مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند
خانه / مهاجرت به استرالیا / مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند

مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند

شاید بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا به گزینه مهاجرت به نیوزلند هم فکر کرده باشند هر دو کشور جزیره‌ای کم جمعیت با آب و هوای مشابه در کنار هم و حتی با پرچمی مشابه به همین دلیل در سال‌های اخیر سوالی بسیار میان متقاضیان مهاجرت وجود دارد و آن هم مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند می‌باشد. در این مقاله قصد داریم تا کمی به مقایسه دو کشور استرالیا و نیوزلند بپردازیم تا اگر متقاضیانی به دنبال پاسخ برای سوال خود در زمینه مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند هستند بتوانند یک پاسخ مناسب را کسب کنند.

مهاجرت به استرالیا بهتر است یا نیوزلند؟ این سوالی است که باید در مورد آن بسیار تحقیق کرد و ما هم تا جای ممکن به صورت مقایسه این دو کشور را بررسی خواهیم کرد. این مقاله از سری مقالات معرفی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت می‌باشد که ما در این بخش به صورت کامل به مقایسه کشور استرالیا با نیوزلند پرداخته‌ایم.

بررسی آمارها می‌توان به این نتیجه رسید که هر دو کشور استرالیا و نیوزلند در سال‌های اخیر جز کشورهای اصلی مهاجرپذیر دنیا بوده‌اند هرچند که استرالیا از لحاظ محبوبیت برای مهاجرت بسیار جلوتر از نیوزلند می‌باشد ولی بدانید که چیزی از ارزش‌های نیوزلند کم نخواهد شد. این دو کشور همسایه یکدیگر هستند با مناظر طبیعی بی‌نظیر ولی باید بگوییم که نیوزلند یک کشور آرام در مقابل استرالیا یک کشوری سریع با شهرهای بزرگ که با سرعت بالایی در حال پیشرفت می‌باشد.

هر دو کشور انگلیسی زبان می‌باشند که از این بابت شما شرایط راحت‌تری خواهید داشت. همان‌طور که در ابتدا گفتیم به دلیل افزایش تقاضا برای مهاجرت به این دو کشور اداره مهاجرت آن‌های از یک سیستم امتیاز بندی برای مشخص کردن افراد واجدشرایط استفاده می‌کنند.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

مقایسه راه‌های مهاجرت به استرالیا و نیوزلند

در مجموع می‌توان گفت روش‌ها و مسیرهای مهاجرت به این دو کشور مشابه می‌باشد یعنی ویزای کار استرالیا در مقابل ویزای کار نیوزلند می‌باشد و همین موضوع برای ویزاهای تحصیلی، سرمایه گذاری و یا ازدواج و والدین نیز می‌باشد و مشکلی از این بابت وجود ندارد اما تفاوت‌هایی در هریک از این مسیرها وجود دارد. به همین منظور در راستای پاسخ به سوال مهاجرت به استرالیا یا نیوزلند در ابتدا به بررسی راه‌های مهاجرت به استرالیا و نیوزلند بپردازیم.

ویزای کار استرالیا بهتر است یا ویزای کار نیوزلند؟

ویزای کار هر دو کشور یکی از ویزاهای محبوب به حساب می‌آید که اصلی‌ترین راه ورود به این دو کشور می‌باشد از سیستم امیتازبندی پیروی می‌کند. مسلما وقتی در مورد امتیازبندی صحبت می‌کنیم به این معنی می‌باشد که شما باید براساس یکسری پارامتر را داشته باشید تا امتیاز خود را افزایش دهید و این پارامترها معمولا یکی می‌باشد ولی میزان امتیازات آنها متفاوت می‌باشد.

شما برای ویزای کار استرالیا نیاز دارید تا حداقل 65 امیتاز را کسب کنید و از طرفی برای ویزای کار نیوزلند باید حداقل 160 امتیاز را کسب کنید اما نکته مهم این است که این امتیازات حداقل‌ها می‌باشد و شما باید امتیازات بیشتری را کسب کنید تا شانس خود را برای دریافت ویزا کار افزایش دهید.

توجه کنید که شما دو کشور ایده آل از لحاظ بازار کار را انتخاب کرده‌اید ولی استرالیا کمی بازار کار قوی‌تری را دارد به خصوص شهرهای سیدنی و ملبورن و همچنین میزان حقوق در استرالیا به میزان قابل توجه ای بیشتر استرالیا یعنی مردمان استرالیایی به طور میانگین در ماه 4838 دلار استرالیا دریافت می‌کنند.

ولی در نیوزلند این میزان براساس دلار استرالیا 3685 می باشد. این را باید در کنار میزان ساعات کاری قرار داد، بطوری که در استرالیا شما 38 ساعت در هفته باید کار کنید و در مقابل 40 ساعت در نیوزلند اما باید بگوییم دریافت ویزای کار استرالیا کمی راحتتر از ویزای کار نیوزلند می‌باشد.

این موضوع بیشتر به نوع امتیازات دریافتی شما می‌باشد برای مثال شما باید از نیوزلند پیشنهاد شغلی داشته باشید تا شانس بیشتری برای دریافت ویزا کسب کنید اما در مقابل برای استرالیا نیاز به دانش زبان انگلیسی می‌باشد جدول زیر را می تواند به شما دید بهتری از میزان امتیازات دریافتی بدهد البته باید بگوییم که افراد مجرد در استرالیا 10 امیتاز دریافت می‌کنند و در افراد متاهل همسر می تواند 10 امیتاز کمک کند.

فاکتوراسترالیانیوزیلند
حداکثر امتیاز برای هر فاکتور
سن3030
مهارت زبان انگلیسی20
پیشنهاد شغلی یا سابقه کار در نیوزلند/استرالیا050
کمبود مهارت های مطلق در منطقه کار / خارج از اوکلند / درآمد بالا30
تجربه کار در کشور خود1550
تجربه کار در کشور استرالیا یا نیوزلند2010
مدارک تحصیلی (آموزش)2070
عوامل دیگر (الزامات تحصیلی، تحصیل در کشور مورد تقاضا، زبان محلی، مهارت های همسر)2040
جمع امتیازات65160

ویزای سرمایه گذاری استرالیا بهتر است یا نیوزلند؟

اگر شما هم به دنبال سرمایه گذاری در یک کشور دیگر هستید و این دو کشور جزء گزینه های شما می باشد و سوال سرمایه گذاری در استرالیا بهتر است یا نیوزلند را می‌کنند که باید بگوییم به عوامل بسیاری بستگی دارد، همه ما می‌دانیم افرادی که قصد دارند در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کنند عوامل بسیاری را بررسی می‌کنند.

ولی موضوع مهم این است که شما قصد راه اندازی چه نوع بیزینس و کسب و کاری را در این کشورها دارید چرا که هر دو کشور چندین نوع ویزای سرمایه گذاری دارند که نیاز به سرمایه گذاری‌های میلیون دلاری دارند اما در این مورد هم استرالیا می‌تواند با ویزای 132 به شما کمک کند البته اگر قصد داشته باشید مبالغ بالای 1.5 میلیون دلار را سرمایه گذاری کنید که در نیوزلند این مبلغ بسیار بالاتر می‌باشد.

ولی اگر بین این دو کشور برای سرمایه گذاری تردید دارید به شما ویزای 188 استرالیا پیشنهاد می‌کنیم بدون شک در میان گزینه‌های موجود می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد زمانی که شما می‌توانید با مبلغ 200 هزار دلار استرالیا در این کشور سرمایه گذاری کنید و یک کسب و کار در این کشور ایجاد کنید و اقامت استرالیا را دریافت کنید چرا باید به گزینه ای دیگر فکر کنید.

تحصیل در استرالیا و یا نیوزلند

تحصیل در استرالیا یا نیوزلند

هر دو کشور دارای یک سیستم آموزشی پیشرفته و مدرن می‌باشند. ولی باید گفت که استرالیا دانشگاه‌هایی با رنک بالای بیشتری دارد و از این لحاظ نسبت به نیوزلند شناخته شده‌تر است. شما به راحتی می‌توانید ویزاهای تحصیلی این دو کشور را دریافت کنید اما باید بگوییم که تحصیل در استرالیا هزینه بیشتری را از شما می‌خواهد و شما در هر دو این کشورها فقط اجازه کار به میزان 20 ساعت در هفته خواهید داشت. در جدول زیر سه دانشگاه برتر استرالیا و نیوزلند را به نشان داده‌ایم تا آنها را از لحاظ رنکینگ آن‌ها را مقایسه کنید.

دانشگاه های استرالیارتبه QS در سال 2020دانشگاه های نیوزلندرتبه QS در سال 2020
دانشگاه ملی استرالیا29دانشگاه اوکلند83
دانشگاه ملبورن38دانشگاه اوتاگو176
دانشگاه سیدنی42دانشگاه فناوری اوکلند442

مقایسه هزینه زندگی در استرالیا و نیوزلند

در ابتداد باید بگوییم منبع این اعداد و ارقام وب سایت جهانی www.numbeo.com می باشد که هرروزه براساس اطلاعاتی که افراد جامعه اعلام می کنند آپدیت می شود در نتیجه هزینه های اعلامی در وب سایت براساس نظرسنجی های افرادی است که در آن کشور زندگی و کار می کنند، است. تمامی قیمت ها براساس دلار استرالیا می باشد.

هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره در نیوزلند براساس دلار استرالیا حدودا 4390 دلار استرالیا می باشد که این هزینه در استرالیا حدودا 3600 دلار می باشد. ولی اگر شما مجرد هستید باید برای یک ماه زندگی در نیوزلند 1200 دلار کنار بگذارید و همین موضوع برای استرالیا حدود 1050 دلار می باشد.

هزینه‌های اجاره آپارتمان در استرالیا به شرح زیر می باشد

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1،550 دلار 
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز1،110
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر2،240 
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1،530 

هزینه‌های اجاره آپارتمان در نیوزلند به شرح زیر می باشد

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1450 دلار
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز1150 دلار
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر2400 دلار
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1900 دلار

قیمت خرید خانه در استرالیا

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر8،152.05 
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز6،047.91 

قیمت خرید خانه در نیوزلند

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر6700 دلار استرالیا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز5050 دلار استرالیا

میزان حقوق در استرالیا

متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)4،847.51 دلار استرالیا
نرخ بهره وام به درصد (٪) ، سالانه ، به مدت 20 سال با نرخ ثابت3.77 

میزان حقوق در نیوزلند

متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)3600 دلار استرالیا
نرخ بهره وام به درصد (٪) ، سالانه ، به مدت 20 سال با نرخ ثابت4.21

مقایسه کیفیت زندگی در استرالیا و نیوزلند

هر دو کشور همان طور که در ابتدای مقاله عنوان کردیم دارای سطح زندگی بالایی می باشند و اختلاف چندانی از این لحاظ با یکدیگر ندارند اگر بخواهیم کیفیت زندگی در این دو کشور را باهم مقایسه کنیم شاخص هایی هم چون (شاخص ایمنی، شاخص های بهداشتی و درمانی، شاخص آب و هوا، شاخص هزینه زندگی، نسبت قیمت ها به درآمد، شاخص زمان تردد در ترافیک، شاخص آلودگی) را در این گزارش در نظر گرفته ایم که استرالیا نمره 181 را از 240 دریافت کرده است و نیوزلند هم نمره 166 را دریافت کرده است.

انتخاب مناسب‌ترین راه برای مهاجرت به استرالیا، با توجه به شرایط شما

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین