خانه / مهاجرت به استرالیا / لیست مشاغل استرالیا / مهندس کشاورزی در استرالیا
مهاجرت کشاورزان به استرالیا

یکی از مواردی که تمامی کشور های دنیا به آن نیاز دارند مواد غذایی می باشد که استرالیا در این زمینه پیشتاز می باشد. از این رو یکی از رشته هایی که که شرایط مناسبی برای مهاجرت به استرالیا دارد رشته مهندسی کشاورزی می باشد. توجه کنید که که مهندسی کشاورزی گرایش های مختلفی را دارد که تمامی آن ها شرایط مناسبی را برای مهاجرت به استرالیا را دارند و تقریبا در تمامی سال ها جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا MLTSSL هستند، ولی برخی از آنها شرایطی به نسبت بهتری دارند و توصیه می کنیم تا در این زمینه از مشاوره های تیم قدرتمند سلکت ویزا استفاده کنید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند. جهت کمسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست مشاغل استرالیا به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید. 

در زیر می‌توانید لیست گرایش‌های مورد پذیرش برای فارغ التحصیلان رشته کشاورزی را به همراه کدهای شغلی مربوطه مشاهده کنید :

 • 233912: Agricultural Engineer ( مهندس کشاورزی سازمان ارزیاب سازمان مهندسی استرالیا )
 • 234111: Agricultural Consultant ( مشاور کشاورزی سازمان ارزیاب سازمان وت اسس استرالیا )
 • 234112: Agricultural Scientist ( محقق کشاورزی سازمان ارزیاب سازمان وت اسس استرالیا )
 • 311111: Agricultural Technician ( تکنسین کشاورزی سازمان ارزیاب سازمان وت اسس استرالیا )

به جزء Agricultural Engineer سایر کد شغلی های کشاورزی توسط سازمان وت اسس استرالیا ارزیابی می شوند. برای گرایش Agricultural Engineer شما باید از طریق سازمان مهندسی استرالیا و یا هما EA  اقدام کنید که نیاز به تهیه و نگارش CDR دارید. شما در ادامه اطلاعات کاملی در مورد مهندس کشاورز در استرالیا بدست می آورید و در کل اطلاعاتی در مورد شرایط مهندس کشاورز در استرالیا و همچنین شرح وظایف مهندس کشاورز در استرالیا را بهتر می شناسیم.

سازمان ارزیابی مهندس کشاورزی در استرالیا

در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره کردیم که بسته به نوع گرایش شما می تواند سازمان ارزیابی مدارک شما متفاوت باشد. شما با دو سازمان ارزیابی مهندسی استرالیا و همچنین سازمان وت اسس رو به رو هستید و همه چیز بستگی به گرایش شما دارد ولی براساس تجربه سازمان وت اسس شرایط راحت تری دارد چرا که برای سازمان مهندسی شما نیاز به نگارش CDR دارید و همچنین توجه کنید که شما در سازمان مهندسی علاوه بر CDR نیاز به حداقل نمره زبان یعنی آیلتس 6 و یا PTE 50 دارید اما سازمان وت اسس استرالیا به این صورت نمی باشد و شما تنها با ارائه سابقه کار و فیش حقوقی معتبر از طرف کار فرمای خود می توانید اقدام به دریافت اسسمنت مثبت کنید این موارد می تواند کمی شرایط گرایش هایی که از طرف سازمان وت اسس اقدام می کنند را کمی راحت تر کند ولی در مجموع می توان گفت که تمامی گرایش های مربوط به شاخه کشاورزی شرایط نسبتا راحتی دارند. با این شرایط یک مهندسی کشاورز برای مهاجرت به استرالیا با دو سازمان ارزیاب EA و Vetassess رو به رو می باشد.

شرح وظایف یک مهندس کشاورزی در استرالیا

در بیشتر اوقات مهندسان کشاورزی در صنعت کشاورزی یا در سازمان های دولتی یا سازمان‌های محیط زیستی و غیرانتفاعی کار می کنند. مهندسان کشاورزی دانش خود را در علم و فناوری در تولید و فرآوری محصولات کشاورزی به کار می‌گیرند. مهندسان کشاورزی از ترکیبی از دانش در رشته های مکانیک، عمران و برق استفاده می‌کنند و اصول مهندسی شیمی و اصول کشاورزی را به کار می‌گیرند. آنها باید در ماشین آلات کشاورزی و سیستم‌های آبیاری خودکار، دانش خاک که شامل مواد مغذی و کوددهی و علوم محیطی شامل آبیاری و زهکشی آب است، آگاهی داشته باشند. آنها همچنین باید در زیست شناسی گیاه دانش داشته باشند. از این رو یک مهندس کشاورزی شرح وظایفی را دارد که در این قسمت به آنها می‌پردازیم:

 • قطعات و تجهیزات ماشین آلات کشاورزی را با استفاده از فناوری طراحی به کمک رایانه (CAD) طراحی کنید.
 • برای ذخیره سازی و پردازش محصولات زراعی، ساختارهای مختلفی را برنامه ریزی کنید.
 • ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی را به منظور تأیید عملکرد مؤثر آنها، آزمایش کنید.
 • طراحی کارخانجات فرآوری مواد غذایی و مدیریت عملیات تولید.
 • طراحی و هدایت ساخت و سازهای توزیع برق روستایی.
 • از ابزارهای سنجش، ارزیابی و ضبط برای مطالعه مواردی مانند پیامدهای رطوبت، دما و نور روی حیوانات یا گیاهان یا استفاده مقایسه‌ای از روشهای مختلف استفاده از سموم دفع آفات استفاده کنید.
 • راهنمایی در مورد کیفیت آب و موضوعات مرتبط با کنترل آلودگی، مدیریت رودخانه ها و حفاظت و استفاده از منابع آبی دیگر.
 • برنامه ریزی و اجرای مأموریت های احیای محیط زیست و احیای زمین کشاورزی و مشاغل مرتبط.
 • در مورد برنامه ها با مشتری ها، پیمانکاران، مشاوران و مهندسین دیگر صحبت کنید تا این طرح ها بطور صحیح مورد بررسی قرار گرفته و هرگونه پیشرفت لازم را انجام دهند.
 • برنامه ریزی و هدایت سازه های توزیع نیروی برق روستایی و تمهیدات آبیاری، زهکشی و کنترل سیلاب برای حفاظت از آب و خاک.

موارد ذکر شده برخی از وظایف یک مهندس کشاورز در استرالیا است.

میانگین حقوق مهندسی کشاورزی در استرالیا

حقوق موضوع بسیار مهمی می باشد که تقریبا تمامی متقاضیان مهاجرت به آن فکر می کنند.مهندس کشاورز در استرالیا حقوق مهندسی کشاورزی در استرالیا می تواند به عوامل متختلفی بستگی داشته باشد که در این بار به صورت مفصل صحبت کرده‌ایم، این عوامل می تواند به مدرک تحصیلی شما، سابقه کاری ، توانایی های شما ،محل کار و یا شهر شما و حتی جنسیت شما بستگی داشته باشد. وقتی در وب سایت های معتبر استرالیا در این زمینه جست و جو تحقیق می کنیم اعداد دقیقی را پیدا نمی کنیم و در مجموع بازه درآمدی از 67 هزار دلار سالیانه تا بیش از 100 هزار دلار استرالیا است که تمامی این اعداد براساس حدود است. 

[yasr_visitor_votes size=”small”]

رزرو مشاوره آنلاین