ارزیابی می کند:

 • اثبات هویت: متقاضی باید اثبات کند که همان فردی است که قرار است مهاجرت کندبه عنوان یک پرستار
 • مهارت زبان انگلیسی: شما باید حداقل آیلتس 7 (7 در هر چهار مهارت ) را کسب کنید و یا در دیگر آزمون های مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا.
 • مدارک تحصیلی: مدرک تحصیلی شما باید با دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد همخوانی داشته باشد و دانشگاه و معدل شما نیز مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا قرار گیرد.
 • سوابق کاری: شما باید اسناد و مدارکی را دال بر اینکه در 5 سال اخیر حداقل سه سال سابقه کار داشته اید.
 • تست سلامت: شما باید از لحاظ جسمی تناسب اندام و سلامتی شرایط خوبی را داشته باشید.

در کل برای اینکه شما بتوانید وارد استرالیا شوید و بتوانید به شغل پرستاری در بازار کار استرالیا راه پیدا کنید، مدرک تحصیلی شما باید با دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد همخوانی داشته باشد و دانشگاه و معدل شما نیز مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا قرار گیرد. علاوه بر این فرد متقاضی باید از یک سازمان پزشکی معتبر، نامه‌ای برای اثبات عدم بیماری و ناتوانی‌های جسمی خود دریافت کند و برای ارائه به اداره مهاجرت، ترجمه کند. اگر تمامی این شواهد از سوی سازمان پرستاران به تایید برسد، نامه ارزیابی برای متقاضی فرستاده می‌شود. همچنین برای مهاجرت از طریق پرستاری فرد باید ابتدا رجیستر شود.

شما برای کار در استرالیا به عنوان یک پرستار نیاز بر این دارید که از طریق اداره تنظیم مقررات بهداشت استرالیا (AHPRA) ثبت نام کنید. در صورتی که تحت ویزا اسپانسرشیپ درخواست مهاجرت به استرالیا ارائه دهید، باید ثبت نام کنید یا مجاز به ثبت نام در زمان رسیدن به استرالیا باشید.

ثبت نام به معنای برخورداری از یک مدرک قابل قبول از استرالیا یا خارج از این کشور و نمره بالا در زبان انگلیسی است. در صورتی که سازمان AHPRA مدرک شما را به رسمیت نشناسد، باید در این کشور با شرکت در دوره های آموزشی صلاحیت کار و مدرک خود را مطابق با استرالیا کنید.

 

سطح زبان انگلیسی برای مهاجرت پرستاران به استرالیا

یکی از اصلی ترین آیتم ها برای مهاجرت کاری به استرالیا سطح زبان متقاضی می باشد که فردی متقاضی باید مدارک لازم برای اثبات سطح زبان خود داشته باشد. شما می‌توانید در آزمون‌های مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا شرکت کنید این آزمون ها شامل آیلتس، OET، TOEFL iBT و PTE Academic می باشد. این امکان برای شما وجود دارد که در دو آزمون متفاوت شرکت کنید فقط به خاطر داشته باشید که فاصله بین دو آزمون باید حداقل 6 ماه باشد. این نتایج تا دو سال اعتبار دارد

آیلتس : باید در هر چهار مهارت حداقل امتیاز هفت را کسب کنید .

OET : شما باید در هر چهار مهارت حداقل نمره B کسب کنید .

PTE : شما باید در هر چهار مهارت حداقل نمره 65 کسب کنید .

TOEFL iBT : شما باید حداقل نمره 94 و حداقل نمرات زیر را در هر بخش از آزمون بدست آورید – 24 گوش دادن ، 24 خواندن ، 27 نوشتن و 23 صحبت کردن.

 

بهترین کشورها برای کار به‌عنوان یک پرستار

همه ما میدانیم که پرستاری شغلی با سختی ها زیاد است این شغل نیاز به تحرک بالا و نیاز به توان جسمی بالاست. سختی این شغل بیشتر در کشورهایی مشاهده می شود که نسبت بیماران بسیاری بیشتر از پرستاران می باشد و از طرفی حقوق کمتری نیز دریافت می کنند. از این رو بسیاری به دنبال مهاجرت از طریق پرستاری می باشد و می خواهند بدانند کدام کشور برای شغل پرستاری مناسب است.

استرالیا 

شغل پرستاری یکی از مشاغل با درآمد بالا در استرالیا می باشد. می توانیم به جرات بگوییم بیشترین درآمد در میان پرستاران در سراسر جهان متعلق به پرستاران کشور استرالیا می باشد. استرالیا از سیستم بهداشتی و خدمات درمانی بسیار پیشرفته ای برخوردار است که اهمیت بسیار بالایی به کادر درمانی این کشور می دهد. به همین منظور نسبت مناسبی بین بیمان و پرستار در استرالیا وجود دارد چرا که میزان استخدام بالایی در زمینه شغل پرستاری در استرالیا وجود دارد. از این رو ما استرالیا را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران انتخاب می کنیم. در میان دیگر کشور ها می توان نام کشور هایی همچون ، نیوزلند، دانمارک، ایالات‌متحده آمریکا، کانادا، ایرلند، ایتالیا، جزایر ویرجین، قطر، دبی، نروژ، لوکزامبورگ

 

میزان حقوق و دستمزد پرستاری در استرالیا

مسلما یکی از اصلی ترین دلایلی که پرستاران استرالیا را برای مهاجرت انتخاب می کنند میزان حقوق و مزایای این کشور می باشد. نمی توانیم عدد و رقمی دقیقی برای این سوال عنوان کنیم اما براساس آمارهای منتشر شده در سال 2020 به طور میانگین برای هر ساعت 33.19 دلار استرالیا دریافت می کننداما این حقوق براساس موارد بسیاری می توانند متفاوت و بیشتر باشد به عنوان مثال براساس نوع عنوان شغلی و یا میزان سابقه کاری و حتی شهر شما می تواند تغییر کند. برای مثال پرستاران بخش جراحی و اتاق عمل ساعتی 35 دلار دریافت می کنند و یا پرستاران سالمندان ساعتی 32 دلار و پرستاران بخش اورژانس 34 دلار استرالیا دریافت می کنند. در تصویر رو به رو میزان حقوق پرستاران در استرالیا براساس میزان سابقه کار را برای شما ارائه کرده ایم.

 

چشم انداز شغلی پرستاران در استرالیا چیست؟

در پنج سال گذشته ، تعداد پرستاران ثبت شده بشدت افزایش یافته است.و پیش بینی می شود که این رقم افزایش داشته باشد برای مشخص شدن بیشتر باید بگوییم که در سال 2018 تعداد پرستاران به میزان 297600 نفر بوده که براساس آمارها این رقم تا سال 2023 به میزان 330900 نفر افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین ، این بدان معنی است که چشم انداز شغل پرستاران در استرالیا بسیار مثبت است.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

نظرات 24

نظر دهید

24 دیدگاه دربارهٔ «مهاجرت پرستاران به استرالیا»

 1. لادن بهرامي

  سلام من پرستار هستم.٣٦ ساله هستم يك دختر سه ساله دارم و قصد مهاجرت به استراليا را دارم.درخواست مشاوره دارم.
  با سپاس

  1. وحید دبیری

   سلام
   در حال حاضر پرستاران شرایط مناسبی برای مهاجرت دارن لطفا فرم ارزیابی وبسایت رو تکمیل کنید شرایط شما بررسی و یک مشاور برای شما مشخص بشه

 2. صدیقه صادقی

  سلام علیکم صدیقه صادقی هستم کارشناسی پرستاری هستم با معدل دانشگاهی ۱۷ وسابقه کاری ۱۸ سال ودرقسمت دیالیز، اطفال ، جراحی، داخلی ،اورژانس ،ccu,, وicu کار کرده ام

  1. وحید دبیری

   سلام خانم صادقی پیشنهاد می کنم فرم ارزیابی مارو تکمیل تا شرایط شما بررسی بشه

  2. با سلام مهدی هستم با کارشناسی پریتاری دانشگاه عدوم پزشکی اصفهان با سابقه 9سال هم دربخشهای درمانی اورژانس،اطفال،دیالییز.جراحی.داخلی،ای سی یو،سی سی یو،اداری هم رسیدگی کار نمودم

   1. وحید دبیری

    سلام آقای مهدی
    لطفا فرم ارزیابی ویزاهای تخصصی در قسمت منو ،تکمیل کنید
    سپاسگذارم

 3. مرضیه دانش

  سلام من کمک پرستار هستم ۷ سال سابقه کار در بیمارستان دارم میخوام ویزای کار بگیرم برای استرالیا
  چجوری باید اقدام کنم

 4. سلام خانم پرستار با ۱۵سال سابقه کار و۴۲ساله با دو فرزند دختر۱۶و۱۱ساله قصد مهاجرت به استرالیا رادارم

  1. وحید دبیری

   در حال حاضر پرستاران شرایط مناسبی دارند
   لطفا فرم ارزیابی مارو تکمیل کنید تا در صورت واجدشرایط بودن باشما تماس گرفته بشه

   1. سلام ببخشید شرایط کار برای پرفیوژنیست ها خوبه ؟
    به نسبت اینکه حقوق زیاده آیا هزینه زندگی هم زیاده؟

   2. وحید دبیری

    در مورد سوال اول باید یگوییم شرایط کاری استرالیا بسیار مناسبه به همین دلیل ویزای کار استرالیا بسیار پرطرفداره اما اطلاعاتی در مورد تخصص شما ندارم
    هزینه زندگی در استرالیا بالاست ولی در مقابل درآمدهم بالاست
    سطح زندگی در استرالیا بسیار بالاست و برای این موضوع مردم استرالیا بالا درآمد بالایی داشته باشن

 5. سلام .من شنیدم استرالیا نیروی پرستاری میگیره و اینکه مدرک زبان نمیخاد الان درسته؟

  1. وحید دبیری

   متاسفانه برخی قصد دارند از این طریق با متقاضیان قرار داد امضا کنند و این موضوع صحت نداره

  1. وحید دبیری

   سلام روز بخیر
   برای ویزاهای کاری استرالیا داشتن نمره و مدرک زبان یک شرط می باشد بدون مدرک زبان نمیتونید برای ویزای کار استرالیا اقدام کنید مگه اینکه از طریق کارآفرینی بشه رفت که در اون حالت هم باید 10هزار دلار به اداره مهاجرت بدین

  2. الهه رادمهر

   سلام من کارشناس هوشبری هستم آیا مثل پرستاران به ماهم ویزای کار به استرالیا داده میشه؟

   1. وحید دبیری

    سلام پروسه مهاجرت شما با پرستاران متفاوت می باشد
    پیشنهاد می کنم فرم ارزیابی از قسمت منو را تکمیل کنید تا شرایط شما بررسی شود

 6. سلام متثن پرستار هستم و نزدیک به ۱۵ سال در بخش سccuکار میکنم قصد مهاحرت کاری دارم در پیام ها دیدم کا بدون مدرک ۱۰تزار دلار باید پرداخت کنیم ممکن است بیشتر توضیح بدید چطور از طریق کار آفرینی میشه رفت ؟

  1. وحید دبیری

   این مورد برای ویزاهای کارآفرینی و سرمایه گذاری هستش نه ویزاهای کاری

 7. زهرا موسوی

  سلام من دانشجوی پرستاری هستم و قصد دارم بعد از اتمام تحصیلم در ایران و گذروندن چند سال کار در بیمارستان های ایران بعدش به استرالیا مهاجرت کنم مجرد هم هستم
  آیا باید سابقه کاریم بالا باشه که منو بپذیرن؟

 8. زهرا موسوی

  اگر برای چند سال فقط بخوایم استرالیا بمونیم‌چی؟!
  بازم سابقه کاری زیاد میخواد؟
  آیا لازمه هزینه ای به دولت استرالیا بپردازیم؟!
  یکم راجب هزینه های مهاجرت موقت توضیح بدین
  ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین