ویزای والدین استرالیا

مهاجرت به استرالیا یکی از اصلی‌ترین اهداف افراد مختلفی به حساب می‌رود. اگر شما عزیزان هم به دنبال استفاده از این مسیر هستید، بدون شک با مزایایی که در انتظارتان خواهد بود بسته به ویزای مورد استفاده به خوبی آشنا هستید و در منابع بسیاری داده‌هایی قابل قبول پیرامونشان به دست آورده‌اید. اگر کمی بهتر به این مسئله بیندیشید، بدون شک متوجه می‌شوید که چالش‌هایی هم بر سر راهتان قرار خواهند داشت که یکی از اصلی‌ترین آنها به همراه بردن اعضای خانواده است.

آیا متاهل هستید و در ابتدای روند می‌خواهید همسر و فرزندانتان را با خود ببرید؟ در این صورت مشکلی برایتان وجود نخواهد داشت. آیا نگرانی اصلی شما عدم حضور والدین کنارتان است؟ پس باید اطلاعاتی در مورد ویزای والدین استرالیا به دست آورید. این نوع خاص از مجوز اقامتی، توسط اداره مهاجرت با نظارت دولت طراحی شده است تا به افرادی با شرایط ویژه اجازه به همراه بردن پدر و مادرشان را بدهد.

سازمان مهاجرتی سلکت ویزا برای آن که به شما عزیزان در به دست آوردن اطلاعاتی کامل و جامع پیرامون موضوع مورد بحث کمک کرده باشد مسائل مختلفی را در مورد ویزای والدین استرالیا مانند ماهیت کلی این مجوز، انواع آن، مزایا و شرایط هر ساب کلاس، مدت زمان و هزینه صدور و مسائلی از این قبیل را در این مقاله مورد بررسی قرار داده است؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

بررسی و معرفی ویزای والدین استرالیا

ویزای والدین استرالیا همان‌طور که از نامش مشخص می‌باشد، برای افرادی است که می‌خواهند به فرزندانشان در کشور مورد بحث بپیوندند. دولت برای آن که به این اشخاص در راستای رسیدن به هدفشان کمک کرده باشد، دست به راه اندازی مسیرهای مختلفی با شرایط متفاوت زده است که از میان آنها می‌توان به ساب کلاس‌های 864، 804،884، 173، 143 و 103 اشاره داشته باشیم.

افرادی که می‌خواهند از طریق موارد بیان شده اقامت کشور بیان شده را به دست آورند، باید حتماً از طرف فرزند یا فرزندانشان که در خاک مقصد مورد بحث حضور دارند مورد حمایت قرار بگیرند. از طرفی اشخاصی که قصد دارند اسپانسری را بر عهده بگیرند هم باید شرایطی خاص داشته باشند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به حضور حداقل 2 سال در استرالیا قبل از درخواست و داشتن اقامت دائم یا شهروندی اشاره داشت.

[irp posts=”14659″ ]

دسته بندی اصلی ویزای والدین استرالیا

زمانی که سخن از دسته بندی ویزای والدین استرالیا به میان میاید، بسیاری از افراد به این موضوع می‌اندیشند که قرار است بر اساس مدت زمان اعتبار مجوزهای اقامتی و موقت یا دائم بودنشان به ارائه توضیحاتی بپردازیم. در همین ابتدا اشاره خواهیم کرد که ویزای مورد بحث و دسته بندی آن چارچوب متفاوتی خواهد داشت. در کل باید بگوییم که اسپانسری، غیر مشارکتی و مشارکتی انواع اصلی ویزای والدین استرالیا به حساب می‌روند.

هر یک از مواردی که به آنها اشاره شد، دارای زیر مجموعه‌های خاصی هستند که بعضی از آنها به دارندگان اجازه اقامت دائم و برخی دیگر موقت را می‌دهند و هر یک پیش نیازهای خاص خود را هم دارند. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم بدون شک متوجه شده‌اید که اگر قبل از هر گونه اقدامی ابتدا با شرایط ساب کلاس‌های موجود و مزایایی که موفقیت در گرفتن آنها برایتان به همراه خواهد داشت آشنا شوید، شانس آن را خواهید داشت که با انتخابی صحیح و مناسب به تمامی انتظارات و اهدافتان دست یابید.

دسته بندی اصلی ویزای والدین استرالیا

ویزاهای والدین استرالیا

در قسمت قبلی به این موضوع اشاره داشتیم که ویزای والدین استرالیا، دارای انواع مختلفی بوده که برای گرفتن هر یک باید شرایطی خاص را داشته باشید. از طرفی هم موفقیت در مسیر اخذ آنها مزایایی را برایتان به همراه خواهد داشت.

در بخش‌های قبلی اشاره‌ای به ساب کلاس‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند کردیم و حال زمان آن رسیده تا به طور کلی هر یک از آنها را مورد بررسی قرار دهیم. برای آن که از بروز اشتباه و سردرگمی شما عزیزان جلوگیری نماییم، بخش‌هایی را به هر ساب کلاس در ادامه اختصاص داده‌ایم که توصیه می‌کنیم آنها را از دست ندهید.

ویزای 864 استرالیا

با توجه به طولانی بودن صف انتظار ویزای 103 استرالیا و همچنین ویزای 804 استرالیا از خانواده ویزاهای والدین استرالیا، بهترین گزینه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین استرالیا را می‌توان ویزاهای Contributory استرالیا عنوان کرد زیرا زمان بسیار کمتری برای بررسی مدارک و صدور ویزا نیاز دارند؛ اما هزینهٔ بیشتری نسبت به دو ویزای والدین استرالیا نیاز دارند.

ویزاهای Contributory استرالیا با دیگر ویزاهای والدین استرالیا از نظر پرداخت هزینه متفاوت هستند به این صورت که یک هزینه‌ی اولیه در هنگام تشکیل پرونده پرداخت می‌شود و سپس قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی مرحله‌ی دوم که رقم بالاتری نیز دارد پرداخت خواهد شد. ویزای 864 استرالیا و یا ویزای والدین سالخورده استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا است که به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت نامحدود در استرالیا زندگی کند.

همان‌طور که از نام ویزای 864 استرالیا مشخص است، متقاضی می‌بایست سن بازنشستگی در استرالیا را گذرانده باشد. برای دریافت ویزای 864 استرالیا از دو مسیر درخواست مستقیم و غیرمستقیم می‌توان اقدام کرد. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که در زمان درخواست ویزای 864 استرالیا شما باید در خاک استرالیا باشید.

برای دریافت ویزای 864 استرالیا باید متقاضیان در ابتدا سه شرط را داشته باشند:

ابتدا باید در سن بازنشستگی استرالیا باشند

متقاضی باید فرزندی در استرالیا داشته باشند که شهروند استرالیا، یا مقیم استرالیا با حداقل 2 سال سابقه زندگی در استرالیا، و یا شهروند نیوزلند با سابقه حداقل 2 سال زندگی در استرالیا باشد.

متقاضیان باید بیش از نیمی از فرزندانشان در استرالیا باشند یعنی در تست بالانس خانواده جواب مثبتی را کسب کنند.

مزایای ویزای 864 استرالیا

 • به طور نامحدود در استرالیا بمانید.
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • ثبت نام در طرح مراقبت‌های بهداشت عمومی استرالیا،  Medicare
 • از بستگان خود حمایت کنید تا به استرالیا بیایند.
 • در صورت واجد شرایط بودن، درخواست  تابعیت استرالیا را بدهید

ویزای 804 استرالیا

ویزای 804 استرالیا مطابق ویزای والدین استرالیا با ساب کلاس 103 می‌باشد با این تفاوت که در ویزای 804 استرالیا شما می‌بایست به سن بازنشستگی استرالیا رسیده باشید. سن بازنشستگی در استرالیا با توجه به تاریخ تولد فرد از 65 سال و نیم تا 67 سال متفاوت خواهد بود. بررسی مدارک و صدور ویزا به دلیل حجم بالای متقاضی و ظرفیت محدود سالیانه، معمولاً 30 سال به طول می‌انجامد. در زمان درخواست والدین باید در استرالیا باشند.

برای دریافت ویزای 804 استرالیا باید متقاضیان در ابتدا سه شرط را داشته باشند:

برای شروع باید ابتدا در سن بازنشستگی استرالیا باشند.

متقاضیان باید در تست بالانس خانواده جواب مثبتی را کسب کنند یعنی باید بیش از نیمی از فرزندانشان در استرالیا باشند.

متقاضی باید فرزندی در استرالیا داشته باشند که شهروند استرالیا، یا مقیم استرالیا با حداقل 2 سال سابقه زندگی در استرالیا، و یا شهروند نیوزلند با سابقه حداقل 2 سال زندگی در استرالیا باشد.

ویژگی‌های ویزای 804 استرالیا

 • اخذ اقامت دائم استرالیا
 • امکان کار و تحصیل در استرالیا
 • ثبت نام در طرح مراقبت‌های بهداشت عمومی استرالیا،  Medicare
 • از اعضای خانواده خود حمایت کنید تا به استرالیا بیایند
 • در صورت واجد شرایط بودن، درخواست شهروندی استرالیا را بدهید.

ویزای 884 استرالیا

ویزاهای 103 استرالیا و همچنین ویزای 804 استرالیا یک ویژگی منفی دارند و آن هم طولانی بودن صف انتظار آن می‌باشد به همین منظور بهترین گزینه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین را می‌توان ویزاهای Contributory استرالیا عنوان کرد که زمان بسیار کمتری برای بررسی مدارک و صدور ویزا نیاز دارند اما هزینه‌ی بیشتری نسبت به دو ویزای دیگر دارند.

ویزاهای Contributory استرالیا با دیگر ویزاها والدین استرالیا از نظر پرداخت هزینه متفاوت هستند به این صورت که یک هزینه‌ی اولیه در هنگام تشکیل پرونده پرداخت می‌شود و سپس قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی مرحله‌ی دوم که رقم بالاتری نیز دارد پرداخت خواهد شد. ویزای 884 استرالیا یک ویزای اقامت موقت استرالیا می‌باشد که به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت دو سال در استرالیا زندگی کند.

این ویزا قابلیت تجدید و یا تمدید نخواهد داشت و متقاضی باید در مدت این دو سال برای دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. از دیگر شرایط دریافت این ویزا، حداقل سن متقاضی است که می‌بایست از سن بازنشستگی در استرالیا گذشته باشد. سن بازنشستگی در استرالیا با توجه به سال تولد از 65 سال و نیم تا 67 سال می‌توانند متفاوت باشد.

مزایای ویزای 884 استرالیا

 • کسب اقامت موقت استرالیا به مدت دو سال
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • مسیری برای کسب اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 864 استرالیا

ویزای 173 استرالیا

با توجه به طولانی بودن صف انتظار ویزاهای ساب‌کلاس 103 و 804، بهترین گزینه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین را می‌توان ویزاهای Contributory عنوان کرد که زمان بسیار کمتری برای بررسی مدارک و صدور ویزا نیاز دارند اما هزینه‌ی بیشتری نسبت به دو ویزای دیگر دارند. ویزاهای Contributory با دیگر ویزاها از نظر پرداخت هزینه متفاوت هستند به این صورت که یک هزینه‌ی اولیه در هنگام تشکیل پرونده پرداخت می‌شود و سپس قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی مرحله‌ی دوم که رقم بالاتری نیز دارد پرداخت خواهد شد.

ویزای 173 استرالیا یک ویزای اقامت موقت استرالیا است که به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت دو سال در استرالیا زندگی کند. ویزای 173 استرالیا قابلیت تجدید و یا تمدید نخواهد داشت و متقاضی باید در مدت این دو سال برای دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. هزینه‌ی ثبت نام و تشکیل پرونده برای این ویزا 2490 دلار و هزینه‌ی ثانویه و صدور ویزا 29130 دلار استرالیا در حال حاضر است.

شرایط لازم برای ویزای 173 استرالیا

اولین شرط داشتن یک اسپانسر می‌باشد که در اینجا فرزندان شما محسوب می‌شود.

بیشتر فرزندان شما در استرالیا باشند و تست بالانس فامیلی BALANCE OF FAMILY TEST را مثبت گذرانده باشید.

متقاضی زمان درخواست ویزای 173 استرالیا بایستی خارج از استرالیا باشد. شما در شرایطی می‌توانید از داخل استرالیا نیز درخواست خود را جهت ویزای 173 استرالیا اعلام کنید که ویزای موقت شما اجازه درخواست ویزای دیگری را در زمان حضورتان در استرالیا به شما داده باشد. شما در زمان صدور ویزا نیز بایستی خارج از استرالیا باشید.

مزایای اخذ ویزای والدین استرالیا ۱۷۳ می‌توانید

 • اقامت موقت استرالیا به مدت 2 سال
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • ثبت نام در برنامه بهداشت عمومی استرالیا، Medicare
 • از زمان اعطا ویزای به مدت دو سال می‌توانید چندین بار از استرالیا سفر کنید.
 • مسیری برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 143 استرالیا

ویزای 143 استرالیا

با توجه به طولانی بودن صف انتظار ویزاهای ساب‌کلاس 103 و 804، بهترین گزینه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین را می‌توان ویزاهای Contributory عنوان کرد که زمان بسیار کمتری برای بررسی مدارک و صدور ویزا نیاز دارند اما هزینه‌ی بیشتری نسبت به دو ویزای دیگر دارند.

ویزاهای Contributory با دیگر ویزاها از نظر پرداخت هزینه متفاوت هستند به این صورت که یک هزینه‌ی اولیه در هنگام تشکیل پرونده پرداخت می‌شود و سپس قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی مرحله‌ی دوم که رقم بالاتری نیز دارد پرداخت خواهد شد.

ویزای 143 استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا است که به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت نامحدود در استرالیا زندگی کند. برای دریافت ویزای 143 استرالیا از دو مسیر درخواست مستقیم و غیرمستقیم می‌توان اقدام کرد.

در مسیر درخواست مستقیم، فرد برای تشکیل پرونده می‌بایست مبلغ 3695 دلار و هنگام صدور ویزا نیز مبلغ 43600 دلار استرالیا پرداخت کند. مسیر غیرمستقیم برای افرادی است که ویزای اقامت موقت استرالیا از طریق ویزای 173 استرالیا را دریافت کرده‌اند و تا قبل از مدت 2 ساله‌ی این ویزا برای اقامت دائم استرالیا اقدام نموده‌اند، در این حالت هنگام تشکیل پرونده مبلغ 3695 دلار استرالیا و هنگام صدور ویزا 19420 دلار پرداخت می‌نمایند.

شرایط لازم برای ویزای 143 استرالیا

شما باید یک اسپانسر داشته باشید. متقاضیان بایستی تحت اسپانسری فرزند خود قرار گیرند. اسپانسر بایستی دو سال قبل از ثبت درخواست برای این ویزا به صورت قانونی در استرالیا زندگی کرده باشد.

دارای ویزای والدین استرالیا 173 باشید.

بیش از نیمی از فرزندان متقاضی باید مقیم دائم استرالیا باشند.

مزایای ویزای 143 استرالیا

 • ویزای 143 استرالیا به شما و اعضاء خانواده شما اجازه می‌دهد که به صورت دائم در استرالیا زندگی کنید.
 • اقامت دائم استرالیا
 • در استرالیا مشغول کار و تحصیل شوید.
 • از سرویس مراقبت‌های پزشکی (مدیکر) استفاده کنید.
 • درصورت داشتن شرایط لازم جهت شهروندی استرالیا اقدام کنید.
 • اسپانسر بستگان واجد شرایط خود جهت اقامت دائم شوید.

تا پنج سال از تاریخ صدور ویزا از و به استرالیا سفر کنید.

ویزای 103 استرالیا

ویزای 103 استرالیا به دلیل هزینه‌ی پایین آن، یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا است. دولت استرالیا بعد از بررسی‌هایی که در سال‌های گذشته انجام داده است و به دلیل افزایش میانگین سنی این کشور به خاطر تعداد بالای مهاجرین توسط ویزای 103 استرالیا محدودیت‌های زیادی را برای این ویزا در نظر گرفته است و به دلیل حجم بالای متقاضی، عموماً رسیدگی به پرونده‌ها و صدور ویزای 103 استرالیا نزدیک به 30 سال به طول می‌انجامد.

ویزای والدین استرالیا 103 به والدینی که فرزندشان شهروند استرالیا، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند واجد شرایطی است که در استرالیا اقامت دارد، اجازه می‌دهد در استرالیا زندگی کنند.

شرایط ویزای 103 استرالیا

باید یک اسپانسر داشته باشید.

شرایط مثبتی در تست بالانس فامیلی کسب کنید به این صورت که بیش از نیمی از فرزندان شما در استرالیا باشند.

مزایای ویزای 103 استرالیا

 • امکان کار و تحصیل در استرالیا
 • کسب اقامت دائم استرالیا
 • ثبت نام در برنامه بهداشت عمومی استرالیا، Medicare
 • حمایت از اعضای خانواده خود برای آمدن به استرالیا
 • اگر واجد شرایط بودید، اقدام برای اخذ شهروندی استرالیا نمایید.

بعد از جمع‌آوری مدارک مورد نیاز، نوبت به تشکیل پرونده‌ی متقاضی در اداره‌ی مهاجرت می‌رسد. در این مرحله بعد از پرداخت هزینه‌ی اولیه و تشکیل پرونده، پروسه‌ی بررسی مدارک متقاضی توسط اداره‌ی مهاجرت آغاز می‌شود.

مرحله‌ی اول برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین، جمع‌آوری مدارک متقاضی است. مدارک متقاضی با توجه به رابطه‌ی اسپانسر با شخص متقاضی، سن اسپانسر کننده،‌ ساب کلاس ویزا و عوامل دیگر می‌تواند متغیر باشد. در این مرحله، مدارک مورد نیاز متقاضی با توجه به توصیه‌های وکیل مهاجرتی، جمع‌آوری و آماده‌ی تشکیل پرونده خواهد شد.

بعد از بررسی مدارک توسط اداره‌ی مهاجرت و تایید آن‌ها، متقاضی می‌بایست قبل از صدور ویزا، هزینه‌ی نهایی را به حساب دولت استرالیا پرداخت کند. بعد از پرداخت هزینه، ویزای متقاضی صادر گردیده و ایشان می‌تواند به استرالیا مهاجرت کند.

مراحل گرفتن ویزای والدین استرالیا

آشنایی با مراحل گرفتن ویزای والدین استرالیا یکی از اموری به حساب می‌رود که باعث می‌شود افراد از گام‌هایی که برای رسیدن به موفقیت باید بردارند آگاه شوند و در نهایت بتوانند با آماده کردن خود از قبل، شانس موفقیتشان را افزایش دهند. ابتدا فرد باید اطلاعاتی در مورد مسیرهای مختلفی که پیش رویش هستند به دست آورد و از میان آنها به سراغ گزینه‌ای برود که با شرایطش بیشترین تناسب را دارد.

در گام بعدی زمان آن فرا می‌رسد تا تمامی اسناد و مدارکی که اداره مهاجرت برای بررسی واجد شرایط بودن متقاضی از وی درخواست کرده را به طور کامل جمع آوری و برای ارسال آماده سازید. پس از آن که تمامی آیتم‌های مورد بحث را فراهم کردید، نوبت آن می‌شود تا به سراغ ثبت نهایی درخواست به طور آنلاین از طریق سایت اداره مهاجرت بروید.

در نهایت و بسته به مدت زمان پردازش ساب کلاس انتخابی، نتیجه نهایی به شما از طریق ایمیل اعلام خواهد شد. شاید مواردی که تا به اینجا بیان کردیم از نظرتان بسیار ساده و پیش پا افتاده باشند؛ اما درست پشت سر گذاشتن آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا تاثیر مستقیمی بر روی موفقیتتان خواهند داشت.

مدارک لازم برای ویزای والدین استرالیا

جمع آوری مدارک از پیش تعیین شده برای ویزای والدین استرالیا، یکی از مهم‌ترین گام‌هایی به حساب می‌رود که باید به بهترین و کامل‌ترین شکل ممکن آن را انجام دهید. با توجه به این موضوع، لازم دیدیم بخشی را به معرفی کلی آیتم‌های مورد نیاز اختصاص دهیم. داشتن اسناد هویتی مانند پاسپورت معتبر، شناسنامه و کارت ملی ترجمه شده یکی از نکات بسیار مهم در گرفتن ویزای والدین استرالیا و تقریباً تمامی مجوزهای اقامتی دیگر به حساب می‌رود.

ترجمه سند ازدواج معتبر، گواهی تمکن مالی اسپانسر، گواهی عدم سوء پیشینه، نتیجه مدیکال تست و اسناد مربوط به آزمون توازن خانواده برخی از آیتم‌های اصلی و مورد نیاز برای زیر مجموعه‌های این ویزا هستند. از طرفی متقاضیان باید نشان دهند که فرزند یا فرزندانی در استرالیا دارند که می‌خواهند به آنها بپیوندند؛ به همین سبب هم باید مدارکی ارائه دهند که اطلاعاتشان در آنها به نمایش گذاشته شوند. اگر به دنبال داده‌های دقیق‌تری هستید، توصیه می‌کنیم که به صفحه اختصاصی ساب کلاس مد نظر خود در سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید.

هزینه ویزای والدین استرالیا

هزینه استفاده از مجوزی اقامتی موضوعی به حساب می‌رود که برای افراد مختلفی اهمیت بالایی دارد. در ارتباط با آن باید بگوییم این مورد چیزی نیست که بتوان نظری کلی پیرامونش برای ویزای والدین استرالیا و تمامی ساب کلاس‌هایش بیان کرد و باید به طور موردی به بررسی‌اش بپردازیم. جدا از مبالغی که متقاضی ملزم است با هدف آموزش زبان، جمع آوری مدارک و ترجمه، تهیه بلیت و امور جانبی این‌چنینی انجام دهد دولت هم مبلغی را برای بررسی پرونده از آنها دریافت می‌کند که بسته به ساب کلاس انتخابی متغیر است. آیا به دنبال آن هستید تا از subclass 173 استفاده نمایید؟

در این صورت باید 32340 دلار پرداخت نمایید. سایر روش‌های موجود مانند ساب کلاس‌های 143، 804، 884 و 864 هم به ترتیب 48365، 4990، 33895 و 48365 دلار هزینه برایتان خواهند داشت. آیا قصد دارید از خدمات وکیل مهاجرت به استرالیا نیز بهره ببرید؟ در این صورت نیم نگاهی هم به مخارج آن داشته باشید؛ البته باید بگوییم مبلغی که این افراد از شما دریافت می‌کنند، در صورت واقعی بودن خدماتشان و پیگیری پرونده از ابتدا تا انتها ارزش پرداخت را دارد.

هزینه ویزای والدین استرالیا

گرفتن ویزای والدین استرالیا چقدر زمان بر خواهد بود؟

یکی از مسائلی که برای برخی از افراد اهمیت بالایی دارد، مدت زمان پاسخگویی به درخواست ویزا می‌باشد. آیا شما یا پدر و مادرتان قصد دارید برای گرفتن ویزای والدین استرالیا اقدام کنید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم حتماً با این فاکتور قبل از انتخاب مسیری مناسب برای خود آشنایی پیدا کنید و به آن توجه زیادی داشته باشید. گزینه‌های پیش روی شما عزیزان در روند مورد بحث شامل ساب کلاس‌های 173، 143، 804، 884 و 864 می‌شوند.

در دو مورد اولی که بیان کردیم به ترتیب 12 سال طول می‌کشد تا پاسخ نهایی اعلام شود. این بازه ممکن است بیش از این هم به طول بینجامد. بر اساس آخرین اطلاعاتی که در سایت اداره مهاجرت منتشر شده‌اند، تقریباً توصیه نمی‌کنیم که به سراغ ساب کلاس 804 بروید؛ زیرا حداقل مدت پردازش تعیین شده برای آن 29 سال می‌باشد. در انتها باید بگوییم که پاسخگویی به درخواست‌های ساب کلاس‌های 864 و 884 هم 12 سال به طول می‌انجامد.

ریجکتی ویزای والدین استرالیا

شاید پس از مطالعه توضیحاتی که تا کنون ارائه دادیم، به این فکر بیفتید که آیا با وجود شرایطی که مورد بررسی قرار گرفتند همچنان ممکن است درخواست ویزای والدین استرالیا شما ریجکت شود؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله. درست است که هزینه بررسی تقاضای برخی ساب کلاس‌ها بسیار زیاد است و پاسخگویی هم مدت طولانی‌ای طول می‌کشد، اما همچنان احتمال ریجکتی ویزای والدین استرالیا وجود دارد.

در صورتی که تمامی پیش نیازهای تعیین شده برای مسیر مد نظرتان را نداشته باشید و یا اسناد جعلی و غیر واقعی ارسال کنید، با این مشکل رو به رو خواهید شد. آیا به دنبال افزایش شانس موفقیت و جلوگیری از رویارویی با چالش بیان شده هستید؟ در این صورت می‌توانید از مشاوران کادر مجرب مجموعه سلکت ویزا استفاده نمایید و یا با مطالعه قسمت مربوط به گام‌های مورد نیاز برای رسیدن به هدف، اطلاعاتی کلی پیرامون این موضوع به دست آورید.

جدول نمونه‌‌ی بالانس فامیلی BALANCE OF FAMILY TEST

همراهی با والدین بعد از مهاجرت به استرالیا

بسیاری متقاضیان سوالی در این مورد دارند و می خواهند بدانند که آیا این امکان وجود دارد که بعد از مهاجرت به استرالیا ، والدین خود را به استرالیا ببرند و در کنار والدین خود زندگی کنند از این رو در این مقاله در این ارتباط اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم و عنوان کردیم که اداره مهاجرت استرالیا ویزاهای بسیاری را ارائه کرده است تا والدین در کنار فرزندان خود باشند. در مقاله ای با عنوان همراهی با والدین بعد از مهاجرت به استرالیا اطلاعات مفیدی را برای شما ارائه کرده ایم که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

آیا می‌توان به صورت اولویت دار ویزای والدین استرالیا را گرفت؟

بله. در برخی از روش‌ها این امکان برایتان فراهم شده است که به صورت اولویت دار ویزای والدین استرالیا را به دست آورید. برای رسیدن به این هدف افراد ملزم هستند تعهدی بدهند که طبق آن مبلغ قابل توجهی را هنگام دریافت ویزا باید بپردازند. توصیه می‌کنیم اگر به دنبال استفاده از تبصره‌هایی خاص هستید، قبل از انتخاب ساب کلاس با افرادی خبره مشورت نمایید.

آیا با داشتن ویزای والدین استرالیا می‌توان از مدیکر استفاده کرد؟

بله. اگر بتوانید ویزای والدین استرالیا را به دست آورید، یکی از مزایایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد استفاده از مدیکر می‌باشد. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم شاید به این فکر افتاده باشید با وجود این شرایط می‌توانید به مجوز اقامتی مورد بحث به عنوان گزینه مناسبی برای درمان مشکلاتتان استفاده نمایید. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم افراد پیش از گرفتن ویزای والدین استرالیا، ملزم هستند در تست پزشکی شرکت کنند و سلامت قابل قبول خود را به نمایش بگذارند.

آیا شرایط سنی خاصی برای تمامی ویزاهای والدین استرالیا تعیین شده است؟

خیر. تمامی زیر مجموعه‌های ویزای والدین استرالیا شرایط سنی خاصی را ندارند و تنها در برخی از آنها این فاکتور چارچوبی مشخص دارد.

آیا می‌توان پس از اخذ ویزای والدین استرالیا، درخواست تغییر آن را داد؟ خیر

خیر. اگر به دنبال آن هستید تا پس از گرفتن مجوز اقامتی برای تغییر آن درخواست دهید، به سراغ گزینه مناسبی نیامده‌اید. شما می‌توانید ابتدا با استفاده از ویزای والدین استرالیا به این کشور وارد شوید و سپس با فراهم کردن پیش نیازهای مسیر مد نظر، برای گرفتن مجوزی جدید درخواست خود را به ثبت برسانید که آن روندی جداگانه به حساب می‌رود.

آیا با داشتن ویزای والدین استرالیا می‌توان مشغول به کار شد؟

خیر. کمی قبل‌تر به این مسئله اشاره داشتیم افرادی که می‌خواهند ویزای والدین استرالیا را به دست آورند، باید تمکن مالی مورد نیاز برای حمایت از خود را در هنگام حضورشان داشته باشند و یا فرزندانشان ملزم هستند اسپانسری آنها را بر عهده بگیرند؛ به همین سبب هم اداره مهاجرت اجازه اشتغال را با استفاده از این مجوز اقامتی صادر نمی‌کند.

سخن آخر

همان‌طور که می‌دانید، هنگام مهاجرت به کشوری خارجی مانند استرالیا افراد اجازه دارند برای اعضای خانواده‌شان هم درخواست ویزا بدهند. عده‌ای از متقاضیان که متاهل هستند اولویتشان را همسر و فرزندان قرار می‌دهند. اگر شما هم اقدام بیان شده را انجام داده‌اید و اکنون به دنبال آن هستید تا پدر و مادرتان را هم در کنارتان داشته باشید، باید به سراغ ویزای والدین استرالیا بروید.

این دسته بندی کلی برای پوشش دادن نیازهای افراد با شرایطی متفاوت دارای ساب کلاس‌های مختلفی است که می‌توانید با انتخاب گزینه مناسبی از میان آنها، شانس موفقیتتان را بیش از پیش افزایش دهید. ابتدا باید بیان کنیم که هر فرد باید وضعیت و انتظاراتش را مشخص کند و با در نظر گرفتن آنچه که هر ساب کلاس نیاز دارد و در اختیارتان قرار می‌دهد دست به تصمیم گیری بزنید.

آیا در این روند با مشکل مواجه هستید و یا سوالاتی برایتان بی پاسخ باقی مانده که نمی‌توانید جواب مناسبی را برایشان بیابید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با سازمان مهاجرتی سلکت ویزا در ارتباط باشید تا با استفاده از مشاوره رایگان کادر مجرب آن، تمامی پاسخ‌های مد نظر خود را بیابید و در نهایت هم تصمیمی مطمئن بگیرید.