تجارت و بیزینس در استرالیا
خانه / زندگی در استرالیا / تجارت و بیزینس در استرالیا – تجارت های کوچک و متوسط

تجارت و بیزینس در استرالیا – تجارت های کوچک و متوسط

بیزینس ھای کوچک و متوسط نقش عمده ای در اقتصاد استرالیا دارند بطوریکه نیمی از سھم کار آفرینی در بخش خصوصی و بیش از یک سوم سھم کار آفرینی در بخش تولید کشور را به خود اختصاص میدھند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای سرمایه گذاری استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.

بیش از دو میلیون بیزینس کوچک در استرالیا وجود دارد که بیش از 95 درصد آنھا فعال و مشغول به کار می باشند. طبق تعریف، بیزینسی که تعداد کارکنان تمام وقت آن کمتر از 20نفر و درآمد سالیانه آن کمتر از 2میلیون دلار باشد بیزینس کوچک محسوب می شود. بیشترین زمینه فعالیت بیزینس ھای کوچک و متوسط در استرالیا به ترتیب ساخت و ساز، خدمات فنی مھندسی، کشاورزی، خدمات درمانی، حمل و نقل، خدمات اداری و خرده فروشی است.

اکثرا بیزینس ھا با ساختار حقوقی شرکت‌ھای خصوصی با مسئولیت محدود بوده و بیشترین تعداد بیزینس ھا به ترتیب در ایالت نیوساوث ویلز، ویکتوریا، کویینزلند، وسترن استرالیا و ساوث استرالیا واقع شده اند.

Businesses by state/territory (Source: abs.gov.au) میانگین سودآوری بیزینس ھای کوچک بین 20 تا 30 درصد بوده در حالیکه بطور متوسط  10 درصد بیزینس ھای صدرجدول نرخ سود دھی  80 درصد دارند و تنھا  10درصد بیزینس ھای قعر جدول با نرخ سود دھی صفر یا زیان ھمراه ھستند.

ارزش دلاری یک بیزینس برآیندی از میزان دارایی )نقدی و غیر نقدی(، ارزش سھام، میزان سودآوری دو الی سه سال گذشتھ، تجھیزات، وسایل و موجودی انبار و تعداد مشتریان ثابت یا قراردادھای کاری قابل تمدید و ھمچنین مجموعه‌ای از فاکتورھای غیر قابل ارزش گذاری دقیق مثل اعتبار یا خوشنامی، موقعیت جغرافیایی، روابط برون سازمانی و برندینگ خواھد بود که در پروسه خرید و فروش توسط کارشناسان رسمی باید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

خرید و فروش یک بیزینس معمولا به معنی انتقال دارایی غیر نقدی، تجھیزات و موجودی انبار، لیست مشتریان ثابت و نام یا برند بیزینس به شخص دیگر است. معمولا ملکی که بیزینس در آن واقع است در اجاره صاحب بیزینس بوده و اجاره نامه مغازه یا دفتر حین نقل و انتقال بیزینس به نام صاحب جدید منتقل میشود. توصیه می شود در فرآیند تاسیس یا خرید و فروش بیزینس از خدمات مشاوره مالی و حقوقی متخصصین واجد شرایط بھره بگیرید.

بطور متوسط یک کافه کوچک، آرایشگاه، آتلیه، یک مغازه خرده فروشی، کارواش دستی یا خدمات نظافتی در شھرھای بزرگ مثل سیدنی، ملبورن یا بریزبین بستھ بھ موقعیت ملک، سابقھ فروش و میزان تجھیزات و شرایط اجاره نامه ملک، بین  60ھزار دلار تا  300ھزار دلار خرید و فروش می‌شود.

مثال ھای دیگری از سرمایه تقریبی لازم برای تاسیس یا خرید بیزینس ھای مختلف مثلا یک سوپر مارکت خوب، یک باشگاه ورزشی یا یک سالن آرایش عروس مجھز بین  250ھزار دلار تا یک میلیون دلار، یک

شرکت عمده فروشی واردات و صادرات، یک بنگاه معاملات املاک یا نمایندگی نصب لوازم گرمایش و سرمایش بین  500ھزار دلار تا سه میلیون دلار، یک شرکت ساختمانی ، یک کارگزار بیمه یا یک شعبه از رستوران ھای زنجیره ای معروف بین یک تا سه میلیون دلار، نمایندگی لوازم یدکی خودرو بین یک تا پنج میلیون دلار، یک کارخانھ تولیدی یا صنعتی بین پنج تا بیست میلیون دلار سرمایه اولیه احتیاج خواهد داشت.

مھمترین منابع درج آگھی خرید و فروش بیزینس دو سایت اینترنتی زیر است که می توانید تخمین خوبی از قیمت ھا و سرمایه لازم برای خرید یا تاسیس بیزینس مورد نظر خود در استرالیا بدست آورید.

www.business.domain.com.au  و www.seekcommercial.com.au

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

نظرات 5

نظر دهید

5 دیدگاه دربارهٔ «تجارت و بیزینس در استرالیا – تجارت های کوچک و متوسط»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین