5 شغل با رقابت بالا برای مهاجرت به استرالیا
خانه / مهاجرت به استرالیا / 5 شغل با رقابت بالا برای مهاجرت به استرالیا

5 شغل با رقابت بالا برای مهاجرت به استرالیا

آیا شما هم قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و میخواهید بدانید شرایط رشته شما در سیستم مهاجرت استرالیا در کجاست؟ پیشنهاد می کنم با ما در این وب سیات همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را بدست آورید از این رو قصد داریم در این مقاله به بررسی و معرفی 5 شغل با رقابت بالا برای مهاجرت به استرالیا در سال 2020 بپردازیم منبع این اطلاعات سایت ANZSCO انذکو می باشد. شما در چه کد شغلی فعال هستید و با چه کد شغلی قصد مهاجرت به استرالیا را دارید ؟

همان طور که می دانید شرایط مهاجرت به استرالیا کاملا رقابتی می باشد به این صورت که شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر و یا همان ویزاهای کاری نیاز به بدست آوردن امتیاز هستید در نتیجه شما باید بیشترین امتیاز را بدست بیاورید تا برای مهاجرت شانس بیشتری داشته باشید.

توجه کنید که اداره مهاجرت استرالیا ذکر کرده است برای مهاجرت باید حداقل 65 امتیاز داشته باشید ولی همه ما می دانیم در بسیاری از رشته ها و کد شغلی تبدیل به ویزا نمی شود برای مثال شما در رشته مهندسی مکانیک در سال های اخیر ندیده اید که فردی با 65 امتیاز بتواند ویزا دریافت کند چرا که متقاضیان این رشته ها در سال های اخیر کف امتیاز را بالا برده اند و شما اگر در این کد شغلی 65 امتیاز دارید نباید امیدی به دریافت ویزا داشته باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

بیشترین تقاضا برای مهاجرت به استرالیا از طریق چه رشته ای می باشد؟

در ابتدا با تیتر 5 شغل با رقابت بالا برای مهاجرت به استرالیا آغاز کردیم و گفتیم که سیستم skillselect در سال های اخیر ویزاهای کاری بسیاری رقابتی شده اند و می خواهیم 5 شغل با بیشترین تقاضا را برای شما معرفی کنیم و این به این معنی می باشد که برای آن افراد بسیاری درخواست داده اند در نتیجه صف طولانی برای آن دارد و در نتیجه کف امتیاز آن افزایش یافته است و در نهایت رقابت در آن ها بسیار بالا می باشد.

اگر شما هم در این رشته هستید و قصد مهاجرت و دریافت ویزای 189 استرالیا را دارید خود را برای یک رقابت سخت آماده کنید.

  • رشته حسابداری با کد شغلی 221111 این افراد باید بدانند تعداد 12315 EOI ثبت شده است.
  • رشته مهندسی نرم افزار با کد شغلی 261313 این افراد باید بدانند تعداد 8386 EOI ثبت شده است.
  • رشته حسابرس مستقل با کد شغلی 221213 این افراد باید بدانند تعداد 3657 EOI ثبت شده است.
  • رشته مهندسی مکانیک با کد شغلی 233512 این افراد باید بدانند تعداد 3516 EOI ثبت شده است.
  • رشته تحلیلگر تجارت ICT با کد شغلی 261111 این افراد باید بدانند تعداد 3447 EOI ثبت شده است.

متقاضیان عزیز باید دقت کنند رشته های که عنوان کردیم برای ویزاهای 491 و همچنین ویزای 190 هم شرایط سختی دارند.

 

این موضوع برای متقاضیان به چه معنایی می باشد؟

اعداد بالا به9 این معنا می باشد که اگر شما هم متقاضی مهاجرت به استرالیا در یکی از ک رشته های بالا هستید باید امتیاز بالایی را بدست آورید یعنی امتیاز شما برای اخذ ویزای 189 استرالیا باید در حدود 90 امتیاز باشد و یا حتی بالاتر از طرفی شرایط ایجاد شده به دلیل کوید 19 باعث شده است تا میزان صدور ویزا توسط اداره مهاجرت استرالیا کاهش یابد تا این موضوع هم دلیلی به ایجاد صف های طولانی شود. آیا تا به حال امتیازات خود را منحاسبه کرده اید؟

اگر شما هم در یکی از رشته های بالا هستید در صفحه ویزای کار استرالیا امتیاز خود را محاسبه کنید در در این جدول های جایگاه خود را برای ویزای 189 استرالیا ببینید.

 

ANZSCO

 

کد شغلی مهندس مکانیک 233512

امتیازاتتعداد EOI
85754
90387
9546
105کمتر از 20

 

کد شغلی حسابرس مستقل 221213

امتیازاتتعداد EOI
901715
95254
100کمتر از 20

 

کد شغلی مهندس نرم افزار 261313

امتیازاتتعداد EOI
851،396
90707
95124
100کمتر از 20

 

کد شغلی حسابداری 221111

امتیازاتتعداد EOI
903،182
952549
100227
105کمتر از 20

 

کد شغلی ICT تحلیلگر تجارت 261111

امتیازاتتعداد EOI
90495
95103
100کمتر از 20

 

برای افزایش امتیاز مهاجرت به استرالیا چه باید کرد ؟

مسلما برای مهاجرت به استرالیا در ابتدا باید یک استراتژی و برنامه ریزی مناسب را داشته باشید. مهاجرت موضوعی نمی باشد که شما یک شبه برای آن تصمیم گیری کنید باید برای آن تحقیق های بسیاری را انجام دهید چرا که هدف از مهاجرت رسیدن به شرایط بهتر نسبت به شرایط کنونی شماست. از این رو در ابتدا باید ببینید که شما چند امتیازی هستید و در کدام یک از آیتم ها می توانید امتیاز خود را افزایش دهید برای مثال در مواردی مانند سطح زبان و یا سابقه کار می توانید امتیازات خود را افزایش دهید از این رو پیشنهاد می کنم مقاله امتیاز بندی ویزای کار استرالیا را مطالعه کنید تا در این زمینه دید بهتری را پیدا کنید.

 

فرم EOI استرالیا

در این مقاله چندین بار از فرم EOI استرالیا سخن گفتیم و باید در این رابطه کمی برای شما توضیح دهیم. کشور استرالیا به دلیل تقاضای بالا برای ویزا از طرف مهاجران در سراسر دنیا باعث شده است تا هرروز این تقاضا و درخواست ها افزایش یابد و این افزایش درخواست ها بیشتر بر روی ویزاهای اسکیل ورکر و یا همان ویزاهای کاری می باشد. در تاریخ یک ژانویه ۲۰۱۲ طی اقدامی اداره مهاجرت استرالیا سیستمی به نام Skill Select راه اندازی کرد و در این سیستم آنلاین مدارک و پرونده متقاضیان بررسی می شود و در نهایت با کمک EOI به هر فرد امتیاز داده می شود. شما با تکمیل فرم EOI استرالیا از امتیاز خود آگاه می شوید ولی متاسفانه نمی توانید متوجه شوید که جایگاه شما در این صف در کجاست فقط می دانیم که این صف براساس امتیازات شماست و براساس میزان امتیاز در کسب کرده در این صف قرار میگیرید. در نتیجه جایگاه شما در این صف براساس امتیاز و تاریخ ثبت فرم EOI استرالیا می باشد برای مثال فردی با 90 امتیاز بالا تر از فردی با 80 امتیاز است و همچنین دو فرد با امتیاز مشابه بر اساس تاریخ تکمیل EOI رتبه بندی می شود یعنی دو نفر با امتیاز مشابه، فردی بالاتر قرار می گیرد که در تاریخ زودتری فرم را تکمیل کرده باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان ویزاهای تخصصی هیمن حالا ثبت نام کن

 

کلام پایانی

بحث مهاجرت در روز های اخیر کمی سخت شده است و نسبت به سال ها گذشته تخصصی تر شده است. در سال های گذشته کافی بود با کمی تلاش و با امتیازات 65 ویزای استرالیا را دریافت کرد اما این روز ها گرفتن ویزا با 65 امتیاز برا اکثر کدشغلی ها تبدیل به یک رویا شده است. در مقاله ای به صورت مجزا در مورد مهاجرت حسابداران به استرالیا با شما سخن گفته ایم و در آن عنوان کرده ایم که چرا در حال حاضر مهاجرت با این کد شغلی بسیار سخت شده است. اما رشته های دیگر شرایط به نسبت بهتری دارند برای مثال شما با 90 امیتاز شانس بسیار بالایی برای مهندسی مکانیک دارید و در نهایت باید بدانید که که شما شانس های بالایی در ویزاهای 190 و 491 دارید که درصورت کمی امتیاز می توانید به آن ها هم فکر کنید.

 

مطالب مرتبط

1402/03/08

حداقل حقوق در استرالیا؛ عوامل تاثیر گذار بر آن

بسیاری از افراد قصد دارند برای رسیدن به زندگی بهتر از طریق مسیرهای مختلف به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. یکی از مقاصدی که وضعیت بسیار مناسبی از تمامی...

ادامه مطلب

1402/02/08

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا

مهاجرت کابینت ساز به استرالیا از آن دسته از تخصص‌هایی به حساب می‌آید که بسیار راحت‌تر از رشته مهندسی مانند مکانیک، معماری و امثال آنها است. شاید از...

ادامه مطلب

1402/02/08

بیمه عمر در استرالیا

زمانی که قصد ادامه زندگی در کشوری جدید را دارید، بدون شک می‌دانید که میان برخی از مفاهیم و امور کلی در ایران و مقصد مدنظرتان تفاوت‌هایی وجود...

ادامه مطلب

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

رزرو مشاوره آنلاین