مهندس نقشه برداری در استرالیا
خانه / دسته‌بندی نشده / مهندس نقشه برداری در استرالیا

مهندس نقشه برداری در استرالیا

مهندسی نقشه برداری در استرالیا جزء مشاغلی می باشد که تقاضای بالایی دارد از این رو در سال های اخیر مهاجرت مهندس نقشه برداری به استرالیا افزایش چشم گیری داشته است، از این رو مهندسان نقشه برداری برای مهاجرت به استرالیا شرایط بسیار خوبی را دارند و با امتیاز کمتری نسبت به دوستان خود در رشته‌های مهندسی دیگر وارد استرالیا می‌شوند.

اگر شما هم مهندس نقشه بردار هستید و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. برای بررسی شرایط خود درلیست مشاغل استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.

همانطور که اشاره کردیم مهندس نقشه بردار در استرالیا شرایط مناسبی دارد از این رو سعی کردیم تا در مقاله ای اطلاعات مفیدی را در اختیار شما متقاضیان مهاجرت از طریق مهندسی نقشه برداری به استرالیا دهیم. متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی نقشه برداری در ابتدا باید بدانند که برای ارزیابی مدارک خود با سازمان نقشه برداری استرالیا و یا SSSI سر و کار دارند و این سازمان است که مدارک آن ها را ارزیابی و اسسمنت مثبت می‌دهد.

بعد از این که مدارک تحصیلی و کاری شما توسط سازمان SSSI ارزیابی شد و شما اسسمنت مثبت دریافت کردین می توانید به عنوان یک مهندس نقشه برداری برای استرالیا اقدام کنید.

 

نکته : شما برای کسب اسسمنت مثبت نیاز دارید تا یک مدرک تحصیلی معتبر که حداقل معادل لیسانس استرالیا است را دارید یعنی به این معنی می باشد که شما باید حداقل یک مدرک لیسانس سکشن یک و یا ارشد سکشن دو داشته باشید. برخی از متقاضیان که مدرک کاردانی و سپس کارشناسی را دریافت کرده اند باید بدانند که هردو مدرکشان سکشن یک باشد.

کسب اسسمنت از سازمان SSSI استرالیا برای مهندس نقشه برداری

در ابتدا عنوان کردیم که سازمانی که مدرک مهندسان نقشه برداری را مورد ارزیابی قرار می دهد سازمان SSSI است که برای این موضوع و دادن اسسمنت مثبت به شما نیاز به بررسی سه آتیم اساسی دارد، مدرک تحصیلی مرتبط (حداقل یک لیسانس سکشن یک و یا ارشد سکشن دو )، داشتن سابقه کار مرتبط و در نهایت ارائه نمره زبان حداقلی آیلتس 6 و یا معادل آن PTE 50 مواردی می باشد که شما باید آنها را لحاظ کنید تا بتوانید برای کسب اسسمنت مثبت از این سازمان امیدوار باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

اما اگر بخواهیم کمی جزئی تر شویم در این مورد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. برای شروع باید فرم تقاضا را تکمیل و ارسال نمایید.
 2. تمامی مدارک مستند از صلاحیت تحصیلی خود را ارسال کنید.
 3. مدارک زبان انگلیسی خود را به همراه نمره زبان پی تی ای ۵۰ به سازمان نقشه برداری استرالیا ارسال نمایید.
 4. مدارک کاری و خلاصه ای از تجربه کاری و حرفه ای تان با شرح دقیقی در یک یا چند حوزه مربوط به نقشه برداری به عنوان نقشه برداری توپوگرافی، املاک مزروعی، معدن، نقشه از روی عکس و… را ارسال نمایید.
 5. خلاصه ای از مشارکت های حرفه ای و مدارک مستند فعالیت های پیشرفت حرفه ای در حال تداوم خود، طی دو سال اخیر را ارسال کنید.
 6. مدارک مربوط به حداقل دو ارجاع مکتوب از کارفرمایان و اعضای آن شغل، یا اگر خود اشتغالید، از دو همکار حرفه ای- بعلاوه تمام جزئیات تماس، ارسال کنید
 7. خلاصه جدولی از تجربه کاری حرفه ای تان؛ را ارسال کنید.
 8. مدارک مستند از هر گونه گواهینامه یا مجوز در نقشه برداری؛ را ارسال کنید.
 9. مدارک مستند از هر گونه عضویت در جامعه حرفه ای نقشه برداری؛ را ارسال کنید.
 10. هزینه اسسمنت مورد درخواست سازمان نقشه برداری استرالیا را پرداخت کنید.

 

مهاجرت مهندس نقشه برداری به استرالیا

 

دعوت نامه استرالیا برای مهندس نقشه برداری

اخذ دعوت نامه استرالیا برای مهندسان نقشه برداری شرایط مناسب دارد و این موضع دو دلیل اصلی و مهم دارد دلیل اول این است که استرالیا نیاز بالایی برای این کد شغلی دارد و فارغ التحصیلان این کشور جوابگوی نیاز این کشور نیستند و دلیل دوم این است که افراد کمی با کد شغلی مهندس نقشه برداری اقدام می کنند. این دو دلیل می تواند باعث شود تا یک مهندس نقشه برداری شرایط بسیار خوبی برای مهاجرت به استرالیا را داشته باشد و کف امتیازات این کد شغلی را بسیار پایین بیاورد و در نتیجه پروسه اخذ دعوتنامه استرالیا برای این کد شغلی راحت شود. معمولا ایالت های کویینزلند و ساوت استرالیا و نیو ساوت ولز ایالت هایی هستند که به راحتی به متقاضیانی که ارزیابی مثبت را قبلا از سازمان نقشه برداری استرالیا دریافت کرده اند دعوت می نمایند.

 

شرح وظایف یک مهندس نقشه برداری در استرالیا 

 • آنها باید اندازه گیری های دقیقی انجام دهند و مرزهای املاک را به طور دقیق تعیین کنند.
 • همچنین نقشه های ساختمانی را بخوانند و از معماران اختصاص یافته به پروژه هرگونه سؤال مربوط به نقشه های ساختمانی را بخواهند
 • نقشه برداران اراضی باید داده های مربوط به موقعیت مکانی، ارتفاع، گرانش و سایر معیارها را ارائه دهند و ممکن است از آنها بخواهند از سیستم های موقعیت یابی جهانی (GPS) برای تعیین طول و عرض جغرافیایی مرزها و ویژگی های مکان های مورد نظر استفاده کنند.
 • بیشتر کارفرمایان نیاز دارند که نقشه برداران تجربه کار به عنوان نقشه بردار را داشته باشند.
 • علاوه بر این ، بسیاری از کارفرمایان نیاز دارند که داوطلبان دارای مدرک لیسانس در نقشه برداری، ژئوماتیک و یا در زمینه های مربوطه باشند.
 • نقشه برداران باید بتوانند از ابزار های این شغل مانند GPS ، خط کش تراز ، دوربین های نقشه برداری… استفاده کنند.
 • مهندسان نقشه برداری باید به نرم افزارهای رشته خود مسلط باشند.

 

حقوق و درآمد یک مهندس نقشه برداری در استرالیا

حقوق و درآمد یک مهندس نقشه برداری در استرالیا می تواند متفاوت باشد و یک عدد ثابتی نمی توان برای آن در نظر گرفت از این رو ما در این مقاله نمی خواهیم همانند دیگر همکاران خود یک عدد کپی شده از وب سایت ها را قرار دهیم از این رو با تحقیق در وب سایت های استرالیایی و آمار و ارقام های ارائه شده در انجمن ها توسط مهندسان نقشه برداری در استرالیا میانگینی از حقوق و دستمزد را برای شما عنوان می کنیم.

از سال 2018 تا 2020 در تحقیقی از میان 138 مهندس نقشه برداری در استرالیا می توان به حقوق سالیانه 61 هزار دلار تا بیش از 90 هزار دلار عنوان کرد اما در این زمینه بسیار محدود دیده شده است افرادی کمتر از 60 هزار دلار دریافت کنند و افراد بسیاری بالای 80 هزار دلار در سال دریافت کرده اند.

یکی از عوامل اصلی در حقوق یک مهندس نقشه بردار در استرالیا توانایی و مهارت های شما می باشد به عنوان مثال برخی از مهارت های یک مهندس نقشه برداری در استرالیا شاملLand Surveying،Global Positioning Systems (GPS)، Autodesk AutoCAD،Computer Aided Drafting & Design (CADD)،Autodesk AutoCAD Civil 3D 

مسلما سابقه کار می تواند در میزان حقوق تاثیر مستقیمی داشته باشد که در تصویر زیر آن را می بینید.

از دیگر موارد تاثیر گذار در حقوق می تواند منطقه و شهر سکونت شما باشد به یک آمار منتشر شده در سال 2018 توجه کنید.

حقوق مهندس نقشه برداری در استرالیا

جدول حقوق و دستمزد نقشه بردار در سال 2018 در چند شهر استرالیا

Job TitleSalary / Wage $Location
Senior Quantity Surveyor / Commercial Construction130,000 – 160,000Sydney, New South Wales
Construction Surveyor (High-Rise)38 – 45 per hourSydney, New South Wales
Surveyors – Roads & Infrastructureup to 140,000Sydney, New South Wales
Licensed Surveyor85,000 – 105,000Melbourne, Victoria
Project Surveyor / Senior Surveyor100,000 – 150,000Melbourne, Victoria
Surveyor – Civil Set Out70,000 – 110,000Melbourne, Victoria
Engineering Surveyor90,000 – 120,000Melbourne, Victoria
Building Surveyor80,000 – 120,000Brisbane, Queensland
Surveyors – Engineering, Licensed and Graduates60,000 – 120,000Adelaide, South Australia
Hydrographic Surveyor60,000 – 65,000Perth, Western Australia

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

نظرات 2

نظر دهید

2 دیدگاه دربارهٔ «مهندس نقشه برداری در استرالیا»

 1. سلام خوب هستین
  من دارای لیسانس مهندسی نقشه برداری ام ودو سه سالی هم سابقه کار دارم
  میخواستم ببینم میتونم در استرالیا کار پیدا کنم و اینکه چ قدر حقوق میدن واینکه بدون مدرک زبان شانس کار در استرالیا را دارم و بعدش هم یک سایت کاریابی خوب هم تونستین بهم معرفی کنین.
  ممنون

  1. شرایط کاری در استرالیا مناسب و استاندارهای بالایی داره و موضوع حقوق باید بگم استرالیا جز کشورهایی هستش که بیشتر پرداخت حقوق را دارد
   برای مهاجرت کاری به استرالیا حتما باید زبان داشته باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین