تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم استرالیا
خانه / زندگی در استرالیا / تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم استرالیا

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم استرالیا

این مقاله بسیار مناسب برای متقاضیان اخذ اقامت استرالیا است. سوال بسیار مهم در مورد تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم استرالیا که همیشه سوال اکثر متقاضیان ویزای موقت استرالیا بوده است و ما قصد داریم در این مقاله به بررسی این موضوع بپردازیم. اقامت مهاجران از دو حالت خارج نمی باشد یا موقت می باشد و یا دائم و در این بین اکثر متقاضیان اقامت موقت استرالیا در تلاش هستند تا بعد از اقامت موقت خود بتوانند به اقامت دائم استرالیا دست یابند و از این رو اقامت موقت را همچون یک پل برای رسیدن به اقامت دائم می‌بینند.

 

در سال های اخیر بحث مهاجرت در دنیا به موضوع جدیدی تبدیل شده است و هر ساله مهاجران بسیاری از کشورهای خود به دیگر کشورهای جهان مهاجرت می کنند. اما این مهاجرت می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد مانند، نیاز به کار و یا سرمایه گذاری، نیاز به امنیت و یا تحصیل، نیاز به آرامش و یا تفریح و دلایل دیگر اما بحث ما در این مقاله استرالیا است، کشوری که می‌توانند برای مهاجران هزاران دلیل داشته باشد به همین دلیل همیشه جزء گزینه‌های اصلی برای مهاجرت است.

استرالیا در ویزاهای کاری و سرمایه گذاری از سیستم امتیاز بندی پیروی می کند به همین دلیل بسیاری از افراد به دلیل کم بودن امتیاز به ناچار ویزای موقت را دریافت می‌کنند و یا حتی دیده شده است که بسیاری با امتیاز 90 هم برای ویزای موقت 491 اقدام کرده اند. هر چند که ما بارها اعلام کرده ایم که ویزای دائم بهتر از موقت است اما کسب ویزای موقت هم در شرایط کنونی یک موفقیت محسوب می شود چرا که همیشه مسیر تبدیل آن به دائم وجود دارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

نحوه تبدیل اقامت موقت به دائم در استرالیا 

همان طور که در مقالات مختلف عنوان کرده‌ایم و بخصوص در صفحه تخصصی اقامت استرالیا ذکر کرده ایم شما برای وارد شدن به استرالیا راه های زیادی را دارید و بر اساس شرایط و توانایی های خود بهترین مسیر را انتخاب و برای آن اقدام می کنید. حال اگر مسیر شما به اقامت موقت ختم شد چه باید کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که راه تبدیل آن به اقامت دائم وجود دارد و شما باید در زمان حضور موقت خود در استرالیا شرایط را فراهم کنید تا بتوانید به اقامت دائم دست پیدا کنید.

 

نحوه تبدیل اقامت موقت به دائم در ویزای کاری استرالیا

ویزای 189 و ویزای 190 دو ویزای محبوب برای افرادی است که از طریق کار و اسکیل ورکر اقدام کرده اند. این ویزاها از همان ابتدا اقامت دائم را به شما می دهند و جای نگرانی نیست.

ویزای 491 یک ویزای موقت کاری می باشد که به شما 5 سال اقامت را در استرالیا اعطا می کند و شما می توانید بعد از گذشت 3 و کسب شرایط لازم برای اقامت دائم از طریق ویزای 191 اقدام کنید. ویزای 491 از نوامبر 2019 وارد سیستم مهاجرت استرالیا شده است و اطلاعات دقیقی از ویزای 191 هنوز منتشر نشده است.

ویزای 476 که مناسب فارغ التحصیلان رشته های مهندسی از دانشگاه تهران و امیرکبیر می باشدو. این ویزای موقت 18 ماهه می باشد که بعد از آن و کسب شرایط لازم می توانید برای ویزای دائم اقدام کنید.

ویزای 186 استرالیا که یک ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا است و از شاخه ویزای اسپانسر کارفرما استرالیا است.

ویزای 494 یک ویزای موقت با اسپانسرشغلی می باشد. این ویزای همانند ویزای 491 استرالیا 5 ساله می باشد که بعد از گذشت 3 سال می توانید برای 191 اقدام کنید تا دائم شوید.

ویزای 482 ویزای همان TSS دکه موقت می باشد و به شما 4 سال اقامت را در استرالیا اعطا می کند. این ویزا از نوع موقت با اسپانسر شغلی است که بعد از گذشت 4 سال برای ویزای دائم 186 یا 187 اقدام کنید.

 

تبدیل اقامت موقت به دائم

 

نحوه تبدیل اقامت موقت به دائم در ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای 188 استرالیا هرچند که موقت 4 سال و 3 ماهه می باشد ولی محبوب ترین ویزای سرمایه گذاری استرالیا می باشد و شما می توانید با کسب شرایط لازم برای ویزای 888 استرالیا اقدام کنید.

ویزای 132 که دارای اقامت دائم می باشد و شما باید مبلغ 1/5 میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری کنید. از این رو اکثر متقاضیان ویزای 188 را انتخاب می‌کنند.

 

تبدیل اقامت موقت به دائم در ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی 500 استرالیا می توانید تا 5 سال در استرالیا اقامت داشته باشید و سپس برای ویزای موقت 485 اقدام کنید که 2 تا 4 ساله می باشد و بعد از آن برای اقامت دائم.

 

تبدیل اقامت موقت به دائم در ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج و یا پارتنر به این صورت می باشد که شما دو مسیر را پیش رو دارید یا ویزای 820 و یا ویزای 309 که دو ساله و موقت می باشند که و فقط در ویزای 820 شما باید در استرالیا باشید یعنی با ویزای دیگری وارد این کشور شده باشید. ویزای 820 از طریق 801 دائمی می‌شود و ویزای 309 از طریق 100 دائمی می‌شود.

 

تبدیل اقامت موقت به دائم در ویزای والدین استرالیا

ویزای والدین و یا اقامت والدین از طریق فرزندان که انواع مختلفی دارد. ویزای 143 – ویزای 103 – ویزای 864 – ویزای 804 ویزای های دائمی هستند.

ویزای 173 موقت است که در نهایت می‌توان با ویزای 143 دائمی شوند و همچنین ویزای 884 که می‌توانید آن را به ویزای دائمی 864 تبدیل کنید.

 

راه های تبدیل اقامت موقت استرالیا به دائم چیست ؟

تا به اینجای مسیر موارد بسیار مهمی را عنوان کردیم و اگر بخواهیم به صورت خلاصه به آن اشاره کنیم بایدبگوییم که برخی از ویزاها temporary هستند مانند ویزای دانشجویی و یا ویزای توریستی این‌ها مسیر مشخصی برای دریافت اقامت دائم استرالیا ندارند. معمولا آن دسته از متقاضیانی که ویزای تحصیلی دارند می‌توانند بعد از تحصیلی درخواست graduate visa کنند و یک بازه محدود در استرالیا باشید تا کاری پیدا کنید و یا درخواست ویزاهای اسکیل ورکر کنید یا ویزای اسپانسر کارفرما و یا حتی ازدواج کنید تا بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

برخی از ویزاها temporary نیستند و provisional هستند مثل سابکلاس 491 تو حوزه‌ اسکیل ورکر یا سابکلاس 188 بیزنسی اینها provisional و موقت هستند ولی مسیر مشخصی برای اقامت دائم تعریف کرده اند.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین