بررسی مراحل سرمایه گذاری در استرالیا
خانه / دسته‌بندی نشده / بررسی مراحل سرمایه گذاری در استرالیا

بررسی مراحل سرمایه گذاری در استرالیا

چنانچه تمایل دارید از شرایط و مراحل سرمایه گذاری در استرالیا مطلع شوید با ما همراه باشید. افرادی که دارای بیزینس ثبت شده در ایران باشند می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری در استرالیا آینده ایی طلایی برای خود و خانواده خود رقم بزنند. شما می توانید با اخذ اقامت استرالیا از تمامی خدمات دولتی, تحصیل, کار و … بهره مند شوید. برای بررسی انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا به لینک رو به رو مراجعه کنید.

لازم به توضیح است بیزینس ثبت شده موارد ذیل را شامل می‌شود:

 • شرکت ثبت شده
 • پروانه کسب
 • پروانه مطب

 

راه‌های سرمایه گذاری در استرالیا

از ابتدایی ترین مراحل سرمایه گذاری در استرالیا این است که شما باید ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا را دریافت نمایید. ما در این قسمت ویزای سرمایه گذاری استرالیا را در سه ساب کلاس برای شما شرح می دهیم :

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 132 استرالیا: این ویزا برای کارآفرینان و کسانی كه ایده های جدیدی در زمینه های مختلف بیزینس دارند، طراحی شده است. ویزای 132 استرالیا

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 888 استرالیا: پس از اخذ ویزای نوآوری در کسب و کار و سرمایه گذاری ساب کلاس 188 و ورود به استرالیا در صورت برآورده نمودن تمامی شرایط این ویزای موقت می توان این ویزا را به ویزای دائم استرالیا (زیر گروه 888) تبدیل کرد. جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 888 استرالیا نیاز به ثبت ابراز علاقه مندی (EOI) و دریافت دعوتنامه نیستید.

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 188 استرالیا: متداول ترین نوع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا می باشد. در ادامه به بررسی ویزا 188 استرالیا می‌پردازیم.

 

اگر شما در ایران کسب و کار و یا جواز کسبی دارید که از گردش مالی سالیانه مناسبی برخوردار باشد و میزان دارایی های شما در ایران (شامل اموال منقول و غیر منقول) باید حداقل 4 میلیارد تومان باشد، می توانید برای این ویزا که سابکلاس 188 می باشد اقدام کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

ویزای نوآوری در کسب و کار و سرمایه گذاری در استرالیا ساب کلاس 188

یک ویزای موقت 4 ساله با داشتن اسپانسر ایالتی یا منطقه ای نیازمند پر کردن EOI از طریق سیستم تخصص و مهارت می باشد. ویزای سرمایه گذاری 188 استرالیا دارای پنج زیرشاخه می باشد و بر اساس شرایط و امتیازات متقاضی زیرشاخه ای که برای وی مناسب باشد انتخاب می گردد. این زیرشاخه ها شامل موارد ذیل هستند:

 

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 188 استرالیا (Business Innovation Stream)

این مسیر برای افرادی است که خود دارای کسب و کاری می باشند و در آن کسب و کار دارای مهارت بوده و قصد راه اندازی، توسعه و مدیریت یک کسب و کار جدید یا کسب و کار موجود در استرالیا را داشته باشند. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا (Business Innovation Stream) شرایط زیر باید احراز گردد:

 • دارای حداکثر 55 سال سن (موارد استثنا نیز ممکن است وجود داشته باشد)
 • کسب حداقل 65 امتیاز از سیستم امتیاز بندی
 • تعهد واقعی به تملک و مدیریت یک بیزنس جدید و یا موجود در خاک استرالیا
 • سابقه مدیریتی موفق در کسب و کار خود
 • مجموع دارایی شخصی و کسب و کاری فرد باید حداقل 800 هزار دلار استرالیا باشد
 • در 2 سال از 4 سال اخیر میزان گردش مالی کسب و کار فرد حداقل سالیانه مبلغ 500 هزار دلار استرالیا باشد.

 

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 188 استرالیا (Investor Stream)

این مسیر برای افرادی است که می خواهند حداقل 1 میلیون و 500 هزار دلار استرالیا در یکی از ایالات و یا مناطق استرالیا جهت کسب و کار سرمایه گذاری نمایند.برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا (Investor Stream)  شرایط زیر باید احراز شود:

 • دارای حداکثر 55 سال سن (موارد استثنا نیز ممکن است وجود داشته باشد)
 • کسب حداقل 65 امتیاز از سیستم امتیازبندی
 • حداقل 3 سال سابقه مدیریتی مستقیم در یک یا چند کسب و کار داشته باشد
 • انجام حداقل 1 میلیون و 500 هزار دلار استرالیا سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی ایالات یا قلمروها به مدت 4 سال پیش از اعطای ویزا
 • داشتن دارایی به مقدار حداقل 2 میلیون و 250 هزار دلار استرالیا

نیاز به ارائه گردش مالی بیزنس نیست.

 

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 188 استرالیا (Significant Investor Stream)

برای افرادی که قصد انجام سرمایه گذاری عمده در پروژه های استرالیا را دارند. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا (Significant Investor Stream) شرایط زیر باید احراز گردد:

 • انجام سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 5 میلیون دلار استرالیا مطابق استانداردهای سرمایه گذاری در استرالیا پیش از اعطای ویزا محدودیت سنی و یا توان ارائه مدارک تسلط به زبان انگلیسی ندارد.
 • نیازی به کسب امتیاز از سیستم امتیاز بندی ندارد.
 • حداقل 160 روز اقامت در خاک استرالیا در مدت 4 سال ویزای صادره

 

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 188 استرالیا (Premium Investor Stream)

برای افرادی که قصد انجام سرمایه گذاری های عمده در استرالیا را دارند. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا (Premium Investor Stream) شرایط زیر باید احراز گردد:

 • انجام سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 15 میلیون دلار استرالیا مطابق استانداردهای سرمایه گذاری در استرالیا به منظور برقراری یا حمایت از یک بیزنس یا فعالیت های سرمایه گذاری به مدت حداقل 12 ماه پیش از درخواست اقامت دائم.
 • متقاضی باید از (Austrade) به نمایندگی از دولت استرالیا نامزد شده باشد.

 

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 188 استرالیا (Entrepreneur Stream)

جدیدترین مسیر زیرگروه نوآوری و سرمایه گذاری در کسب و کار که از ابتدای سپتامبر 2016 اجرایی گردیده است. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا (Entrepreneur Stream) شرایط زیر باید احراز گردد:

 • دارای حداکثر 55 سال سن (موارد استثنا نیز ممکن است وجود داشته باشد)
 • کارآفرین جهت توسعه و تجاری سازی ایده های جدید نیاز به 200 هزار دلار سرمایه از سوی سرمایه گذار دارد.
 • متقاضیان باید ابتدا توسط یک ایالت در استرالیا نامزد شوند و از طریق Skill Select برای ویزا دعوت شوند.
 • مدرک زبان معادل با آیلتس نمره 6 در هر 4 مهارت و یا کسب نمره معادل آن در PTE
 • نگه داشتن حداقل 30% سود سرمایه در کسب و کار موردنظر

افرادی که ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 188 استرالیا (Entrepreneur Stream) را اخذ نمایند در صورت انجام تعهدات خود واجد شرایط دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ساب کلاس 888 خواهند بود.

 

امتیازات و مزایای داشتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا (ساب کلاس 188)

 • زندگی در استرالیا به مدت 4 سال و 3 ماه (قابل تمدید تا 6 سال و 3 ماه)
 • اعطای اجازه زندگی، کار و تحصیل به اعضای خانواده شما
 • قابلیت تبدیل به اقامت دائم ساب کلاس 888
 • اجازه ورود و خروج نامحدود به استرالیا در مدت ویزا

 

سایر موارد:

 • این ویزا از زمان صدور به مدت 4 سال و 3 ماه اعتبار خواهد داشت.
 • دارندگان این نوع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا (اقامت موقت استرالیا ) می توانند 2 سال دیگر مازاد بر مدت اعتبار ویزا درخواست داده و به طور کل6 سال به طور موقت در استرالیا سکونت داشته باشند.
 • مدرک زبان مورد نیاز برای این ویزا ، آیلتس 5 و یا کسب نمره معادل آن در PTE  جنرال می باشد.

در مرحله درخواست اسپانسر ایالتی برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا باید توجه داشت که هر ایالت شرط های خاص خود را دارد. در این مرحله با توجه به ایالت انتخابی شما این شرط ها در مرحله جمع آوری مدارک اولویت خواهند داشت.

 

امتیازات و مزایای داشتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا (ساب کلاس 132)

 • اقامت دائم استرالیا
 • اعطای اجازه زندگی، کار و تحصیل به اعضای خانواده شما
 • استفاده از خدمات درمانی رایگان
 • اجازه ورود و خروج نامحدود به استرالیا
 • اقدام برای اخذ تابعیت استرالیا
 • اسپانسر شدن برای بستگان واجد شرایط جهت اقامت دائم
 • دسترسی به بیمه بیکاری و بازنشستگی استرالیا

 

مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا

از مراحل سرمایه گذاری در استرالیا میزان سرمایه گذاری است بستگی به ایالتی دارد که متقاضی قصد دارد کسب و کار جدیدش را در آن ایالت راه اندازی نماید. به خاطر داشته باشید از اولین مراحل سرمایه گذاری در استرالیا که مهم ترین مرحله اقدام برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا است، جمع آوری مدارک، ترجمه دقیق، و ارائه برنامه راهبردی کسب و کار شما در استرالیا است.

 

اگر شما در ایران کسب و کار و یا جواز کسبی دارید که از گردش مالی سالیانه مناسبی برخوردار باشد و میزان دارایی های شما در ایران (شامل اموال منقول و غیر منقول) باید حداقل 4 میلیارد تومان باشد، می توانید برای این ویزا که سابکلاس 188 می باشد اقدام کنید.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

بهترین سرمایه گذاری در استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا در سالهای اخیر یکی از پر طرفدارترین ویزاهای این کشور بین ایرانیان بوده است چرا که پزشکان، افراد دارای پروانه کسب و بازرگانان معمولا با این ویزا برای مهاجرت به استرالیا اقدام می کنند. با اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در استرالیا محدودیتی بابت سرمایه ای که انتقال خواهید داد وجود ندارد و متقاضی می تواند سرمایه خود را صرف خرید یا ایجاد هر نوع کسب و کاری کند.

 

مجوز انتقال سرمایه به استرالیا

بر طبق قوانین ضد پولشویی دولت استرالیا، برای انتقال بیش از 20.000 دلار باید در ابتدا از سوی اداره DFAT (اداره دارایی بین المللی استرالیا) مجوز ورود پول صادر شده در غیر این صورت، تا زمان روشن شدن علت و منشا ورود پول، از سوی دولت استرالیا ضبط خواهد شد. تمامی متقاضیان ویزای سرمایه گذاری باید قبل از صدور ویزا جهت دریافت این مجوز اقدام نمایند. اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا نه تنها جهت صدور ویزا بلکه جهت انتقال سرمایه در آینده ای نزدیک الزامی می باشد. مدت زمان انتظار جهت دریافت این مجوز 28 روز بوده که در بیشتر موارد به دلیل حجم بالای متقاضی، 28 روز دیگر تمدید خواهد شد. در صورت نیاز به تمدید این مدت زمان، هماهنگی های لازم از سوی نماینده اداره دارایی انجام خواهد شد.

در سال های اخیر ، علی رغم درخواست متقاضیان، مجوز با اعتبار حداکثر 6 ماهه صادر می شد ولی اخیرا اداره دارایی استرالیا اقدام به صدور مجوزهای 2 ساله نموده است که باعث سهولت بیشتر انتقال پول می باشد.

 

نکته: برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا بایستی حداقل 65 امتیاز از سیستم امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری کسب کنید. شما می توانید از طریق پر کردن فرم ارزیابی رایگان ویزای سرمایه گذاری و یا تماس با سلکت ویزا از امتیاز دقیق خود در سیستم امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزا های سرمایه گذاری ، طریقه اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا ، هزینه ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا و سوالات دیگر اینجا کلید کنید.

 

 

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین