خانه / ویزای استرالیا / ویزای تلنت استرالیا
ویزای تلنت استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق روش‌های مختلفی امکان پذیر است؛ به همین سبب هم همواره به علاقه‌مندان این اقدام توصیه کرده‌ایم که ابتدا شرایط خود را مشخص نمایند و سپس سراغ آشنایی با مسیرهای موجود بروند. پس از انجام این اقدامات افراد می‌توانند با آگاهی کاملی دست به انتخاب روندی مناسب برای خود بزنند که شانس بالایی هم در رسیدن به موفقیتشان خواهد داشت.

ویزای تلنت استرالیا یکی از مسیرهایی به حساب می‌رود که بسیاری از افراد نسبت به آن اطلاعاتی ندارند و متقاضیان تقریباً کمتری هم نسبت به ساب کلاس‌های کاری و سرمایه گذاری دارد.

برای آن که بتوانید از این ساب کلاس برای مهاجرت به استرالیا استفاده نمایید، باید شرایطی خاص داشته باشید و به نکات مختلفی هم توجه کنید. ما در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا دست به نگارش این مقاله زده‌ایم تا ویزای تلنت استرالیا را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم می‌خواهید با مسیر بیان شده آشنایی پیدا کنید و به دنبال داده‌هایی بروز و قابل اطمینان هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

ویزای تلنت استرالیا و یا همان ویزای نخبگان استرالیا (​Global Talent Visa) یکی از ویزاهای بسیار جذاب روزهای اخیر می‌باشد و این جذابیت و استقبال بالا دلیلی ندارد جز مزایای ویزای تلنت استرالیا که در ادامه آنها را بازگو می‌کنیم. افراد نخبه ای در سراسر دنیا وجود دارند که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند و می‌خواهند وارد یک کشور مدرن و پیشرفته شوند، از این رو دولت استرالیا در یک اقدام هوشمندانه با وارد کردن ویزای تلنت استرالیا و یا ویزای نخبگان استرالیا سعی بر این دارد تا از این طریق افراد با استعداد را وارد کشور کند تا به این صورت در رشد کشور گام بزرگی را بردارد.
از نام این ویزا مشخص است که هرکسی نمی‌تواند آن را اخذ کند و شرایط خاصی نیاز است تا این ویزا را شما دریافت کنید که در ادامه با این شرایط آشنا می‌شوید. شما می‌توانید با مدارک لیسانس، ارشد و دکترا برای ویزای تلنت اقدام کنید.
این ویزا در گذشته دارای دو ساب کلاس، یعنی ویزای 124 استرالیا و همچنین ویزای 858 استرالیا بوده است که با هم در موقعیت درخواست کننده تفاوت دارد به این صورت که ویزای 858 استرالیا مختص افرادی است که در داخل استرالیا هستند و یزای 124 استرالیا مناسب افراد خارج از استرالیا می باشد اما در حال حاضر براساس آپدیت جدید هر دو ویزا به سابکلاس 858 برای متقاضیان داخل و خارج خاک استرالیا تغییر پیدا کرده است. جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ویزای استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید تا از این طریق با انواع ویزای استرالیا آشنا شوید.

مزایای ویزای تلنت استرالیا

یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذارترین مسائلی که هنگام انتخاب مسیری مهاجرتی بر روی تصمیم افراد تاثیر گذار است مزایای مجوزهای اقامتی به حساب می‌رود. اگر به ویزای تلنت استرالیا علاقه‌مند هستید، توصیه می‌کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی با مزیت‌هایی آن آشنایی پیدا کنید. اولین موضوعی که باید به آن اشاره داشته باشیم چیزی نیست جز نوع مجوز اقامتی‌ای که در اختیارتان قرار می‌گیرد.

افرا با داشتن Australian Global Talent visa از همان ابتدا اقامت دائم به دست خواهند آورد و در صورت فراهم کردن پیش نیازهای موجود، شانس آن را دارند تا در مدت کمتری به شهروندی برسند. آیا قصد اشتغال تمام وقت دارید و یا به ادامه تحصیل علاقه‌مند هستید؟ در این صورت باید بدانید که هیچ محدودیتی برای اقدامات بیان شده پیش رویتان قرار ندارند. به همراه بردن اعضای خانواده و بهره بردن آنها از موارد فوق، یکی از دیگر مزیت‌های ویزای تلنت استرالیا به حساب می‌روند.

مزایای ویزای تلنت استرالیا

در صورتی که می‌خواهید به سایر خویشاوندانتان کمک کنید تا اقامت کشور مورد بحث را به دست آورند، می‌توانید از مسیرهای اسپانسرشیپ فمیلی استفاده نمایید و نقش حامی آنها را بر عهده بگیرید. همان‌طور که مستحضر هستید، سیستم خدمات بهداشتی و درمانی موجود در استرالیا یکی از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین خدمات و امکانات را در اختیار شهروندان و ساکنین این کشور قرار می‌دهد. با استفاده از Australian Global Talent visa می‌توانید از medicare به طور رایگان استفاده کنید.

هزینه ویزای تلنت استرالیا

مهاجرت پروسه‌ای می‌باشد که برای موفقیت یا حتی وارد شدن به آن باید هزینه‌هایی را بپردازید. همان‌طور که شرایط تعیین شده برای مجوزهای اقامتی مختلف با یکدیگر متفاوت هستند، قاعدتاً چنین وضعیتی هم برای هزینه‌ها برقرار است؛ به همین سبب هم لازم دیدیم بخشی را به بررسی تخصصی این موضوع اختصاص دهیم.

اگر سری به صفحه انحصاری این ساب کلاس در سایت اداره مهاجرت بزنید، مشاهده خواهید کرد که در بخش مخارج رقم 4710 دلار ذکر شده است. این مبلغ تنها برای بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت می‌باشد. اگر تصمیم شما برای وارد شدن به مسیر مورد بحث جدی است باید هزینه‌های ثبت اطلاعات بیومتریک، ترجمه و جمع آوری مدارک، شرکت در مدیکال تست و سایر امور جانبی این چنینی را هم در نظر داشته باشید.

مدت زمان اخذ ویزای تلنت استرالیا و یا ویزا 858 استرالیا

یکی از موضوعات مهم در ارتباط با ویزای تلنت استرالیا که برای برخی از متقاضیان اهمیت بسیاری هم دارد، چیزی نیست جز آشنایی با مدت زمان بررسی پرونده و اعلام نتیجه نهایی. اگر شما هم جزو افرادی هستید که این مسئله برایتان مهم است، باید بگوییم که بازه مورد بحث به موارد مختلفی بستگی دارد؛ اما بر اساس آنچه که در سایت اداره مهاجرت بیان شده بین 7 تا 11 ماه به طول می‌انجامد.

اگر پرونده شما نقصی داشته باشد، درخواستتان بازگشت خورده و بازه بیان شده طولانی‌تر هم خواهد شد. آیا به دنبال آن هستید تا مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن ویزای تلنت استرالیا را تا حد ممکن کاهش دهید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم از افرادی حرفه‌ای در این امر مانند مشاوران سازمان مهاجرتی سلکت ویزا کمک بگیرید.

در صورتی که متقاضی بررسی شرایط اقدام توسط تیم متخصص سلکت ویزا هستید می‌توانید درخواست خود را با ارسال رزومه‌ی علمی و شماره تماس به آدرس ایمیل globaltalent@selectvisa.com ثبت نمایید تا همکارانم در اسرع وقت به بررسی شرایط شما بپردازند.

الزامات ویزای تلنت استرالیا

 • دارای سابقه برجسته بین المللی و دستاوردهایی استثنایی و منحصر به فرد در یکی از زمینه‌های نام برده شده باشد (سکتورهای معرفی شده برای تلنت ویزا): متقاضی باید فرد برجسته ای در زمینه عنوان شده باشد، توانایی‌های برتری نسبت به دیگران در زمینه عنوان شده داشته باشد (موارد نظیر مقالات بین المللی، ثبت اختراع، چاپ کتاب، سخنرانی در سمینارها و کنفرانس ها، شرکت در المپیادها و کسب رتبه، شاگرد برتر بودن در دانشگاه یا ورودی برتر بودن،پروژه های صنعتی، پروژهای تحقیقاتی و هر دستاوردی که بتواند out standing متقاضی را به نمایش بگذارد می تواند کمک کننده باشد.)
 • متقاضی باید توسط یکی از موارد زیر nominate شود: شهروند استرالیایی یا فردی که اقامت دائم استرالیا را دارد، یک سازمان یا شرکت استرالیایی (مرتبط با حوزه ی فرد متقاضی). فرد یا سازمانی که در حوزه تخصص متقاضی شناخته شده باشد و دست آوردهای خوبی در این حوزه داشته باشد. به طور مثال اساتید دانشگاه، مدیران و یا افرادی با پست های senior در سازمان ها و شرکت های مرتبط که شهروند یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند و در حوزه فعالیت متقاضی شناخته شده و فعال باشند می توانند این شرایط را داشته باشند.

انتظار می رود متقاضی بعد از ورود به استرالیا از طریق ویزای تلنت استرالیا در زمینه ادعا شده (تخصص ادعا شده) مشغول به فعالیت شود. متقاضی باید توانایی پیدا کردن کار در حوزه تخصصی خود و یا اره اندازی کسب و کار شخصی در زمینه ادعا شده را داشته باشد.

نکات جالب درمورد ویزای 858 استرالیا

نکات جالبی در مورد ویزای 858 که با نام Global Talent visa شناخته می‌شود وجود دارند که آشنایی با آنها می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب به حساب برود. اولین نکته‌ای که در ارتباط با این مسئله باید به آن اشاره داشته باشیم، چیزی نیست جز محدودیت سنی تعیین شده در آن. بدون شک شما می‌دانید که طبق چارچوب‌های تعیین شده، افراد با سن 18 تا 55 سالگی مجاز به ارائه درخواست ویزای تلنت استرالیا هستند؛ اما در حالاتی خاص اشخاص بالای 55 سال هم می‌توانند از این مجوز استفاده نمایند.

داشتن تسلط بالا بر زبان انگلیسی مانند برخی از روش‌های مهاجرتی در این روند مطرح نیست و با سطح  Functional که معادل آیلتس 4.5 و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های مورد تایید اداره مهاجرت می‌باشد می‌توانید پیش نیاز تعیین شده را فراهم نمایید. نداشتن ویزای کنسل شده و انجام تست‌های پزشکی توسط متقاضی اصلی و تمامی همراهان او سایر نکاتی هستند که در ارتباط با ویزای تلنت استرالیا باید به آنها اشاره می‌کردیم.

مراحل گرفتن ویزای تلنت استرالیا

برای آن که بتوانید ویزای تلنت استرالیا را به دست آورید، باید ابتدا با شرایط و پیش نیازهای تعیین شده برایش آشنایی پیدا کنید تا در صورت همخوانی آنها با وضعیتتان وارد عمل شوید. پس از این کار افراد باید حسابی کاربردی در سایت اداره مهاجرت برای خود ایجاد نمایند و مدارک تقاضا شده و اطلاعاتی را در آن آپلود نمایند. در کنار آیتم‌های مورد بحث آماده سازی یک EOI هم ضروری می‌باشد.

در صورتی که درخواست علاقه‌مندی مورد قبول واقع شود، متقاضی شناسه‌ای دریافت می‌کند که با نام unique identifier شناخته می‌شود. پس از پشت سر گذاشتن مراحل بیان شده زمان آن می‌رسد که سایر اسناد موجود در چک لیست را به همراه فرم‌های تعیین شده در چک لیست ارسال نمایید.

یافتن و معرفی نامینیتوری که مهارت‌های فرد را تایید نماید و خود او هم مورد تایید اداره مهاجرت باشد را می‌توان به عنوان آخرین مرحله‌ای یاد کرد که متقاضیان باید انجام دهند. پس از پشت سر گذاشتن مراحل بیان شده منتظر بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت و دادن پاسخ نهایی باشید.

شرایط مورد نیاز برای ویزای تلنت استرالیا

همان‌طور که می‌دانید، ویزای تلنت استرالیا از دو مسیر قابل دریافت است. به دلیل آن که تفاوت‌های موجود در میان آنها زیاد نیستند، در این بخش تنها به بررسی پیش نیازهای عمومی ساب کلاس 858 می‌رویم. افرادی که در بازه 18 تا 55 سال قرار داشته باشند گروه سنی هدف در این مسیر هستند. متقاضی باید بتواند حمایت یک معرف یا نامینیتور معتبر از داخل استرالیا را به دست آورد.

نداشتن سوء پیشینه یکی از پیش نیازهای عمومی دیگری به حساب می‌رود که در درخواست دهنده اصلی و همراهانش مورد بررسی قرار می‌گیرد. قبولی در مدیکال تست و تسلط کافی به زبان انگلیسی را می‌توان به عنوان آخرین شروط تعیین شده برای ویزای تلنت استرالیا معرفی کرد.

شرایط ویزای تلنت استرالیا

مدارک مورد نیاز برای ویزای تلنت استرالیا

برای آنکه بتوانید در خواست خود را برای گرفتن ویزای تلنت استرالیا به ثبت برسانید، باید اسنادی را به همراه برخی فرم‌ها جمع آوری کرده و از طریق حساب کاربری خود در سایت اداره مهاجرت ارسال نمایید. با توجه به توضیحات فوق بدون شک متوجه شده‌اید که آشنایی پیدا کردن با آیتم‌های مورد نیاز در این روند از اهمیت زیادی برخوردار است.

داشتن رسید پرداخت هزینه‌ها، اسناد هویتی برای خود و همراهان، مدارک مربوط به فرم 1000، مدرک زبان، آخرین مدرک رسمی اخذ شده، اسناد مربوط به شغل و رزومه تقریباً اصلی‌ترین آیتم‌های مورد نیاز برای  Australian Global Talent visa به حساب می‌روند. اگر به دنبال آن هستید تا اطلاعاتی دقیق پیرامون این زمینه به دست آورید، توصیه می‌کنیم هنگام شروع روند به چک لیست داکیومنتی که برایتان ارسال خواهد شد توجه نمایید.

آیا می‌خواهید قبل از آغاز رسمی روند گرفتن مجوز اقامتی مورد بحث آیتم‌های ضروری را آماده سازی کنید؟ پس با افرادی خبره در این زمینه مانند مشاوران سازمان مهاجرتی سلکت ویزا ارتباط برقرار نمایید.

نمره زبان برای ویزای گلوبال تلنت استرالیا 

این ویزا از لحاظ نمره زبان بسیار ایده آل می‌باشد، چرا که شما دیگر نیازی به داشتن زبان در سطح بالا ندارید و می‌توانید با سطح functional یعنی آیلتس 4/5 برای این ویزای اقدام کنید. در سایت اداره مهاجرت استرالیا اشاره شده که فرد دارای سطح زبان functional بایستی در یک سال اخیر تست زبان داده باشد، ولی در صورتی که متقاضی دارای نمره زبان بالاتری باشد، تا سه سال نیز قابل قبول هست.

در موقع لاج، از متقاضی درخواست می‌شود که مدرک زبان خود را که در سه سال اخیر به دست آورده، ارائه کند. برای نمره زبان در سطح proficient اعتبار تا سه سال است؛ اما برای سطح زبان functional مطمئن نیستم که سه سال است. اگر شما 2 سال در یک دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید دیگر نیازی به دادن آزمون زبان ندارید. در صورتی که فرد نتواند شرط مدرک زبان را فراهم کند، باستی هزینه مازاد پرداخت کند.

مراحل دریافت کد Unique Identifier برای ویزای تلنت استرالیا

برای آن که بتوانید از مسیر ویزای تلنت استرالیا به کشور بیان شده مهاجرت نمایید، باید پیش نیازهای مختلفی را فراهم نمایید که یکی از آنها گرفتن کد unique identifier است. در ارتباط با سریال بیان شده داده‌های بسیار اندکی وجود دارند و تقریباً تنها متخصصان این زمینه با آن آشنایی دارند.

ما در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا برای آن که به شما عزیزان کمک کرده باشیم تا اطلاعاتی کلی پیرامونش به دست آورید و نسبت به روند اخذ آن آگاهی داشته باشید، دست به نگارش این بخش زده‌ایم. در ادامه همین بخش گام‌های اخذ unique identifier را به طور کلی معرفی کرده‌ایم؛ پس مطالعه آنها را از دست ندهید.

 • ارائه یک متن 300 تا 750 کلمه‌ای در رابطه واجد شرایط بودن متقاضی برای ویزای تلنت استرالیا(cover letter)، اشاره به اطلاعات و دستاوردهای علمی و تحقیق در رابطه با موقعیت‌ها و فرصت‌های زمینه اشاره شده در استرالیا.
 • تهیه CV
 • مدارک هویتی و مربوط به دستاوردها (پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه، عقدنامه، مدارک تحصیلی، جوایز و گواهینامه‌ها از ارگان‌های بین‌المللی، ارائه مدارک و نامه‌های معتبر از نهادها و ارگان‌های دولتی، تخصصی، علمی پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و …، مدارکی که نشان دهنده‌ی برتری شما نسبت به سایر افراد با تخصصی مشابه باشد، مقالات، تقدیرنامه‌ها، اختراعات، مدارک تحصیلی، کتاب، سخنرانی در سمینارها، المپیادها، فاند، اسکالرشیپ، شناخته شدن به عنوان داور ژورنال‌های معتبر، شرکت و دعوت شدن در کنفرانس‌های بین‌المللی، مصاحبه به عنوان فرد نخبه یا برتر در زمینه ادعا شده، تدریس در زمان دانشجویی، انجام پروژه دانشجویی برای شرکت‌های معتبر و ارائه رضایت نامه، ورودی و یا شاگرد برتر، …). این مدارک باید نشان دهنده‌ی فعالیت و تخصص شما در دو سال اخیر باشد (نامه یا معرفی نامه از طرف شرکت یا فرد مورد تایید برای ارزیابی ادعای شما، نمایی از موفقیت‌های شما در رسانه‌های مختلف از قبیل تلویزیون، روزنامه، نشریات و مجلات و …).
 • معرفی Nominator شناخته شده در زمینه مورد نظر (شهروند استرالیایی، فردی که اقامت دائم استرالیا را دارد، یک سازمان یا شرکت استرالیایی مرتبط با حوزهٔ فرد متقاضی)

در زمان ارسال مدارک باید به موارد زیر توجه کنید

در این مرحله نیاز به ارائه نمره زبان و پرداخت هزینه نیست.

حجم مدارک ارسالی نباید بیش از 5 مگابایت باشد. (مدارک مهم و ضروری ارسال شود)

زمینه کاری متقاضی باید در لیست مشخص شده باشد :

 • Resources
 • Agri-food and AgTech
 • Energy
 • Health industries
 • Defence, advanced manufacturing and space
 • Circular economy
 • Digitech
 • Infrastructure and tourism
 • Financial services and FinTech
 • EducationEnergy and Mining Technology

پس از ارسال مدارک در مرحلهٔ اول، آفیسر مربوطه اقدام به بررسی درخواست و مدارک پیوستی می‌نماید و نتیجه مثبت یا منفی را اعلام می‌نماید. (دریافت یا عدم دریافت کد مربوطه). توجه شود ایمیلی مبنی بر تایید دریافت مدارک ارسالی صورت نخواهد پذیرفت.

ویزای نخبگان استرالیا

همه چیز درباره نامینیتور nominator برای ویزای تلنت 124 استرالیا

افرادی که برای ویزای گلوبال تلنت اقدام می‌کنند باید یک نامینیتور معرفی کنند. اگر بخواهیم نامینیتور را به صورت خلاصه تعریف کنید باید بگوییم که نامینیتور nominator شخص یا سازمانی است که در زمینه تخصص شما دارای اعتبار ملی در استرالیا باشد.

نامینیتور nominator باید یکی از شرایط عنوان شده را داشته باشد به این صورت که در ابتدای امر باید شما را بشناسد و سپس باید یک شهروند استرالیا یا ساکن دائم استرالیا و یا یک شهروند واجد شرایط نیوزیلند باید و حتی می‌تواند یک سازمان استرالیایی مورد تایید باشد گفتن این نکته خالی از لطف نمی‌باشد که نامینیتور اگر یک شخص حقیقی است باید دارای رزومه برجسته‌ای باشد (مانند اساتید دانشگاه که بهترین گزینه است).

دقت کنید همان‌طور که گفتیم نامینیتور nominator باید در زمینه تخصص و فیلد کاری شما دارای اعتبار ملی در استرالیا باشد. نقش نامینیتور این است که شما را به عنوان فردی با استعداد برجسته توصیه کند. آنها این کار را با تکمیل فرم نامینیتوری و ارائه آن به شما برای پیوستن به درخواست ویزا، انجام می‌دهند. نامینیتور لازم است مدارک زیر را با فرم نامینیتوری تکمیل شده وارد کند:

 • یک توضیح جامع از دستاوردهای متقاضی ویزا در حوزه خود
 • جزئیات دستاوردهای متقاضی ویزا و نامینیتور در زمینه مشترک شما
 • مدارک پشتیبان مربوطه مانند مقالات روزنامه/مجله و غیره
 • اطلاعات مربوط به فرصت‌های شغلی برای متقاضی

چه اولویت بندی در رسیدگی به پرونده‌های گلوبال تلنت وجود دارد؟

در نوامبر ۲۰۱۹ اداره مهاجرت استرالیا اولویت بندی مشخصی برای رسیدگی به پرونده‌های ویزای گلوبال تلنت استرالیا را اعلام کرده است که به شرح زیر است:

در مرحله اول توصیه شده است که تنها به پرونده‌های متقاضیانی که در یکی از زیر شاخه‌های زیر سابقه تحصیلی، حرفه‌ای و یا تحقیقاتی دارند رسیدگی شود و اولویت با افرادی است که هر سه نوع سوابق تحصیلی،  حرفه‌ای و تحقیقاتی کاملاً مرتبط با این شاخه‌ها را داشته باشند:

 • تکنولوژی کاربردی در کشاورزی و صنایع غذایی
 • تکنولوژی‌های مرتبط با حوزه سرویس‌های مالی و اقتصادی
 • تکنولوژی‌های مرتبط با حوزه سلامت و دارویی
 • امنیت فضای مجازی و اطلاعات
 • تکنولوژی اطلاعات، داده پردازی و ICT
 • هوا فضا و همچنین تکنولوژی سطح بالای تولید
 • تکنولوژی‌های حوزه انرژی و همچنین معدن

البته در آپدیت جدید مشاغل کمی تغییر کرده است

🔻Resources
🔻Agri-food and AgTech
🔻Energy
🔻Health industries
🔻Defence, advanced manufacturing and space
🔻Circular economy
🔻Digitech
🔻Infrastructure and tourism
🔻Financial services and FinTech
🔻Education

هزینه ویزای تلنت استرالیا

نکته: به افرادی که در حال حاضر شاغل در این حوزه‌ها هستند و حقوق بالاتر از حداکثر حقوق استرالیا (با استانداردهای کشور مبدا) دریافت می‌کنند یا توانایی ارائه پیشنهاد شغلی از استرالیا با حقوقی بالاتر از عدد حداکثر حقوق استرالیا (در حال حاضر ۱۵۳۶۰۰ دلار استرالیا) دارند در اولویت رسیدگی و دریافت کد و همچنین دریافت ویزا هستند. لذا اگر در این دو کتگوری نیستید، ممکن است پرونده شما بیش از حالت عادی به طول بینجامد اما به این معنا نیست که بررسی نخواهد شد.

بله. این امکان برای متقاضیان تعبیه شده است که بعد از دریافت کد و هنگام لاج پرونده‌شان nominator  را عوض نمایند؛ اما باید فرم 1000 را برای این اقدام تکمیل و ارائه دهند. در صورتی که این اقدام را انجام ندهند، احتمال مواجهه با ریجکتی ویزای تلنت استرالیا وجود خواهد داشت.

بله. دستاوردهای شما در زمان سابمیت پرونده ویزا بررسی می‌شود. اتفاقاً با توجه به اینکه لزوماً دریافت کد به معنای دریافت ویزا نیست، توصیه می‌کنیم که از مدت اعتبار کد تا زمان اقدام استفاده نمایید و تا حد امکان دستاوردهای قابل ارائه بیشتری داشته باشید .

بسیاری از دوستان بر این باور هستند که برای ویزای گلوبال تلنت استرالیا فقط باید مدرک دکترا داشت از این رو سوالی دارند با این عنوان درصورتی که مدرکی معادل دکترا نداشته باشیم می‌توانیم برای ویزای گلوبال تلنت اقدام کنیم؟ پاسخ این دوستان مثبت است اگر دستاوردهای حرفه ای و تحقیقاتی داشته باشید با مدرک لیسانس و فوق لیسانس هم می‌توانید اقدام کنید تنها در صورتیکه معدل شما در مقاطع تحصیلی از ۸۰ درصد بالاتر باشد (۱۶ به بالا)

بله خوشبختانه بعد از اقدام جهت دریافت کد می‌توانید از طریق ایمیل و با رفرنس نامبر خود، مدارک جدیدی را به پرونده اضافه نمایید.

بله اگر در مقطع دکترا در سه سال گذشته فارغ‌التحصیل شده‌اید و یا در شش ماه آینده فارغ‌التحصیل می‌شوید، این امکان وجود دارد تا برای ویزای گلوبال تلنت استرالیا اقدام کنید اما توجه داشته باشید که اگر نتوانید به آفیسر اداره مهاجرت استرالیا اثبات کنید که سطح درآمد مورد نیاز را دارید یا امکان رسیدن به  آن را در استرالیا خواهید داشت، ممکن است با وجود همه دستاوردهای احتمالی که داشته‌اید، پرونده شما به موفقیت نرسد.

حتماً و بدون استثنا سعی کنید که سابمیشن قوی به همراه مستندات امکان کاریابی و همچنین حداقل درآمد مورد درخواست را در مورد تخصص و شرایط خود ارائه نمایید.

در صورتی که کمتر از سه سال گذشته در مقطع دکترا فارغ‌التحصیل شده‌اید و یا در شش ماه آینده فارغ‌التحصیل می‌شوید و امکان اثبات درآمد جاری بیش از سطح حقوق مورد نظر اداره مهاجرت  استرالیا را ندارید، لازم است که حتماً از طریق ارائه ادله در مورد بازار کار استرالیا برای شرایط مشابه شما اثبات کنید که می‌توانید بعد از ورود به استرالیا به این درآمد دسترسی داشته باشید. پس اگر در ارائه این نوع مدارک مشکل دارید، پیشنهاد می‌کنم که اقدام نکنید.

برای آن که بتوانید در مسیر آکادمیک شانس موفقیت خود را بیشتر نمایید، باید از مدت‌ها قبل تلاشتان را بر آن بزارید که کتاب یا مقالات و گزارشاتی را از فعالیت‌های علمی خود در ژورنال‌ها و مجله‌های معتبر به چاپ برسانید. اگر بتوانید جوایزی را در زمینه تخصصی‌تان دریافت نمایید هم تاثیر مثبتی بر روی میزان شانستان خواهد گذاشت.

مورد تایید قرار گرفتن توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی و بین‌المللی و دریافت فلوشیپ یا فرصت مطالعاتی از موسسات آموزشی یا تحقیقاتی را می‌توان به عنوان برخی از مواردی معرفی کرد که بر گرفتن ویزای تلنت استرالیا تاثیر مثبتی خواهند داشت.

اگر قبل از لاج پرونده ویزای تلنت استرالیا متقاضی توانسته باشد تقدیرنامه‌های داخلی یا بین‌المللی دریافت کند یا گواهی‌هایی مبنی بر این که توانسته خدماتی ارزنده برای کارفرما یا شرکای کاری به انجام برساند دریافت کند، می‌تواند امید زیادی به موفقیت در مسیر پیش رو داشته باشد.

آیا همکارهای شما سطح مهارتتان را از طریق تاییدیه‌های رسمی تضمین می‌نمایند و توانسته‌اید دستاوردهای کاری‌ای داشته باشید که در اخبار و مقالات یا روزنامه‌ها به آنها اشاره شده؟ در این صورت شانس زیاری برای گرفتن مجوز اقامتی مورد بحث خواهید داشت.

ویزای تلنت استرالیا یکی از روش‌های مهاجرتی به کشور بیان شده است که متقاضیان کمتری نسبت به مسیرهای کاری و سرمایه گذاری دارد؛ به همین سبب هم در صورت داشتن شرایطی مناسب، افراد می‌توانند در مدت زمان کمتری امید به موفقیت در آن داشته باشند. در این مقاله بخش‌های مختلفی را مشاهده کردید که با استفاده از آنها به تشریح شرایط، مدارک، گام‌ها و مسائل متنوعی در مورد ویزای تلنت استرالیا پرداختیم.

آیا شما هم به استفاده از این روند علاقه‌مند شده‌اید؟ در این صورت باید توصیه کنیم وضعیت خود را با مشاوران ما در میان بگذارید تا پس از مقایسه دقیق آن با پیش نیازهای تعیین شده برای Global Talent visa، شما را در رسیدن به هدف مد نظرتان راهنمایی کنند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان باشند.

رزرو مشاوره آنلاین