مزایای اقامت استرالیا
خانه / زندگی در استرالیا / مزایای اقامت استرالیا

مزایای اقامت استرالیا

این مقاله اختصاص دارد به بررسی مزایای اقامت استرالیا که سوالی اولیه برای بسیاری از مهاجران می باشد. ما در این مقاله قصد نداریم از استرالیا یک بهشت را برای شما بسازیم و این کشور را به عنوان یک کشور بی نقص معرفی کنیم چرا که در واقعیت هر کشوری دارای کمی و کاستی هایی می باشد و به همین منظور قصد دارید نظرات تعدادی از مهاجرانی که وارد استرالیا شده اند، مزایای اقامت استرالیا را بررسی کنیم و همچنین نقاط ضعف این کشور را نام ببریم. 

 

انواع اقامت استرالیا

اقامت مهاجران در استرالیا از دو حالت خارج نیست یعنی یا دارای اقامت دائم استرالیا هستند و یا اقامت موقت استرالیا و این موضوع به ویزای آنها بستگی دارد. 

بعد از مطالعه صفحه تخصصی اقامت استرالیا متوجه این موضوع می‌شوید که اقامت استرالیا از مسیر های مختلفی همچون

 • ویزای کار استرالیا
 • ویزای سرمایه گذاری استرالیا
 • ویزای ازدواج استرالیا
 • ویزای والدین استرالیا
 • ویزای تحصیلی استرالیا
 • ویزای توریستی استرالیا

بدست می آید. هرچند روش های مانند پناهندگی نیز می باشد که ما به هیچ عنوان آن را توصیه نمی کنیم. اما ما این بخش را اختصاص داده ایم به بررسی مزایای اقامت استرالیا و می خواهیم آن را از زبان افرادی که از نقاط مختلف جهان به استرالیا مهاجرت کرده اند بشنویم. اما باید کمی جزئی تر شویم و بیشتر در مورد مزایای اقامت از طریق ویزای کار استرالیا و ویزای سرمایه گذاری استرالیا بپردازیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

مزایای اقامت استرالیا از طریق ویزای کار

با ویزای کار استرالیا شروع می کنیم که می توانیم با اطمینان بگوییم بیش از 60% مهاجرانی که وارد استرالیا می شوند از این طریق اقامت استرالیا را بدست می آورند. در میان ویزاهای کاری چهار ویزای 189 – 190 – 491 – 476 اصلی ترین آن ها بحساب می آید که افراد بسیاری آن ها را انتخاب می کنند که شرایط بهتری دارند. این که شما کدام یک را انتخاب کنید می تواند در مزایای اقامت استرالیا برای شما تاثیر گذار باشد.

 

مزایای اقامت استرالیا از طریق ویزای 189 و 190

 

مزایای اقامت استرالیا از طریق ویزای 189 و 190

 • اقامت دائم استرالیا و یا PR استرالیا اصلی ترین مزیت این ویزا می باشد.
 • شما این اجازه را دارید که در هر کجای استرالیا کار کنید.
 • اجازه کار برای اعضای خانواده شما
 • اجازه تحصیل در استرالیا برای شما و اعضای خانواده
 • دارای خدمات درمانی رایگان مدیکر
 • اسپانسر اعضای خانواده شوید برای ورود به استرالیا
 • بعد از مدتی می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید.
 • شما تا 5 سال بدون مشکل می توانید به استرالیا رفت و آمد داشته باشید.

 

stay in Australia permanently

work and study in Australia

enrol in Australia’s public health care scheme, Medicare

sponsor your relatives to come to Australia

travel to and from Australia for 5 years

if eligible, become an Australian citizen

 

مزایای اقامت استرالیا از طریق ویزای 491

 • اقامت موقت 5 ساله در استرالیا که بعد 3 سال می توان برای اقامت دائم اقدام کرد.
 • اجازه دارید در مناطق رجونال استرالیا به صورت تمام وقت کار کنید.
 • اجازه تحصیل در استرالیا
 • اجازه رفت و آمد به استرالیا
 • امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان مدیکر

 

stay in Australia for 5 years from the date we grant you the visa

live, work and study in a designated region of Australia

travel to and from Australia as many times as you want, while the visa is valid

apply for permanent residence, if eligible, through the Permanent Residence (Skilled Regional) visa (subclass 191 australia) – which commences on 16 November 2022.

 

مزایای اقامت استرالیا از طریق ویزای 476

 • این ویزا مناسب فارغ التحصیلان دانشگاه های تهران و امیرکبیر می باشد و به راحتی 18 ماه به آنها در استرالیا اقامت می دهد تا بعد از کسب شرایط لازم برای ویزای دائم اقدام کنید.
 • شما بدون مشکل اجازه کار تمام وقت در استرالیا را دارید.
 • شما می توانید در استرالیا تحصیل کنید.
 • می توانید به راحتی به استرالیا رفت و آمد داشته باشید.

 

اقامت استرالیا و مزایای آن

 

مزایای اقامت استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

در مورد مزایای اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری باید بگوییم بستگی به ویزای شما دارد اما دو ویزای اصلی 188 و 132 را در نظر بگیرید که هریک مزایای خاص خود را دارد و یا مزایای مشترک. ویزای 188 موقت است و می توان با 200 هزار دلار استرالیا آن را بدست آورد ولی ویزای 132 دائمی است و برای آن باید 1/5 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد.

در مجموع این روش نیز مزایای بسیاری دارد بخصوص برای افرادی که از سطح زبان پایینی برخوردار هستند و مدارک تحصیلی بالایی ندارند.

 

بررسی نقاط مثبت و منفی اقامت در استرالیا

همان گونه که اعلام کردیم فقط قصد بیان مزایای اقامت در استرالیا را نداریم به همین منظور برخی از نکات مثبت و منفی آن را بررسی می کنیم.

 

اسکان در استرالیا

مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته،  محل اقامت شما می تواند با محل کار شما متفاوت باشد.

+ PRO: گزینه های زیاد

بسته به نیاز و بودجه مهاجران ، طیف گسترده ای از گزینه های املاک و مستغلات در سراسر استرالیا وجود دارد. اجاره در شهرها بسیار مناسب است و در بیشتر موارد ، می توانید مکانی براساس توان مالی خود پیدا و اجاره کنید.

– CON: املاک گران است

همان طور که می دانیم برای خرید ملک و خانه در استرالیا گزینه های بسیاری وجود دارد ولی باید بدانید که باید برای خرید خانه در استرالیا بخصوص در شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن هزینه بالایی باید پرداخت کنید.

هزینه زندگی در استرالیا

استرالیا مکانی ارزان برای زندگی در مقایسه با انگلیس یا ایالات متحده است. در سالهای اخیر گزارش شده است که سیدنی بسیار گرانتر از سایر مقاصد جهانی بسیار گرانقیمت است.

توصیه می کنیم مقاله ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی مطالعه کنید.

 + PRO: حداقل دستمزد بالا و استاندارد عالی زندگی در استرالیا

درست است که هزینه های زندگی در استرالیا بخصوص شهرهای بزرگ بالا می باشد ولی از طرف دیگر باید بدانید حقوق و دستمزد در استرالیا به نسبت دیگر کشورها بالا باشد.

– CON: مواد غذایی و لوازم خانگی گران استرالیا

قیمت مواد غذایی و آب و برق طی سالهای اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

سبک زندگی و فرهنگ در استرالیا

مردم استرالیا داری یک فرهنگ دوستانه هستند باید بدانید که این کشور از افراد مهاجر همانند شما تشکیل شده است. شیوه زندگی در فضای باز مردم را تشویق می کند که جمع شوند ، چه در حوالی باربیکیو ، در مسابقات ورزشی و چه فقط در جمع افراد هم فکر.

+ PRO: آب و هوای عالی و تعداد زیادی از رویدادهای ورزشی

شهرهای استرالیا در طول سال میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی هستند و هر چیزی را برای هر یک از هواداران ورزشی مناسب می دانند. فعالیت های در فضای باز نیز محبوب است ، بنابراین سالم ماندن در استرالیا آسان است. دوچرخه سواری و دوچرخه سواری به ویژه در شهرها رواج دارد و به دلیل آب و هوای گرم می توان آن را در تمام ماه های زمستان نگه داشت.

بهداشت و درمان در استرالیا

بهداشت و درمان  در استرالیا ترکیبی از بیمه خدمات درمانی خصوصی و مراقبت های ارائه شده از سوی دولت است. افراد واجد شرایط برای Medicare ، یا به عنوان مقیم یا شهروند کشوری که برای آن توافق نامه مراقبت متقابل بهداشت و درمان وجود دارد ، می توانند به درمان های لازم یارانه ای دسترسی پیدا کنند. برای کسانی که نمی توانند به مدیکر یا برای درمانی که ضروری به نظر نمی رسد دسترسی پیدا کنند ، بیمه درمانی خصوصی توصیه می شود.

توصیه می کنم مقاله خدمات درمانی در استرالیا را مطالعه کنید.

+ PRO: خدمات بهداشت عمومی و خصوصی با کیفیت خوب

سیستم مراقبت های بهداشتی در استرالیا از کیفیت بالایی برخوردار است. هم بیمارستان های دولتی و هم خصوصی مجهز هستند و از خدمات برتر برخوردار هستند. هر دو سیستم می توانند توسط مهاجران مورد استفاده قرار گیرند.

 – CON: بیمه درمانی خصوصی گران است

بیمه درمانی خصوصی برای مهاجران غیر مجاز کمی گران است و پرداخت هزینه آن برای آنها بالا می باشد.

آموزش و مدرسه در استرالیا

آموزش در استرالیا با خدمات خوب و کادر آموزشی بسیار عالی موجود است. مدارس ترکیبی از دولتی و خصوصی هستند که والدین قادر به انتخاب شرایط مناسب خانواده خود هستند.

 

مزایای اقامت در استرالیا از زبان مهاجران

مزایای اقامت در استرالیا از زبان مهاجران

 

 

پاسخ به سوالی در مورد مزایای اقامت در استرالیا چیست؟

 1. برف نمی بارد ، مگر اینکه شما به طور هدفمند در یک منطقه کوهستانی زندگی کنید یا برای اسکی به آنجا بروید. این برای من که به برف علاقه ای ندارم خوب است.
 2. دستمزد ها و حقوق اینجا بالا است و اگر یک کارفرمای منصف داشته باشید باید در پایان هرسال انتظار دریافت پاداش را کنید.
 3. دسترسی به محصولات تازه و مواد غذایی. غذا معمولاً همیشه در اینجا خوب است. طیف گسترده ای از غذاها از سراسر جهان در دسترس است.
 4. مراقبت های بهداشتی و خدمات درمانی عالی  جهانی.
 5. سواحل استرالیا احتمالاً بهترین ها در جهان هستند. سواحل زیادی وجود دارد.
 6. دارای اقتصاد پایدار

 

Harsha Kunte ، از سال 2015 در پرت استرالیا ساکن است

مزایای “ملموس” زندگی در استرالیا بسیار زیاد است – محیط تمیز ، زیرساخت های عالی ، آب و هوای دوست داشتنی ، مردم محلی دوستانه ، فرهنگ آزاد ، مراقبت های بهداشتی مناسب ، فرصت های عالی برای کار و مطالعه و من می توانم ادامه دهم و ادامه دهم …

با این حال ، بزرگترین مزیتی که می خواهم به آن بپردازم کیفیت زندگی است که در استرالیا دارم – چیزی که هرگز نمی توانستم در خانه خود در هند تصور کنم . من یک فرد معمولی هستم – من با حقوق پایه کار می کنم و این به من کمک می کند تا صورتحساب خود را پرداخت کنم. به احتمال زیاد این همان کاری است که من برای مدت طولانی ادامه خواهم داد. من قبل از مهاجرت به استرالیا در سال 2015 ، چند سال در هند تحصیل و کار کردم.

این چیزی است که من در مورد کیفیت بی نظیر زندگی در استرالیا باید بگویم:

 

 1. تعادل عالی کار و زندگی– من 5 روز در هفته کار روزانه معمولی را انجام می دهم. رفت و آمد من از محل کار از محل کار 15 دقیقه طول می کشد (من در یک حومه داخلی در پرت زندگی می کنم). در نتیجه ، من تقریباً هر روز ساعت 5 بعد از ظهر در خانه هستم. من به طور مرتب وقت شخصی زیادی برای پیگیری ورزش ، علاقه ها و سرگرمی دارم. با آمدن از هند ، این یک تغییر طراوت برای من بوده است.
 2. قدرت یک ارز قوی– مدت زمان زیادی طول کشید تا بعد از آمدن به استرالیا اشتغال پیدا کنم. اما وقتی بخشی از نیروی کار باشید ، استرالیا بسیار عاری از استرس است. چقدر پول در می آورید ، برای تصمیم گیری در مورد کیفیت زندگی که می توانید مهم نیست. حتی با یک حقوق متوسط ​​می توان زندگی با کیفیتی را در پیش گرفت – شما می توانید یک خانه داشته باشید (یادآوری: من در پرت زندگی می کنم) ، یک ماشین بخرید و هنوز هم برای آن تعطیلات سالانه پول را کنار بگذارید. شخصاً ، من از 8 هفته به اولین کار خودم احساس “راحتی مالی” کردم – چیزی که سالها نمی توانستم حس کنم ، در هندوستان.
 3. قانونمندی و ترس از قانون– استرالیایی ها به طور کلی قانون را رعایت می کنند و “در چارچوب” زندگی می کنند. شما معمولاً افرادی را مشاهده می کنید که از قانون پیروی می کنند – به خصوص در جاده ها. فساد روزمره ناشناخته است ، و ارائه یا دریافت رشوه مجازات های سختگیرانه ای دارد – یکی دیگر از تغییرات طراوت آور برای کسانی که از کشورهایی هستند که فساد و سایر اقدامات نادرست را مشاهده می کنند.
 4. اعتماد– استرالیای ها ذاتاً تمایل دارند به یکدیگر اعتماد کنند. این امر سطح معینی از باز بودن را در معاملات روزانه به وجود می آورد ، توضیح آن دشوار است. به عنوان مثال ، اگر در مورد مهارت خود در مورد مهارت خاصی بنویسید ، استخدام کننده و مصاحبه کننده به شما اعتماد خواهند کرد که شما واقعاً آن مهارت را دارید. این در استرالیا است که من یاد گرفتم که رفتار کردن با افراد با اعتماد و احترام راهی است که می توان به جای برخورد با کسی با ظن رفتار کرد. [محتاط باشید ، مشکوک نباشید].

 

لیلا ترنر ، نویسنده / وبلاگ نویس سفر فردی که در استرالیا ، نیوزلند و انگلیس زندگی کرده است.

ایشان در پاسخ به مزایای اقامت استرالیا موارد زیرا را بازگو می کند.

 • بالاتر از متوسط ​​دستمزدها از بسیاری از کشورهای غربی دیگر
 • برای زندگی در یک ساحل یا شهر ساحلی
 • هوای آفتابی و گرم در اکثر نقاط
 • شهرهای مدرن و تمیز
 • میزان جرم پایین
 • ملبورن به طور مداوم مورد رأی جهان قرار دارد که از نظر شاخص زندگی در Mercer ، از پر جنب و جوش ترین شهرها برخوردار است
 • استرالیا در فهرست شادی جهانی رتبه دهم را دارد.
 • تمرکز بر کیفیت زندگی و شیوه زندگی خوب بر ثروت مادی
 • حیات وحش متنوع در همه جا
 • هوای پاک و بدون آلودگی
 • مناظر خیره کننده و منحصر به فرد
 • فضاهای گسترده ای پر از طبیعت
 • محیط طبیعی فاسد نشده
 • جمعیت فرهنگی متنوع
 • جمعیت کم نسبت به اندازه آن
 • سیستم مراقبت های بهداشتی یارانه ای
 • قهوه شگفت انگیز

 

Kroll Fu، مدیر استراتژی در ANZ Bank

ایشان در پاسخ به مزایای اقامت استرالیا موارد زیرا را عنوان می کند.

بسیاری از شهرها در استرالیا از نظر سطح زندگی (یا کیفیت زندگی) بسیار رتبه بندی می شوند.

 

این معمولاً توسط:

 1. پایداری– قوانین سختگیرانه اسلحه ، تراکم کم جمعیت و انزوا نسبی بدان معنی است که شهرهای استرالیا معمولاً از میزان جرم و رعایت تروریسم کم برخوردارند
 2. بهداشت و درمان– استرالیایی ها به Medicare ، سیستم مراقبت درمانی و بهداشت که کمک به کاهش هزینه ها و افزایش امید به زندگی می کند.
 3. فرهنگ و محیط زیست– شهرها در اینجا اغلب مملو از پارک ها و فضای باز است، خیابان های روکش شده با درخت و شهرهای ساحلی با سواحل کلاس جهانی همراه هستند. همچنین تنوع فرهنگی به وفور به رویدادهای سرگرم کننده و غذاهای خوشمزه و معتبر از سراسر جهان که به راحتی در دسترس هستند ، فراوان است
 4. آموزش و زیرساخت– گرچه زیرساخت های ما از کشورهای آسیایی عقب مانده است ، اما آنچه ما داریم کافی و عموماً به خوبی حفظ شده است (به عنوان مثال ، سیستم های حمل و نقل عمومی به خوبی شکل گرفته). ما همچنین دارای برخی از دانشگاه های برتر جهان هستیم و از سیستم وام های دانشجویی مطلوب برخوردار هستیم .

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین