آزمون ناتی | شرایط آزمون آنلاین ناتی 2022
خانه / دسته‌بندی نشده / آزمون ناتی | شرایط آزمون آنلاین ناتی 2022

آزمون ناتی | شرایط آزمون آنلاین ناتی 2022

آزمون ناتی استرالیا آنلاین شد؟؟ سوالی که این روز های بسیاری آن را می شنوید و این که آیا صحت دارد و یا نه اینکه آزمون ناتی چیست و می تواند به ما در پروسه مهاجرت به استرالیا کمک کند یا نه ؟ آیا آزمون آنلاین ناتی اتفاق مثبتی است یا نه ؟ آزمون ناتی CCL چیست ؟ و سوالات از این دست که این روزها در گروهای مهاجرتی استرالیا بسیاری می شنوید و از این رو بر خود واجب دیدم که در مقاله به بررسی آزمون ناتی بپردازیم تا از این طریق بتوانیم کمکی به متقاضیان مهاجرت به استرالیا کرده باشیم.

آزمون ناتی چیست ؟

سازمان ناتی استرالیا با عبارتNAATI که مخفف این عبارت می باشد National Accreditation Authority for Translators and Interpreters و به معنی مرجع اعتبار بخشی ملی به مترجمان کتبی و مترجمان شفاهی است. سازمان ناتی از ابتدای سال 2018 سازمان ناتی استرالیا در اقدامی آزمون ناتی CCL را معرفی کرد تا بتواند کمکی به افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند بکند. شما با کسب نمره 63 از 90 می توانید به راحتی 5 امتیاز برای خود بدست آورید تا از این طریق امتیازات خود را افزایش دهید. لازم به ذکر است که این آزمون فقط برای کمک به افزایش امتیازات شما در سیستم مهاجرت استرالیا می باشد و شما نمی توانید از طریق مدرک آزمون ناتی CCL به عنوان مترجم رسمی فعالیت کنید.

آیا آزمون ناتی آنلاین شده است ؟

با بروز شرایط کنونی در استرالیا و حالت فوق العاده در این کشور امکان برگزاری هیچ آزمونی فراهم نیست و بالطبع آزمون ناتی CCL هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. از این رو سازمان NAATI در اطلاعیه ای اعلام کرده است که به دلیل بیماری کرونا و یا کویید ۱۹برای رعایت مسائل بهداشتی و اهمیت جان امتحان دهنده گان و امتحان گیرندگان فعالیت فیزیکی خود را از تاریخ ۳۰ مارچ ۲۰۲۰ تا تاریخ ۳۰ جون ۲۰۲۰ متوقف کرده است. از این رو آزمون ناتی CCL تا تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۲۰ فقط به صورت آنلاین توسط این سازمان برگزار می شود. و این امکان وجود دارد که بعد از این تاریخ و حتی بعد از اتمام شرایط حاکم بر استرالیا به واسطه موارد پیش آماده به دلیل ویروس کرونا این آزمون کماکان بصورت آنلاین برگزار شود زیرا این سازمان در گذشته هم در تلاش بود تا آزمون های خود را بصورت آنلاین برگزار کند. در نتیجه این امکان برای هر فردی بوجود آمده است که باید کامپیوتر و همچنین اینترنت مناسب بتواند در این آزمون شرکت کند.

هزینه آزمون آنلاین ناتی چقدر است ؟

شما برای ثبت نام اولیه و ایجاد یک پورتال برای خود نیازی به پرداخت هزینه ندارید تا اینکه سازمان NAATI با شما ارتباط بگیرد. بعد از انجام مراحل اولیه شما برای آزمون ناتی CCL مبلغ 800 دلار استرالیا را باید پرداخت کنید.

قوانین آزمون آنلاین NAATI CCL 

این آزمون از طریق اینترنت و به صورت کاملا آنلاین انجام می شود و برای آن قوانینی در نظر گرفته شده است و شما موظف به انجام این قوانین هستید.

قوانین را در هنگام برگزاری آزمون شامل موارد زیر می شود.

  • داوطلب آزمون باید از دستگاه های مناسبی برای این آزمون استفاده کند مانند رایانه ، لب تاپ ، تبلت و تلفن همراه توجه کنید که موارد ذکر شده باید دارای دوربین و میکروفن باشد ( توصیه می کنیم رایانه و لب تاپ را انتخاب کنید و از یک هدفون استاندارد برای این کار استفاده کنید)
  • قبل از برگزاری آزمون  محلی که شما آن را انتخاب کرده ایده بررسی می شود و باید عاری از هرگونه حواس پرتی و سروصدا باشد و بجز شما نباید فردی در آن مکان حضور داشته باشد.
  • به جز وسیله و دستگاهی که با آن قصد دادن آزمون را دارید باید تمامی دستگاه ها خاموش باشد و در صورت مشاهده هرگونه وسیله ی غیر مجاز آزمون لغو می شود.
  • شما باید هویت خود را اثبات کنید به این صورت که شما باید پاسپورت خود را به دوربین نشان دهید.
  • اگر نسبت به مکان آزمون و هویت شما در گیرنده آزمون ناتی شک و تردید ایجاد شود آزمون شما کنسل می شود.
  • توجه کنید فیلم آزمون ضبط می شود و قبل از ارزیابی بررسی می شود درصورت عدم رعایت خط مشی آزمون NAATI ممکن است باعث بی اعتبار بودن آزمون شود.
  • این آزمون 20 دقیقه به طول می انجامد.

شرح آزمون آنلاین ناتی CCL

این آزمون کاملا شفاهی و بصورت آنلاین برگزار می شود.

در مرحله اول از طریق لینک ارسالی به شما وارد جلسه آزمون می شوید.( می توانید از Microsoft Teams استفاده کنید.)

چند لحظه صبر کنید تا مراقب امتحان وارد جلسه شود تا پس از گفتگو از شما می خواهد تا پاسپورت خود را نشان دهید و همچنین اتاق و کانی که در آن آزمون می دهید را بازبینی می کند.

این آزمون از دو دیالوگ تشکیل شده است که توسط دو نفر اجرا می شود یکی به زبان انگلیسی که شما باید آن را به فارسی ترجمه کنید و دیگری به زبان فارسی که باید آن را به انگلیسی ترجمه کنید.

آزمون آغاز می شود. و همان طور که گفته بودیم این آزمون شفاهی می باشد و از دو دیالوگ تشکیل شده است و شما باید تک تک بخش های این دیالوگ ها را ترجمه کنید.(توجه کنید که تمامی موارد گفته شده توسط شما ضبط می شود تا در نهایت ارزیابی شود.)

هر دیالوگ از چند بخش کوچک تشکیل می شود که که این بخش ها معمولا 35 کلمه می باشد و پس از شنیدن هر بخش شما بلافاصله بعد از شنیدن صدای زنگ Chime باید آن را ترجمه کنید تا اینکه در نهایت دیالوگ به پایان برسد و دیالود دوم هم به همین صورت می باشد.

اگر من این آزمون را بدهم تا کی می توانم از آن استفاده کنم ؟

باید به شما بگویم که اعتبار این آزمون 3 سال می باشد و اگر شما قصد شرکت در آزمون را دارید بهتر است از حالت آنلاین آن استفاده کنید زیرا اعتبار بالایی دارد و 3 سال زمان زیادی می باشد.

شرکت در آزمون آنلاین ناتی CCL چه مزیتی دارد ؟

این آزمون صرفا برای متقاضیان مهاجرت طراحی شده است و شما به وسیله ی آن و با کسب امتیاز لازم (63 از 90) می توانید 5 امتیاز ارزشمند را در سیستم امتیاز بندی ویزاهای استرالیا کسب کنید.

چقدر زمان برای کسب نمره دلخواه 63 در این آزمون نیاز دارم ؟

به این سوال نمی توان پاسخ دقیقی داد زیرا هر فرد توانایی های خاص خود را دارد اما براساس تجربه افرادی که تلاش مناسب انجام دهند و از طرفی از منابع معتبر استفاده کنند و سطح زبان مناسبی نیز داشته باشند می توانند امید بالایی برای کسب نمره 63 داشته باشند. تجربه به ما نشان داده است که سطح زبان معادل PTE65 حداقل دو ماه و PTE79 حداقل یک ماه فاصله با کسب نمره مورد نظر دارند.

شرایط نمره دهی در ناتی CCL به چه صورتی می باشد؟

همانگونه که می دانید این آزمون دارای دو مکالمه به زبان های انگلیسی و فارسی می باشد. حداکثر امتیاز 90 می باشد یعنی هر مکالمه 45 امتیاز دارد در نتیجه شما باید برای هر بخش حداقل 29 امتیاز کسب کنید زیرا کسب کمتر از 28 امتیاز در هر بخش به این معنی است که شما نیم توانید 63 را کسب کنید. مواردی که باید به آن دقت کنید عبارت است از :

دقت در ترجمه : نباید بخشی را حذف و یا اضافه کنید.

کیفیت ارائه : توجه کنید باید سرعت مناسبی در ترجمه داشته باشید و به اصلاح نباید تپق بزنید و از تردید و وقفه پرهیز کنید.

کیفیت ترجمه : باید از لغات و اصطلاحات مناسب استفاده کنید و از همه مهم تر دقت زیادی در گرامر و ساختار جمله و تلفظ کلمات ارائه کنید.

شرایط عکس برای آزمون ناتی CCL؟

شما برای این آزمون نیاز به یک عکس جدید و با کیفیت دارید که با زمینه سفید . عکس شما تمام رخ باشد فرمت عکس: jpg, jpeg or png /  حداکثر حجم عکس شما باید ۲ مگابایت و حداقل حجم عکس ۵۰۰ کیلوبایت

حداقل سایز عکس ارسالی : 900px wide by 1200px high
حداکثر سایز عکس ارسالی : 2250px wide by 3000px high

آیا من و همسرم می توانیم آزمون ناتی بدهیم تا 10 امتیاز کسب کنیم ؟

آزمون ناتی فقط 5 امتیاز به نفر اصلی می دهد و همسر شما نمی تواند با شرکت در این آزمون به شما کمکی بکند.

 

 

آیا آزمون ناتی استرالیا برای مهاجرت اجباریه؟

 آزمون ناتی استرالیا یا NAATI CCL که طبق فرمت سه چهار سال اخیر با نام NAATI CCL شناخته می شودیک امتیازی را در سیستم اسکیل ورکر استرالیا به شما می دهد اما اجباری نیست این آزمون با community language شناخته می شود و زبان هایی که در community  استرالیا استفاده می شود باید به آن تسلط داشته باشد. در گذشته این آزمون به صورت حضوری در استرالیا برگزار می شد ولی با ورود کرونا این آزمون به صورت آنلاین برگزار شد و بسیاری از این آزمون برای کسب 5 امتیاز استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین