خانه / مهاجرت به استرالیا / لیست مشاغل استرالیا / مهندس عمران در استرالیا
مهندس عمران در استرالیا

مهندس عمران در استرالیا

ما در این بخش قصد بررسی شرایط یک مهندس عمران در استرالیا را داریم. شما متقاضیان عزیز با مطالعه این بخش به سوالاتی همچون شرح وظایف یک مهندس عمران در استرالیا ، میانگین حقوق مهندس عمران در استرالیا ، سازمان ارزیابی کننده مهندس عمران در استرالیا ، بررسی پرونده مهندسان عمران که توانسته اند ویزای استرالیا را اخذ کنند و دیگر اطلاعات مفید در این مورد. ما به متقاضیانی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق مهندسی عمران را دارند پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را تا انتها بررسی کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست مشاغل استرالیا به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

آنچه باید در مورد دریافت ویزای استرالیا با مدرک مهندسی عمران بدانید

اگر شما یک مهندس عمران هستید که از یکی از دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شده و چند سالی سابقه کار دارید، باید برای دریافت ویزای استرالیا و اقامت استرالیا ، به چند نکته مهم توجه داشته باشید. اولین نکته مهم و قابل توجه این است که بررسی نمایید که آیا دانشگاه شما در لیست اصلی دانشگاههای تایید شده استرالیا ثبت شده است یا خیر؛ یعنی اصطلاحا در رده بندی Section1 یا Section 2 قرار می گیرد. برای مثال ، دانشگاه شما، یکی از دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی یکی از شهرهای بزرگ و یا دانشگاه علمی کاربردی است. اگر به این صورت باشد شما می توانید بعنوان ( professional civil engineer) توسط سازمان مهندسی استرالیا ، تایید شوید.

 

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

بررسی CDR سازمان مهندسی استرالیا

برای دریافت این تایید نامه بعنوان ( professional civil engineer) توسط سازمان مهندسی استرالیا ، شما باید پکیجی آماده کنید که به اصطلاح به آن CDR استرالیا می گویند؛ در این پکیج شما سه اپیزود کاری یا در واقع، سه پروژه ی کاری که تاکنون آن را انجام داده اید را معرفی خواهید کرد. این سه پروژه ی کاری را از میان سوابق شغلی خود انتخاب نمایید. اگر سوابق کاری زیادی ندارید می‌توانید از پروژه های دانشجویی و کارآموزی خود استفاده کنید. نکته مهم در این رابطه این است که حتما این پروژه‌ها عملیاتی و واقعی باشند.

به یاد داشته باشید که نوشتن CDR استرالیا ، استانداردهای خاص خود را دارد که در بخش‌های دیگر، در این مورد توضیحات کاملی ارائه خواهیم داد. در نهایت، پس از آماده شدن این پکیج، از سازمان مهندسی استرالیا بعنوان (professional civil engineer ) تایید کد رشته را دریافت خواهید کرد.

در این مرحله، باید در سیستم امتیاز بندی ویزای کار استرالیا ، تعداد امتیازات خود را بررسی کنید؛ فاکتورهای مختلف امتیاز بندی در سایت سلکت ویزا، مشخص شده است. به این نکته توجه کنید که آیا امتیاز شما برای گرفتن دعوت نامه ویزای ۱۸۹ استرالیا کفایت می کند یا خیر.

بررسی شرایط اسسمنت شدن از سازمان مهندسی استرالیا 

زمانی که می‌خواهید برای دریافت ویزا کار استرالیا اقدام کنید باید بدانید حداقل امتیاز مورد نیاز برای گرفتن دعوتنامه ویزای 189 استرالیا چقدر است؛ در حال حاضر حداقل امتیاز عدد ۷۰ است اگر این امتیاز را کسب نموده اید، نمره زبان را به همراه مدارک و سوابق کاری خود آماده کرده، سپس درخواست (EOI) را قرار داده و منتظر دعوتنامه ویزای 189 استرالیا شوید تا در نهایت بتوانید ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت نمایید.

ولی اگر به حداقل امتیاز ۷۰ نمی‌رسید باید به فکر گزینه‌های دیگری باشید. اگر امتیاز شما از ۶۰ به بالا است می‌توانید شانس ویزای 190 استرالیا را داشته باشید. متاسفانه، برای ۶۰ امتیازی ها، گزینه های چندان مناسبی برای سیدنی و ملبورن وجود ندارد؛ ولی اگر امتیاز ۶۵ به بالا دارید می توانید برای گزینه ویزای 190 استرالیا برای ملبورن و یا سیدنی امیدوارتر باشید.

اما، برای ۶۰ امتیازی ها، کوئینزلند، گزینه مناسبی است.به کسانی که امتیاز کمتری دارند پیشنهاد می شود از مسیر (NER) ، گزینه گرفتن اسپانسری ویزای 190 استرالیا از کوئینزلند را برای خود در نظر داشته باشند.

تاثیر section1 و یا section2 در اسسمنت شدن از سازمان مهندسی استرالیا 

به کسانی که لیسانس یا فوق لیسانس خود را از دانشگاه section1 دریافت کرده‌اند، پیشنهاد می شود که سعی کنند در (رشته های مختلف) اسسمنت دریافت کنند؛ یعنی اگر(structural engineer and geotechnical engineer) هستید و در این حوزه ها فعالیت کرده اید سعی کنید در همین زمینه های تخصصی بعنوان این کد رشته ها، اسسمنت بگیرید و فقط(civil engineer) نباشید تا بتوانید از گزینه های اسپانسری بهتری استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر مدرک تحصیلی شما معادل لیسانس استرالیا نبوده و اصطلاحا از دانشگاه section 2 است، مثل دانشگاه غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد شهرستان‌های کوچک و دانشگاههایی که مورد تایید دولت استرالیا نیست، به سراغ سازمان مهندسی استرالیا نروید، چراکه به شما بعنوان (professional civil engineer) اسسمنت مثبت نخواهد داد.

بهتر است به سراغ گزینه های دیگر (civil engineer draft person  یا civil engineer technician ) رفته و از سازمان (vetassess) اسسمنت دریافت کنید. در بخشهای دیگر نحوه‌ی دریافت اسسمنت از سازمان (vetassess) توضیح داده شده است.

مهندس عمران در استرالیا

شرح وظایف و شغل مهندس عمران در استرالیا

در اکثر موارد حیطه کاری مهندس عمران طراحی ، برنامه ریزی و مدیریت پروژه های ساخت و ساز می باشد به همین منظور شغل مهندس عمران در استرالیا طیفی از پروژه هایی در مقیاس کوچک ، مانند ساخت و یا تعمیر پل ها گرفته تا مقیاس بسیار بزرگ مانند ساخت استادیوم های بزرگ را در برمی گیرد. یک مهندس عمران در استرالیا می تواند در بخش‌های بسیاری از قبیل بخش‌های سازه‌ای ، محیطی و حمل و نقل مشغول به کار شوند.

یک مهندس عمران باید بتواند با استفاده از داده های دریافتی و استفاده آن در نرم افزار های مدلسازی شرکتشان یک مدلسازی کند. از این رو کارفرمایان در استرالیا نیاز به مهندس عمران با مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا بالاتر دارند. ممکن است از آنها خواسته شود که مدرک مهندسی حرفه‌ای (pe : Professional Engineering ) داشته باشند.

یک مهندس عمران در استرالیا باید تسلط کاملی به نرم افزار های طراحی مانند اتوکد و دیگر نرم افزار های طراحی مختص مهندسان عمران را داشته باشد. مهندسین عمران باید نیاز های مشتریان را با بحث و تبادل اطلاعات با معماران و ناظران ساخت برآورده کنند. یک مهندس عمران در استرالیا باید بتواند آثار زیست محیطی مرتبط با پروژه های خود را ارزیابی نماید و از آن سو با آماده کردن پیشنهادهای مناقصه‌ها، و ارزیابی کردن آنها و با تجزیه و تحلیل هزینه های مربوط به کار و مصارف و مهلت مقررات به یک جمع بندی برسد که آیا پروژه عملیاتی است و یا خیر و نیز ممکن است گزارش ها را برای مشتریان، کارفرماها و حتی موسسات دولتی ارائه کند.

یک مهندس عمران در استرالیا باید اطمینان حاصل کند که پروژه های تحت نظرش منطبق با دستورالعمل های قانونی مختلف و همچنین الزامات ایمنی را رعایت می کند.   یک مهندس عمران در استرالیا باید اطمینان حاصل کند که پروژه هایشان با قوانین ساختمان قابل اجرا مطابقت دارند.

آنها باید مهارت های بین فردی و ارتباطی عالی داشته باشند به همین منظور باید از توانایی کار گروهی و تیمی خوبی برخوردار باشند.   ممکن است یک مهندس عمران در استرالیا آموزش ببیند و یا رهبری و مدیریت مهندسین جدید یا با تجربه را داشته باشد. آنها باید به‌طور مداوم مهارت‌هایی فنی خود را از طریق شرکت در ورکشاپ‌ها و کلاس‌های مختلف در مؤسسات و کالج‌های محلی یا دانشگاه‌ها و نیز با خواندن نشریات مرتبط، به‌ روز نگاه دارند.

میانگین حقوق مهندس عمران در استرالیا و برحسب مهارت و محبوبیت

طراحی مهندسی با میانگین حقوق 75.634 دلار استرالیا   مدیریت پروژه با میانگین حقوق 76.263 دلار استرالیا   اتودسک اتوکد با میانگین حقوق 69.756 دلار استرالیا   میکروسافت اکسل با میانگین حقوق 71.291 دلار استرالیا   بازرسی سایت ساخت با میانگین حقوق 73.459 دلار استرالیا

میزان محبوبت هر مهارت عمران در استرالیا بر حسب نظر سنجی

طراحی مهندسی
مدیریت پروژه
اتودسک اتوکد
ماکروسافت اکسل
بازرسی سایت ساخت

نسبت حقوق به سابقه کار برای مهندس عمران در استرالیا

تیم سلکت ویزا در این بخش قصد بررسی میزان حقوق دریافتی یک مهندس عمران در استرالیا براساس میزان سابقه کاری آن مهندس مقایسه کند.   یک مهندس عمران در استرالیا که در سطح تازه‌کار و با کمتر از یک سال تجربه کاری باشد باید انتظار داشته باشد که به طور میانگین دستمزد (شامل انعام، پاداش و دستمزد ساعتی) 59.594 دلار استرالیا را دریافت کند.   یک مهندس عمران در استرالیا در سطح مبتدی با 1 تا 4 سال تجربه کار، متوسط کل دریافتی‌اش 68.742 دلار استرالیا می‌باشد. مهندس عمران در سطح متوسط با 5 تا 9 سال تجربه کار متوسط کل دریافتی 82.839 دلار استرالیا دارد.   مهندس عمران باتجربه‌ای که 10 تا 19 سال سابقه کار دارد، به‌طور متوسط 101.395 دلار استرالیا حقوق دریافت می‌کند.   و در نهایت مهندسان با (20 سال و بیشتر) متوسط کل دریافتی‌شان 120.506 دلار استرالیا می‌باشد.

حقوق مهندس عمران در استرالیا

تفاوت میزان دریافتی مهندس عمران در استرالیا براساس محل سکونت

در بریسبین کوئینزلند کارکنانی که در عنوان شغلی‌شان مهندسی عمران باشد به‌طور متوسط 2.6% بیشتر از متوسط کل کشور دریافت می‌کنند. این عناوین شغلی در پرث استرالیای غربی 1.9% و سیدنی در نیوساث ولز 1.9% نیز حقوق بالاتری دارند. پایین‌ترین دستمزدها را می‌توان در آدلاید در استرالیای جنوبی (9.1%- کمتر)، نیوکسل در نیوساث ولز (6.9%- دید) و در گلدکست در کوئینزلند (4.3%-  کمتر) دید. بریسبین ، کوئینزلند ▲3% سیدنی ، نیو ساث ولز ▲2% پرث ، استرالیای غربی ▲2% ملبورن ، ویکتوریا ▼0% گلدکست ، کوئینزلند ▼4% نیوکسل ، نیوساث ولز ▼7% آدلاید ، استرالیای جنوبی ▼9% 

حقوق مهندس عمران در استرالیا

بررسی سطح تجربه و سابقه کار مهندسین عمران در استرالیا 

این داده‌ها بر اساس 2409 پاسخ به نظرسنجی‌ها در بین مهندسین عمران در استرالیا می باشد. سطح تازه کار مربوط به افرادی است که کمتر از 1 سال سابقه کاری دارد. سطح مهندسین بدون تجربه کاری 6% سطح مقدماتی مربوط به افرادی است که بین 1 تا 4 سال سابقه کاری دارند.سطح مهندسین مبتدی 53/8% سطح متوسط مربوط به افرادی است که بین 5 تا 9 سال سابقه کاری دارند. سطح مهندسین متوسط 23/9% سطح مجرب مربوط به افرادی است که بین 10 تا 19 سال سابقه کاری دارند. سطح مهندسین باتجربه 11/2% افرادی که در پایان دوره حرفه ای خود هستند که 20 سال و یا بیشتر از آن سابقه کاری دارند. سطح مهندسین باسابقه 5/1%

بررسی سازمان مهندسی استرالیا و نحوه اخذ اسسمنت مثبت در پروسه مهاجرت به استرالیا

یکی از فعالیتهایی که سازمان مهندسی استرالیا انجام می دهد ، ارزیابی مدارک رشته های مهندسی می باشد. فارغ التحصیلان رشته مهندسی، در نظر داشته باشید که در پروسه مهاجرت به استرالیا ، کارهای زیادی با سازمان مهندس استرالیا خواهید داشت. سازمان مهندسی استرالیا تا حدودی شبیه به سازمان نظام مهندسی ایران می باشد این سازمان با ارزیابی مدارکه مهندسان به نوعی آنها را تایید می کند که آیا مهندسان صلاحیت شغل انتخابی را دارند و یا نه .

چه کسانی لازم است مورد ارزیابی سازمان مهندسی استرالیا قرار گیرند

در جواب باید گفت تقریباً همه مهندسین ؛ اما پروسه های مختلفی برای آن وجود دارد. اگر لیسانس مهندسی خود را از یکی از دانشگاههای ایران و یا هر کشوری که مورد تایید کشور استرالیا نباشد، دریافت کرده اید، لازم است که از مسیر دریافت اسسمنت از طریق cdr اقدام نمایید. اما، به طور معمول اگر از کشورهای حوزه ی مورد تایید انجمن مهندسین، لیسانس خود را دریافت کرده باشید مانند برخی از دانشگاههای مالزی، اکثر دانشگاههای انگلیس و بسیاری از کشورهای توسعه یافته، دیگر لازم نیست پروژه های cdr و اسسمنت از طریق cdr را انجام دهید.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

رزرو مشاوره آنلاین