ویزای کار یا سرمایه گذاری
خانه / دسته‌بندی نشده / مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار بهتر است یا سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار بهتر است یا سرمایه گذاری

استرالیا یکی از کشورهای پهناور جهان است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با استفاده از روشی مناسب برای رسیدن به مقاصدی مختلف به آن مهاجرت کنند. برای مهاجرت به استرالیا، شما ملزم خواهید بود تا بسته به شرایط خود یکی از ویزاهای این کشور را انتخاب و برای اخذ آن اقدام کنید. ما در سایت سازمان مهاجرتی سلکت ویزا به بررسی انواع ویزاهای این کشور و ساب کلاس‌های مختلف آنها پرداخته‌ایم و در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری یا ویزای کار آشنا کنیم.

هر یک از روش‌های بیان شده دارای ساب کلاس‌ها، شرایط، مزایا، مدت زمان اخذ و هزینه‌های مختلفی هستند. در صورتی که به آشنایی با موارد بیان شده و مقایسه آنها با یکدیگر علاقه‌مند هستید تنها کافی است تا انتهای این مطلب با سلکت ویزا همراه باشید.

 

ویزای کار استرالیا

همان‌طور که گفته شد یکی از روش‌های مهاجرت به استرالیا اخذ ویزای کار این کشور است. در ابتدای مطلب به این مسئله اشاره کردیم که کشور مورد بحث یکی از پهناورترین کشورهای جهان به شمار می‌رود؛ در اینجا جای دارد که بیان کنیم میزان جمعیت نسبت به مساحت در استرالیا به گونه‌ای است که دولت این کشور را بر آن داشته برای پیشرفت و پیشبرد اهداف خود با فراهم کردن شرایطی مناسب به افرادی که می‌توانند این کشور را در این مسیر یاری کنند اجازه ورود و اقامت را بدهد.

هر ساله برخی از مشاغل و حرفه‌هایی که این دولت در آنها احساس نیاز به جذب نیروی کار متخصص می‌کند تحت عنوان لیست مشاغل استرالیا اعلام می‌شوند. کسانی که در زمینه‌های بیان شده دارای تخصص هستند و می‌توانند مفید واقع شوند، می‌توانند با جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا در خواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

در ادامه لیست ساب کلاس‌های در دسترس برای مهاجرت از این طریق را مشاهده خواهید کرد.

  • ساب کلاس 189
  • ساب کلاس 190
  • ساب کلاس 491
  • ساب کلاس 476

از طریق ساب کلاس‌های بیان شده شما قادر خواهید بود تا به صورت موقت یا دائم با و یا بدون محدودیت در کشور مورد بحث دست به فعالیت بزنید. در صورت علاقه‌مندی به آشنایی با این موارد ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

از ویزای کار چه میدانید؟

 

ساب کلاس 189 استرالیا

برای استفاده از این ساب کلاس شما ملزم خواهید بود تا بسته به شرایطتان و بر اساس جدول امتیازبندی این کشور به حداقل امتیازی مشخص (65 امتیاز) دست پیدا کنید. شاید به این فکر افتاده باشید که برای اشتغال در حرفه تخصصی‌تان نیازمند تسلط به زبان انگلیسی نیستید که در این صورت باید بیان کنیم که این فکر اشتباه است.

برای استفاده از ساب‌کلاس‌های مختلف کاری استرالیا شما ملزم خواهید بود تا از طریق ارائه مدرک زبان انگلیسی میزان تسلط خود را به آن به اثبات برسانید. لازم به ذکر است که بیان کنیم استفاده از سابکلاس 189 استرالیا برای افرادی که زیر 50 سال هستند مقدور است. مهم‌ترین شرطی که به هنگام بررسی مدارک و شرایط شما مورد توجه اداره مهاجرت این کشور قرار می‌گیرد سوابق کاری معتبر و موفق است.

 

ساب کلاس 190 استرالیا

اگر به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا هستید یکی از روش‌های دیگر در دسترس شما ساب کلاس 190 استرالیا است. همان‌طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، برای موفقیت در این مسیر شما ملزم خواهید بود تا 65 امتیاز کسب کنید. آیا پس از بررسی شرایط خود و جدول امتیاز بندی به این نتیجه رسیده‌اید که در تامین این حداقل امتیاز با مشکل رو برو هستید؟ در این صورت سابکلاس دائمی 190 استرالیا می‌تواند برای شما بسیار کارآمد باشد.

در این روش فرد باید یکی از ایالت‌های استرالیا را برای حمایت از خود قانع کند و زمانی که در این مسیر موفق شود، باید به مدت 2 سال در منطقه‌ای که آن ایالت مشخص می‌کند مشغول به کار شود. در عوض انجام این کار، اسپانسر بیان شده به متقاضی 5 امتیاز کمک خواهد کرد که به حداقل امتیاز ضروری دست بیابد.

 

ساب کلاس 491 استرالیا

پس از بررسی روش‌های اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای کاری، نوبت به بررسی ساب کلاسی می‌رسد که امکان دستیابی به اقامت موقت را برای شما فراهم می‌کنند که یکی از آنها ساب کلاس 491 استرالیا است. در این روش نیز به مانند روش قبلی نیازمند داشتن اسپانسر یا حامی هستید اما با این تفاوت که شما به مدت 5 سال مجاز به اقامت در این کشور خواهید بود.

پس از گذشت بالغ بر 3 سال قادر خواهید بود تا برای تبدیل اقامت موقت به دائم اقدام کنید. اگر قصد دارید تا دست به این کار بزنید باید در مدت زمان حضورتان در کشور مورد بحث شرایط مورد نیاز برای آن را فراهم کنید؛ لازم به ذکر است که برای استفاده از ویزای 491، به 50 امتیاز نیاز خواهید داشت. همان‌طور که بیان شد، به هنگام اقدام برای اخذ اقامت دائم کاری نیازمند 65 امتیاز خواهید بود؛ 15 امتیاز باقی مانده را اسپانسر برای شما تامین خواهد کرد.

 

ساب کلاس 476 استرالیا

با استفاده از این روش شما قادر خواهید بود تا به مدت 18 ماه در کشور مورد بحث اقامت داشته باشید. این روش برای عموم مردم و تخصص‌ها کار آمد نبوده و تنها کسانی که در ایران از دانشگاه‌های تهران یا امیرکبیر از رشته‌های فنی و مهندسی فارغ‌التحصیل شده و حداکثر گپ تحصیلی‌شان کمتر از 2 سال باشد می‌توانند از این روش استفاده کنند. سن متقاضیان باید کمتر از 31 سال بوده و از ویزاهای 485 یا 476 استفاده نکرده باشند.

 

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

یکی از روش‌های دیگر مهاجرت به استرالیا، اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور است. اگر به دنبال سرمایه گذاری مطمئن و سودآور در کشوری با وضعیت اقتصادی بسیار مناسب هستید که امکان اخذ اقامت موقت یا دائم را برای شما فراهم کند می‌توانید از ساب کلاس‌های ویزای سرمایه گذاری استرالیا استفاده کنید.

این ساب کلاس‌ها را می‌توان شامل 188، 888، 132 و 405 دانست. در ادامه و برای آشنایی شما عزیزان با موارد بیان شده، در ادامه به بررسی هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

 

 

ساب کلاس 188 استرالیا

موفقیت در مسیر اخذ ویزای 188 می‌تواند منجر به دریافت اقامت موقت و فراهم شدن زمینه‌ای مناسب برای تبدیل آن به اقامت دائم شود. مدت زمان اقامت موقت به دست آمده از این طریق چیزی بین 5 تا 7 سال خواهد بود. این ویزا دارای انواع مختلفی است که برای اخذ هر یک از آنها شما ملزم هستید مبلغ خاصی را برای سرمایه گذاری در کشور مورد بحث صرف کنید که از جمله این انواع مختلف می‌توان به نوآوری تجاری، سرمایه گذاری، سرمایه گذاری خاص، کارآفرینی و سرمایه گذاری پریمیوم اشاره کرد.

برای استفاده از برخی از این روش‌ها شما ملزم خواهید بود تا هزینه‌های سنگینی را صرف کنید. به عنوان مثال باید برای کار آفرینی مبلغ 200.000 دلار و برای سرمایه گذاری پریمیوم 15 میلیون دلار سرمایه اولیه داشته باشید. برای اقدام از طریق سرمایه‌گذاری و سرمایه گذاری خاص نیز به ترتیب نیازمند صرف 1.5 و 5 میلیون دلار خواهید بود.

 

ساب کلاس 888 استرالیا

همان‌طور که در قسمت قبل بیان کردیم، استفاده از ساب کلاس 188 می‌تواند زمینه مناسبی را برای تبدیل اقامت موقت به دائم را فراهم کند. به منظور انجام این کار شما می‌توانید از ساب کلاس 888 استفاده کنید. این ساب کلاس را می‌توان به عنوان مرحله دوم ویزای 188 به حساب آورد.

با این روش شما قادر خواهید بود تا از مزایای بسیاری نظیر به همراه بردن اعضای خانواده و استفاده از خدمات درمانی بهداشتی و موارد مختلفی بهره‌مند شوید. این روش تقریباً شرایط خاص و پیچیده‌ای را خواهد داشت که برای موفقیت در آن باید با تمامی آنها آشنایی پیدا کنید و برای این کار می‌توانید به مطلب اختصاصی آن در همین سایت مراجعه کنید.

 

ساب کلاس  132 استرالیا

این روش به شما عزیزان کمک می‌کند تا بتوانید اقامت دائم کشور مورد بحث را اخذ کنید. می‌توان ساب کلاس 132 را تقریباً گزینه‌ای متفاوت نسبت به سایر موارد مورد بررسی قرار گرفته به حساب آورد. در این روش شما می‌توانید از طریق داشتن اسپانسر و به منظور راه اندازی کسب و کار یا داشتن سابقه و توانایی‌های کاری برجسته به منظور اشتغال به این کشور مهاجرت کنید.

در حالت اول شما باید با ارائه بیزینس پلنی مناسب بتوانید حداقل 1 میلیون سرمایه جذب کنید؛ در حالت دوم  شما ملزم خواهید بود تا پس از ورود، مبلغی در حدود 1.5 میلیون دلار را برای سرمایه گذاری هزینه کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار یا سرمایه گذاری ؟

معمولاً در تمامی بخش‌هایی که ملزم به مقایسه دو روش یا انتخاب بهترین روش به صورت کلی بوده‌ایم، بیان کردیم که انجام این کار ممکن نیست زیرا افراد مختلف دارای شرایطی متفاوت بوده و نمی‌توان روشی را برای استفاده همگان مناسب دانست. در این قسمت برای سهولت در انجام مقایسه در نظر می‌گیریم که متقاضی توانایی استفاده از هر دو روش را دارد تا با این کار بتوانیم شرایطی یکسان ایجاد کنیم.

همان‌طور که به هنگام بررسی ساب کلاس‌های مختلف روش اول مشاهده کردید، معمولاً در آنها داشتن توانایی و تخصص شغلی مهم‌ترین فاکتور بوده است. در قسمت سرمایه گذاری  معمولاً برای هر روش مبلغ مشخصی را بیان کردیم که باید صرف سرمایه گذاری و یا راه اندازی کسب و کار در استرالیا می‌شدند. از مقایسه اول می‌توان نتیجه گرفت که اگر به دنبال راهی کم هزینه برای مهاجرت به استرالیا هستید، ویزای کار بهتر از سرمایه گذاری است.

به دلیل متغیر بودن زمان اخذ هر یک از ساب کلاس‌ها نمی‌توان این دو مورد را از نظر مدت زمان دریافت ویزا با یکدیگر مقایسه کرد. با استفاده از هر دوی این روش‌ها شما قادر خواهید بود تا از همراهی اعضای خانواده و بستگان خود در این کشور بهره‌مند شوید و موقعیت مناسبی را برای تحصیل آنها در موسسات علمی استرالیا فراهم کنید. سیستم بهداشت و درمانی موجود در کشور مورد بحث، یکی از بهترین سیستم‌های بهداشت در جهان است و با استفاده از هر یک از روش‌های بیان شده قادر خواهید بود تا به صورت رایگان از خدمات این سیستم بهره‌مند شوید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

سخن آخر

شاید انتظار داشتید که در این مقاله پاسخ قطعی در ارتباط با مقایسه انجام شده از ما دریافت کنید؛ اما همان‌طور که بیان شد، انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به عهده شخص متقاضی است و ما تنها می‌توانیم اطلاعات کافی و مورد نیاز برای شفاف سازی روند، شرایط و مزایای هر روش را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در انتهای این مطلب و پس از بررسی مهاجرت به استرالیا از طریق کار و سرمایه گذاری و مقایسه این دو روش از جنبه‌های مختلف حال نوبت به آن رسیده است که شما عزیزان با بررسی و مقایسه شرایط خود با موارد بیان شده بهترین گزینه را برای استفاده انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین