کانادا یا استرالیا کدام بهتر است؟
خانه / مهاجرت به استرالیا / مهاجرت به استرالیا یا کانادا

مهاجرت به استرالیا یا کانادا

دو کشور اصلی برای مهاجرت ایرانیان استرالیا یا کانادا است و بسیاری از مهاجران ایرانی در دو راهی مهاجرت به استرالیا یا کانادا مانده‌اند. همان‌طور که می دانید برای مهاجرت کشورهای بسیاری وجود دارد و هر فردی براساس نیازها و خواسته‌های خود یکی از این کشورها را انتخاب می‌کند ولی می‌توان گفت بیش از نیمی از مهاجران ایرانی دو کشور استرالیا یا کانادا را انتخاب می‌کنند. حالا سوال این است که مهاجرت به استرالیا و یا کانادا ؟

چرا که هر دو کشور شرایط بسیار مناسبی را برای مهاجرت خواهند داشت، شما با دو کشوری روبه رو هستین که ذاتا مهاجرپذیر می‌باشند که هر ساله بخش زیادی از کمبودهای نیروی کاری خود و بودجه خود را از طریق مهاجران بدست می‌آورند، هر دو کشور دارای سطح بالای زندگی و نرخ پایین بیکاری و همچنین درآمد بالا، هردو کشور دارای امنیت بالای اقتصادی با زیرساخت‌های قوی و یک محیط مناسب برای تحصیل و موارد بسیاری دیگر که همگی در کنار هم باعث شده‌اند تا سوال مهاجرت به استرالیا یا کانادا در میان مهاجران ایرانی ایجاد شود.

این مقاله تکمیل کنند سری مقالاتمعرفی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است که در آن به صورت کامل به مقایسه استرالیا و کانادا می‌پردازیم.

بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا یا کانادا

این شرایط مهاجرت یک کشور است که در تصمیم شما برای مهاجرت به آن تاثیر گذار است. نوع ویزای شما بسیار مهم است اینکه ویزای کاری را می‌خواهید و یا سرمایه گذاری و یا ویزای تحصیلی نوع ویزای شما بسیار مهم است چرا که هر کشور قوانین و شرایط مهاجرتی خاص خود را دارد.

اگر بخواهیم کمی شفاف‌تر سخن بگوییم، باید این موارد را عنوان کنیم که بدون شک شرایط ویزای تحصیلی کانادا بهتر از استرالیا می‌باشد چرا که تحصیل در استرالیا هزینه بالایی دارد ولی شرایط ویزای کار و حتی سرمایه گذاری استرالیا به مراتب بهتر از کانادا می‌باشد. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا یا کانادا خواهیم پرداخت تا حدودی شما را با شرایط استرالیا یا کانادا آشنا کنیم.

شرایط مهاجرت به استرالیا

چه ویزایی را می‌خواهید دریافت کنید؟ استرالیا دارای ویزاهای بسیاری می‌باشد و هر یک شرایط خاص خود را دارد و براساس تجربه و مقایسه می‌توان گفت استرالیا شرایط مناسب‌تری را نسبت به کانادا دارد برای مهاجرت و این موضوع را می‌توانیم با کمی تحقیق متوجه شویم. استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و یکی از بزرگترین حسن‌های آن این است که شما می‌توانید برای مهاجرت به استرالیا از آزمون زبان PTE استفاده کنید چرا که سطح راحت‌تری نسبت به دیگر آزمون‌های زبان دارد.

شما برای اخذ ویزای کاری استرالیا شانس بالاتری را دارید چرا که هر رشته شرایط خاص خود را دارد در برخی از رشته نیاز به کسب امتیاز بالا و در برخی از رشته امتیاز پایین دارید و در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا شما می‌توانید با هزینه کمتری این ویزا را دریافت کنید.

اما در مجموع باید بگوییم ویزای کاری و سرمایه گذاری استرالیا از سیستم امتیازبندی پیروی می‌کنند و افراد باید براساس آیتم‌ها و موارد مشخص شده امتیازات خود را افزایش دهند تا شانس دریافت ویزای خود را بیشتر کنند.

موارد امتیاز آور می‌توانند شامل سن، مدرک تحصیلی و سابقه کاری و همچنین سطح زبان در ویزاهای کاری باشد و برای ویزای سرمایه گذاری هم شامل سن، میزان دارایی ها و گردش مالی کسب و کار و همچنین میزان سرمایه گذاری در کشور مربوطه و آیتم‌های دیگر. اما پیشنهاد ما به شما دوستان این است که به لینک شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا مراجعه فرمایید تا خود را از هر مشاوره‌ای در این زمینه بی نیاز کنید چرا که آخرین آپدیت و اطلاعات را در آن خواهید دید.

شرایط مهاجرت به کانادا

برای اخذ اقامت کانادا شما باید شرایط خاصی داشته باشید. شما برای مهاجرت به کانادا ابتدا باید بدانید از چه مسیری قصد اقدام دارید چرا که هر مسیر شرایط خاص مورد نیاز خود را دارد. از مهم‌ترین شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا می‌توان به مدرک تحصیلی، سن، مدرک زبان انگلیسی، سابقه کار و میزان سرمایه اشاره کرد. برخی از این عوامل در بعضی از روش‌ها مهمتر و در برخی دیگر کمتر اهمیت دارند.

در مثالی باید بگوییم که اگر فردی قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا را داشته باشد سن یک آیتم با اهمیت کم می‌باشد در عوض برای ویزای تحصیلی سن شما بسیار مهم است، به این صورت که هر چه از زمان دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما کمتر گذشته باشد، شانس بیشتری برای دریافت اقامت کانادا خواهید داشت و یا میزان سرمایه شما برای ویزای تحصیلی بسیار پایین می‌باشد. در مجموع باید بگوییم که کانادا جمعیت 36 میلیون نفری دارد و شهر اتاوا پایتخت آن است.

از آنجایی که کانادا دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود و جمعیت پایینی هم دارد مجبور است که مانند استرالیا بخشی از نیروهای کاری خود را از مهاجران تامیین کند. شرایط مهاجرت به کانادا 2020 بر اساس مسائلی مانند مدرک تحصیلی، سابقه کار، میزان سرمایه و تمکین مالی، سن و نمره مدرک زبان فرد متقاضی تعیین می‌شود. شما مسیر های زیر را برای کانادا خواهید داشت

مهاجرت به کانادا از طریق تولد / مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ / مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی / مهاجرت به کانادا از طریق کار / مهاجرت تحصیلی به کانادا / مهاجرت به کانادا برای افراد موفق / مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

که هریک از روش های بالا شرایط خاص خود را دارد.

مقایسه استرالیا با کانادا جهت مهاجرت

چند آیتم اصلی را برای مهاجرت که می تواند در تصمیم گیری هرفردی تاثیر گذار باشد را برای شما می گوییم. با ما همراه باشید شاید نظر شما با مطالعه این بخش تغییر کند:

نرخ بیکاری در استرالیا بیشتر است یا کانادا ؟

نرخ بیکاری تقریبا برابر می باشد شاید کمی شرایط استرالیا بهتر باشد به طور کلی در ابتدا هم عنوان کردیم که استرالیا و کانادا به دلیل وسعت بالا و جمعیت پایین قادر به تامین تمامی نیروی کار کشور نمی باشند و راهی جز جذب مهاجر ندارند از این رو نرخ بی کاری پایینی دارند و از این حیث جزء بهترین ها در جهان می باشند.

میزان حقوق و دستمز در کانادا بهتر است یا استرالیا ؟

شاید همه بگویند استرالیا کشور گرانی می باشد ولی به این نکته توجه کنید که استرالیا تقریبا بالاترین پرداختی راهم دارد که در سال 2019 حداقل حقوق پراختی برای هر ساعت 19/49 دلار استرالیا در نظر گرفته شده است در صورتی که این میزان برای کانادا حدود 12 دلار کانادا می باشد. البته باید بدانید که میزان حقوق ها براساس تخصص و توانایی شما می تواند متفاوت باشد.

امنیت اقتصادی کانادا بهتر است یا استرالیا؟

هردو کشور شرایط مناسبی از نظر امنیت اقتصادی دارند این بخش بیشتر مورد توجه متقاضیان ویزای سرمایه گذاری می باشد شاید بسیار کانادا را به دلیل هم مرزی با آمریکا یک گزینه مناسب بدانند چرا که روابط اقتصادی قوی با این کشور دارد ولی بسیاری هم استرالیا را به دلیل رشد اقتصادی مثبت گزینه اصلی بدانند استرالیا 27 سال رشد اقتصادی مثبت را یدک می کشد و از این حیث رکورددار می باشد.

آب و هوای کانادا یا استرالیا

مسلما آب وهوای استرالیا بسیار مناسب تر از کانادا می باشد و به ایران نزدیک تر می باشد و شما اگر تحمل سرمای بالای کانادا را ندارید این کشور را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

هزینه زندگی در کانادا بالاتر است یا استرالیا؟

هزینه زندگی در این دو کشور را می توانیم به بخش های مختلفی تقسیم کنیم مانند هزینه مسکن، حمل ونقل،هزینه خوراک و هزینه های رفاه و تفریح شما و موارد دیگر

باید بگوییم هزینه زندگی را نباید به صورت مجزا بررسی کرد و شما باید این هزینه ها را با میزان ورودی و دریافتی افراد جامعه بررسی کرد استرالیا دارای دریافتی بالایی می باشد و براساس آمارهای منتشر شده جهانی دارای سطح زندگی بالایی می‌باشد و این سطح بالای زندگی به این منعنی می‌باشد که افراد یک جامعه به دلیل دستمزد های بالا می‌توانند از تمامی خدمات رفاهی کشور استفاده کنند.

مقایسه هزینه‌های زندگی در استرالیا و کانادا

در ابتداد باید بگوییم منبع این اعداد وب سایت جهانی www.numbeo.com می‌باشد که هرروزه براساس اطلاعاتی که افراد جامعه اعلام می‌کنند آپدیت می‌شود در نتیجه هزینه‌های اعلامی در وب سایت براساس نظرسنجی‌های افرادی است که در آن کشور زندگی و کار می‌کنند، است.تمامی قیمت‌ها براساس دلار استرالیا می‌باشد.

متوسط هزینه برای زندگی یک خانواده چهار نفره در استرالیا حدود 3600 دلار استرالیا می‌باشد ولی برای کانادا حدود 4000 دلار استرالیا می‌باشد البته بدون اجاره خانه

هزینه زندگی یک فرد مجرد بدون اجاره خانه در استرالیا حدود 1050 دلار است ولی در کانادا 1150 دلار است.

هزینه غذا در یک رستوران معمولی 20 دلار می‌باشد و لی در کانادا 18 دلار می‌باشد.

[mk_table title=”هزینه های اجاره آپارتمان در کانادا به شرح زیر می باشد”]

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1،322.65 دلار کانادا
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز1097.29 دلار کانادا
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر2،156.88 دلار کانادا
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1795،49 دلار کانادا

[/mk_table]

[mk_table title=”هزینه های اجاره آپارتمان در استرالیا به شرح زیر می باشد”]

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1،550.22 دلار استرالیا
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز1،110.56 دلار استرالیا
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر2،240.01 دلار استرالیا
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1،530.69 دلار استرالیا

[/mk_table]

[mk_table title=”میزان حقوق در استرالیا”]

متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)4،847.51 دلار
نرخ بهره وام به درصد (٪) ، سالانه ، به مدت 20 سال با نرخ ثابت3.77

[/mk_table]

[mk_table title=”میزان حقوق در کانادا”]

متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)3،290.50
نرخ بهره وام به درصد (٪) ، سالانه ، به مدت 20 سال با نرخ ثابت3.44

[/mk_table]

[mk_table title=”قیمت خرید خانه در استرالیا”]

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر8،152.05 دلار استرالیا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز6،047.91 دلار استرالیا

[/mk_table]

[mk_table title=”قیمت خرید خانه در کانادا”]

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر6،763.90 دلار کانادا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز5،136.23 دلار کانادا

[/mk_table]

کانادا یا استرالیا؟

کانادا یا استرالیا کدام گزینه برای مهاجرت بهتر است؟ هر دو کشور گزینه‌ای ایده آل می باشد هر دو کشور نقاط ضعف و قدرت خود را دارند و شما باید براساس تحقیقات فراوان بهترین انتخاب را بکنید. وجود اقوام درجه مانند پدر مادر و یا خواهر و برادر در کشور مقصد می‌تواند تمامی این آمارها و ارقام‌ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

نوع ویزا بسیار تاثیر گذار در انتخاب کشور می‌باشد و یا نوع رشته تحصیلی شما در انتخاب کشور خود دقت کنید چرا که شما در حال گرفتن یک تصمیم بسیار بزرگ در زندگی خود هستید.

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

نظرات 6

نظر دهید

6 دیدگاه دربارهٔ «مهاجرت به استرالیا یا کانادا»

  1. بنظرم مهاجرت به استرالیا شرایط بهتری نسبت به کانادا داره
    برای مهاجرت به کانادا امتیاز بالاتری می خواد

  2. استرالیا یک آپشن عالی داره و اونم آزمون PTE و این موضوع می تونه برای بچه های مشکل زبان دارن کمک کنه

  3. مهاجرت به کانادا خوبه ولی هواش خیلی خیلی خیلی سرده و استرالیا آب و هوایی نزدیک به ایران داره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین