مقایسه شرایط کانادا و استرالیا از نظر یک مهاجر (2)

  • هزینه های روزمره زندگی
  • آموزش پرورش و خدمات درمانی و بهداشت

در پست قبلی به موضوعات مسافت این کشور ها تا ایران و پرواز و همچنین هزینه اجازه مسکن و کاریابی پرداختیم. در این بخش به دو موضوع هزینه های روزمره زندگی و همچنین سیستم خدمات درمانی و بهداشت می پردازیم. سعی می کنیم با توجه به اینکه سلکت ویزا جهت اخذ اقامت قانونی و ویزاهای استرالیا فعال است در آینده مطالب بیشتری در مورد استرالیا در همه زمینه های خدماتی و رفاهی و همچنین سیستم های حمل و نقل و خدمات عمومی تهیه و انتشار دهیم.

با ادامه پست مقایسه کانادا و استرالیا در خدمتتان هستیم …..

هزینه های روزمره زندگی

همانطور که می دانید در شهر های مختلف هر دو کشور هزینه های زندگی می تواند کمی متفاوت باشد. همیشه مهمترین بخش هزینه های ماهانه می تواند مسکن باشد که در بخش قبلی به آن پرداخته شد.

با توجه به اینکه هزینه های روزمره طیف وسیعی را شامل می شود سعی کردیم در یک لیست و با یک نرخ واحد ارزی (دلار امریکا) تفاوت هزینه ها را در بخش های مختلف ارزیابی کنیم که عمده آن هزینه های خوراک، پوشاک، حمل و نقل، قبوض خدماتی، تفریح و تحصیل می باشد.

طبق این جدول که منبع آن وب سایت numbeo.com می باشد هزینه های روزمره زندگی در کانادا و استرالیا در اکثر موارد نزدیک به هم بوده ولی با دقیق تر به آن متوجه می شویم در نیمه دوم این جدول هزینه هایی که برای ورود یک مهاجر می تواند مهم باشد، که مربوط به هزینه های حمل و نقل، قبوض خدمات (آب / برق/ سرمایش / گرمایش / پسماند ) و همچنین تحصیل و پوشاک است، هزینه ها در استرالیا به مراتب کمتر از کانادا بوده و این می تواند فاکتور مهمی برای  یک مهاجر باشد که در هنگام ورود هنوز درآمدی به دلار (استرالیا / کانادا )  ندارد.

توصیه میکنم مقاله ویزای سرمایه گذاری استرالیا را مطالعه فرمایید.

جدول هزینه های عمومی زندگی در استرالیا و کانادا – به دلار امریکا جهت مقایسه بهتر – بدون درنظر گرفتن شهر خاص

جدول هزینه های عمومی زندگی در استرالیا و کانادا

*منبع اطلاعات جدول :  www.numbeo.com

آموزش پرورش و خدمات درمانی

 هر دو کشور کانادا و استرالیا از لحاظ خدمات آموزشی و سطح دانشگاه ها و مدارس جز با کیفیت ترین سیستم ها در سطح عالی می باشند. البته تحصیل مقطع دانشگاهی در هر دو کشور رایگان نیست ولی با اختصاص وام هایی با پوشش کامل و باز پرداخت پس از تحصیل به کمک دانشجویان آمده اند.

دانشگاه های بین المللی با رنکینگ جهانی پذیرای دانشجو از کلیه نقاط در مقاطع تحصیلی مختلف می باشند که البته اکثرا در مقطع دکترا همیشه تعدادی سهمیه برای بورسیه دانشجویان خارجی متقاضی وجود دارد.

از نظر خدمات درمانی و سیستم بهداشت هر دو کشور نیز در رتبه های یک جهانی قرار دارند و هرساله طبق گزارش نهاد های مربوطه با یک پله اختلاف همراه در لیست برترین کشور ها در کنار امریکا، نیوزلند، انگلیس و آلمان قرار می‏‌گیرند.

بیمه خدمات درمانی در دو وجه دولتی و خصوصی در استرالیا و کانادا قابل بررسی هستند که که در سیستم خدمات دولتی معمولا برای کارهای غیر اورژانسی باید در نوبت خدمات ثبت نام کرد تا بتوان از خدمات رایگان استفاده نمود که ممکن از در زمانی کوتاه یا مدتی زمان بر باشد که البته چیزی متفاوت از تصور ما در مقایسه با شرایط مشابه در کشور های در حال توسعه یا جهان سوم است.خدماتی از قبیل دندانپزشکی و چشم پزشکی با پوشش های بیمه خصوصی باید انجام بگیرد در غیر این صورت هزینه های بسیار سنگینی دارد.

در استرالیا سیستم خدمات درمانی با Medicare در استرالیا شامل خدمات درمانی رایگانی می‌شود که در بیمارستان های دولتی انجام پذیرد. پرداخت کمک هزینه برای ویزیت پزشک عمومی بیرون از بیمارستان به صورت 100 درصد و پزشک متخصص 85 درصد توسط مدیکر صورت می گیرد. خدماتی از قبیل جراحی زیبایی، دندانپزشکی، اتاق خصوصی بیمارستان و آمبولانس از خدمات مدیکر نمی باشد.

 

مطالب مرتبط

2023/25/10

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

2023/24/10

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

2023/24/10

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*