ویزای نخبگان استرالیا

این روز ها در مورد ویزای نخبگان استرالیا و یا ویزای تلنت استرالیا زیاد می شنویم و به خاطر شرایط و مزایایی که دارد بسیاری به فکر اخذ آن افتاده اند ولی باید به این نکته توجه کرد که گرفتن این ویزا شرایط خاصی را می طلبد که هر کسی آن را ندارد. چرا که هدف و اساس تشکیل و ایجاد ویزای نخبگان استرالیا توسط دولت و اداره مهاجرت این کشور این است که بتوانند افراد مستعد و با استعداد را جذب کشور استرالیا کنند. ویزای نخبگان و تلنت استرالیا مناسب افرادی می باشد که در فیلد تخصصی خود دارای رزومه قوی می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای نخبگان استرالیا به صفحه این ویزا مراجعه و از طریق ایمیل مشخص شده با ما ارتباط برقرار کنید ویزای تلنت استرالیا

 

شما می توانید با مدارک لیسانس، ارشد و دکترا برای ویزا نخبگان اقدام کنید. این ویزا دارای دو ساب کلاس می باشد یعنی ویزای 124 استرالیا و همچنین ویزای 858 استرالیا که با هم در موقیعیت درخواست کننده تفاوت دارد به این صورت که ویزای 858 استرالیا مختص افرادی است که در داخل استرالیا هستند و یزای 124 استرالیا مناسب افراد خارج از استرالیا می باشد که ما هم بیشتر در مورد این ساب کلاس صحبت می کنیم.

 

نکته : متقاضیان ویزای نخبگان استرالیا و یا همان ویزای 124 استرالیا باید به این نکته توجه کنند که نباید ویزای ریجکتی و یا رد شده داسته باشند.

 

روند اقدام برای ویزای 124 استرالیا دو مرحله ای می باشد که در مرحله اول، شما یک فرم آنلاین را باید تکمیل کنید که آن مشخصات فردی، رزومه کامل تحصیلی، EOI و مشخصات یک نفر به عنوان nominator را درج می کنید. در مرحله دوم و بعد از فرستادن فرم واطلاعات خود، کارشناسان اداره مهاجرت، درخواست متقاضی را بررسی نموده و در صورت تایید صلاحیت به عنوان تلنت، متقاضی یک کد identifier دریافت کرده و دعوت به لاج برای ویزا می شود. توضیحات زیر بر مبنای اطلاعات مندرج در وبسایت homeaffairs، و به همراه اطلاعات کسب شده از افرادی که برای این ویزا اقدام کرده اند کسب شده است.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

ویزای نخبگان استرالیا برای چه افرادی مناسب است ؟

ویزای تلنت و نخبگان استرالیا برای افرادی ایجاد شده است که دارای دستاورد های استثنایی و برجسته در سطح ملی و یا بین المللی باشند که در زمینه های حرفه، هنر، ورزش، تحقیق یا دانشگاه باشد هرچند که شما باید در زمینه های تخصصی خود دارای فعالیت باشید و به یک شخص یا سازمان واجد شرایط (نامینیتور) نیاز دارید تا شما را برای ویزای 124 استرالیا معرفی و نامینیت کند.

 

مزایای ویزای نخبگان استرالیا

دارای مزایای و ویژگی های بسیاری می باشد که  از این رو آن را بسیار پراهمیت کرده است که در این بخش به بیان آنها می پردازیم.

 • اقامت دائم استرالیا اصلی ترین مزیت این ویزا می باشد
 • اجازه کار تمام وقت در استرالیا
 • امکان تحصیل در استرالیا
 • امکان استفاده در خدمات درمانی رایگان مدیکر استرالیا ، Medicare
 • از بستگان خود حمایت کنید تا به استرالیا بیایند
 • در صورت واجد شرایط بودن، برای  شهروند استرالیا اقدام کنید

این ویزا به شما و اعضای خانواده وابسته شما اجازه می دهد تا به عنوان اقامت دائم در استرالیا زندگی کنند. و از سویی یک ویژگی مهم ویزای 124 استرالیا این است که شما پروسه بسیار کوتاهی برای دریافت آن دارید.

 

ویزای تلنت استرالیا

 

شرایط لازم برای ویزای نخبگان استرالیا ویزای گلوبال تلنت استرالیا

 1. در زمان ارسال EOI نباید از تاریخ فارغ التحصیلی استرالیا بیشتر از 3 سال گذاشته باشد.
 2. اگر در مقطع دکترا هستید و می توانید تا 6 ماه آینده این مقطع را به پایان برسانید برای این ادعا می توانید از دانشگاه مقطع دکترا نامه رسمی بگیرد که در شش ماه آینده دکترای خود را به اتمام برسانید، مشکلی برای اخذ این ویزا ندارید.
 3. اگر که متقاضی حائز شرایط 1 و 2 نباشد، به این صورت که دانشجوی دکترا بوده ولی بیشتر از شش ماه تا اتمام مقطع دکترا داشته باشد و از طرفی بیشتر از سه سال از دریافت مدرک لیسانس یا ارشد گذشته باشد، بایستی ثابت کند که بعد از اتمام دکترا، می تواند موقعیت شغلی متناسب با تخصص خود با درآمد بالا در استرالیا داشته باشد که کمی دشوار می باشد.

 

هزینه ویزای 124 استرالیا

این ویزا هم به مانند اکثر ویزاهای استرالیا دارای هزینه ای می باشد که باید آن را به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت کنید. شما در مرحله اول نیاز به پرداخت هزینه ندارید و در صورتی که شما کد identifier را دریافت کردین و اقدام برای لاج کردین باید مبلغ 4100 دلار استرالیا را به اداره مهاجرت پرداخت کنید، البته این مبلغ برای یک فرد مجرد می باشد. هر چند که هزینه های دیگری نیز شما دارید مانند تست های پزشکی و گواهی عدم سوئپیشینه

 

همه چیز درباره نامینیتور nominator برای ویزای تلنت 124 استرالیا

افرادی که برای ویزای گلوبال تلنت اقدام می کنند باید یک نامینیتور معرفی کنند. اگر بخواهیم نامینیتور را به صورت خلاصه تعریف کنید باید بگوییم که نامینیتور nominator شخص یا سازمانی است که در زمینه تخصص شما دارای اعتبار ملی در استرالیا باشد. نامینیتور nominator باید یکی از شرایط عنوان شده را داشته باشد به این صورت که در ابتدای امر باید شما را بشناسد و سپس باید یک شهروند استرالیا یا ساکن دائم استرالیا و یا یک شهروند واجد شرایط نیوزیلند باید و حتی می تواند یک سازمان استرالیایی مورد تایید باشد گفتن این نکته خالی از لطف نمی باشد که نامینیتور اگر یک شخص حقیقی است باید دارای رزومه برجسته ای باشد (مانند اساتید دانشگاه که بهترین گزینه است).

دقت کنید همانطور که گفتیم نامینیتور nominator باید در زمینه تخصص و فیلد کاری شما دارای اعتبار ملی در استرالیا باشد. نقش نامینیتور این است که شما را به عنوان فردی با استعداد برجسته توصیه کند. آنها این کار را با تکمیل فرم نامینیتوری و ارائه آن به شما برای پیوستن به درخواست ویزا، انجام می دهند. نامینیتور لازم است مدارک زیر را با فرم نامینیتوری تکمیل شده وارد کند:

 • یک توضیح جامع از دستاوردهای متقاضی ویزا در حوزه خود
 • جزئیات دستاوردهای متقاضی ویزا و نامینیتور در زمینه مشترک شما
 • مدارک پشتیبان مربوطه مانند مقالات روزنامه/مجله و غیره
 • اطلاعات مربوط به فرصت های شغلی برای متقاضی

 

نمره زبان برای ویزای گلوبال تلنت استرالیا 

این ویزا از لحاظ نمره زبان بسیار ایده آل می باشد، چرا که شما دیگر نیازی به داشتن زبان در سطح بالا ندارید و می توانید با سطح functional یعنی آیلتس 4/5 برای این ویزای اقدام کنید. در سایت اداره مهاجرت استرالیا اشاره شده که فرد دارای سطح زبان functional بایستی در در یک سال اخیر تست زبان داده باشد، ولی در صورتی که متقاضی دارای نمره زبان بالاتری باشد، تا سه سال نیز قابل قبول هست. در موقع لاج، از متقاضی درخواست می شود که مدرک زبان خود را که در سه سال اخیر بدست آورده، ارائه کند. برای نمره زبان در سطح proficient اعتبار تا سه سال است اما برای سطح زبان functional مطمئن نیستم که سه سال است. اگر شما 2 سال در یک دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید دیگر نیازی به دادن آزمون زبان ندارید. در صورتی که فرد نتواند شرط مدرک زبان را فراهم کند، باستی هزینه مازاد پرداخت کند.

 

نکات بسیار مهم برای متقاضیان ویزای گلوبال تلنت

✅ توجه کنید در زمان نگارش EOI مبنی بر علاقمندی شما به ویزای تلنت استرالیا، متقاضی بایستی در ارتباط با تحقیقات آکادمیک و تجربه کاری و تحصیلی که دارد، توضیح دهد. بنابراین شما باید با حدود 750 کلمه موفقیت های خود را در زمینه مقالات، کیفیت دانشگاه های تحصیلی، معدل، ثبت اختراع، کتاب، گرنت، اسکولارشیپ و … عنوان کنید.

✅ مدارک شما نباید بیشتر از 5 مگابایت حجم داشته باشد در نتیجه سعی کنید مهمترین هارو ارسال کنید.

✅ فیلد تخصصی متقاضیان ویزای 124 استرالیا به گفته وب سایت اداره مهاجرت استرالیا باید در زمینه های زیر باشد:

🔻Resources
🔻Agri-food and AgTech
🔻Energy
🔻Health industries
🔻Defence, advanced manufacturing and space
🔻Circular economy
🔻Digitech
🔻Infrastructure and tourism
🔻Financial services and FinTech
🔻Education

✅ شما می توانید برای اثبات ادعاهای خود در زمینه موفقیت های خود علاوه بر مواردی که اعلام کردیم می توانید از توصیه نامه از اساتید در مقاطع تحصیلی حاضر و قبل نیز استفاده کنید.

✅ موقع ارسال EOI، صرفا ارائه مشخصات nominator کافی است. در صورت تایید اولیه EOI توسط اداره مهاجرت، nominator بایستی برای متقاضی توصیه نامه ارائه کند. هرچند موقع ارسال EOI نیز میتوان توصیه نامه از nominator ارائه کرد. همچنین به هنگام لاج برای ویزا، یک فرم (به نام فرم 1000) نیز بایستی توسط nominator تکمیل و امضا گردد.

✅ شما بعد از دریافت کد identifier دیگر نمی توانید نامینیتور خود را تغییر دهید.

✅ برای افراد متاهل، دریافت گواهی عدم سوپیشینه، تست پزشکی و نمره زبان برای همسر نیز ضروری است.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

نظرات 4

نظر دهید

4 دیدگاه دربارهٔ «ویزای نخبگان استرالیا»

 1. سلام
  ذاکری هستم 52 ساله دارای 22 سال سابقه مدیریت واحدهای تولیدی و خدماتی لیسانس بیولوژی و فوق لیسانس در سطح مدیریت اجرایی
  قابلیت ارایه سابقه درخصوص کارآفرینی و بکار گیری نیروهای معلول در ایستگاه‌های کاری و اخذ سابقه از مشاور سازمان ملل در حوزه معلولین

  0
  1. وحید دبیری

   سلام آقای ذاکری
   لطفا رزومه و سوابق کاری خودتونو به نشانی globaltalent@selectvisa.com/fa ایمیل کنید تا شرایط شما توسط تیم تخصصی ویزای تلنت استرالیا بررسی بشه
   سپاسگزارم

   0
   1. سلام وقتتون بخیربنده دکتری بیوتکنولوژی کشاورزی و36ساله هستم.2سال پیش دفاع کردم نمره زبان هم میتونم بگیرم.فقط نامینتورندارم.آیامیتونم اقدام کنم؟امیدوارکننده هست؟

    0
   2. وحید دبیری

    سلام
    در ابتدا باید دید که توانایی های شما در لیست مورد نظر دولت استرالیا است و یا نه
    در صورت وجود و دارا بودن رزومه قوی توصیه می کنیم رزومه و اطلاعات خودتون رو به آدرس globaltalent@selectvisa.com/fa ایمیل کنید تا بعد بررسی به شما پاسخ داده بشه

    0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین