ویزای توریستی و گردشگری استرالیا

هر ساله میلیون‌ها نفر با هدف‌های مختلف از طریق ویزای توریستی و گردشگری به استرالیا سفر می‌کنند. ویزای استرالیا دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از آنها ویزای توریستی می باشد. انواع ویزاهای توریستی استرالیا به متقاضیان این امکان را می‌دهد که از دوستان و اقوام خود دیدار کنند، در سمینارها و رویدادهای تجاری شرکت کنند یا به بازدید از استرالیا بپردازند.

برای دریافت ویزای توریستی استرالیا، متقاضی می‌بایست مدارکی نشان دهد که قصدش از سفر، فقط بازدید از این کشور است و هیچگونه قصدی مبنی بر ماندن در این کشور ندارد. دولت استرالیا تمامی ساب‌کلاس‌های ویزای توریستی استرالیا را حذف کرده و تمام بازدید‌کنندگان با هر هدفی می‌بایست از طریق ویزای 600 استرالیا اقدام نمایند. ویزای توریستی استرالیا و یا ویزای 600 استرالیا به صورت یک اقامت موقت استرالیا می باشد که به متقاضیان این اجازه را می دهد تا در استرالیا برای مدت کوتاهی که دلایل آن را ذکر کردیم در استرالیا بمانند.

معرفی ویزای توریستی استرالیا

در قسمت قبلی توضیحاتی کلی پیرامون ویزای توریستی استرالیا را مشاهده کردید. حال زمان آن می‌رسد تا به صورت کمی تخصصی‌تر این مجوز اقامتی را مورد بررسی قرار دهیم. اولین موضوعی که در این روند باید به آن اشاره داشته باشیم، چیزی نیست جز متغیر بودن مدت اعتبار آن. در بخش قبلی بیان نکردیم که ویزای توریستی استرالیا دارای انواع و ساب کلاس‌های مختلفی است. بسته به هدفی که دارید، باید به سراغ گزینه مناسبی از میان آنها بروید.

آیا مطلع شدن از این موضوع باعث نگرانی شما شده است؟ در این صورت باید توصیه کنیم که بخش‌های بعدی این مقاله را از دست ندهید؛ زیرا در ادامه قسمت‌هایی را به تشریح هر یک از آنها اختصاص داده‌ایم. پس از بیان این اطلاعات باید بگوییم آن دسته از افرادی که می‌خواهند برای انجام برخی امور و به طور محدود در کشور بیان شده حضور داشته باشند، ویزای توریستی استرالیا می‌تواند تمامی نیازهایشان را برآورده کند. آیا به دنبال آن هستید تا با مقصد مورد بحث بیشتر آشنا شوید و تصمیمی نهایی پیرامون انتخاب کردن یا نکردنش به عنوان هدف نهایی مهاجرت بگیرید؟

پس باز هم توصیه می‌کنیم به سراغ استفاده از Australian tourist visa بروید. ویزاهای توریستی و گردشگری، حمایت توسط خانواده یا توریستی فمیلی و بازدید کننده تجاری دسته بندی‌های اصلی‌ای هستند که می‌توانید برای دریافتشان وارد عمل شوید. در کنار آنها باید توجه داشته باشید که یکبار ورود و مولتی هم انواع اصلی مجوز اقامتی مورد بحث هستند. اگر بخش‌های بعدی را مطالعه کنید، اطلاعات بیشتری پیرامون موارد بیان شده مشاهده خواهید کرد.

همان‌طور که گفتیم ویزای توریستی استرالیا به طور کلی 3 زیر مجموعه دارد. اولین موردی که در این بخش قصد داریم به بررسی آن بپردازیم، ویزای توریستی و گردشگری می‌باشد. آن دسته از افرادی که می‌خواهند به مدت محدودی و تنها با هدف تفریح، بازدید از مناطق دیدنی، سپری کردن تعطیلات خود و آشنایی با محیط و اجتماع کشور مورد بحث به آن سفر کنند می‌توانند از این مورد استفاده نمایند. اشخاصی که قصد دارند برای انجام امور تجاری یا شغلی به استرالیا وارد شوند، باید به سراغ سایر مجوزهای اقامتی بروند؛ زیرا استفاده از مسیر بیان شده به منظور رسیدن به اهداف مورد بحث ممکن است کمی برایشان مشکل ساز شود.

ویزای توریستی استرالیا فامیلی مختص افرادی است که قصد بازدید از خانواده دارند و اقوام آن‌ها در تمام مدت سفر اعلام حمایت مالی می‌کند. اگر خواهر و برادر یا اقوام یا دوستان شما در استرالیا هستند و شما قصد دیدار آنها را دارید، بهترین مسیر ویزای 600 استرالیا فامیلی با دعوتنامه است.

 

مزایای ویزای توریستی فامیلی استرالیا :

  • خانواده و دوستان خود را ملاقات کنید .
  • به عنوان یک توریست برای سفر گردشگری یا هر هدف دیگری به جز اهداف کاری یا معالجات پزشکی در استرالیا باشید.

مواردی که تا به اینجا مورد بررسی قرار دادیم، تنها برای بازدید از کشور و سر زدن به اعضای خانواده و دوستان در حالات مختلف بودند. عده‌ای می‌خواهند از یک کسب و کار بازدید نمایند و یا به منظور شرکت در کنفرانس‌ها، مذاکرات و جلسات کاری و رویدادهای شغلی و تجاری به استرالیا مراجعه کنند. دولت برای آن که نیاز این گروه خاص را هم بر طرف کند، دست به طراحی و پیاده سازی این نوع ویزای توریستی استرالیا زده است.

شاید برایتان جالب باشد که با داشتن این مجوز اقامتی قادر خواهید بود یک کسب و کار راه اندازی کنید، به دنبال کار بگردید و در مصاحبه‌های شغلی به طور حضوری شرکت نمایید و اطلاعات اولیه برای سرمایه گذاری یا عقد قرار دادی تجاری را جمع آوری کنید. آیا می‌خواهید با استفاده از این مجوز در مدت زمان حضورتان به اشتغال با دریافت حقوق بپردازید یا خدمات و کالای خود را به طور مستقیم وارد بازار نمایید؟ پس باید بدانید دولت و اداره مهاجرت در صورت مطلع شدن از این مسائل با شما برخورد خواهند کرد.

بعد از تشکیل پرونده در اداره‌ی مهاجرت استرالیا ، باید صبر کرد تا مسئول رسیدگی به پرونده مشخص شود تا متقاضی بتواند از طریق آن مسئول، پیگیر پرونده‌ی مهاجرتی خود شود. در این مرحله از متقاضی خواسته می‌شود که نقصی مدارک خود را در صورت وجود تکمیل کند. اگر تمامی این مراحل بدون مشکل سپری شوند، بعد از گذشت کمتر از ۲۴ ساعت تا دو ماه ( بسته به لود کاری دفتر بررسی کننده ) ویزای فرد صادر می‌گردد.

بعد از جمع‌آوری مدارک، می‌بایست پرونده‌ی متقاضی به صورت آنلاین در اداره‌ی مهاجرت استرالیا تشکیل شود. بعد از پرداخت هزینه‌ی تشکیل پرونده، پروسه‌ی بررسی مدارک برای مهاجرت به استرالیا آغاز خواهد شد.

به دلیل حساسیت بالای اداره‌ی مهاجرت استرالیا بر روی ویزای 600 استرالیا ، جمع‌آوری مدارک را می‌توان مهم‌ترین قسمت از پروسه‌ی دریافت ویزای توریستی گردشگری استرالیا دانست. در این مرحله مدارک مورد نیاز با توجه به هدف بازدید کننده، توسط وکیل مهاجرتی استرالیا مشخص خواهد شد. مدارک تکمیلی ویزای گردشگری به شرح زیر است:
– گواهی شغلی با ذکر وضعیت اشتغال،‌ مدت اشتغال و پست سازمانی،‌ میزان حقوق دریافتی و تایید مرخصی توسط کارفرما
– دعوت‌نامه و کپی ویزای شخص دعوت‌کننده به همراه مشخصات کامل
– مدارک دال برا توانایی مالی
– مدارک دال بر قیدها و انگیزه‌ها برای بازگشت به کشور مبدا

شرایط ویزای توریستی استرالیا

اداره مهاجرت برای آن که بتواند افراد واجد شرایط را از میان تمامی درخواست دهندگان ویزای توریستی استرالیا انتخاب نماید، چارچوبی را طراحی کرده است. شما عزیزان می‌توانید با مطلع شدن از  پیش نیازهای موجود شانس بیشتری برای موفقیت خود ایجاد نمایید. ابتدا باید نشان دهید که فقط برای بازدید از کشور و انجام امور مجاز قلمداد شده در نوع مد نظر خود به آن وارد می‌شوید. در مرحله بعدی دولت از شما می‌خواهد اثبات کنید که تمکن مالی مناسبی دارید و در مدت زمان اقامتتان مشکلی برای تامین هزینه‌هایتان نخواهید داشت.

زمانی که درخواستتان را از طریق پورتال مشخص شده ارسال می‌نمایید، باید خارج از استرالیا باشید. اگر بتوانید به خوبی نشان دهید که در زمان بررسی پرونده قصدی برای گرفتن پناهندگی و یا ادامه اقامتتان در کشور مورد بحث را ندارید و می‌خواهید به وطن خود بازگردید هم تاثیرات مثبتی بر پرونده‌تان خواهد داشت.

ویزای توریستی و گردشگری استرالیا

چگونه می‌توان ثابت کرد که قصد بازگشت به کشور خود را داریم؟

همان‌طور که در قسمت قبلی بیان کردیم، باید مدارکی را برای آن که ثابت کنید قصد بازگشت به کشور خود را دارید هنگام ارسال درخواست به اداره مهاجرت ارائه دهید. افراد از این طریق می‌توانند نشان دهند که نمی‌خواهند به طور غیر قانونی پس از اتمام مدت زمان مجوز اقامتی‌شان حضورشان را در استرالیا ادامه دهند و یا برای دریافت پناهندگی اقدام نمایند. اگر با سازمان یا شرکتی همکاری می‌نمایید، می‌توانید نامه‌ای از کارفرمایتان مبنی بر تعهد شغلی‌تان بگیرید و ارسال کنید.

آیا مشغول به تحصیل هستید؟ در این صورت اسناد مربوط به آن هم می‌توانند به منظور اثبات علاقه‌مندی‌تان برای بازگشت به کشور کفایت کنند. داشتن دارایی و املاک، مدارک مربوط به اهداف و برنامه‌هایتان هنگام حضور در استرالیا و مواردی از این قبیل را می‌توان به عنوان اسنادی معرفی کرد که با استفاده از آنها می‌توانید ثابت کنید قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی استرالیا

تا اینجا روش‌های کلی پیش رویتان، انواع ویزای توریستی استرالیا و شرایط استفاده از آنها را مورد بررسی قرار دادیم؛ حال شما می‌توانید با استفاده از اطلاعات تقریباً کاملی که در اختیار دارید، تصمیم نهایی خود را برای انتخاب گزینه مناسبی بگیرید. همان‌طور که می‌دانید، هر فرد به منظور اثبات واجد شرایط بودنش ملزم است اسنادی را برای هر یک از پیش نیازهای تعیین شده آماده سازی و به همراه فرم‌های تکمیل شده پس از پرداخت هزینه بررسی‌شان ارسال نماید.

فرم درخواست ویزای 600 استرالیا، عکس جدید رنگی در ابعاد پاسپورتی، ترجمه شناسنامه، کپی گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ قصد ورود به استرالیا و دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت یا ویزای فرد دعوت کننده با ذکر آدرس کامل و تلفن برخی از اصلی‌ترین اسنادی به حساب می‌روند که متقاضیان باید ارائه دهند.

اگر بخواهیم کمی بیشتر پیرامون این موضوع توضیح دهیم باید بگوییم مدارکی مانند گواهی تمکن مالی، فیش پرداختی هزینه‌ها و هر گونه سند و مدرکی که نشان دهد قصد دارید پس از پایان مدت مجوز اقامتی به کشور خود بازگردید هم به مواردی که کمی قبل‌تر بیان کردیم اضافه نمایید.

انواع ویزای توریستی استرالیا

شاید زمانی که تیتر این بخش را مطالعه می‌کنید، به این فکر بیفتید که زیر شاخه‌های اصلی ویزای توریستی استرالیا همان انواعش هستند و در نگارش مقاله اشتباهی رخ داده است؛ اما باید بگوییم که این گونه نیست. به طور کلی و بر اساس ماهیت می‌توان مجوز اقامتی مورد بحث را به سینگل و مولتی تقسیم بندی کرد.

اگر توانسته‌اید ویزای توریستی سینگل بگیرید، تنها مجاز هستید که یکبار به خاک کشور وارد شوید و پس از ترک آن حتی زودتر از منقضی شدن مجوزتان، باید دوباره مسیر گرفتن Australian tourist visa را طی نمایید. دولت برای رفع مشکل افرادی که این مجوز به کارشان نمی‌آید نوع مولتی را نیز طراحی و پیاده سازی کرده است. با استفاده از این نوع خاص فرد می‌تواند به دفعات به کشور وارد و از آن خارج شود و در هر بار معمولاً به مدت 3 ماه اقامت داشته باشد.

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

برای آن که بتوانید به طور موفقیت آمیز مسیر گرفتن ویزای توریستی استرالیا را بگیرید، باید برخی مراحل را به طور کامل طی نمایید. در گام اول افراد باید اطلاعاتی کامل و جامع از جنبه‌های مختلف این مجوز به دست آورند تا نسبت به ماهیت کلی برنامه، انواع مسیرهای موجود و انتخاب گزینه‌ای مناسب آگاهی کاملی داشته باشند. تمامی داده‌های ضروری بیان شده را می‌توانید با مطالعه بخش‌های مختلف همین مقاله به دست آورید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید هم از طریق مسیرهای ارتباطی موجود با مشاوران و کادر مجرب سازمان مهاجرتی سلکت ویزا در تماس باشید. پس از انجام امور فوق زمان آن می‌رسد تا مدارک تعیین شده توسط اداره مهاجرت را جمع آوری و ترجمه نمایید تا برای ارسال آماده باشند. مرحله بعدی که باید انجام شود تا پرونده شخص مورد بررسی قرار بگیرد، پرداخت هزینه‌ها می‌باشد. در گام بعدی فرد باید پروفایلی برای خود در سایت اداره مهاجرت (ImmiAccount) به وجود آورد تا از طریق آن درخواست خود را ثبت نماید (اگر از خدمات وکیل مهاجرت به استرالیا استفاده نمی‌کند).

هزینه ویزای توریستی استرالیا

اگر به دنبال آن هستید تا ویزای توریستی استرالیا را به دست آورید، باید بدانید که برای رسیدن به این هدف باید مخارج گام‌های مختلفش را پرداخت کنید. آماده سازی مدارک مورد نیاز و ترجمه آنها به انگلیسی یکی از اموری به حساب می‌رود که هزینه‌هایی را برایتان به همراه خواهد داشت؛ اما زمانی که صحبت از چنین موردی به میان میاید، بیشتر مخارج دولتی بررسی پرونده مد نظر قرار می‌گیرند. حداقل مبلغی که دولت از طریق اداره مهاجرت برای آن اعلام کرده 190 دلار استرالیا است. بسته به این که چه تعداد همراه قصد دارید به پرونده خود اضافه کنید، مبلغ بیان شده متفاوت خواهد بود.

هزینه ویزای توریستی کانادا

مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن ویزای توریستی استرالیا

یکی از موضوعات دیگری که پیرامون ویزای توریستی استرالیا نمی‌توان نظر دقیقی پیرامونش بیان کرد، مدت زمان مورد نیاز برای دریافت پاسخ نهایی پرونده می‌باشد. این بازه بسته به فاکتورهای مختلفی می‌تواند بین 3 تا 22 روز به طول بینجامد.

در ارتباط با این موضوع باید بگوییم انجام برخی امور به کاهش یافتن مدت زمان مورد بحث کمک خواهد کرد. مهم‌ترین اقدامی که در این راستا می‌توانید انجام دهید، آماده سازی کامل تمامی اسناد درخواست شده و طی کردن گام‌های موجود به درستی است. با این کار احتمال برگشت خوردن درخواست ویزای توریستی استرالیا کاهش می‌یابد.

ریجکتی ویزای توریستی استرالیا

ریجکتی ویزای توریستی استرالیا اصلی‌ترین نگرانی افرادی به حساب می‌رود که به دنبال استفاده از این مجوز اقامتی به منظور وارد شدن به کشور مورد بحث هستند. معمولاً اشخاصی که با این مشکل مواجه می‌شوند نقصی در پرونده خود دارند. اگر به توضیحاتی که تا به اینجا بیان کردیم توجه کرده باشید، بدون شک به خاطر دارید که گفتیم هر فرد باید اسنادی را مبنی بر این که قصد دارد به کشور خود بازگردد آماده و ارائه کند که در اصطلاح به آنها مدارک تای گفته می‌شود.

اگر آیتم‌های مورد بحث و یا سایر اسناد تعیین شده ناقص باشند و یا نتوانید اداره مهاجرت را قانع کنید که قصد گرفتن پناهندگی یا اقامت غیر قانونی را ندارید، با مشکل ریجکتی ویزای توریستی استرالیا مواجه خواهید شد. داشتن سوء پیشینه، سابقه سفر نامناسب مانند دیپورت شدن از کشورهای مختلف و ارائه اطلاعاتی غلط سایر دلایلی به حساب می‌روند که منجر به رد شدن درخواستتان می‌شوند.

امکان لغو ویزای توریستی در فرودگاه

افراد بسیاری از سراسر دنیا برای ویزای توریستی استرالیا اقدام می کنند و این موضوع می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. افراد بسیاری فقط قصد دیدن از این کشور را دارند و یا برخی قصد شرکت در یک همایش یا سمینار را دارند و ییا دیدن اعضای خانواده ، این موارد اصلی ترین دلایل اخذ ویزای توریستی استرالیا می باشد. این روز ها شاهد لغو و ریجکت ویزای توریستی استرالیا هستیم و این موضوع برای متقاضیانی که از کشورهای خاورمینانه اقدام می کنند بیشتر اتفاق می افتد. در مقالهای با عنوان امکان لغو ویزای توریستی در فرودگاه به صورت کامل توضیح داده ایم که به چه دلایلی می تواند ویزای توریستی شما لغو شود.

ویزای توریستی استرالیا با سلکت ویزا

جاذبه های توریستی استرالیا

اگه استرالیا را به عنوان مقصد توریستی خود انتخاب می کنید باید این نکته را بگویم جاذبه های توریستی استرالیا در نوع خود بینظیر و کمیاب می باشند برخی از گونه های جانوری در این کشور فقط خاص همین کشور می باشد و یا این که شما با یک کشور پهناور رو به رو هستید که برای بررسی آن نیاز به زمان زیادی دارید. توصیه می کنم مقاله ۸ جاذبه طبیعی بی نهایت حیرت انگیز در جنوب استرالیا مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی از این کشور بدست آورید.

از آنجایی که در این مقاله کلاً به بررسی ویزای توریستی استرالیا پرداختیم، لازم دیدیم بخشی را هم به معرفی کلی جاذبه های توریستی استرالیا آن اختصاص دهیم. سابقه حیات در این کشور بسیار طولانی بوده و به قبل از کشفش توسط اروپاییان مربوط است. آثار باستانی مختلفی از دوره‌های مورد بحث در اطراف شهرهای این کشور وجود دارند که می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشند.

بیشتر شهرهای بزرگ استرالیا بندری هستند و بر همین اساس می‌توان گفت تفریحات ساحلی در آن رونق بسیاری دارد؛ از مراجعه به رستوران‌ها و کافی شاپ‌های ساحلی گرفته تا قدم زدن در ساحل.

سخن آخر

ویزای توریستی استرالیا یکی از مجوزهای اقامتی‌ای به حساب می‌رود که با داشتن مدت زمان اعتبار اندک، همچنان طرف‌داران بسیاری دارد. اگر بخواهیم دلایل چنین وضعیتی را معرفی نماییم، باید بگوییم افراد زیادی می‌خواهند قبل از آن که این کشور را به عنوان مقصد نهایی مهاجرتی‌شان انتخاب کنند، با محیط و فضای کلی آن و وضعیت اجتماعی‌اش آشنایی پیدا کنند.

یکی از بهترین روش‌ها برای این کار هم ورود به استرالیا از این طریق به حساب می‌رود. شما می‌توانید از طریق مسیر مورد بحث به راحتی برای مدت زمان مشخصی وارد منطقه مد نظر خود برای زندگی شوید، در آن اقامت داشته باشید و از لایف استایل کلی زندگی در آن مطلع شوید.

ما در سازمان مهاجرتی سلکت ویزا سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و قابل قبولی با مجوز مورد بحث آشنا نماییم و مسیر کلی پیش رویتان را برایتان شفاف سازی نماییم. آیا پس از مطالعه این مقاله دریافته‌اید که همچنان نیازمند اطلاعات بیشتری هستید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با مشاوران ما از طریق مسیرهای ارتباطی موجود در تماس باشید.