ایالت تاسمانیا استرالیا
خانه / زندگی در استرالیا / ایالت تاسمانیا استرالیا

ایالت تاسمانیا استرالیا

در میان ایالت های استرالیا قصد داریم به ایالت تاسمانیا استرالیا بپردازیم. ایالت تاسمانی استرالیا به اختصار TAS نامیده می شود. ایالت تاسمانیا در 240 کیلومتری جنوب سرزمین استرالیا واقع شده است که توسط تنگه باس جدا شده است. این ایالت شامل جزیره اصلی تاسمانی، بیست و ششمین جزیره بزرگ جهانمی باشد. تاسمانی استرالیا کوچکترین ایالت استرالیا محسوب می شود و با هیچ یک از ایالت های دیگر استرالیا مرز مشترک ندارد.

با این وجود، این جزیره میراثی غنی، مناظری شگفت انگیز، حیات وحش و گل های وحشی منحصربفرد دارد، از غذا و شراب کلاس جهانی این جزیره هم نمی توان به سادگی گذشت. مردم محلی به تنوع ایالت خود افتخار می کنند. اهالی تاسمانی از کوه ها در سمت غرب، سواحل و تپه های شنی در شرق، میراث و تاریخی در شمال و زمین های کشاورزی حاصلخیز در شمال غرب جزیره خود لذت می برند.

مساحت تقریبی ایالت تاسمانی استرالیا در حدود نود هزار و هفتصد و شصت هزار کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر 537،000 نفر دارد. بیش از چهل درصد جمعیت در محوطه Greater Hobart ساکن هستند که منطقه شهری پایتخت ایالت و بزرگترین شهر هوبارت را تشکیل می دهد. این کشور به عنوان یک کشور طبیعی تبلیغ می‌شود و مناطق حفاظت شده تاسمانی حدود 42٪ از اراضی آن را شامل می شود که شامل پارک های ملی و میراث جهانی است . تاسمانی محل تأسیس اولین حزب سیاسی زیست محیطی در جهان بود.

 

شهر هوبارت پایتخت ایالت ایالت تاسمانی استرالیا

پایتخت و مرکز ایالت تاسمانی شهر زیبای هوبارت است. تقریبا نیمی از جمعت ایالت تاسمانی در این شهر زندگی می کنند که جمعیت 230 هزار نفری دارد که بعد از شهر داروین در قلمرو شمالی کوچکترین پایتخت در میان دیگر مراکز ایالت های استرالیا محسوب می شود. هوبارت در جنوب شرقی تاسمانی و در دهانه رود درونت واقع شده است، و آن را به جنوبی ترین شهرهای پایتخت استرالیا تبدیل کرده است.

هوبارت در میان مراکز ایالت ها بعد از سیدنی قدیم ترین پایتخت می‌باشد. در گذشته این شهر تبدیل به مرکز شکار نهنگ شده بود. اوایل قرن بیستم شاهد رونق اقتصادی معدن، کشاورزی و سایر صنایع اولیه بود.

علی رغم افزایش مهاجرت از آسیا و سایر مناطق غیر انگلیسی زبان، جمعیت هوبارت عمدتاً از نظر نژادی انگلیس-سلتیک باقی مانده و بالاترین درصد ساکنان استرالیایی متولد شده را در میان شهرهای پایتخت استرالیا دارد. امروز، هوبارت قطب مالی و اداری تاسمانی است که به عنوان بندر اصلی برای عملیات قطب جنوب استرالیا و فرانسه عمل می‌کند و به عنوان یک مقصد توریستی عمل می کند، با بیش از 1.192 میلیون بازدید کننده در سال های 2011-12.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

آب و هوای ایالت تاسمانیا استرالیا

یکی از ویژگی های کم نظیر ایالت تاسمانی استرالیا، آب و هوای این جزیره می باشد.ایالت تاسمانی استرالیا که اخیرا بعنوان بهترین جزیره از حیث داشتن دمای معتدل نام گرفته است، دارای هوایی معتدل است بصورتی که در تابستان هوایی گرم و آفتابی و زمستان های خنک تری دارد. این جزیره چهار فصل دارد. آب و هوای تاسمانی نسبتاً معتدل در مقایسه با بقیه استرالیا با چهار فصل مشخص است.

تابستان از دسامبر تا فوریه است که میانگین حداکثر دمای دریا 21 درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) است و مناطق داخلی اطراف لانستون به 24 درجه سانتیگراد (75 درجه فارنهایت) می رسند. دیگر مناطق داخلی بسیار خنک تر هستند، با لیاونی ، واقع در فلات مرکزی، یکی از سردترین نقاط استرالیا، در فوریه بین 4 درجه سانتیگراد (39 درجه فارنهایت) و 17 درجه سانتیگراد (63 درجه فارنهایت).

پاییز از مارس تا مه است، با آب و هوای بیشتر ساکن ، زیرا الگوهای تابستانی به تدریج شکل الگوهای زمستانی را می گیرند. ماه های زمستان از ژوئن تا آگوست است و به طور کلی مرطوب ترین و سردترین ماه های این ایالت است، در بیشتر مناطق بلند مرتبه بارش برف قابل توجهی وجود دارد. در نتیجه مجموعه ای از جبهه های سرد از اقیانوس جنوبی ، حداکثر زمستان به طور متوسط ​​در امتداد مناطق ساحلی 12 درجه سانتیگراد و در فلات مرکزی 3 درجه سانتیگراد (37 درجه فارنهایت) است.

مناطق داخلی در طول ماه های زمستان به طور منظم یخ می‌زند. بهار از سپتامبر تا نوامبر است و یک فصل نابسامان انتقال است ، جایی که الگوهای آب و هوای زمستانی شروع به شکل گرفتن از الگوی تابستان می کند ، اگرچه بارش برف تا ماه اکتبر معمول است. بهار معمولاً بادگیرترین زمان سال است که وزش نسیم دریا در ساحل شروع می شود.

 

شهرمیانگین حداقل دمای ° Cمیانگین حداکثر دمای ° Cنه. روزهای پاکبارندگی (میلی متر)
هوبارت8.316.941616
لانستون7.218.450666
دوانپورت8.116.861778
استرهان7.916.5411،458

 

جغرافیای ایالت تاسمانی استرالیا

ایالت تاسمانیا استرالیا از 68،401 کیلومتر مربع وسعت دارد. این منطقه به طور مستقیم در مسیر بدنام تند بادهای این منطقه قرار دارد که در جهان شناخته شده است. در شمال آن ، با تنگه باس از سرزمین اصلی استرالیا جدا شده است. ایالت تاسمانی استرالیا تنها ایالت استرالیا است که در سرزمین اصلی استرالیا واقع نشده است.

بسته به اینکه از کدام مرزهای اقیانوس ها استفاده می شود ، می توان گفت که این جزیره یا توسط اقیانوس منجمد جنوبی احاطه شده است، یا اقیانوس آرام در شرق آن و هند در غرب آن احاطه شده است. کوهستانی ترین بخش این ایالت منطقه Highlands مرکزی است که بیشتر قسمت های مرکزی غربی این ایالت را در بر می گیرد. بلندترین کوه تاسمانی کوه اوسا با 1617 متر (5،305 فوت) است.

بیشتر مناطق تاسمانی استرالیا هنوز هم جنگل انبوه دارد و پارک ملی در جنوب غربی و مناطق همسایه برخی از آخرین جنگل های معتدل باران در نیمکره جنوبی را در خود جای داده اند. رودخانه های زیادی از مناطق مرتفع مرکزی آغاز می شوند و به ساحل می ریزند. مراکز عمده جمعیتی تاسمانی عمدتاً در حوالی مصب (برخی از آنها رودخانه نامیده می شوند) واقع شده اند.

در مجموع تاسمانی ایالتی کوهستانی است و در مطالعات زمین شناسی آتشفشانی غیر فعال بوده است. میدلندز واقع در شرق مرکزی، عمدتا برای کشاورزی استفاده می‌شود؛ اگر چه فعالیت کشاورزی در سراسر ایالت تاسمانی استرالیا پراکنده شده است. چندین رودخانه به پایتخت تاسمانی، هوبارت می‌رسد که روی بعضی از آنها سد کشیده شده و تولید برق می‌کند.

 

ایالت تاسمانیا استرالیا

 

اقتصاد ایالت تاسمانی استرالیا

شرایط اقتصاد ایالت تاسمانیا استرالیا به چه صورتی است ؟ به طور سنتی، صنایع اصلی تاسمانی استخراج معادن (از جمله مس ، روی ، قلع و آهن)، کشاورزی، جنگلداری و گردشگری بوده است. تاسمانی در شبکه برق استرالیا قرار دارد.

دولت همچنین دارای تعداد زیادی از بخش های صادرات مواد غذایی، این صادرات شامل غذاهای دریایی(مانند ماهی اطلس ، صدف آبالون وخرچنگ ) در طول 15 سال تا 2010، موسسه تحقیقات کشاورزی تاسمانی محصولات جدید کشاورزی مانند شراب ، زعفران ، پیرتروم و گیلاس را پرورش داده است. شرایط اقتصادی مطلوب در سراسر استرالیا ، ارزان بودن بلیط هواپیما و دو کشتی جدید Spirit of Tasmania، همگی در حال رشد صنعت گردشگری هستند.

حدود 1.7٪ از جمعیت تاسمانی در استخدام دولت محلی هستند. دیگر کارفرمایان عمده عبارتند از Nyrstar NORSKE Skog، گرانج منابع، ریو تینتو . 34 درصد در تاسمانی نیاز به پرداختهای رفاهی دارند. این تعداد تا حدی به دلیل تعداد زیادی از ساکنان مسن و بازنشستگان در تاسمانی است که حقوق بازنشستگی سنی دریافت می کنند. با توجه به محیط طبیعی و هوای پاک، تاسمانی یک انتخاب معمول بازنشستگی برای استرالیایی ها است.حمل و نقل هوایی اصلی در تاسمانی، شامل خطوط جت استار و ویرجین استرالیا هستند. تاسمانی و به طور خاص، هوبارت به عنوان رابط اصلی استرالیا با قطب جنوب است. 

 

دانشگاه‌ها‌ و کالج‌های برتر ایالت تاسمانیا استرالیا

دانشگاه تاسمانیا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و چهارمین دانشگاه قدیمی در استرالیا می باشد که در سال 1890 تاسیس گردیده و دارای قدمت بیش از 100 سال می باشد. دانشگاه تاسمانیا در ایالت تاسمانیا استرالیا واقع شده است. تاسمانیا نام جزیره و ایالتی در جنوب شرقی استرالیا است و مرکز آن شهر هوبارت نام داد.

دانشگاه تاسمانیا هر ساله 3000 دانشجوی بین المللی را جذب می کند که از این تعداد درحدود 56% در مقاطع کارشناسی و 45%در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. دانشگاه تاسمانیا در رتبه بندی سایت QS دارای رتبه ی 287 می باشد.

دانشگاه تاسمانیا در زمینه های مختلف موضوعات درسی و رشته ها همانند زمین شناسی و علوم دریایی ، کشاورزی و جنگل داری جزو تاپ ترین ها و در 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. دانشگاه تاسمانیا در رشته هایی مانند روانشناسی، جغرافیا، علوم محیطی و فلسفه در رتبه 200 دانشگاه برتر در دنیاست.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین