امتیاز بندی ویزای کار استرالیا

قبل از این که بخواهیم به امتیازبندی ویزای کار استرالیا بپردازیم به بیان برخی از ویژگی های این کشور میپردازیم که چرا ویزای کار استرالیا و یا چرا این ویزا امتیاز بندی دارد. در سال های اخیر دولت استرالیا به دلیل شرایط مناسبی که برای مهاجران ایجاد کرده است باعث شده است تا این کشور را به یکی از اصلی ترین کشورهای مهاجر پذیر دنیا تبدیل کند. شما این موضوع رو می‌توانید در آمار و ارقام منتشر شده نیز مشاهده کنید.

برای مثال آیا می‌دانستید که بیش از 40% جمعیت استرالیا در این کشور متولد نشده‌اند؟ شاید جالب باشد بدانید که بیش از 60% مهاجرانی که وارد استرالیا می‌شوند از طریق ویزای کار استرالیا وارد این کشور می‌شوند.

 

چرا ویزای کار استرالیا امتیاز بندی دارد ؟

در مقالات متعددی به بیان دلایل مختلفی پرداخته ایم که چرا استرالیا یک کشور مناسب برای مهاجرت است. همه ما میدانیم اگر قرار باشد نام 10 کشور مدرن با سطح زندگی بالا را نام ببریم بدون شک نام استرالیا در این لیست خواهد بود اگر بخواهیم 20 شهر زیبا و مدرن با امکانات بالا در جهان را نام ببریم بدون شک ملبورن و سیدنی در این لیست خواهد بود. این که استرالیا دارای بالاترین حقوق و دستمزد است و یا سطح دانشگاه ها و مدارس و به طور کلی آموزش در این کشور بالا است بر هیچ کدام ما پوشیده نیست و همه ما می دانیم که استرالیا دارای یک سیستم و خدمات درمان بسیار پیشرفته (مدیکر) است که در جهان الگوی بسیاری از کشورها قرار گرفته است.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

خوب مسلما همین دلایل می تواند هر مهاجری را وسوسه کند تا استرالیا را برای مهاجرت انتخاب کنند و همین موضوع باعث شده است تا هرساله متقاضیانی بسیاری از سراسر جهان استرالیا برای مهاجرت و اخذ اقامت انتخاب کنند. اما دولت استرالیا برای اینکه بخواهد در این میان بهترین ها را انتخاب کند امتیازبندی ویزای کار استرالیا را فعال کرده است و براساس آیتم های مشخص شده متقاضیان باید تلاش کنند تا سطح امتیازات خود را افزایش دهند و این موضوع تبدبل به یک ملاک برای انتخاب یک فرد و انتخاب نشدی یک فرد دیگر شده است. در ادامه به معرفی این آیتم ها می پردازیم.

 

امتیاز سن برای ویزای کار استرالیا

در امتیازبندی ویزای کار استرالیا یکی از اصلی ترین آیتم ها سن می باشد که برای بسیاری تبدیل به یک دلیل شده است تا نتوانند برای این ویزا اقدام کنند. همیشه افرادی که با ما تماس می گیرند اولی سوالی که از آن ها می کنیم سن آنها می باشد چرا که اگر فرد متقاضی 45 سال را رد کرده باشد به هیچ عنوان نمی تواند برای ویزای کار استرالیا اقدام کند چرا داشتن سن کمتر از 45 سال برای این ویزا یک شرط و قانون است و همچنین افرادی که سنی بالاتر از 40 سال را دارند نباید شانس بالایی را برای خود متصور شوند چرا که به شدت امتیاز از دست می دهند به تقسیم بندی امتیاز در ویزای کار استرالیا توجه کنید :

 • 18-24 سال : 25 امتیاز
 • 25-32 سال : 30 امتیاز
 • 33-39 سال : 25 امتیاز
 • 40-44 سال : 15 امتیاز

چند نکته را برای شما باید عنوان کنیم و آن هم این است که همان طور که مشاهده می کنید ورود به 45 سالگی برابر است با اتمام شانس مهاجرت شما و هم چنین ورود به 40 سالگی نشان میدهد شما به چه میزانی نسبت به یک فرد 30 ساله امتیاز از دست می دهید. بهترین امیتاز این آیتم 30 و یا 25 امتیاز است چرا که برخی 30 امتیاز سن را دارد ولی به دلیل کمی سن امتیاز کمتری در سابقه کار ارائه می کند و یا دوستانی 25 امتیاز سن را ارائه می کنند ولی می توانند در عوض امتیاز کامل سابقه کار را ارائه کنند.

 

امتیازبندی ویزای کار استرالیا

 

امتیاز مدرک تحصیلی برای ویزای کار

دوست خوب من شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری باید یک مدرک معتبر ارائه کنید که نشان دهنده این موضوع باشد که شما تخصص در این زمینه دارید (برای برخی از کد شغلی ها محدود این امکان وجود دارد مدرکی را ارائه نکنید)

 • دکتری : 20 امتیاز
 •  فوق لیسانس و لیسانس : 15 امتیاز
 • فوق دیپلم و مدارک افتخاری معادل : 10 امتیاز

در میان مدارک دانشگاهی سکشن یک و یا سکشن دو بودن دانشگاه شما بسیار مهم می باشد سکشن بندی دانشگاه شما اعتبار دانشگاه شما را نزد اداره مهاجرت استرالیا مشخص می کند به این صورت که اگر شما یک مدرک فوق لیسانس سکش دو داشته باشید امتیاز آن معادل یک لیسانس سکشن یک می باشد. برخی ایالت های استرالیا برای پذیرش برخی از کد شغلی ها این شرط را می گذارن که شما باید حداقل یک لیسانس سکشن یک و یا یک فوق لیسانس سکشن دو داشته باشید.

 

امیتاز سابقه کار برای ویزای کار استرالیا

شما برای دریافت ارزیابی مثبت از سازمان ارزیابی مدارک استرالیا علاوه بر مدرک تحصیلی باید سابقه نیز ارائه کنید معمولا باید 3 سال سابقه کار را داشته باشید. در این قسمت به بررسی سابقه کار در امتیازبندی ویزای کار استرالیا

 • سه سال سابقه کار مرتبط : 5 امتیاز
 • پنج سال سابقه کار مرتبط : 10 امتیاز
 • هشت سال سابقه کار مرتبط : 15 امتیاز

توجه کنید که عنوان شغلی شما در نامه سابقه کار شما بسیار مهم می باشد در این رابطه توصیه می کنم با مشاوران ما در سازمان سلکت ویزا در ارتباط باشید تا بهترین عنوان شغلی را انتخاب کنید چرا که می تواند تاثیر مستقیم در اخذ ویزای شما دارد. نکته دیگری که در ارتباط با تاثیر سابقه کار در امتیازبندی ویزای کار استرالیا برای شما می تواند مهم باشد این است که برخی از دوستان از طریق یک ویزا موقت وارد استرالیا شده اند و در این کشور کار کرده اند و می دانند که کار در استرالیا امتیاز دارد و حالا که می خواهند برای یک ویزای دائم اقدام کنند می توانند از امیتاز سابقه کار در استرالیا استفاده کنند که امیتازات آن به شرح زیر می باشد:

 • یک سال سابقه کار مرتبط : 5 امتیاز
 • سه سال سابقه کار مرتبط : 10 امتیاز
 • پنج سال سابقه کار مرتبط : 15 امتیاز
 • هشت سال سابقه کار مرتبط : 20 امتیاز

 

امتیاز زبان انگلیسی برای ویزای کار استرالیا

در سیستم امتیازبندی ویزای کار استرالیا یک آیتم بسیار مهم وجود دارد و آن هم مدرک زبان می باشد دوستان عزیز این آیتم به اندازه ای مهم است که می‌تواند شرایط پرونده مهاجرتی یک فرد را کاملا تغییر دهد. اما چرا این آیتم به این اندازه باید مهم باشد؟ متقاضیان عزیز باید این موضوع را بپزیرند که اگر امتیاز در سن خود دریافت کرده اند رانمی توانند تغییر دهند و یا امتیاز سابقه کار یا مدرک نیز به همین صورت است ولی بسیاری از متقاضیان می‌توانند با چند ماه زمان گذاشتن در مطالعه زبان سطح زبان خود را افزایش داده و در مقابل امتیاز خود را افزایش دهند.

برای مثال فردی  آیلتس 6 و یا معادل آن PTE  50 را دارد که این سطح زبان صفر امتیاز دارد ولی اگر همین فرد با کمی تلاش و صرف وقت بتواند آیلتس 7 و یا معادل آن PTE65 را دریافت کند می تواند 10 امتیاز را دریافت کند. در این بخش امتیازتی که متقاضیان می توانند از زبان دریافت کنند برای شما ذکر کرده‌ایم:

 • نمره‌ی 6 به بالا در هر مهارت آیلتس و یا معادل آن در  PTE 50: امتیاز 0
 • نمره‌ی 7 به بالا در هر مهارت آیلتس و یا معادل آن در  PTE 65: امتیاز 10
 • نمره‌ی 8 به بالا در هر مهارت آیلتس و یا معادل آن در  PTE 79: امتیاز 20

 

جدول امتیازی ویزای کار استرالیا

 

دیگر روش های کسب امتیاز ویزای کار استرالیا

آیتم های ذکر شده تا به این لحظه همگی جزء مواردی بودن که باید در آن‌ها حداقل ها را کسب می کردین و اصلی‌ترین آیتم ها در این زمینه تلقی می‌شدند اما در این بخش برای شما چند آیتم دیگر ذکر می‌کنیم تا بتوانید به وسیله آنها امتیازات خود را افزایش دهید.

 

آزمون ناتی و امتیاز آن برای مهاجرت

در سال های اخیر اداره مهاجرت نوعی از آزمون ناتی را ایجاد کرده است با نام ناتی CCL که شرکت در ان و دریافت نتیجه مثبت می تواند به شما 5 امتیاز بسیار تاثیر گذار را بدهد چرا که افرادی که در آن شرکت می کنند معمولا دارای سطح زبان مناسبی هستند و همین امتیازات به ظاهر کم می‌تواند شرایط پرونده آنها را تغییر دهد چرا که این 5 امتیاز می تواند برای افرادی با اتیاز 80 و یا 85 میتواند بسیار مفید باشد. اما چرا ما این آزمون را پیشنهاد می کنیم؟

در سال های گذشت شما برای شرکت در این آزمون مجبور بر این بودید تا با دریافت ویزای توریستی به استرالیا رفته و در این آزمون شرکت کنید ولی در ماه های اخیر به دلیل شرایط قرنطینه در استرالیا به دلیل بیماری کرونا این آزمون به صورت آنلاین شده است و شما با پرداخت 800 دلار استرالیا می‌توانید در این آزمون شرکت کنید.

 

 امتیاز مجردی یا متاهلی در ویزای کار

از نوامبر 2019 دولت استرالیا به تمامی مجردها که برای این ویزا اقدام کردند، 10 امتیاز را به راحتی اعطا کرد. از این رو متاهل‌ها نیز باید به نوعی این 10 امتیاز را جبران کنند تا از مجردها در رقابت برای دریافت ویزا عقب نمانند. اما متقاضیان متاهل چگونه باید این 10 امتیاز را جبران کنند؟ افرادی که برای ویزا اقدام می‌کنند باید همسر آنها در این 10 امتیاز به آنها کمک کنند و این کار در دو مرحله انجام می‌شود.

اولا همسر شما با کسب حداقل نمره زبان یعنی آیلتس 6 و یا معادل آن PTE50 می تواند 5 امتیاز دریافت کند و در مرحله دیگر با دریافت یک اسسمنت مثبت در کد شغلی خود 5 امتیاز دیگر نیز دریافت کند تا مجموعا به شما 10 امتیاز کمک کند.

 

امتیاز ایالتی برای شما 

دو ویزای 190 و 491 که دارای اسپانسر ایالتی هستند به شما در افزایش امتیاز کمک می کنند. ویزای 190 استرالیا که یک ویزای دائم است می تواند به شما 5 امتیاز را بدون هیچ مشکلی کمک کند و از طرف دیگر ویزای 491 استرالیا که یک ویزای موقت است به شما 15 امتیاز را کمک می‌کند که هر دولی این ویزاها شرایط خاص خود را دارد و شما باید هر دوی این ویزاها را در صفحه تخصصی خود آنها مطالعه کنید. 

 

کلام پایانی در ارتباط با امتیازات شما در ارتباط با ویزای کار

متقاضیان عزیز شما برای کسب امتیازات بالا آیتم های زیادی را در مقابل خود نمی‌بینید، در سال‌های اخیر به دلیل تقاضای بالا بخصوص در رشته های فنی مهندسی سطح امتیازات افزایش یافته است و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تمام تلاش خود را در جهت افزایش امتیاز انجام دهید تا به این صورت شانس خود را برای در یافت ویزا افزایش دهید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین