اقتصاد استرالیا
خانه / زندگی در استرالیا / رشد اقتصادی استرالیا

رشد اقتصادی استرالیا

رشد اقتصادی استرالیا تحت تأثیر بخش خصوصی و حمایت از آزادسازی تجاری، عمده­ هدف تعامل استرالیا با جهان است. اقتصادهای قوی نمونه ­ای مقتدر از رونق، امنیت، ثبات و صلح هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای سرمایه گذاری استرالیا از صفحه اصلی این ویزا بازدید فرمایید.

شاخص اقتصادی استرالیا

استرالیا در رده پنجم از رنکینگ شاخص های اقتصادی قرار دارد. استرالیا از طریق عضویت در مؤسسات اقتصادی بین­ المللی، تجارت آزاد را به صورت فعالانه در جهت ترویج ایجاد شغل و رشد اقتصادی جهانی تشویق می­ کند. استرالیا به عنوان رئیس « G20» در سال 2014 به اعضای این گروه فشار آورد تا 2% دیگر به میزان تولید ناخالص داخلی خود تا سال 2019 اضافه کنند. این امر نزدیک به دو تریلیون دلار آمریکا به اقتصاد جهانی می افزاید و سبب ایجاد میلیون ­ها شغل می شود.

استرالیا در سازمان تجارت جهانی 

استرالیا رئیس گروه «Cairins» در سازمان تجارت جهانی است. این گروه شامل 19 کشور از قاره های آمریکا، آفریقا ، آسیا و اقیانوسیه است که برای تجارت آزاد در کشاورزی تلاش می­ کنند.

برنامه حمایتی استرالیا در کشورهای درحال توسعه، منجربه رشد اقتصادی پایدار و کاهش فقر می­ شود. سرمایه گذاری های حمایتی به گسترش ظرفیت کشورها برای تجارت تولیداتشان، تقویت رشد اقتصادی در جهت ایجاد شغل و توانمندسازی دختران و زنان برای مشارکت بهتر اقتصادی کمک می­ کند.

استرالیا به صورت داخلی در جهت کاهش بدهی ­های دولتی، حذف مالیات های غیرضروری و کاهش مقررات و هزینه های تجارت تلاش می­ کند. این امر این اطمینان را حاصل می ­کند که استرالیا یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاری ­های بین ­المللی است پس اقتصاد ما می ­تواند به  رشد و توسعه صنایع جدید ادامه دهد.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

ورود استرالیا  به گروه G20

استرالیا به ­عنوان یکی از اعضای «G20» تصمیمات مربوط به اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار می ­دهد. بخش مالی قدرتمند استرالیا و سیستم تأثیرگذار مقررات مالی به این معنی است که استرالیا به خوبی برای مشارکت قوی در فعالیت ­های گروه 20 (G20) آماده است. استرالیا نیز همچنین با عضویت در «G20» تعامل خود را با اقتصادهای عمده جهانی تقویت می­ کند.

شرایط و جایگاه استرالیا در G20

در 1 دسامبر، 2019 ریاست استرالیا به­ عنوان رئیس گروه 20 (G20)، به مدت یک سال آغاز شد. این سلسله نشست­ های اجلاس سران گروه 20 در تاریخ 15 تا 16 نوامبر در «بریزبین» برگزار شد.

رشد اقتصادی استرالیا برای بیست و هفتمین سال متوالی یک رشد مثبت را نشان می دهد و از این حیث که این موضوع نشان دهنده اقتصاد پویا در این کشور می باشد. از این رو تاجران و سرمایه گذاران فراوانی از نقاط مختلف دنیا استرالیا را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند تا از این طریق به اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا و دریافت اقامت دائم استرالیا نزدیک شوند.

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین